Verschil in gemeten afstand
-
- Berichten: 5
- Lid geworden op: 17 dec 2019 10:59
Verschil in gemeten afstand
Hi,
wij wandelen al jaren veel en tevreden met onze Oregon 450. Vaak met een groep.
Wat opvalt is dat aan het eind van de wandeling de door ons gemeten afstand altijd groter is dan die van groepsleden die op hun telefoon of loophorloge meten. Ook als ik de track in Basecamp zet is de afstand daar altijd korter.
Afgelopen zondag bijvoorbeeld volgens tripcomputer 24,2 km gelopen, medewandelaars op hun apparaatjes tussen 22,5 en 23,5 km en de track in Basecamp is 23,5km.
Ik kan me voorstellen dat er verschillen zijn, maar wat ik raar vind is dat onze Oregon ALTIJD meer km's registreert dan "wie dan ook". Ik zou gelukkiger zijn als het nu eens meer, dan eens minder is... En als Oregon overeenkomt met Basecamp.
Wat kan de oorzaak zijn van dit altijd "positieve" verschil? Zijn er instellingen die ik kan wijzigen of resetten waardoor het beter wordt?
wij wandelen al jaren veel en tevreden met onze Oregon 450. Vaak met een groep.
Wat opvalt is dat aan het eind van de wandeling de door ons gemeten afstand altijd groter is dan die van groepsleden die op hun telefoon of loophorloge meten. Ook als ik de track in Basecamp zet is de afstand daar altijd korter.
Afgelopen zondag bijvoorbeeld volgens tripcomputer 24,2 km gelopen, medewandelaars op hun apparaatjes tussen 22,5 en 23,5 km en de track in Basecamp is 23,5km.
Ik kan me voorstellen dat er verschillen zijn, maar wat ik raar vind is dat onze Oregon ALTIJD meer km's registreert dan "wie dan ook". Ik zou gelukkiger zijn als het nu eens meer, dan eens minder is... En als Oregon overeenkomt met Basecamp.
Wat kan de oorzaak zijn van dit altijd "positieve" verschil? Zijn er instellingen die ik kan wijzigen of resetten waardoor het beter wordt?
Re: Verschil in gemeten afstand
Waar staat je tracklog interval op? Zet die eens op 1 seconde, dan loopt hij synchroon met met je triplog interval. Dat verklaart het verschil tussen track- en triplengte (als je ze tenminste beide op hetzelfde moment gestart hebt).
GPSmap 66st, Fēnix 5, Edge 1000, Nüvi 3598, Oregon 300, Zumo 550 en Etrex Vista HCx.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Verschil in gemeten afstand
als ik me goed herinner is er ook nog een verschil in de manier waarop de gps en Basecamp de stukjes track optellen (stukjes tussen 2 punten) ik dacht dat de ene elk stukje eerst afrond en dan al die afgeronde stukjes optelt en de andere eerst optelt en dan afrond,
er zijn veel verhalen hier op het forum over dit soort verschillen met de nodige info over mogelijke oorzaken en workarounds , zoek er maar eens op
er zijn veel verhalen hier op het forum over dit soort verschillen met de nodige info over mogelijke oorzaken en workarounds , zoek er maar eens op
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- Berichten: 5
- Lid geworden op: 17 dec 2019 10:59
Re: Verschil in gemeten afstand
Ik heb alles gewoon standaard staan op de Oregon. Opname "Automatisch" en Interval "Normaal" . Een Interval van een bepaalde tijd opgeven, dat kan ik niet op mijn toestel. Bij wandelingen waarbij ik een kml-bestandje voor Google earth of zo moet aanleveren en waar veel gekronkel in zit zet ik het Interval wel eens op Vaker of Vaakst, zodat de route mooi wordt weergegeven, maar ook dan is de afstand op het toestel altijd langer.mjeuring schreef:Waar staat je tracklog interval op? Zet die eens op 1 seconde, dan loopt hij synchroon met met je triplog interval. Dat verklaart het verschil tussen track- en triplengte (als je ze tenminste beide op hetzelfde moment gestart hebt).
Verschil tussen een track- en een triplengte, dat zegt me niks. Ik werk eigenlijk alleen met tracks en met Basecamp open ik gewoon de track die op het toestel staat. Dus je zou verwachten dat dat hetzelfde is. Hoogstens wat afrondingsverschil, maar daar zou je ook verwachten dat dat in kleine plusjes en kleine minnetjes resulteert en niet dat het altijd 1 kant op werkt...
-
- Berichten: 5
- Lid geworden op: 17 dec 2019 10:59
Re: Verschil in gemeten afstand
Ja, had ik al gedaan, maar het antwoord helaas niet gevonden....HaWee schreef:als ik me goed herinner is er ook nog een verschil in de manier waarop de gps en Basecamp de stukjes track optellen (stukjes tussen 2 punten) ik dacht dat de ene elk stukje eerst afrond en dan al die afgeronde stukjes optelt en de andere eerst optelt en dan afrond,
er zijn veel verhalen hier op het forum over dit soort verschillen met de nodige info over mogelijke oorzaken en workarounds , zoek er maar eens op
Los van het verschil tussen toestel en Basecamp vind ik het eigenlijk vooral vervelend dat er een significant (en vooral eenzijdig) verschil is met allerlei telefoon-apps ed. Uiteindelijk is er maar één werkelijkheid. Dus ik zou eigenlijk aan het eind van een wandeling willen weten wat nu echt de afstand was die we hebben gelopen. Dat lijkt me eigenlijk niet zo veel gevraagd
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Verschil in gemeten afstand
er is maar een werkelijkheid maar waarschijnlijk geeft geen van de apparaatjes die aan (en als het een keer wel is is dat toeval)
per definitie zal elk apparaat een afwijking vertonen
(kijk eens op het satellietscherm van je gps waarschijnlijk zie je daar staan wat de geschatte onnauwkeurigheid is . Dat getal kan variëren tussen pakweg 2 en 10 m bij goede ontvangst en bij slechte ontvangst een stuk hoger zijn. Als daar staat 4 m dan betekend dat dat de kans pakweg 80% is dat jouw werkelijke positie binnen een straal van 4 m rondom de aangegeven positie zit . Dit geld voor elk punt en de afwijking is niet altijd dezelfde kant op)
Elk type apparaat heeft een andere berekeningswijze waarmee ze met dit soort zaken omgaan om je een positie of afgelegde weg of snelheid te tonen.
