Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Hallo,
Ik ben een route aan het maken van noord (beginpunt) richting zuid (eindpunt). Er wordt automatisch een rechte lijn getrokken van het eindpunt naar het beginpunt. Ik wil alleen de route van beginpunt naar eindpunt en niet terug.
Misschien heb ik iets niet goed ingesteld?
Ik ben een route aan het maken van noord (beginpunt) richting zuid (eindpunt). Er wordt automatisch een rechte lijn getrokken van het eindpunt naar het beginpunt. Ik wil alleen de route van beginpunt naar eindpunt en niet terug.
Misschien heb ik iets niet goed ingesteld?
- Bijlagen
-
- eind naar beginpunt
- basecamp.JPG (118.36 KiB) 1891 keer bekeken
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Het is wat lastig te zien, maar het ziet eruit als een track (spoor) en geen route.
Waarschijnlijk heb je bij het maken per ongeluk weer op het beginpunt geklikt.
Open het spoor en verwijder het laatste punt.
Waarschijnlijk heb je bij het maken per ongeluk weer op het beginpunt geklikt.
Open het spoor en verwijder het laatste punt.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Dit lijkt me een heel goede analyse van Frank, het is een track en geen route. Bij vergroting allemaal rechte lijnen tussen de vele punten. Dan is inderdaad beginpunt weer aangeklikt (waarschijnlijk niet bewust) en eindpunt geworden via een rechte lijn vanaf het beoogde eindpunt.
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Waarom zegt Wouter dan 'ik heb een route gemaakt' ?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
1'bericht van Wouter, er zijn veel mensen die het verschil niet kennen
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
't is een route. Een route heeft zwarte viapunten, een track heeft witte trackpunten. Gezien het grote aantal punten en de rechte lijnen daartussen is het een directe route. Het zijn meer dan 50 punten, dus er een route van laten berekenen zit er waarschijnlijk niet in. Zo te zien is de kaart de Openfietsmap, en lijkt er wel gepoogd te worden de wegen daarin te volgen.
Los van de lijn naar het beginpunt vrees ik dat het niet het gewenste effect gaat opleveren...
@wouter1, voor welk toestel ga je de route maken, en waarom heb je voor een directe route gekozen? Welke tool in BaseCamp gebruik je voor het plaatsen van de punten?
Los van de lijn naar het beginpunt vrees ik dat het niet het gewenste effect gaat opleveren...
@wouter1, voor welk toestel ga je de route maken, en waarom heb je voor een directe route gekozen? Welke tool in BaseCamp gebruik je voor het plaatsen van de punten?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Dank voor de reacties.
Het is inderdaad een route en Openfietsmap. Wat is een 'directe route'?
Ik wandel en mijn Oregon 600 maakt een spoor. Ik maak in Basecamp van het spoor een route zodat ik eea kan bewerken. Ik verbind bv wandelingen met elkaar (het plaatje bestaat uit 7 wandelingen) door bv 2 wandelingen te selecteren en dan mbv rechtermuisknop ze samen te voegen.
Als ik het beginpunt verwijder komt er ook een rechte lijn van het eindpunt naar het (nieuwe 1e) punt.
Het is inderdaad een route en Openfietsmap. Wat is een 'directe route'?
Ik wandel en mijn Oregon 600 maakt een spoor. Ik maak in Basecamp van het spoor een route zodat ik eea kan bewerken. Ik verbind bv wandelingen met elkaar (het plaatje bestaat uit 7 wandelingen) door bv 2 wandelingen te selecteren en dan mbv rechtermuisknop ze samen te voegen.
Als ik het beginpunt verwijder komt er ook een rechte lijn van het eindpunt naar het (nieuwe 1e) punt.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Een directe route is een route met rechte lijnen tussen de viapunten. Bij de tegenhanger, de 'berekende' route worden de wegen op de kaart gevolgd.
