Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
- openfietsmap
- Berichten: 1153
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Dan snap ik het probleem van Rien niet meer, want dan zou je met iedere routerende kaart, dus ook OSM met of zonder hoogtelijnen, een hoogteprofiel op de Etrex 20/30 moeten kunnen krijgen op basis van een route, toch? En hoe zit dat met tracks zonder hoogte info, leest die de hoogtes ook van de world dem basemap zoals dat gebeurt met de recreational map europe?
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
hmm, ik krijg inderdaad nu dezelfde ideeën als Openfietsmap. Verschil tussen tracks en routes is mij bekend. DEM-data zitten inderdaad op mijn Etrex. Wat dan voor mij nog wel een raadsel blijft: Hoe kan het dat als ik Basecamp route maak in mijn vakantiegebied ik geen hoogte-info krijg (zie een van de eerste berichten van dit draadje), terwijl ik deze wel zou zien op mijn Etrex. Op beide staat dezelfde DEM-kaart, toch? Als DEM-data voldoende is om in grove lijnen het hoogteprofiel van route van te voren te kunnen zijn, is mijn hele vraag dus eigenlijk overbodig, of zie ik het verkeerd? Mijn vraag ontstond, omdat ik in Basecamp geen hoogteprofiel kon zien van gemaakte route. De stap naar de Etrex kwam pas later, als ik dat toen al had uitgetest, was ik er dus toen al achter gekomen dat er geen probleem was. In ieder geval heb ik nu veel geleerd over hoogtelijnen met kaarten samenvoegen
- openfietsmap
- Berichten: 1153
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Nee, Basecamp heeft geen standaard basiskaart met DEM zoals je die op je Etrex wel hebt. Daarvoor moet je een topokaart aanschaffen. En ook de kaarten van garmin.openstreetmap.nl bevatten noch DEM, noch hoogtelijnen.rienepien schreef:hmm, ik krijg inderdaad nu dezelfde ideeën als Openfietsmap. Verschil tussen tracks en routes is mij bekend. DEM-data zitten inderdaad op mijn Etrex. Wat dan voor mij nog wel een raadsel blijft: Hoe kan het dat als ik Basecamp route maak in mijn vakantiegebied ik geen hoogte-info krijg (zie een van de eerste berichten van dit draadje), terwijl ik deze wel zou zien op mijn Etrex. Op beide staat dezelfde DEM-kaart, toch?
Je kan in BC hoogteprofielen maken van routes, zolang de OSM Kaarten maar ingebouwde hoogtelijnen hebben zoals de OFM van mijn site of een kaart met hoogtelijnen van Kukuk (en die kan je dan weer combineren met een OSM kaart zonder hoogtelijnen om in BC die OSM kaart mooi met hoogtelijntjes te kunnen zien en ook een hoogteprofiel te maken).
Ja, met de kennis van nu waren een hele hoop vragen achteraf overbodig, maar dat is meestal zo op dit forumAls DEM-data voldoende is om in grove lijnen het hoogteprofiel van route van te voren te kunnen zijn, is mijn hele vraag dus eigenlijk overbodig, of zie ik het verkeerd? Mijn vraag ontstond, omdat ik in Basecamp geen hoogteprofiel kon zien van gemaakte route. De stap naar de Etrex kwam pas later, als ik dat toen al had uitgetest, was ik er dus toen al achter gekomen dat er geen probleem was. In ieder geval heb ik nu veel geleerd over hoogtelijnen met kaarten samenvoegen
Ik hoop dat het nu een beetje duidelijk is?
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
weet iemand hoe ik als ik mijn kaart inzoom de plaats namen weer kan lezen .als ik nu inzoom worden de plaats namen slecht te lezen en zeer klein onleesbaaar
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
helaas, mijn kristallen bol is stukgevallen
het helpt als je wat meer info geeft:
gaat het over plaatsnamen in basecamp waar dit forumonderdeel over gaat?
over openstreetmap waar dit onderwerp over gaat? zo ja, welke kaarte en welke versie?
of gaat het over de kaart in je toestel? welk toestel en welke kaart?
in je toestel kun je detail hoger zetten, idem in basecamp en daar kun je ook nog instellen of je meer of minder of grotere symbolen wilt en lettergrootte etc.
het helpt als je wat meer info geeft:
gaat het over plaatsnamen in basecamp waar dit forumonderdeel over gaat?
over openstreetmap waar dit onderwerp over gaat? zo ja, welke kaarte en welke versie?
of gaat het over de kaart in je toestel? welk toestel en welke kaart?
in je toestel kun je detail hoger zetten, idem in basecamp en daar kun je ook nog instellen of je meer of minder of grotere symbolen wilt en lettergrootte etc.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
nee het gaat als ik de onroute kaart open op mijn pc als ik dan een route wil maken kan ik in of uitzoomen bij inzoomen worden de plaats namen onleesbaar
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
nee het gaat als ik de onroute kaart open op mijn pc als ik dan een route wil maken kan ik in of uitzoomen bij inzoomen worden de plaats namen onleesbaar
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
in heb onroute 2013-2014 midden Europa en met basecamp
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
ik zie dat niet.
geef eens op welke plaats of omgeving en bij welke zoomstand.
Hoe staan de detailinstellingen van Basecamp?
Heb je geexperimenteerd met instellingen van basecamp? doe dan eens Edit-Opties - Algemeen - reset opties naar standaard.
geef eens op welke plaats of omgeving en bij welke zoomstand.
Hoe staan de detailinstellingen van Basecamp?
Heb je geexperimenteerd met instellingen van basecamp? doe dan eens Edit-Opties - Algemeen - reset opties naar standaard.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
sorry ben net begonnen met basecamp omdat ik een zumo 660 heb gekocht waar vind ik de zoomstand ,detailinstellingen en Edit -opties
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
je zegt dat je inzoomt, wat staat er dan rechtsonder op de kaart bij de schaal? 50m / 100m /200m ?
bovenaan in beeld zie je zaken als :
bestand bewerken toestel zoeken etc etc.
hierbij staat ook Beeld
Beeld -Werkbalken hier kun je aanvinken welke werkbalken je wilt zien, bv detailnivo
en bij Bewerken
Bewerken - Opties - Algemeen kun je kiezen voor reset
Maar mijn eerste vraag was:
geef eens op welke plaats of omgeving en bij welke zoomstand.
Hoe staan de detailinstellingen van Basecamp?
als je meer info geeft kunnen anderen kijken of het daar ook gebeurd of niet.
Dan weten we of het aan de kaart of aan de instellingen ligt
bovenaan in beeld zie je zaken als :
bestand bewerken toestel zoeken etc etc.
hierbij staat ook Beeld
Beeld -Werkbalken hier kun je aanvinken welke werkbalken je wilt zien, bv detailnivo
en bij Bewerken
Bewerken - Opties - Algemeen kun je kiezen voor reset
Maar mijn eerste vraag was:
geef eens op welke plaats of omgeving en bij welke zoomstand.
Hoe staan de detailinstellingen van Basecamp?
als je meer info geeft kunnen anderen kijken of het daar ook gebeurd of niet.
Dan weten we of het aan de kaart of aan de instellingen ligt
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
ik ben in omgeving nordhorn duitsland de zoomstand boven naast cussor staat op 30 km rechts onderin staat ook op 30 km waar vind ik detailinstellingen van basecamp
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
30 km ???
dat is geen inzoomen maar uitzoomen en heel flink.
Als je dan nog veel plaatsnamen zou zien zou de kaart zwart zijn van de namen.
Op die schaal zie je alleen de grotere steden zodat je ongeveer ziet waar je bent op de kaart.
dat is geen inzoomen maar uitzoomen en heel flink.
Als je dan nog veel plaatsnamen zou zien zou de kaart zwart zijn van de namen.
Op die schaal zie je alleen de grotere steden zodat je ongeveer ziet waar je bent op de kaart.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
als ik op 20 km zit zie ik heel veel plaats namen maar heb in ieder geval de dvd basecamp besteld misschien dat die me verder kan helpen ik snap er nog niks moet nog effe proberen en lezen
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
ik zal wel zo achterlijk zijn heb me er nog niet echt in verdiept met dit alles