Elk apparaat geeft afwijkingen, behalve de normale van bebouwing die in de weg staat (of bomen die nat zijn) of atmosferische effecten of het aantal satellieten die op dat moment in zicht staan (en welke kant van jullie) heb je bv
hoe draag je je toestel? aan de riem (welke kant , naar de satelliet toe of zit je lichaam er tussen) onder je jas, hoe corrigeert het horloge voor de slingerende armen? Al dit soort zaken maken verschil.
per definitie zal elk apparaat een afwijking vertonen
(kijk eens op het satellietscherm van je gps waarschijnlijk zie je daar staan wat de geschatte onnauwkeurigheid is . Dat getal kan variëren tussen pakweg 2 en 10 m bij goede ontvangst en bij slechte ontvangst een stuk hoger zijn. Als daar staat 4 m dan betekend dat dat de kans pakweg 80% is dat jouw werkelijke positie binnen een straal van 4 m rondom de aangegeven positie zit . Dit geld voor elk punt en de afwijking is niet altijd dezelfde kant op)
Elk type apparaat heeft een andere berekeningswijze waarmee ze met dit soort zaken omgaan om je een positie of afgelegde weg of snelheid te tonen.
Elk apparaat geeft afwijkingen, behalve de normale van bebouwing die in de weg staat (of bomen die nat zijn) of atmosferische effecten of het aantal satellieten die op dat moment in zicht staan (en welke kant van jullie) heb je bv
hoe draag je je toestel? aan de riem (welke kant , naar de satelliet toe of zit je lichaam er tussen) onder je jas, hoe corrigeert het horloge voor de slingerende armen? Al dit soort zaken maken verschil.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Verschil in gemeten afstand
als je bv zoekt met
afstand verschil
vind je heel veel draadjes, helaas niet allemaal relevant maar ik heb er even 2 uitgepikt die misschien interessant zijn
https://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=132&t=51328
https://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=89&t=51264
afstand verschil
vind je heel veel draadjes, helaas niet allemaal relevant maar ik heb er even 2 uitgepikt die misschien interessant zijn
https://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=132&t=51328
https://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=89&t=51264
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- Berichten: 5
- Lid geworden op: 17 dec 2019 10:59
Re: Verschil in gemeten afstand
Dank voor de uitleg.
Conclusie is dat ik me er bij neer zal moeten leggen...
Maar ik blijf het met name raar vinden dat mijn Oregon altijd méér aangeeft dan de andere toestellen.
Morgen ga ik wandelen met een vriend die een wat modernere Garmin heeft (die qua bediening vele malen onhandiger is dan mijn Oregon (maar misschien ben ik gewoon een boomer ). Eens zien of we nog wat logica in de verschillen kunnen ontdekken.
Case closed
John
Conclusie is dat ik me er bij neer zal moeten leggen...
Maar ik blijf het met name raar vinden dat mijn Oregon altijd méér aangeeft dan de andere toestellen.
Morgen ga ik wandelen met een vriend die een wat modernere Garmin heeft (die qua bediening vele malen onhandiger is dan mijn Oregon (maar misschien ben ik gewoon een boomer ). Eens zien of we nog wat logica in de verschillen kunnen ontdekken.
Case closed
John
Re: Verschil in gemeten afstand
Dat moet wel kunnen, kies bij Opname niet voor Auto(matisch), maar voor Tijd. Dan kun je bij interval de tijd instellen vanaf 1 sec. Kijk ook maar eens in je handleiding bij Tracks instellen...John&Elise schreef:Ik heb alles gewoon standaard staan op de Oregon. Opname "Automatisch" en Interval "Normaal" . Een Interval van een bepaalde tijd opgeven, dat kan ik niet op mijn toestel...mjeuring schreef:Waar staat je tracklog interval op? Zet die eens op 1 seconde, dan loopt hij synchroon met met je triplog interval. Dat verklaart het verschil tussen track- en triplengte (als je ze tenminste beide op hetzelfde moment gestart hebt).
Re: Verschil in gemeten afstand
Keesm,
Inderdaad, die mogelijkheid zit wel op de Oregon 450.
Zie ook mijn afbeelding.
Inderdaad, die mogelijkheid zit wel op de Oregon 450.
Zie ook mijn afbeelding.
- Bijlagen
-
- 20191219_134657.jpg (58.35 KiB) 698 keer bekeken
Garmin Camper 770 LMT-D
Garmin Zümo 590 LM
Garmin Edge 830
BaseCamp
Garmin Zümo 590 LM
Garmin Edge 830
BaseCamp
-
- Berichten: 5
- Lid geworden op: 17 dec 2019 10:59
Re: Verschil in gemeten afstand
Ik zal het bij onze volgende wandeling eens uitproberen.
Dank voor alle hulp
John
Dank voor alle hulp
John