Route geeft problemen
Route geeft problemen
Wie kan mij helpen, ik heb een route uit route1001 op mijn Zumo390 gezet (midden Brabant) deze route start bij Moerdijk heb ik keurig als startpunt gebruikt, na ongeveer 20km te hebben gereden en keurig de route gevolgd te hebben rij ik na een kruising gewoon door zoals de route aangeef plotsklaps krijg ik op mijn scherm te zien dat ik de verkeerde weg gepakt zou hebben en terug moest rijden, hier was ik zeer verbaast over ik ben omgekeerd en geprobeerd de juiste weg te zoeken maar die was er niet. De route werd wel opnieuw berekend helaas wel direct naar het beginpunt toe! heb dit uiteraard genegeerd en ben weer terug gereden naar de plek waar het fout ging heb toen de route stopgezet en weer opgestart, ik kon weer verder maar dan in tegengestelde richting! heb de route weer gestopt en nogmaals opgestart toen ging het weer goed, na een 35km wegomleiding en helaas weer hetzelfde probleem dus wederom de voorgaande stappen herhaald op een gegeven moment zag ik de route weer in mijn scherm opduiken en ben naar de route gereden route weer afgebroken en opgestart gelukkig ik kon weer door.
Wat zou het probleem kunnen zijn ik maak dit namelijk wel vaker mee, mijn toestel heb ik geheel schoon gemaakt met JAVAWA omdat ik dit probleem vorig jaar ook al had.
Hoor graag van iemand.
Groet,
RTBoy
Wat zou het probleem kunnen zijn ik maak dit namelijk wel vaker mee, mijn toestel heb ik geheel schoon gemaakt met JAVAWA omdat ik dit probleem vorig jaar ook al had.
Hoor graag van iemand.
Groet,
RTBoy
Re: Route geeft problemen
Je kan die routes beter eerst op basecamp zetten,en daar controleren op fouten,dan ze klakkeloos in je toestel te zetten,je weet immers niet met welk kaart materiaal die gemaakt zijn.
Je maakt dan het beste een track van die route,je laat dan de gedownloade route berekenen in jouw kaartmateriaal ,je trekt die route gelijk met je track,je wist de oude track,maak dan een nieuwe track,en deze zet je naar het toestel
en bij het rijden van routes altijd herberekenen uitzetten.
Je maakt dan het beste een track van die route,je laat dan de gedownloade route berekenen in jouw kaartmateriaal ,je trekt die route gelijk met je track,je wist de oude track,maak dan een nieuwe track,en deze zet je naar het toestel
en bij het rijden van routes altijd herberekenen uitzetten.
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Route geeft problemen
polmcfree schreef:Je maakt dan het beste een track van die route,je laat dan de gedownloade route berekenen in jouw kaartmateriaal ,je trekt die route gelijk met je track,je wist de oude track,maak dan een nieuwe track,en deze zet je naar het toestel
Je maakt van een route een track.
Dan maak je weer een route, gelijk aan die track.
Dan maak je van die route weer een tracK...
Leg me eens uit waarom je al die handelingen doet.
Van mij mag je nog 10 keer van die route een track maken en daarvan weer een route en daarvan weer een track, enz.
Maar ik zie het nut ervan niet in.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Route geeft problemen
@RTboy: Heb je het automatisch herberekenen wel uit staan?
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Route geeft problemen
Goed lezen FM.FM schreef:polmcfree schreef:Je maakt dan het beste een track van die route,je laat dan de gedownloade route berekenen in jouw kaartmateriaal ,je trekt die route gelijk met je track,je wist de oude track,maak dan een nieuwe track,en deze zet je naar het toestel
Je maakt van een route een track.
Dan maak je weer een route, gelijk aan die track.
Dan maak je van die route weer een tracK...
Leg me eens uit waarom je al die handelingen doet.
Van mij mag je nog 10 keer van die route een track maken en daarvan weer een route en daarvan weer een track, enz.
Maar ik zie het nut ervan niet in.
Is toch niet een onjuiste omschrijving van polmcfree.
