GPS volgt niet ingelezen route
Moderator: GPStracks
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 17
- Lid geworden op: 29 dec 2009 21:21
- Locatie: Arnemuiden
GPS volgt niet ingelezen route
Tijdens het wandelen volgt de GPS niet de ingelezen route.
Ik bezit een Oregon 550. Ik heb een route uitgezet in Mapsource en vervolgens ingelezen in mijn GPS.
Ik kies waarheen en selecteer de gewenste route via menu keuze routes.
Daarna kies ik GA. vervolgens zie je een rechte streep tussen begin en eindpunt. Door te kiezen voor het herberekenen via de weg volgt hij de gekozen route, althans dat lijkt zo. Als je na het lopen de route weer bekijkt zie je toch afwijkingen.
mijn vraag is nu, hoe zorg ik ervoor dat mijn GPS de ingelezen route ook daadwerkelijk exact volgt?
Wie helpt mij.
bij voorbaat dank
Jan van Wijck
Ik bezit een Oregon 550. Ik heb een route uitgezet in Mapsource en vervolgens ingelezen in mijn GPS.
Ik kies waarheen en selecteer de gewenste route via menu keuze routes.
Daarna kies ik GA. vervolgens zie je een rechte streep tussen begin en eindpunt. Door te kiezen voor het herberekenen via de weg volgt hij de gekozen route, althans dat lijkt zo. Als je na het lopen de route weer bekijkt zie je toch afwijkingen.
mijn vraag is nu, hoe zorg ik ervoor dat mijn GPS de ingelezen route ook daadwerkelijk exact volgt?
Wie helpt mij.
bij voorbaat dank
Jan van Wijck
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
kort antwoord, niet.
beetje flauw: wat meer uitleg, de outdoor toestellen zoals mijn 60CSx en jouw Oregon berekenen een route altijd opnieuw.
De route wordt nl niet als zodanig overgezet maar alleen begin en eindpunt en evt tussenpunten die je hebt aangegeven.
Afhankelijk van de instellingen (niet over de weg/over de weg/vragen ) en zaken als vermijd onverhard/U-bocht etc en de instelling fietser/wandelaar/auto berekend hij de route opnieuw.
De eerste keer was het berekenen niet over de weg, dus rechte lijn, toen heb je gedaan herbereken over de weg, toen leek het beter.
Wat je moet doen als je een route zo goed mogelijk gelijk wilt hebben is de instellingen in Mapsource en de gps zoveel mogelijk gelijk maken en dan met een paar extra routepunten de route over de gewenste punten leiden.
Sommige mensen maken ook een track die ze over de route trekken, een track wordt niet herberekend maar je krijgt niet zo'n goede richtingaanwijzingen maar door de track ook zichtbaar te maken met een andere kleur zie je wanneer je afwijkt en kun je alsnog de track volgen als je wilt.
beetje flauw: wat meer uitleg, de outdoor toestellen zoals mijn 60CSx en jouw Oregon berekenen een route altijd opnieuw.
De route wordt nl niet als zodanig overgezet maar alleen begin en eindpunt en evt tussenpunten die je hebt aangegeven.
Afhankelijk van de instellingen (niet over de weg/over de weg/vragen ) en zaken als vermijd onverhard/U-bocht etc en de instelling fietser/wandelaar/auto berekend hij de route opnieuw.
De eerste keer was het berekenen niet over de weg, dus rechte lijn, toen heb je gedaan herbereken over de weg, toen leek het beter.
Wat je moet doen als je een route zo goed mogelijk gelijk wilt hebben is de instellingen in Mapsource en de gps zoveel mogelijk gelijk maken en dan met een paar extra routepunten de route over de gewenste punten leiden.
Sommige mensen maken ook een track die ze over de route trekken, een track wordt niet herberekend maar je krijgt niet zo'n goede richtingaanwijzingen maar door de track ook zichtbaar te maken met een andere kleur zie je wanneer je afwijkt en kun je alsnog de track volgen als je wilt.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Met mijn Gecko201 heb ik dat probleem niet die leidt mij van het begin van de route via al mijn ingegeven route punten.
Waarom heb ik dan de oregon gekocht?
Is het begrip route verlaten door Garmin?
Ik heb het boek "GPS wijzer" bij Notter gekocht en die legt uit dat het wel degelijk zou moeten kunnen, blz 30.
Als ik de route in mijn Oregon opvraag krijg ik alle waypoint van de route in de goede volgorde te zien maar de route volgen doet de oregon niet.
Waarom heb ik dan de oregon gekocht?
Is het begrip route verlaten door Garmin?
Ik heb het boek "GPS wijzer" bij Notter gekocht en die legt uit dat het wel degelijk zou moeten kunnen, blz 30.
Als ik de route in mijn Oregon opvraag krijg ik alle waypoint van de route in de goede volgorde te zien maar de route volgen doet de oregon niet.
Apple iMac Basecamp Oregon 550T onroute wandel- + fietskaart Nuvi 2595LMT
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: GPS volgt niet ingelezen route
je kunt het wel hetzelfde doen als met de Gecko maar dan moet je dus de routering opgeven.
Als je een directe route kiest in je Oregon dan gaat hij gewoon in rechte lijnen van punt naar punt.
De Oregon berekent de route opnieuw met de routeinfo van de kaart, de gecko niet
Als je een directe route kiest in je Oregon dan gaat hij gewoon in rechte lijnen van punt naar punt.
