OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
OSM mappers kunnen bij het uittekenen van paadjes diverse soorten van afsluitpoortjes aanbrengen, zoals daar zijn:
- barrier=gate (een "algemeen" poortje)
- barrier=swing_gate (een soort slagboom die horizontaal open draait)
- barrier=bump_gate (een poortje dat automatisch achter je dicht valt doordat het hellend scharniert (schaapsweiden))
- enzoverder
Echter, niet alle soorten van vrij veel voorkomende soorten van "gates", zoals onder andere een "bump_gate", zijn zichtbaar in Garmin Basecamp (ze ontbreken volledig niettegenstaande ze duidelijk aanwezig zijn op de OpenStreetMap).
Iemand een verklaring?
- barrier=gate (een "algemeen" poortje)
- barrier=swing_gate (een soort slagboom die horizontaal open draait)
- barrier=bump_gate (een poortje dat automatisch achter je dicht valt doordat het hellend scharniert (schaapsweiden))
- enzoverder
Echter, niet alle soorten van vrij veel voorkomende soorten van "gates", zoals onder andere een "bump_gate", zijn zichtbaar in Garmin Basecamp (ze ontbreken volledig niettegenstaande ze duidelijk aanwezig zijn op de OpenStreetMap).
Iemand een verklaring?
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Het heeft niet te maken met garmin basecamp.
Je vertelt er niet bij welke OSM kaart je op de achtergrond hebt in basecamp.
De renderer of kaartenmaken bepaalt wat hij laat zien op de kaart. De Openfietsmap laat een gate (hek) zien als een hekje en op de OSM generic routable (autokaart) zie je een stip.
Dat geldt ook voor brievenbussen bv. De generic routable laat brievenbussen zien de OFM weer niet. Het maar waar de prioriteiten liggen. Overigens staat alles wel in de data en de brievenbus wel of niet zichtbaar is gewoon te vinden.
Je vertelt er niet bij welke OSM kaart je op de achtergrond hebt in basecamp.
De renderer of kaartenmaken bepaalt wat hij laat zien op de kaart. De Openfietsmap laat een gate (hek) zien als een hekje en op de OSM generic routable (autokaart) zie je een stip.
Dat geldt ook voor brievenbussen bv. De generic routable laat brievenbussen zien de OFM weer niet. Het maar waar de prioriteiten liggen. Overigens staat alles wel in de data en de brievenbus wel of niet zichtbaar is gewoon te vinden.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Ik heb OpenFietsMap (Benelux_v25-11-2017) op de achtergrond in BaseCamp.
En inderdaad, hekjes zijn zichtbaar, MAAR ... niet alle soorten hekjes zijn zichtbaar (zie mijn originele topic hierboven).
Dus herhaal ik mijn vraag: waarom laat BaseCamp niet alle soorten hekjes zien?
En inderdaad, hekjes zijn zichtbaar, MAAR ... niet alle soorten hekjes zijn zichtbaar (zie mijn originele topic hierboven).
Dus herhaal ik mijn vraag: waarom laat BaseCamp niet alle soorten hekjes zien?
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Wat de osm-kaartmaker opneemt c.q. laat zien op zijn kaart staat toch in zijn stylescript?
Voor OFM : http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfie ... ts/Styles/
Voor barrier kies stylebestand Points denk ik en zoek in het bestand op barrier.
Mijn analyse: degene die iets vermeld hebben van [0x3200 resolution 23] , zijn zichtbaar op de kaart en dat zijn niet alle barriers die je kunt taggen in osm.
Er zal vast ook nog wel een relatie zijn met het typ-file.
Je moet het niet zoeken in Basecamp.
(Openfietsmap zal vast een betere uitleg hebben...)
Voor OFM : http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfie ... ts/Styles/
Voor barrier kies stylebestand Points denk ik en zoek in het bestand op barrier.
Mijn analyse: degene die iets vermeld hebben van [0x3200 resolution 23] , zijn zichtbaar op de kaart en dat zijn niet alle barriers die je kunt taggen in osm.
Er zal vast ook nog wel een relatie zijn met het typ-file.
Je moet het niet zoeken in Basecamp.
(Openfietsmap zal vast een betere uitleg hebben...)
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Niet alles wat in de Openstreetmap database komt te staan kan zichtbaar zijn op de kaart, iedere kaartenmaker beslist wat hij/zij belangrijk vindt (er zijn wel duizenden variaties van barrier, ga er maar aan staan). Bump gates worden niet gerenderd op de OFM omdat ik eerlijk gezegd nog nooit gehoord heb van deze tag noch van het begrip "bump gate". Zo te lezen op de wiki vallen dergelijke klaphekjes helemaal niet onder bump gates, dat zijn hekjes die zich automatisch openen als je er tegenaan botst met je bumper van je auto dus die klaphekjes zijn dan verkeerd getagd in OSM en dus ook voor mijn fietskaart niet van toepassing om te renderen.
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Ik ga akkoord dat deze hekjes verkeerd getagd KUNNEN zijn in OSM.
MAAR, wat de tagger hier waarschijnlijk bedoeld heeft zijn die hekjes om voetgangers en fietsers door te laten die je gewoon moet open duwen (naar de binnenkant van het omheinde gebied) en als je ze los laat dan vallen ze automatisch achter je dicht. Bedoeld om te vermijden dat de schapen het natuurgebied kunnen ontvluchten als iemand per toeval het hek zou open laten. Deze worden vrij veel gebruikt in de Belgische Kempen waar grote stukken natuurgebied omheind worden zodat herders hun schapen er gewoon los kunnen laten lopen "in het wild" (trouwens, in Zeeland en op de Veluwe heb ik ze ook al gezien).
Die hekken waar je met een auto kunt tegenaan rijden zie je wel in Australië, maar die gaan langzaam achter je dicht met een veersysteem. Terwijl de hekjes hier bij ons gewoon van onder naar boven en naar buiten toe overhellend aan een schuine paal bevestigd zijn waardoor deze door hun eigen gewicht dicht klappen. Zelf voeg ik geen "bump_gate" toe in OSM omdat ik weet dat ze in Basecamp niet zichtbaar zijn, maar de mapper die niet met Basecamp vertrouwd is zal deze heel logisch vinden en wel toevoegen.
Dus daarom toch de vraag of het mogelijk zou zijn om deze toch te renderen (met als symbool het gewone hekje).
MAAR, wat de tagger hier waarschijnlijk bedoeld heeft zijn die hekjes om voetgangers en fietsers door te laten die je gewoon moet open duwen (naar de binnenkant van het omheinde gebied) en als je ze los laat dan vallen ze automatisch achter je dicht. Bedoeld om te vermijden dat de schapen het natuurgebied kunnen ontvluchten als iemand per toeval het hek zou open laten. Deze worden vrij veel gebruikt in de Belgische Kempen waar grote stukken natuurgebied omheind worden zodat herders hun schapen er gewoon los kunnen laten lopen "in het wild" (trouwens, in Zeeland en op de Veluwe heb ik ze ook al gezien).
Die hekken waar je met een auto kunt tegenaan rijden zie je wel in Australië, maar die gaan langzaam achter je dicht met een veersysteem. Terwijl de hekjes hier bij ons gewoon van onder naar boven en naar buiten toe overhellend aan een schuine paal bevestigd zijn waardoor deze door hun eigen gewicht dicht klappen. Zelf voeg ik geen "bump_gate" toe in OSM omdat ik weet dat ze in Basecamp niet zichtbaar zijn, maar de mapper die niet met Basecamp vertrouwd is zal deze heel logisch vinden en wel toevoegen.
Dus daarom toch de vraag of het mogelijk zou zijn om deze toch te renderen (met als symbool het gewone hekje).
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Wereldwijd zijn er iets meer dan 2000 barrier=bump_gate gemapt (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag: ... Dbump_gate )
Als je op Nederland inzoomt en via de overpass kijkt is het een beperkt aantal: http://overpass-turbo.eu/?template=key- ... =bump_gate waarbij je de vraag kunt stellen of het wel echte bump_gates zijn.
Kijkend naar de uitleg bij deze tag sluit ik me aan bij openfietsmap. Als je het hebt over die overhellende hekjes zoals we die meestal zien in Nederland is dat ook naar mijn mening geen bump_gate maar gewoon een barrier=gate met eventueel een access tag erbij (voor fietsers, wandelaars o.i.d.). (zie ook: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Key:barrier )
Bij osm mappen we (in principe) de werkelijkheid, niet iets onder een andere naam/tag om dat het dan rendert op een kaart en daardoor (ook) in Basecamp te zien is.
Hoe we dit hek moeten mappen is eigenlijk meer een vraag voor op het forum: https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
(ik zie dat een user vandepvw sinds 1 september 2015 actief is op osm )
Als je op Nederland inzoomt en via de overpass kijkt is het een beperkt aantal: http://overpass-turbo.eu/?template=key- ... =bump_gate waarbij je de vraag kunt stellen of het wel echte bump_gates zijn.
Kijkend naar de uitleg bij deze tag sluit ik me aan bij openfietsmap. Als je het hebt over die overhellende hekjes zoals we die meestal zien in Nederland is dat ook naar mijn mening geen bump_gate maar gewoon een barrier=gate met eventueel een access tag erbij (voor fietsers, wandelaars o.i.d.). (zie ook: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Key:barrier )
Bij osm mappen we (in principe) de werkelijkheid, niet iets onder een andere naam/tag om dat het dan rendert op een kaart en daardoor (ook) in Basecamp te zien is.
Hoe we dit hek moeten mappen is eigenlijk meer een vraag voor op het forum: https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
(ik zie dat een user vandepvw sinds 1 september 2015 actief is op osm )
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Ja dat is mogelijk. Morgen kan je het resultaat zien.vandepwv schreef:Dus daarom toch de vraag of het mogelijk zou zijn om deze toch te renderen (met als symbool het gewone hekje).
Zijn er overigens nog best veel, vooral bij onze Oosterburen. Of ze wel of niet juist getagd zijn is idd een hele andere kwestie.
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Zo zal dat tzt op de OFM eruit komen te zien:
http://www.openstreetmap.org/node/2786669315 (bump gate wordt dus niet gerenderd op de osm.org kaart!)
http://www.openstreetmap.org/node/2786669315 (bump gate wordt dus niet gerenderd op de osm.org kaart!)
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
Wat een service, een donatie waard door vandepwv
Re: OSM bump_gate niet zichtbaar in Garmin Basecamp
+1
Colorado 300 / Edge 800 / Edge Touring Plus / Edge Explore 2