Track duidelijker zichtbaar
Re: Track duidelijker zichtbaar
Ben zelf even gaan kijken en aan een track lijn is inderdaad niets te wijzigen, behalve...
Ik heb gemerkt als je met de breedte van de wegen gaat spelen, de tracklijn automatisch ook dikker wordt.
Je ziet twee afbeeldingen waar de wegbreedte varieert, en je ziet de zwarte lijn ook anders worden.
Meer kan ik ook niet vinden hierover. En dit is overigens met een 590 en geen 3xx.
Ten slotte, ik kan RonalT bijtreden, velen lurken hier een beetje en laten anderen de kastanjes uit het vuur halen. Wanneer je dan eens zo een reactie krijgt van iemand die hier dagelijks mensen probeert te helpen, begrijpelijk. Heb deze morgen nog ergere geschreven dan wat RonalT schreef. Gewoon omdat bepaalde mensen steeds met dezelfde miserie afkomen en er niets uit willen leren. Geen tijd schrijven ze dan, maar om de boer op te gaan lukt dat dan weer wel...
Ontopic.
Ik heb gemerkt als je met de breedte van de wegen gaat spelen, de tracklijn automatisch ook dikker wordt.
Je ziet twee afbeeldingen waar de wegbreedte varieert, en je ziet de zwarte lijn ook anders worden.
Meer kan ik ook niet vinden hierover. En dit is overigens met een 590 en geen 3xx.
Ten slotte, ik kan RonalT bijtreden, velen lurken hier een beetje en laten anderen de kastanjes uit het vuur halen. Wanneer je dan eens zo een reactie krijgt van iemand die hier dagelijks mensen probeert te helpen, begrijpelijk. Heb deze morgen nog ergere geschreven dan wat RonalT schreef. Gewoon omdat bepaalde mensen steeds met dezelfde miserie afkomen en er niets uit willen leren. Geen tijd schrijven ze dan, maar om de boer op te gaan lukt dat dan weer wel...
Ontopic.
- Bijlagen
-
- 7075.png (398.1 KiB) 4104 keer bekeken
-
- 31452.png (415.34 KiB) 4104 keer bekeken
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
- jan.veerhoek
- Berichten: 203
- Lid geworden op: 18 jul 2012 09:02
- Locatie: Tussen Ooster- en Westerschelde
Re: Track duidelijker zichtbaar
Ik ben niet zo'n persoon als waar jullie naar refereren.
Ben het wel eens met dat er mensen zijn die zo zijn als jullie beschrijven maar om dan iedereen over één kam te scheren?
Maar Ontopic:
Het kan dus binnen 25 seconden en het kan ook weer niet maar wel met wegbreedte?
Wat ik wel gezien het is wanneer ik kleur wijzig deze kortstondig weergegeven wordt maar direct terug op zwart schiet op de kaart, het betreft dan TRK en TRK_SAVED.
Het lijken dus toch twee bovennoemde variabelen te zijn maar mijn wijzigingen in scale worden niet weergegeven of ze worden net zo snel terug gezet als de kleur.
Ben het wel eens met dat er mensen zijn die zo zijn als jullie beschrijven maar om dan iedereen over één kam te scheren?
Maar Ontopic:
Het kan dus binnen 25 seconden en het kan ook weer niet maar wel met wegbreedte?
Wat ik wel gezien het is wanneer ik kleur wijzig deze kortstondig weergegeven wordt maar direct terug op zwart schiet op de kaart, het betreft dan TRK en TRK_SAVED.
Het lijken dus toch twee bovennoemde variabelen te zijn maar mijn wijzigingen in scale worden niet weergegeven of ze worden net zo snel terug gezet als de kleur.
-
- Berichten: 178
- Lid geworden op: 15 mei 2011 09:03
- Contacteer:
Re: Track duidelijker zichtbaar
TRK en TRK_SAVED gaan over de tracklog; het automatisch opslaan waar je rijdt. Vanochtend even mee zitten spelen en die worden groter en veranderen van kleur als je de waarden van genoemde variabelen aanpast.
Echter een track die geïmporteerd is, wordt niet beïnvloed door deze 2 variabelen. Het lijkt erop dat je enkel op het apparaat zelf de kleur van een track kan veranderen.
Of je moet, zoals Mgent suggereert, alle wegen breder maken maar dat is ook zo wat.
Echter een track die geïmporteerd is, wordt niet beïnvloed door deze 2 variabelen. Het lijkt erop dat je enkel op het apparaat zelf de kleur van een track kan veranderen.