Laat anders eens weten op welke wijze jij dan zo een route bewerkt.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Route geeft problemen
Dingeman schreef:...
Laat anders eens weten op welke wijze jij dan zo een route bewerkt.
- Polmcfree ontvangt een route en maakt er een track van <prima>,
- herberekent de route <prima>,
- zorgt dat de route gelijk wordt getrokken aan de track <prima>,
- wist de oude track en maakt een nieuwe track <waarom>
De vierde actie is mij ook niet duidelijk. Een track wissen en een nieuwe maken. Die tracks zijn gewoon hetzelfde omdat hij een track had gemaakt en de route gelijk had getrokken aan de track.
Dus de nieuwe en de oude track zijn hetzelfde.
<Een route ontvangen en er direct een track van maken> daarna de MrGPS methode toepassen is de methode die ik tegenwoordig gebruik. Dat is m.i. ook voldoende.
Eigenlijk bevat de methode van polmcfree nog een risico als de route niet goed gecontroleerd wordt. Dan kan de tweede track nog kleine fout bevatten.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Route geeft problemen
ik weet niet wie er gelijk heeft
even theoretisch filosoferen, ik kan er helemaal naast zitten
je downloadt een route van internet
die route is bijna zeker in een andere kaartversie gemaakt, als je daar dan meteen een track van maakt loopt die dan goed over de wegen of er deels naast omdat de wegen op de nieuwe kaart wat anders staan getekend?
Bij mij voor de deur is recent een minirotonde in de weg gelegd om het racen van auto's wat te beperken en de arme fietsers te beschermen.
Als die rotonde nog niet op de kaart stond van de gedownloade route hoe wordt de track dan?
oftewel, is de 2'track inderdaad gelijk aan de eerste? Het lijkt me dat dat niet altijd het geval zal zijn. Vermoedelijk komt de 2'track beter overeen met de route die je wilt rijden.
Ik verwacht dus eigenlijk dat die 2'track maken en dan de Mrgps methode (mits je gps dat aan kan) een goede oplossing is.
even theoretisch filosoferen, ik kan er helemaal naast zitten
je downloadt een route van internet
die route is bijna zeker in een andere kaartversie gemaakt, als je daar dan meteen een track van maakt loopt die dan goed over de wegen of er deels naast omdat de wegen op de nieuwe kaart wat anders staan getekend?
Bij mij voor de deur is recent een minirotonde in de weg gelegd om het racen van auto's wat te beperken en de arme fietsers te beschermen.
Als die rotonde nog niet op de kaart stond van de gedownloade route hoe wordt de track dan?
oftewel, is de 2'track inderdaad gelijk aan de eerste? Het lijkt me dat dat niet altijd het geval zal zijn. Vermoedelijk komt de 2'track beter overeen met de route die je wilt rijden.
Ik verwacht dus eigenlijk dat die 2'track maken en dan de Mrgps methode (mits je gps dat aan kan) een goede oplossing is.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Route geeft problemen
Zo dacht ik er nl ook over. Dat is ook mijn werkwijze.
Dus polmcfree zijn werkwijze was niet vreemd.
Dus polmcfree zijn werkwijze was niet vreemd.
Re: Route geeft problemen
waarom ik die oude track wis en een nieuwe maakt van de verbeterde route:
gewoon weg als er fouten zitten in de oude track,die haal ik er uit door de oude track te controleren op fouten, (want ook in een track kunnen fouten zitten,en er eventueel zelf wijzigingen aanbrengen(verandering van start punt/eind punt bv)
Ik zet nooit een route in het toestel,ik gebruik altijd een track
gewoon weg als er fouten zitten in de oude track,die haal ik er uit door de oude track te controleren op fouten, (want ook in een track kunnen fouten zitten,en er eventueel zelf wijzigingen aanbrengen(verandering van start punt/eind punt bv)
Ik zet nooit een route in het toestel,ik gebruik altijd een track
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Route geeft problemen
Dus jij bent zeker van dat en track gemaakt in Nt 2009,alle wegen perfect weer geeft op de kaart van NTU2018.3 ?FM schreef:
Van mij mag je nog 10 keer van die route een track maken en daarvan weer een route en daarvan weer een track, enz.
Maar ik zie het nut ervan niet in.
Want je weet niet in welk kaartmateriaal die track is gemaakt ,en heeft de maker van die route, een route gemaakt vol fouten en daar een track van gemaakt waar die fouten dan ook instaan,dan geef jij die fouten toch gewoon door
,ik maak altijd een nieuwe track van de verbeterde en herberekende route in basecamp,dan weet ik in ieder geval dat ze juist is
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Route geeft problemen
Neen, ik snap het nu.
In je uitleg zou er één zaakje duidelijker kunnen: je hebt een eerste track gemaakt, en daarna maak je een route die de track zo juist mogelijk benadert, omdat door ander kaartmateriaal het hier en daar misschien anders moet dan op de eerste track.
En dan blijkt wat me eerst absurd lijkt wel degelijk zijn reden heeft.
In je uitleg zou er één zaakje duidelijker kunnen: je hebt een eerste track gemaakt, en daarna maak je een route die de track zo juist mogelijk benadert, omdat door ander kaartmateriaal het hier en daar misschien anders moet dan op de eerste track.
En dan blijkt wat me eerst absurd lijkt wel degelijk zijn reden heeft.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Route geeft problemen
Als eerste wil ik jullie hartelijk danken voor het snel reageren en de uitleg, het klopt inderdaad dat dit een oude route is (2009) voor zover ik kan zien, ik heb deze route in Basecamp na gelopen en wat jullie zeggen klopt hij gaat regelmatig helemaal naast de weg lopen en slaat diverse rotondes over.
Nu mijn vraag als ik gewoon de bestaande route bewerk en als deze geheel klopt met 2018.3 dan moet ik toch gewoon de route naar mijn toestel kunnen exporteren en zou ik deze toch foutloos moeten kunnen rijden.
Her berekenen stond inderdaad op automatisch dus die heb ik uitgezet.
Nu mijn vraag als ik gewoon de bestaande route bewerk en als deze geheel klopt met 2018.3 dan moet ik toch gewoon de route naar mijn toestel kunnen exporteren en zou ik deze toch foutloos moeten kunnen rijden.
Her berekenen stond inderdaad op automatisch dus die heb ik uitgezet.
Re: Route geeft problemen
Fm ,ik begin met een gedownloade route waar van ik niet weet hoe en met wat die gemaakt is,daar maak ik die eerste track van,
die eerste track maak ik omdat ik anders geen vergelijking meer heb met de oorspronkelijke route, ,want die ga ik namelijk herberekend en verbeteren in Basecamp,en je moet dan die track hebben om als leidraad te gebruiken,maar dat zal je wel weten/kennen
die eerste track maak ik omdat ik anders geen vergelijking meer heb met de oorspronkelijke route, ,want die ga ik namelijk herberekend en verbeteren in Basecamp,en je moet dan die track hebben om als leidraad te gebruiken,maar dat zal je wel weten/kennen
Laatst gewijzigd door polmcfree op 29 mar 2018 23:20, 1 keer totaal gewijzigd.
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Route geeft problemen
Rtboy,In principe zou dat zo moeten zijn,maar het best is nog altijd een track naar het toestel laden,en de MR GPS methode gebruiken
en als je de route nagekeken en herberekend hebt in Basecamp en dat is dan de route die je wil ,is een track met een muis klik zo gemaakt
https://www.mrgps.nl/kennis/mrgpsmethode/
en als je de route nagekeken en herberekend hebt in Basecamp en dat is dan de route die je wil ,is een track met een muis klik zo gemaakt
https://www.mrgps.nl/kennis/mrgpsmethode/
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Route geeft problemen
ik werk ook zo hoor. Altijd al gedaan: route - track - herberekenen - aanpassen, track delete - nieuwe track of track - route maken - track deleten en nieuwe track. Nieuwe track en route lopen in beide gevallen perfect op de wegen in mijn kaartversie gps en pc. Route van track maken in gps gaat dan ook 10x sneller mocht je dat willen doen en de track op de achtergrond weergeven loopt nu juist.
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820