Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Als ik een route exporteer vanuit Basecamp worden blijkbaar weinig punten opgeslagen. Zo lijkt het er in ieder geval op als ik dat bestand upload bij Geocaching.com. Als ik een track upload krijg ik alleen twee punten. Vroeger (...) had ik hier geen probleem. Ik zie vast iets over het hoofd, maar wat?
Montana 600 op Avaghon S26 / Camper 780 in bus
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
een track heeft altijd genoeg via punten duizenden zelfs,een route kan twee tot enkele honderden viapunten (niet echt nodig want met 30 punten heb je al een stevige route)hebben,naargelang jij ze er in zet
als jij maar twee viapunten hebt, dan heb je waarschijnlijk van een track een route gemaakt en dan heb je inderdaad maar twee viapunten
als jij maar twee viapunten hebt, dan heb je waarschijnlijk van een track een route gemaakt en dan heb je inderdaad maar twee viapunten
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Helaas, nee. Ik maak altijd eerst een route en zet die daarna om in een track. Overigens heeft de track ook ruim puntjes:
Het probleem lijkt echt op een niet goede export van het bestand. En niet alleen bij dit bestand.
.Het probleem lijkt echt op een niet goede export van het bestand. En niet alleen bij dit bestand.
Montana 600 op Avaghon S26 / Camper 780 in bus
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Op het bovenste plaatje is het volgens mij toch een route, die viapunten die erin staan komen overeen met de viapunten in het tweede plaatje.
Om misverstanden te voorkomen is het misschien handig om het/de probleembestand(en) toe te voegen aan je bericht.
Om misverstanden te voorkomen is het misschien handig om het/de probleembestand(en) toe te voegen aan je bericht.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
even voor alle duidelijkheid, Arnoob...
Het allereerste plaatje is iets wat jij geupload hebt naar Geocaching.com?
Het tweede plaatje in je eerste bericht is de route in Basecamp?
Het derde plaatje, in het bericht van 18:53, is de track in Basecamp?
Ik zie in het eerste plaatje een aantal rechte lijnen tussen de punten die in de route van het tweede plaatje staan. Zeg maar dat het een "directe route" is.
Het allereerste plaatje is iets wat jij geupload hebt naar Geocaching.com?
Het tweede plaatje in je eerste bericht is de route in Basecamp?
Het derde plaatje, in het bericht van 18:53, is de track in Basecamp?
Ik zie in het eerste plaatje een aantal rechte lijnen tussen de punten die in de route van het tweede plaatje staan. Zeg maar dat het een "directe route" is.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Mijn reactie op jullie reacties (waarvoor dank) duurde even omdat we wat zijn gaan fietsen, maar: het eerste plaatje is inderdaad de upload naar geocaching.com, het tweede de route en het derde de track. De track is omgezet vanuit de route. Naar aanleiding van de laatste opmerking heb ik de route (herberekend) en track beide geëxporteerd als tekstbestand (maar die mag ik op dit forum niet bijvoegen) en dan blijkt de route inderdaad een minimaal aantal punten te hebben; de track daarentegen best wel veel.
Een route maak ik immer door begin- en einddoel aan te geven, Basecamp een route te laten berekenen en die daarna aan te passen tot ik een route krijg die me leuk lijkt. Dat is hier ook gebeurd, vandaar waarschijnlijk het geringe aantal punten. Maar dan begrijp ik niet dat waarom ik wel een gedetailleerde route te zien krijg in Basecamp met een dergelijk klein bestand. En waarom Geocaching.com denkt dat van al de punten uit de track er maar twee relevant zijn. En vanzelfsprekend hoe dit probleem in het vervolg te voorkomen
Een route maak ik immer door begin- en einddoel aan te geven, Basecamp een route te laten berekenen en die daarna aan te passen tot ik een route krijg die me leuk lijkt. Dat is hier ook gebeurd, vandaar waarschijnlijk het geringe aantal punten. Maar dan begrijp ik niet dat waarom ik wel een gedetailleerde route te zien krijg in Basecamp met een dergelijk klein bestand. En waarom Geocaching.com denkt dat van al de punten uit de track er maar twee relevant zijn. En vanzelfsprekend hoe dit probleem in het vervolg te voorkomen
Montana 600 op Avaghon S26 / Camper 780 in bus
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Kan je dan niet beter de track naar Geocaching.com versturen ,want een track is altijd juist,en geocaching werkt met andere kaarten en andere instellingen.dus dat gaat nooit overeenkomen met een route uit basecamp of een ander routerings- programma of je moet genoeg viapunten plaatsen zodat de route niet veranderd kan worden
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Als tekstbestand is het ook niet bruikbaar, een gpx-bestand kan wel toegevoegd worden.Arnoob schreef:beide geëxporteerd als tekstbestand (maar die mag ik op dit forum niet bijvoegen)
Een route bestaat uit de viapunten die je zelf hebt geplaatst; de rest wordt door BaseCamp voor je berekend. Daarbij gebruikt het een groot aantal hulppunten, maar die zijn Garmin-specifiek. Buiten de programma’s en toestellen van Garmin (en JaVaWa RTWtool) gebruikt niemand die hulppunten, ook geocaching.com niet. Omdat zij ook geen route berekenen tussen de geplaatste viapunten krijg je dus het resultaat wat je ziet: rechte lijnen tussen de viapunten. Wil je de route precies zo zien als je hem gemaakt hebt zul je die dus moeten converteren naar een track en die vervolgens gebruiken.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Probleem is dat de vanuit de route aangemaakte track bij geocaching.com maar twee punten heeft en derhalve een lengte van 0. Vroeger loste ik dat probleem op door een track te exporteren als een klm-bestand, dat in te lezen in google earth en dit bestand weer te gebruiken voor geocaching.com. Helaas werkt dat niet meer.
In Nederland niet zo'n probleem maar we maken fietstochten van 2-3000 km en dan moet ik wel heel veel fratsen uithalen om onderweg caches te kunnen rapen zonder duizenden overbodige cache-waypoints me te nemen (normaal selecteer ik ze een paar honderd meter opzij van de track/route die we fietsen en laat ik de rest weg). In de bijlage het gpx-bestand met de twee puntjes .
Overigens: allen dank voor het meedenken, ik begrijp nu in ieder geval deels wat er fout gaat.
In Nederland niet zo'n probleem maar we maken fietstochten van 2-3000 km en dan moet ik wel heel veel fratsen uithalen om onderweg caches te kunnen rapen zonder duizenden overbodige cache-waypoints me te nemen (normaal selecteer ik ze een paar honderd meter opzij van de track/route die we fietsen en laat ik de rest weg). In de bijlage het gpx-bestand met de twee puntjes .
Overigens: allen dank voor het meedenken, ik begrijp nu in ieder geval deels wat er fout gaat.
Montana 600 op Avaghon S26 / Camper 780 in bus
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Exporteren track/route vanuit Basecamp (4.6.2)
Die track bevat voldoende punten (1508), maar blijkbaar gaat geocaching.com daar niet goed mee om; dat is dan gewoon een (meldenswaardige) bug.
In de tussentijd kun je geocaching.com wel foppen: converteer de track met JaVaWa RTWtool naar een directe route zonder extra bewerkingen. Dan krijg je een route met 1508 viapunten waardoor hij er op geocaching.com eruit ziet zoals bedoeld.
Edit: het ligt toch iets anders. Op geocaching.com wordt een limiet genoemd van 500 punten, daar gaat deze track overheen. Ik heb het nog even getest met een track en een directe route van iets minder dan 500 punten, maar ook dat hielp niet. Tenslotte een directe route met max. 50 punten, dat werkt dus wel. Waar de limiet nu precies ligt weet ik niet, ergens tussen de 50 en de 500...
In de tussentijd kun je geocaching.com wel foppen: converteer de track met JaVaWa RTWtool naar een directe route zonder extra bewerkingen. Dan krijg je een route met 1508 viapunten waardoor hij er op geocaching.com eruit ziet zoals bedoeld.
Edit: het ligt toch iets anders. Op geocaching.com wordt een limiet genoemd van 500 punten, daar gaat deze track overheen. Ik heb het nog even getest met een track en een directe route van iets minder dan 500 punten, maar ook dat hielp niet. Tenslotte een directe route met max. 50 punten, dat werkt dus wel. Waar de limiet nu precies ligt weet ik niet, ergens tussen de 50 en de 500...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen