route naast de weg
Re: route naast de weg
Als ik vervolgens via punten wil invoegen krijg ik een fout melding (zie onderstaand plaatje) en krijg zoals de foutmelding als zegt een compleet andere route.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: route naast de weg
Kies bij het overzetten van een track naar een route voor een ander routeringsprofiel dan auto of motor. Je zult dan de vraag krijgen hoeveel routepunten te wilt gebruiken. Hoeveel je er nodig hebt hangt een beetje af van de wegendichtheid. Pak bij een route van 300 km grofweg 100 punten en het zou goed moeten gaan.
Vervolgens weer even terug naar profiel auto en herberekenen.
Vervolgens weer even terug naar profiel auto en herberekenen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: route naast de weg
Ja hoor mister GPS heeft gelijk. Het werkt nou goed! Super bedankt!
Re: route naast de weg
Mijn laatste vraag (hoop ik)
Ik zit met het volgende, nou dat ik eindelijk de route over de weg krijg heb ik nog van die via punten die naast de weg liggen. Wat moet ik hiermee doen? Kan ik die laten zitten? Moet ik die verwijderen/verplaatsen? (heel veel werk zijn er echt heel veel, 30 per 300km denk ik ongeveer) of heb ik daar helemaal geen last van als ik de route ga rijden?
Heb er wederom een printscreen van gemaakt.
Ik zit met het volgende, nou dat ik eindelijk de route over de weg krijg heb ik nog van die via punten die naast de weg liggen. Wat moet ik hiermee doen? Kan ik die laten zitten? Moet ik die verwijderen/verplaatsen? (heel veel werk zijn er echt heel veel, 30 per 300km denk ik ongeveer) of heb ik daar helemaal geen last van als ik de route ga rijden?
Heb er wederom een printscreen van gemaakt.
- Léon Franssen
- WayPoint relatie
- Berichten: 750
- Lid geworden op: 20 jan 2005 19:32
- Locatie: Geertruidenberg
Re: route naast de weg
Dit kun je met JaVaWa RTWtool in een keer oplossen.
Groetjes Léon
Groetjes Léon
BMWR1100RT - SPIII - SP2720 - SP2820 - Colorado 300 - Zumo 350LM - OMK 5.15 - Edge 1030
Je krijgt nooit een tweede kans voor een eerste indruk.
Je krijgt nooit een tweede kans voor een eerste indruk.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: route naast de weg
Yep, het zgn 'unglitchen'. Het is echter de vraag of ook dergelijke stevige glitches hiermee verwijderd worden.
In principe zou je de glitches kunnen laten staan, maar het zal in ieder geval tot verwarrende aanwijzingen onderweg leiden.
Juist dit aspect is voor mij de reden dat ik adviseer een track handmatig over te tekenen ipv automatisch te converteren naar een route. Dat overtekenen is minder werk dan het verplaatsen van de glitches en levert een beter resultaat.
Bovendien
a. zullen er ook veel via's net naast de weg staan terwijl je dat in basecamp amper ziet
b. heb je bij het verplaatsen van een via in basecamp niet het 'magnetisme' van de weg; wat ertoe kan leiden dat je verplaatste punt nog steeds net naast de weg staat.
Ergo: wat je doet kàn wel maar heeft ook z'n beperkingen. Het beste advies is eigenlijk de route handmatig overtekenen.
Overweeg wellicht aanschaf van m'n cursusDVD, daarin komen dit soort zaken uitgebreid aan de orde.
In principe zou je de glitches kunnen laten staan, maar het zal in ieder geval tot verwarrende aanwijzingen onderweg leiden.
Juist dit aspect is voor mij de reden dat ik adviseer een track handmatig over te tekenen ipv automatisch te converteren naar een route. Dat overtekenen is minder werk dan het verplaatsen van de glitches en levert een beter resultaat.
Bovendien
a. zullen er ook veel via's net naast de weg staan terwijl je dat in basecamp amper ziet
b. heb je bij het verplaatsen van een via in basecamp niet het 'magnetisme' van de weg; wat ertoe kan leiden dat je verplaatste punt nog steeds net naast de weg staat.
Ergo: wat je doet kàn wel maar heeft ook z'n beperkingen. Het beste advies is eigenlijk de route handmatig overtekenen.
Overweeg wellicht aanschaf van m'n cursusDVD, daarin komen dit soort zaken uitgebreid aan de orde.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: route naast de weg
Ik ben nou de route aan het overtekenen en kost inderdaad veel minder tijd dan de punten te verplaatsen/verwijderen. Dank voor alle reactie's. Ik denk dat het nou wel gaat lukken!
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: route naast de weg
ik hoop dat je het overtekenen wel op de juiste manier doet
dus niet puntje 1, 2, 3 en zo verder naar het eindpunt maar
begin en eindpunt met een paar punten er tussen waar je langs wilt, dan de route laten berekenen met de juiste instellingen en dan afwijkingen corrigeren door een paar extra punten. oftewel, laat de kaart het werk doen
dus niet puntje 1, 2, 3 en zo verder naar het eindpunt maar
begin en eindpunt met een paar punten er tussen waar je langs wilt, dan de route laten berekenen met de juiste instellingen en dan afwijkingen corrigeren door een paar extra punten. oftewel, laat de kaart het werk doen
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: route naast de weg
Zeker wel, de lengte doet er niet toe. Zolang er maar sprake is van een rechte lijn tussen de route en het "verdwaalde" punt gaat het unglitchen goed. Anders wordt het wanneer het punt toevallig in een zijstraat staat, dan is namelijk de kans groot dat het geen rechte lijn meer is.Hans Vaessen schreef:Yep, het zgn 'unglitchen'. Het is echter de vraag of ook dergelijke stevige glitches hiermee verwijderd worden.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: route naast de weg
Doordat ik tegenwoordig eigenlijk altijd met de track werk heb ik al lang niet meer unglitched. Maar er staat me bij dat er wel eens een glitch gemist werd. Heb daar verder geen andere studie van gemaakt, kan goed zijn dat sprake was van zijwegen.
En bovendien: jij kunt het weten
In dat geval kun je beslist beter unglitchen dan handmatig punten verplaatsen.
En bovendien: jij kunt het weten
In dat geval kun je beslist beter unglitchen dan handmatig punten verplaatsen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp