Ik denk dat het daartoe het makkelijkst is een track te maken van die OMK route en die over te zetten naar het toestel zonder OMK; herberekenen wel uitschakelen.RonalT schreef:Dus reproduceert hij de route via CN....
OnRoute Motorkaart 2015/2016
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 178
- Lid geworden op: 15 mei 2011 09:03
- Contacteer:
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Dat zou een goed idee zijn ware het niet dat deze feature op een Zumo 220 niet aanwezig is Hans.Hans Vaessen schreef:Ik denk dat het daartoe het makkelijkst is een track te maken van die OMK route en die over te zetten naar het toestel zonder OMK; herberekenen wel uitschakelen.
En voor een niet-zumo 220 apparaat geldt als nadeel dat ik dan de door mij aangebrachte waypoints mis. Die zijn weliswaar met poi-loader ook in te laden maar dat vind ik omslachtiger dan even snel een route in de CN-kaart natekenen. Daar ben ik inmiddels zeer bedreven in.
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Er zijn meerdere wegen die naar Rome leiden, maar ik werk ook nog steeds op de "koninklijke manier" en voeg voldoende viapunten toe aan een route. Ik gebruik het JaVaWa RTWtool programma om viapunten toe te voegen. Gebruik de OMK kaart niet meer met BC maar vrijwel alleen nog in de Zumo omdat BC soms hele vreemde routes maakt. De route sleep ik van de Zumo naar BC, voeg viapunten toe en werk verder met de CN kaart om de route vast te leggen ongeacht de routeringsinstellingen. Deze route deel ik vervolgens met de andere motorrijders; niet iedereen heeft de OMK kaart. Herberekenen kan ingeschakeld staan. Klinkt misschien omslachtig, maar is zo gepiept als je er bedreven in bent. Als ik alleen rij doe ik net zo als Mike. Gebruik de OMK kaart in de Zumo om van A naar B te gaan en laat de kaart een (mooie) route berekenen. Onderweg kies ik regelmatig een andere (mooie) weg die niet als zodanig op de kaart staat en laat de Zumo een (iets) andere vervolgroute berekenen. Rijden en genieten, daar gaat het om.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
De verbeteringen in de 2015/2016 motorkaart spreken me behoorlijk aan, wanneer ik echter dezelfde route laat berekenen door de 2015/2016 kaart en door de voorganger in Basecamp, zit er een enorm verschil in aantal km en reisduur. Is dit "normaal"?
Nieuwe 2015/2016 (3.75) kaart: 361km en 8h34 reistijd
Oud: 203km en 5h49 reistijd
Rood = oude motorkaart
Paars = nieuw motorkaart
Nieuwe 2015/2016 (3.75) kaart: 361km en 8h34 reistijd
Oud: 203km en 5h49 reistijd
Rood = oude motorkaart
Paars = nieuw motorkaart
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Ik vermoed dat je bij de routevoorkeuren een vinkje hebt staan bij "Snelwegen vermijden". Controleer dat eens?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Dat vinkje stond inderdaad aan. Zojuist heb ik instellingen van het profiel "Motor" hersteld naar standaard en het vinkje Snelwegen weggehaald. Met onderstaande profielinstellingen krijg ik een route van 370km en 8h39 reisduur bij berekenen met de nieuwe kaart.
EDIT: Heb nu de adviezen van http://www.onroute.nl/index.php/onroute ... 5-2016-msd opgevolgd en krijg nu met de nieuwe kaart een route van 193km en 4h43 tijdsduur. Dat lijkt er meer op?
EDIT: Heb nu de adviezen van http://www.onroute.nl/index.php/onroute ... 5-2016-msd opgevolgd en krijg nu met de nieuwe kaart een route van 193km en 4h43 tijdsduur. Dat lijkt er meer op?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Om de OnRoute Motorkaart mogelijk te maken met de berekeningsopties van BaseCamp en je toestel moesten er een paar trucs uitgehaald worden, met name t.a.v. de classificering van wegen. Hierdoor geeft het aanvinken van snelwegen en provinciale wegen een averechts effect: de "groene" wegen worden dan juist vermeden...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Duidelijk
Nu ik dezelfde route op m'n Garmin 340 zelf laat berekenen, komt ie met een route van 175km en reisduur 4h09 op de proppen (snellere tijd, u-bochten, tol, carpool en onverharde wegen vermijden aangevinkt). Wat is nu de "mooiste" of "beste" route? De route berekent door Basecamp, of door het toestel zelf?