Of je moet, zoals Mgent suggereert, alle wegen breder maken maar dat is ook zo wat.
Re: Track duidelijker zichtbaar
Ik niet. Je doet aan Jumping to conclusions. Garmin products zijn lastig en een beginneling kan makkelijk vastlopen.Mgent schreef:....
Ten slotte, ik kan RonalT bijtreden, velen lurken hier een beetje en laten anderen de kastanjes uit het vuur halen. Wanneer je dan eens zo een reactie krijgt van iemand die hier dagelijks mensen probeert te helpen, begrijpelijk. Heb deze morgen nog ergere geschreven dan wat RonalT schreef. Gewoon omdat bepaalde mensen steeds met dezelfde miserie afkomen en er niets uit willen leren. Geen tijd schrijven ze dan, maar om de boer op te gaan lukt dat dan weer wel...
Ontopic.
Als je er moe van wordt, gewoon niet reageren. Er komt wel een volgende set van mensen die de nieuwelingen weer helpen. Mijn advies zou zijn: wnd je niet op, draadje gewoon voorbij laten gaan. Iemands anders gaat wellichthelpen. De vragensteller aanpakken is zoiets: Je mag hier pas vragen stellen als je bewezen hebt x cursussen gevolgd te hebben. En vroeger was het zo: vragen staat vrij, antwoord wel of niet geven ook.
Ik ben het met Jan eens: ik heb er ook veel last van bij de 660 Zumo. Maar op de 660 kan je een track op navigeren zetten. Dan heb je de brede paarse lijn. Na 8000 km blijft deze functie volstrekt onbetrouwbaar. De 660 staat op MP.
Maar wellicht is deze functie op de nieuwe typen wel betrouwbaar. Probeer het eens.
Marten
BMW R60/Steib, xChallenge, xCountry, 1150GS
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
- jan.veerhoek
- Berichten: 203
- Lid geworden op: 18 jul 2012 09:02
- Locatie: Tussen Ooster- en Westerschelde
Re: Track duidelijker zichtbaar
Bedankt voor je antwoord.
Ik zet altijd track zichtbaar nadat ik er route van gemaakt heb, dit is vooral handig als je of weinig tijd hebt of dat je bij toertocht een track gekregen hebt en daar een route van gemaakt hebt.
In principe liggen die dan over elkaar heen, maar zonder dit helemaal te hoeven controleren kan je gewoon starten en onderweg zien wanneer route van track afwijkt en beslissen welke je volgt/kan volgen.
Waarschijnlijk heeft het dan toch te maken met dat de functie van geimporteerde tracks later geimplementeerd is bij de Zumo350 en dus niet met thema's geregeld wordt maar door extra mogelijkheden in firmware.
Ik zeg hierbij waarschijnlijk omdat de '25 seconden manier' nog niet duidelijk is voor iedereen..........
Grt,
Ik zet altijd track zichtbaar nadat ik er route van gemaakt heb, dit is vooral handig als je of weinig tijd hebt of dat je bij toertocht een track gekregen hebt en daar een route van gemaakt hebt.
In principe liggen die dan over elkaar heen, maar zonder dit helemaal te hoeven controleren kan je gewoon starten en onderweg zien wanneer route van track afwijkt en beslissen welke je volgt/kan volgen.
Waarschijnlijk heeft het dan toch te maken met dat de functie van geimporteerde tracks later geimplementeerd is bij de Zumo350 en dus niet met thema's geregeld wordt maar door extra mogelijkheden in firmware.
Ik zeg hierbij waarschijnlijk omdat de '25 seconden manier' nog niet duidelijk is voor iedereen..........
Grt,
- jan.veerhoek
- Berichten: 203
- Lid geworden op: 18 jul 2012 09:02
- Locatie: Tussen Ooster- en Westerschelde
Re: Track duidelijker zichtbaar
Ronalt,RonalT schreef:
Hoezo? Al met behulp van de genoemde hulpjes gezocht?
Een route wordt ook later toegevoegd, maar die is blijkbaar met het hulpje van JaVaWa aan te passen.
Maar ik vind het altijd heel jammer dat er hier op het forum een aantal mensen de zaken uitzoeken en dat de rest af gaat zitten wachten. Kom op. Bestand uploden en kijken wat er kan......
JaVaWa heeft het al zo gemakkelijk gemaakt, het koste mij circa 25 seconden om te vinden wat ik moest aanpassen. Een tracklijn die 10 maal breder was dan normaal (is trouwens ook niet handig)
Zonder in een 'flaming war' terecht te willen komen zou ik je toch willen vragen of je nog wil reageren op dit draadje.