Waarschijnlijk is het misgegaan bij het samenvoegen van de wandelingen. Als ze niet allemaal in dezelfde richting lopen krijg je dit soort effecten bij het samenvoegen: BaseCamp knoopt het beginpunt van de tweede aan het eindpunt van de eerste, ook al is het eindpunt van de tweede veel dichterbij.
JaVaWa RTWtool pakt het samenvoegen van tracks wat intelligenter aan: bij het samenvoegen wordt het uiteinde van de tweede track dat het dichtste bij het eindpunt van de eerste track ligt gekozen, en wordt de tweede track omgekeerd indien nodig.
Waarschijnlijk is het misgegaan bij het samenvoegen van de wandelingen. Als ze niet allemaal in dezelfde richting lopen krijg je dit soort effecten bij het samenvoegen: BaseCamp knoopt het beginpunt van de tweede aan het eindpunt van de eerste, ook al is het eindpunt van de tweede veel dichterbij.
JaVaWa RTWtool pakt het samenvoegen van tracks wat intelligenter aan: bij het samenvoegen wordt het uiteinde van de tweede track dat het dichtste bij het eindpunt van de eerste track ligt gekozen, en wordt de tweede track omgekeerd indien nodig.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Bedankt.
Ik heb 1x een route van tevoren omgedraaid. Daarna samengevoegd, misschien komt het daardoor. Maar de route liep voor het samenvoegen wel in de goede richting.
Ik zie dat er met JaVaWa RTWtool veel mogelijkheden zijn. Zal eea eens proberen!
Ik heb 1x een route van tevoren omgedraaid. Daarna samengevoegd, misschien komt het daardoor. Maar de route liep voor het samenvoegen wel in de goede richting.
Ik zie dat er met JaVaWa RTWtool veel mogelijkheden zijn. Zal eea eens proberen!
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Ik zie misschien waardoor het gekomen is
Hoe lukt me dat wel?
Een gedeelte van de route kan niet verbonden worden omdat er geen 'weg' oid te zien is, het is zand. Ik wil een lijn zien te krijgen waar de roze pijl staat, maar als ik daar een punt toevoeg of een punt verplaats wordt er een omweg gemaakt, omdat er geen weggetje loopt.Hoe lukt me dat wel?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Een route een stukje laten lopen op een plaats waar de weg ontbreekt kan door voor het punt aan het begin van de omleiding de activiteit "Direct" toe te kennen. Op de plaats van de paarse pijl krijg je dan een rechte lijn naar het volgende punt. In BaseCamp werkt dat goed.
Probleem is alleen dat niet alle toestellen goed overweg kunnen met routes met "gemixte" activiteiten... Mijn Montana kan dat niet en jouw Oregon 600 waarschijnlijk ook niet.
Overigens denk ik niet dat dit de oorzaak van je eerdere probleem is, daar zie je namelijk allemaal rechte lijnen en hier niet.
Probleem is alleen dat niet alle toestellen goed overweg kunnen met routes met "gemixte" activiteiten... Mijn Montana kan dat niet en jouw Oregon 600 waarschijnlijk ook niet.
Overigens denk ik niet dat dit de oorzaak van je eerdere probleem is, daar zie je namelijk allemaal rechte lijnen en hier niet.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Voor wandelen (en meestal ook voor fietsen) gebruik ik altijd een track en nooit een route, alleen al vanwege dit soort effecten.... Het is tijdens het wandelen een kleine moeite om bij een splitsing van de weg even snel op het schermpje kijken hoe de track loopt.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Basecamp verbndt eind- met beginpunt
Dus dat lost nu niks op denk ik. Ik heb de route verlegd naar 'bekende' paden en nu is het gelukt.
Misschien omdat ik nu meer punten gewist hebt, heb ik de lijn van eind- naar beginpunt ook niet meer en ben ik tevreden!
Hartelijk dank.
Misschien omdat ik nu meer punten gewist hebt, heb ik de lijn van eind- naar beginpunt ook niet meer en ben ik tevreden!
Hartelijk dank.