Nu ik dezelfde route op m'n Garmin 340 zelf laat berekenen, komt ie met een route van 175km en reisduur 4h09 op de proppen (snellere tijd, u-bochten, tol, carpool en onverharde wegen vermijden aangevinkt). Wat is nu de "mooiste" of "beste" route? De route berekent door Basecamp, of door het toestel zelf?
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
De kaart kent niet alle adressen,het zijn er heel veel natuurlijk in europa.
In basecamp de exacte locatie instellen als via punt en dan dat punt naar mijn garmin slepen.
Op mijn Garmin "find" dat bepaald via punt en rijden maar.
Is dit de goede gang van zaken?
Vrijdag ga ik naarLe Chateau - ferme du Fayt, Brun Fayt, 6500 Beaumont - Barbencon
en ga de kaart dan nog eens gebruiken.
mvg
In basecamp de exacte locatie instellen als via punt en dan dat punt naar mijn garmin slepen.
Op mijn Garmin "find" dat bepaald via punt en rijden maar.
Is dit de goede gang van zaken?
Vrijdag ga ik naarLe Chateau - ferme du Fayt, Brun Fayt, 6500 Beaumont - Barbencon
en ga de kaart dan nog eens gebruiken.
mvg
garmin gpsmap64
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Zeker, dat moet werken.
Ik ga zelf nu en dan op wijntrip naar Frankrijk, en dan bij voorkeur bij de kleine wijnboertjes. Ook die adressen zijn lang niet allemaal exact te vinden. Sterker: vaak is het meer aanduiding van een gehucht dan een exact adres. Door wat te spelen met basecamp en google earth lukt het dan meestal wel een waypoint aan te maken dat ik dan in het toestel zet.
Daarbij kleine tip: als je een locatie in Google Earth wel kunt vinden, maar niet in basecamp: Vanuit GE kun je exporteren als kml, en kml kun je vervolgens weer importeren in Basecamp.
Ik ga zelf nu en dan op wijntrip naar Frankrijk, en dan bij voorkeur bij de kleine wijnboertjes. Ook die adressen zijn lang niet allemaal exact te vinden. Sterker: vaak is het meer aanduiding van een gehucht dan een exact adres. Door wat te spelen met basecamp en google earth lukt het dan meestal wel een waypoint aan te maken dat ik dan in het toestel zet.
Daarbij kleine tip: als je een locatie in Google Earth wel kunt vinden, maar niet in basecamp: Vanuit GE kun je exporteren als kml, en kml kun je vervolgens weer importeren in Basecamp.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Misschien heb ik er hier overgekeken maar is het mogelijk om de route die de garmin gaar "doen" op voorhand te bekijken in basecamp?
mvg
mvg
garmin gpsmap64
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Ja en nee: de routeberekening in het toestel kan afwijken van wat garmin er van maakt.
Omgekeerd: je kunt natuurlijk wel een route maken in basecamp en die als zodanig overzetten naar het toestel.
Omgekeerd: je kunt natuurlijk wel een route maken in basecamp en die als zodanig overzetten naar het toestel.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Ik bekijk gewoon dan maar eens wat de garmin er van maakt.
Bedankt.
mvg
PS.Als ik die kaart gebruik hoe stel ik dan best mijn garmin in?
Directe route of motorrijden?
Bedankt.
mvg
PS.Als ik die kaart gebruik hoe stel ik dan best mijn garmin in?
Directe route of motorrijden?
Hans Vaessen schreef:Ja en nee: de routeberekening in het toestel kan afwijken van wat garmin er van maakt.
Omgekeerd: je kunt natuurlijk wel een route maken in basecamp en die als zodanig overzetten naar het toestel.
garmin gpsmap64
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Advies: in algemene zin:maltje schreef: PS.Als ik die kaart gebruik hoe stel ik dan best mijn garmin in?
Directe route of motorrijden?
Ook zelf wat experimenteren, daar leer je van.
(en dan zie je ook direct waarom directe route geen goede keuze is).
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: OnRoute Motorkaart 2015/2016
Toch zelf al ff vlug gezien.
De route die mijn garmin voorstelt is dus ook niet dezelfde dan wanneer ik basecamp laat bereken.
Vind ik wel grappig:Dan moet ik nog kiezen.
De garmin kiest voor een stuk langs de zeer gevaarlijke (en steeds rechtdoor) A12 wat ik voor een moto route toch eigenaardig vind.
mvg
De route die mijn garmin voorstelt is dus ook niet dezelfde dan wanneer ik basecamp laat bereken.
Vind ik wel grappig:Dan moet ik nog kiezen.
De garmin kiest voor een stuk langs de zeer gevaarlijke (en steeds rechtdoor) A12 wat ik voor een moto route toch eigenaardig vind.
mvg
garmin gpsmap64