En Ja, ik heb al meerdere malen, zelfs voor ik dit draadje startte, met de genoemde hulpjes gezocht maar zonder gewenste resultaat. Klaarblijkelijk ben ik ook niet de enige die het niet voor elkaar krijgt.
Met het 'later toevoegen' doelde ik op functionaliteit van het toestel, niet het importeren/toevoegen van track of route op het toestel. De functionaliteit tracks is pas in latere firmware updates verschenen.
Ik ben dus nog steeds benieuwd hoe je de track 10x zo dik gemaakt hebt.
Reageren via PB mag ook.
Grt,
Jan
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Track duidelijker zichtbaar
Tja, het is beslist geen rocket science, maar het invullen van een tooltje van JaVaWa
In de rode cirkels zie je de wijzigingen die ik heb aangebracht in de KMTF file met de naam EIGEN_STIJL.
En dit is een actief spoor uit de 590.... Dus een stukje wat ik op 1 augustus gereden heb
Dat ziet er zo uit in de 590.... met een standaard KMTF file
(met het plaatje is iets verkeerd gegaan. De lijn hoort blauw te zijn, de breedte is goed.)
En dit is wat je ziet als ik het kaartthema EIGEN_STIJL kies.
Zo te zien is de blauwe lijn duidelijk breder dan de zwarte.
In het volgende bericht een spoor gemaakt in Basecamp.
Als er nu niemand reageer komt er zo meteen nog een bericht met twee plaatjes
In de rode cirkels zie je de wijzigingen die ik heb aangebracht in de KMTF file met de naam EIGEN_STIJL.
En dit is een actief spoor uit de 590.... Dus een stukje wat ik op 1 augustus gereden heb
Dat ziet er zo uit in de 590.... met een standaard KMTF file
(met het plaatje is iets verkeerd gegaan. De lijn hoort blauw te zijn, de breedte is goed.)
En dit is wat je ziet als ik het kaartthema EIGEN_STIJL kies.
Zo te zien is de blauwe lijn duidelijk breder dan de zwarte.
In het volgende bericht een spoor gemaakt in Basecamp.
Als er nu niemand reageer komt er zo meteen nog een bericht met twee plaatjes
Laatst gewijzigd door RonalT op 5 aug 2015 21:38, 1 keer totaal gewijzigd.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Track duidelijker zichtbaar
Deze twee plaatjes laten een spoor zien wat ik mbv Basecamp van een route heb gemaakt.
Dit is met een standaard KMTF file
En deze met de EIGEN_STIJL.KMTF
Ik ben echt niet zo beroerd als sommigen misschien denken. Alleen wil ik mensen graag stimuleren om zelf te denken en zelf te zoeken. Geef dan links en rechts een aanwijzing en hoop dat anderen op het juiste spoor terecht komen.
Zoals je bij 42 en 46 kan zien zijn ook de routelijnen te wijzigen.
Maar nogmaals ik heb een 590 en dat zou natuurlijk anders kunnen zijn.
Dit is met een standaard KMTF file
En deze met de EIGEN_STIJL.KMTF
Ik ben echt niet zo beroerd als sommigen misschien denken. Alleen wil ik mensen graag stimuleren om zelf te denken en zelf te zoeken. Geef dan links en rechts een aanwijzing en hoop dat anderen op het juiste spoor terecht komen.
Zoals je bij 42 en 46 kan zien zijn ook de routelijnen te wijzigen.
Maar nogmaals ik heb een 590 en dat zou natuurlijk anders kunnen zijn.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- Berichten: 178
- Lid geworden op: 15 mei 2011 09:03
- Contacteer:
Re: Track duidelijker zichtbaar
Ik heb ook gespeeld met de genoemde variabelen maar niet zo'n groot verschil gezien. De borders heb ik op 0 laten staan.
Vandaag ga ik nog een keer kijken met dezelfde waardes als die jij hebt ingegeven.
Dank voor je inzet RonalT. Je hebt een wat bijzondere manier van helpen maar uiteindelijk help je wel.
Vandaag ga ik nog een keer kijken met dezelfde waardes als die jij hebt ingegeven.
Dank voor je inzet RonalT. Je hebt een wat bijzondere manier van helpen maar uiteindelijk help je wel.
Re: Track duidelijker zichtbaar
Ook bij mijn Zumo 340 zie ik geen verschil met hetgeen jij aangeeft.
