Beste medeforumleden,
Normaal kom ik met problemen en probleempjes met enig zoekwerk hier op het forum een heel eind maar nu heb ik iets waar ik echt geen chocola van kan bakken.
Ik heb gisteravond op mijn Oregon 650t de City Navigator Europe kaartupdate gedaan van 2014.4 naar 2015.2. Niet met Garmin Express want op een of andere manier wilde dat niet lukken. Met gebruik van de oude MapUpdater ging het echter wel en stond de nieuwe kaart keurig netjes geïnstalleerd in BaseCamp. Daarna heb ik met Mapinstall de nieuwe kaart netjes overgezet naar mijn Oregon en versie 2014.4 verwijderd.
Tot zover allemaal niets spannends maar als ik nu in instellingen --> kaart --> configureer kaarten van de Oregon kijk staat City Navigator Europe NT 2015.2 er twee maal in. Ik kan beide kaarten ook afzonderlijk uit- en aanzetten... Dit lijkt me niet helemaal de bedoeling. Ik zal ongetwijfeld iets fout hebben gedaan maar ik weet niet wat.
Nu zullen jullie zeggen hij kan er beter 2 x instaan dan helemaal niet maar ik vind dit erg slordig.
Ook lukt het me niet om versie 2014.40 uit BaseCamp te verwijderen. Deze versie is wel van de Oregon af.
Kunnen jullie me helpen? ik ga volgende week op vakantie en zou het dan toch graag in orde hebben...
Alvast bedankt.
Kaarten dubbel na update
- Cees_Tak
- WayPoint relatie
- Berichten: 17
- Lid geworden op: 10 sep 2013 00:19
- Locatie: Oosterhout
- Contacteer:
Kaarten dubbel na update
Met vriendelijke groet, Cees
MeteOosterhout hét amateur weerstation voor Oosterhout en omgeving.
Oregon 650t en eTrex
MeteOosterhout hét amateur weerstation voor Oosterhout en omgeving.
Oregon 650t en eTrex
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaarten dubbel na update
voor je Oregon: installeer JDM http://www.javawa.nl/jdm.html op je computer, run JDM met de oregon gekoppeld.
Via Extra - Rapportage maak een online rapport en plak de link hier dan kunnen we even kijken wat er aan de hand is en je goed adviseren.
Voor de computer: installeer GMTK http://www.javawa.nl/gmtk.html en run het (zonder Oregon) je ziet nu alle kaarten en kunt naar wens een kaart verwijderen.
Met GMTK kun je ook backups maken van je kaarten (en op een laptopje zetten voor de vakantie of zo) of de kaarten verplaatsen naar een drive die meer ruimte heeft.
Met JDM kun je ook een backup maken van je Oregon als die helemaal goed is
Via Extra - Rapportage maak een online rapport en plak de link hier dan kunnen we even kijken wat er aan de hand is en je goed adviseren.
Voor de computer: installeer GMTK http://www.javawa.nl/gmtk.html en run het (zonder Oregon) je ziet nu alle kaarten en kunt naar wens een kaart verwijderen.
Met GMTK kun je ook backups maken van je kaarten (en op een laptopje zetten voor de vakantie of zo) of de kaarten verplaatsen naar een drive die meer ruimte heeft.
Met JDM kun je ook een backup maken van je Oregon als die helemaal goed is
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Cees_Tak
- WayPoint relatie
- Berichten: 17
- Lid geworden op: 10 sep 2013 00:19
- Locatie: Oosterhout
- Contacteer:
Re: Kaarten dubbel na update
Beste Hawee,
Om te beginnen hartelijk dank voor je snelle reactie. Mijn problemen zijn door je voortreffelijke tips ondertussen ook opgelost. Er bleek toch een tweede versie van kaart 2015.2 op de Oregon te staan. Dit zag ik na installatie van JDM. Een editie stond in het toestelgeheugen en een stond er op de SD kaart. Ik heb eerst een back-up gemaakt van de kaart in het toestelgeheugen en hem vervolgens verwijderd. Dit loste het probleem in het toestel op en alles lijkt nu naar behoren te werken.
Ook uit BaseCamp is versie 2014.4 verwijderd met behulp van GMTK.
Nogmaals hartelijk dank voor je snelle hulp en voortreffelijke tips.
Om te beginnen hartelijk dank voor je snelle reactie. Mijn problemen zijn door je voortreffelijke tips ondertussen ook opgelost. Er bleek toch een tweede versie van kaart 2015.2 op de Oregon te staan. Dit zag ik na installatie van JDM. Een editie stond in het toestelgeheugen en een stond er op de SD kaart. Ik heb eerst een back-up gemaakt van de kaart in het toestelgeheugen en hem vervolgens verwijderd. Dit loste het probleem in het toestel op en alles lijkt nu naar behoren te werken.
Ook uit BaseCamp is versie 2014.4 verwijderd met behulp van GMTK.
Nogmaals hartelijk dank voor je snelle hulp en voortreffelijke tips.
Met vriendelijke groet, Cees
MeteOosterhout hét amateur weerstation voor Oosterhout en omgeving.
Oregon 650t en eTrex
MeteOosterhout hét amateur weerstation voor Oosterhout en omgeving.
Oregon 650t en eTrex
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaarten dubbel na update
Het kan ook zijn dat een deel van de kaart op het toestel stond, en een ander deel op de SD-kaart. In dat geval is het niet handig om een van de twee weg te gooien...
Of was hj echt dubbel? (Identieke kaartsegmenten)
Of was hj echt dubbel? (Identieke kaartsegmenten)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Cees_Tak
- WayPoint relatie
- Berichten: 17
- Lid geworden op: 10 sep 2013 00:19
- Locatie: Oosterhout
- Contacteer:
Re: Kaarten dubbel na update
Hoi,
Ik vermoed wel dat hij echt dubbel was omdat beide bestanden ook dezelfde bestandsgrootte hadden. Ik heb in ieder geval een backup van het verwijderde bestand dus ik zou hem zo weer terug kunnen zetten mocht er echt iets aan de hand zijn. Ik heb er net ook al mee genavigeerd in de auto en alles lijkt ook goed te werken. Ik verwacht verder niet zoveel problemen.
Wat ik me wel afvraag waarom Garmin Express niet werkte en de oude MapUpdater wel. De laatste firmware update heb ik wel met Express geïnstalleerd en dat werkte wel goed.
Ik vermoed wel dat hij echt dubbel was omdat beide bestanden ook dezelfde bestandsgrootte hadden. Ik heb in ieder geval een backup van het verwijderde bestand dus ik zou hem zo weer terug kunnen zetten mocht er echt iets aan de hand zijn. Ik heb er net ook al mee genavigeerd in de auto en alles lijkt ook goed te werken. Ik verwacht verder niet zoveel problemen.
Wat ik me wel afvraag waarom Garmin Express niet werkte en de oude MapUpdater wel. De laatste firmware update heb ik wel met Express geïnstalleerd en dat werkte wel goed.
Met vriendelijke groet, Cees
MeteOosterhout hét amateur weerstation voor Oosterhout en omgeving.
Oregon 650t en eTrex
MeteOosterhout hét amateur weerstation voor Oosterhout en omgeving.
Oregon 650t en eTrex
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Kaarten dubbel na update
Weet je zeker dat MapUpdater de update naar je toestel stuurt?
Express doet dat namelijk niet, die zet de kaart voor een Oregon alleen op de computer en daarna dien je handmatig met MapInstall de kaart naar het toestel te versturen. Voorzover ik weet is dat met MapUpdater ook zo.
Een kaart dubbel in de Oregon kan ik dus niet direct aan Express of MapUpdater wijten. Maar het is goed dat het is opgelost.
Express doet dat namelijk niet, die zet de kaart voor een Oregon alleen op de computer en daarna dien je handmatig met MapInstall de kaart naar het toestel te versturen. Voorzover ik weet is dat met MapUpdater ook zo.
Een kaart dubbel in de Oregon kan ik dus niet direct aan Express of MapUpdater wijten. Maar het is goed dat het is opgelost.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.