Route naast de weg
Route naast de weg
Hallo,
Ik weet niet wat er gebeurd is maar de routes liggen ineens allemaal naast de wegen waarover ze eigenlijk moeten gaan. Dit was eerst niet maar nu wel. Als inzoomt op 20 meter dan loopt de route pal tegen de weg. Zoom je echter uit vb 7 km dan ligt de route duidelijk langs de weg. Het ziet er niet uit. Kan iemand mij uitleggen hoe ik dit kan verhelpen.
Bij voorbaat dank en een fijne jaarwisseling,
Streek
Ik weet niet wat er gebeurd is maar de routes liggen ineens allemaal naast de wegen waarover ze eigenlijk moeten gaan. Dit was eerst niet maar nu wel. Als inzoomt op 20 meter dan loopt de route pal tegen de weg. Zoom je echter uit vb 7 km dan ligt de route duidelijk langs de weg. Het ziet er niet uit. Kan iemand mij uitleggen hoe ik dit kan verhelpen.
Bij voorbaat dank en een fijne jaarwisseling,
Streek
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Route naast de weg
is het een route of een track?
als het echt een route is, waar komt hij vandaan? zelf gemaakt -- is het dan op dezelfde kaart en kaartversie als waar hij op is gemaakt? ergens anders vandaan -- heb je de route eerst herberekend op je eigen kaart met verplaatsing van de tussenpunten?
Je verteld ook niet over welke gps je het hebt en over welke kaart
oftewel: gegevens, gegevens, gegevens,
als het echt een route is, waar komt hij vandaan? zelf gemaakt -- is het dan op dezelfde kaart en kaartversie als waar hij op is gemaakt? ergens anders vandaan -- heb je de route eerst herberekend op je eigen kaart met verplaatsing van de tussenpunten?
Je verteld ook niet over welke gps je het hebt en over welke kaart
oftewel: gegevens, gegevens, gegevens,
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Jeroen D.
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 1265
- Lid geworden op: 3 sep 2008 07:31
- Locatie: Uden
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
Sterker nog, is het op het toestel of in Basecamp op de computer.
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
- QuattroFrits
- WayPoint relatie
- Berichten: 2935
- Lid geworden op: 13 jan 2008 16:59
- Locatie: Hulsberg
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
Door toch gewoon op de weg te blijven rijden.Streek schreef:Hallo,
Kan iemand mij uitleggen hoe ik dit kan verhelpen.
Met een GPS geen stress en zonder GPS vergaat de wereld ook niet.
Virb XE + Zumo XT + Nuvi 2599 LMT-D + Schuberth C4 Pro met SC1A + Dashcam 67W.
Virb XE + Zumo XT + Nuvi 2599 LMT-D + Schuberth C4 Pro met SC1A + Dashcam 67W.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
Ik vermoed dat het om BaseCamp gaat. Als ik het goed begrijp, komt de route steeds verder van de weg af te liggen naarmate je uitzoomt?
Het opschonen van bepaalde caches lost dit probleem waarschijnlijk wel op. Dit kan met JaVaWa GMTK (Extra > Tilecache wissen). Als je in BaseCamp de kaart direct vanaf het toestel gebruikt moet je een vergelijkbare actie uitvoeren met JaVaWa Device Manager (Extra > BaseCamp kaartcaches wissen)
Beide programma's zijn op mijn website te vinden.
Het opschonen van bepaalde caches lost dit probleem waarschijnlijk wel op. Dit kan met JaVaWa GMTK (Extra > Tilecache wissen). Als je in BaseCamp de kaart direct vanaf het toestel gebruikt moet je een vergelijkbare actie uitvoeren met JaVaWa Device Manager (Extra > BaseCamp kaartcaches wissen)
Beide programma's zijn op mijn website te vinden.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Route naast de weg
hallo met henk,
Ik heb het zelfde geconstateerd.
Het is bij mij ook plotseling ontstaan, het is in BaseCamp.
Heeft het misschien ook te maken welke dikte van routelijn je gebruikt?
Ik heb de routelijn op zijn smalst staan.
Er is goed mee te werken maar het ziet er af en toe een beetje stom uit, en je twijfelt steeds of je de route wel goed hebt neer gelegd.