In de 340 kun je een track tonen en de kleur kiezen.
Alles wat ik in het kmtf bestandje aanpas, heeft geen invloed, wel jammer.
Ik kan er wel mee leven.
In de 340 kun je een track tonen en de kleur kiezen.
Alles wat ik in het kmtf bestandje aanpas, heeft geen invloed, wel jammer.
Ik kan er wel mee leven.
SciFi. Op Miaomi Mi Max2 Garmin StreetPilot 2.33 NL, TT NDS 1.1.6 met ta kaarten 2018.12 en in de auto de Zumo 595 met CNEUNTU 2019.30.
Re: Track duidelijker zichtbaar
Dit is met track op 4 en border op 2, Zumo 590
- Bijlagen
-
- 14639.png (173.91 KiB) 3926 keer bekeken
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
- jan.veerhoek
- Berichten: 203
- Lid geworden op: 18 jul 2012 09:02
- Locatie: Tussen Ooster- en Westerschelde
Re: Track duidelijker zichtbaar
Bedankt voor de reacties, met name Ronalt. Ik had niet gezegd dat je beroerd was.
Bij mijn 350 werkt kleur aanpassen via thema niet, alsook breedte niet.
Het lijkt alsof de breedte vast is en de kleur 'overruled' wordt via de track-app.
Jammer, misschien toch een 590 aanschaffen.
Bij mijn 350 werkt kleur aanpassen via thema niet, alsook breedte niet.
Het lijkt alsof de breedte vast is en de kleur 'overruled' wordt via de track-app.
Jammer, misschien toch een 590 aanschaffen.
Re: Track duidelijker zichtbaar
Jan veerhoek:
Bij mijn 350 werkt kleur aanpassen via thema niet, alsook breedte niet.
Het lijkt alsof de breedte vast is en de kleur 'overruled' wordt via de track-app.
Die conclusie heb ik ook getrokken voor mijn 340
Bij mijn 350 werkt kleur aanpassen via thema niet, alsook breedte niet.
Het lijkt alsof de breedte vast is en de kleur 'overruled' wordt via de track-app.
Die conclusie heb ik ook getrokken voor mijn 340
SciFi. Op Miaomi Mi Max2 Garmin StreetPilot 2.33 NL, TT NDS 1.1.6 met ta kaarten 2018.12 en in de auto de Zumo 595 met CNEUNTU 2019.30.
-
- Berichten: 178
- Lid geworden op: 15 mei 2011 09:03
- Contacteer:
Re: Track duidelijker zichtbaar
Vanochtend opnieuw geprobeerd en ondanks eerdere pogingen zie ik nu wel resultaat!tonvanunen schreef:Ik heb ook gespeeld met de genoemde variabelen maar niet zo'n groot verschil gezien. De borders heb ik op 0 laten staan.
Vandaag ga ik nog een keer kijken met dezelfde waardes als die jij hebt ingegeven.
Op een Garmin 590LM kan je dus uit de voeten met het tooltje van Javawa. Daarmee pas je de lijn en de border aan van de velden TRK en TRK_SAVED. De kleur aanpassen is niet nodig. Dat doe je in het toestel zelf.
Re: Track duidelijker zichtbaar
RonalT schreef:Tja, het is beslist geen rocket science, maar het invullen van een tooltje van JaVaWa
In de rode cirkels zie je de wijzigingen die ik heb aangebracht in de KMTF file met de naam EIGEN_STIJL.
En dit is een actief spoor uit de 590.... Dus een stukje wat ik op 1 augustus gereden heb
Dat ziet er zo uit in de 590.... met een standaard KMTF file
(met het plaatje is iets verkeerd gegaan. De lijn hoort blauw te zijn, de breedte is goed.)
En dit is wat je ziet als ik het kaartthema EIGEN_STIJL kies.
Zo te zien is de blauwe lijn duidelijk breder dan de zwarte.
In het volgende bericht een spoor gemaakt in Basecamp.
Als er nu niemand reageer komt er zo meteen nog een bericht met twee plaatjes
Vraagje over een kmtf file die ik van Motoroute heb.
Daar zitten niet alle regels in. Dwz 25 stuks, maar die regels in de 40 over de tracks zitten er niet in.
Kan ik die zelf aanvullen of is het beter een bestaande waar die regels wel in zitten te kopieren en dan aan te passen.
Ik gebruik 590/595 (van TenCats) in de Zumo XT. Werkt prima.
Eerst rijden, dan oordelen. Zumo XT op Tenere 700.