Bij mij gaat het dus om zelf gemaakte routes.
vr gr henk
Ik heb het zelfde geconstateerd.
Het is bij mij ook plotseling ontstaan, het is in BaseCamp.
Heeft het misschien ook te maken welke dikte van routelijn je gebruikt?
Ik heb de routelijn op zijn smalst staan.
Er is goed mee te werken maar het ziet er af en toe een beetje stom uit, en je twijfelt steeds of je de route wel goed hebt neer gelegd.
Bij mij gaat het dus om zelf gemaakte routes.
vr gr henk
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
Nee, heeft met de weergave van de kaart te maken; die is iets verschoven. Het legen van de cache zal in jouw geval waarschijnlijk ook wel helpen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Route naast de weg
Hallo allemaal,
Ik ben, gezien de antwoorden, misschien niet helemaal duidelijk geweest. Het betreft basecamp op mijn pc. Het optreden van het genoemde verschijnsel was er ineens. Ik was routes aan het maken voor de vakantie. Daarvoor heb ik er nooit last van gehad. Basecamp op de zumo moet waarschijnlijk nog goed zijn ware het niet dat deze voor reparatie terug naar de Notter is.
Groet,
Streek
Ik ben, gezien de antwoorden, misschien niet helemaal duidelijk geweest. Het betreft basecamp op mijn pc. Het optreden van het genoemde verschijnsel was er ineens. Ik was routes aan het maken voor de vakantie. Daarvoor heb ik er nooit last van gehad. Basecamp op de zumo moet waarschijnlijk nog goed zijn ware het niet dat deze voor reparatie terug naar de Notter is.
Groet,
Streek
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Route naast de weg
Ik denk het niet...
BaseCamp werkt op de computer, niet op een Zumo. Maar je bedoelt misschien de kaarten.
Probeer nu eerst maar eens die cache te legen.
BaseCamp werkt op de computer, niet op een Zumo. Maar je bedoelt misschien de kaarten.
Probeer nu eerst maar eens die cache te legen.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: Route naast de weg
Hallo,
Ik heb nog steeds hulp nodig. Het probleem is nog niet opgelost. Gevolgde stramien: basecamp afgesloten, GMTK opgegstart en kaart 2013.3 gekozen. Daarna via 'extra' en 'tilecache wissen'. Wat ik al zei; het probleem is er nog.
Groet,
Streek
Ik heb nog steeds hulp nodig. Het probleem is nog niet opgelost. Gevolgde stramien: basecamp afgesloten, GMTK opgegstart en kaart 2013.3 gekozen. Daarna via 'extra' en 'tilecache wissen'. Wat ik al zei; het probleem is er nog.
Groet,
Streek
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Route naast de weg
En de gebruikte kaart staat op de computer, niet op je Zumo?
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Route naast de weg
is de route waarmee je het hebt ook in 2013.30 gemaakt of in een eerdere versie van CN?
Welke versie basecamp gebruik je?
zet anders de route als bijlage hier neer (route selecteren in basecamp en Bestand - export ) dan kunnen anderen er ook eens naar kijken of zij hetzelfde effect hebben.
Welke versie basecamp gebruik je?
zet anders de route als bijlage hier neer (route selecteren in basecamp en Bestand - export ) dan kunnen anderen er ook eens naar kijken of zij hetzelfde effect hebben.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Route naast de weg
Ik vermoed dat de routes op een andere kaart zijn berekend, waarbij de wegen net iets anders getekend zijn. Misschien is onlngs er een kaartupdate gedaan.
Lost het probleem zich op als je de route herberekend?
Edit: controleer ook welke kaart daadwerkelijk binnen Basecamp geselecteerd is.
Lost het probleem zich op als je de route herberekend?
Edit: controleer ook welke kaart daadwerkelijk binnen Basecamp geselecteerd is.
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Route naast de weg
Als de oorzaak is dat de route op een andere kaart gemaakt is zou die bij uitzoomen juist dichter bij de weg komen te liggen.Streek schreef:Als inzoomt op 20 meter dan loopt de route pal tegen de weg. Zoom je echter uit vb 7 km dan ligt de route duidelijk langs de weg.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: Route naast de weg
Lezen is soms een kunst...
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!