De Oregon berekent de route opnieuw met de routeinfo van de kaart, de gecko niet
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Annelies1955
- WayPoint relatie
- Berichten: 119
- Lid geworden op: 20 mar 2010 00:18
- Locatie: Roermond
- Contacteer:
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Hallo,
De simpelste oplossing: maak geen routes maar tracks.
Voor bij het wandelen zijn die net zo gemakkelijk te volgen als routes en je komt niet voor vervelende verrassingen te staan.
groetjes,
Annelies
De simpelste oplossing: maak geen routes maar tracks.
Voor bij het wandelen zijn die net zo gemakkelijk te volgen als routes en je komt niet voor vervelende verrassingen te staan.
groetjes,
Annelies
Ambulo ergo sum.
Dakota 20 | Oregon 750
Dakota 20 | Oregon 750
- Thingvellir
- WayPoint relatie
- Berichten: 974
- Lid geworden op: 5 jul 2006 14:33
- Locatie: Aarle Rixtel
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Ik acht niet uitgesloten dat topicstarter op zijn Geko al tracks gebruikte. Ik noem mijn wandeltochten ook nog vaak wandelroutes, terwijl het wel degelijk tracks zijn.
Ik hanteer voor het uitzetten van wandeltochten de volgende werkwijze (en die zal beslist niet uniek zijn). Ik maak de tocht op de OnRoute Wandelkaart waarbij ik gebruik maak van de automatische routebepaling. Stukjes waar de routering rare omwegen maakt, omdat wegen en paden niet helemaal aansluiten, worden overbrugd door in MapSource even om te schakelen naar directe routes. Het eindresultaat wordt m.b.v. WinGDB3 naar een track geconverteerd, die ik vervolgens op het toestel gebruik.
Indien gewenst kun je track en route combineren, waarbij je de track volgt als de route je "verkeerd" stuurt. Ik vind dat zelf niet nodig.
Succes.
Ik hanteer voor het uitzetten van wandeltochten de volgende werkwijze (en die zal beslist niet uniek zijn). Ik maak de tocht op de OnRoute Wandelkaart waarbij ik gebruik maak van de automatische routebepaling. Stukjes waar de routering rare omwegen maakt, omdat wegen en paden niet helemaal aansluiten, worden overbrugd door in MapSource even om te schakelen naar directe routes. Het eindresultaat wordt m.b.v. WinGDB3 naar een track geconverteerd, die ik vervolgens op het toestel gebruik.
Indien gewenst kun je track en route combineren, waarbij je de track volgt als de route je "verkeerd" stuurt. Ik vind dat zelf niet nodig.
Succes.
Groet, Thingvellir
SP c510 - Nüvi 2445 LM - GPSmap 76S - GPSmap 60CSx -
CN Europa v9 - CN North America 2008 - CN North America NT 2013.2 - OnRoute wandelkaart - diverse topo's van O.S.M.
Ik vind een onderschrift maar onzin.
SP c510 - Nüvi 2445 LM - GPSmap 76S - GPSmap 60CSx -
CN Europa v9 - CN North America 2008 - CN North America NT 2013.2 - OnRoute wandelkaart - diverse topo's van O.S.M.
Ik vind een onderschrift maar onzin.
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Ik heb weleens een track of berekende route via WinGDB omgezet naar een directe route en daarna op de Oregon 400 gezet. Dat ging prima, voor zover ik me herinner.
Garmin Oregon 400t
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Moet eerlijk zeggen dat bij mij het licht ook uitgaat als de GPS 'besluit'een andere route te kiezen als die ik op zowel de fiets kaart of wandelkaart plan.
Ben nu hier wat aan het surfen en begrijp uit het forum dat route meer is voor motor en auto en tracks meer voor wanderlaars en fietsers.
Dacht afgelopen zondag een route in de buurt te lopen van ongeveer 10 km, maar hij stuurde me diverse kanten op en tijdens het herberekenen stuurde hij me weer terug over dezelfde route, terwijl ik hem 'rond' had uitgezet.
Heb dit ook al mee gemaakt dat mijn fiets route door de GPS automatisch werd herberekend en ik weer terug werd gestuurd.
Ik moet eerlijk bekennen dat ik dacht dat een route uitzetten hetzelfe was als tracks, het maken lijkt op elkaar.
Nu heb ik voor morgen een test route (is de hond ook weer blij) gemaakt op de wandelkaart met tracks in de hoop dat dit nu de oplossing is, wordt vervolgt.
Ben nu hier wat aan het surfen en begrijp uit het forum dat route meer is voor motor en auto en tracks meer voor wanderlaars en fietsers.
Dacht afgelopen zondag een route in de buurt te lopen van ongeveer 10 km, maar hij stuurde me diverse kanten op en tijdens het herberekenen stuurde hij me weer terug over dezelfde route, terwijl ik hem 'rond' had uitgezet.
Heb dit ook al mee gemaakt dat mijn fiets route door de GPS automatisch werd herberekend en ik weer terug werd gestuurd.
Ik moet eerlijk bekennen dat ik dacht dat een route uitzetten hetzelfe was als tracks, het maken lijkt op elkaar.
Nu heb ik voor morgen een test route (is de hond ook weer blij) gemaakt op de wandelkaart met tracks in de hoop dat dit nu de oplossing is, wordt vervolgt.
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Vandaag de route gelopen die ik middels tracks heb gemaakt.
Nu had ik geen problemen met terug sturen over dezelfde route.
Het enige 'nadeel' is dat er geen aanwijzingen worden gegeven (geen pijl bij afslag etc.), maar de route liep precies zoals door mij bedacht via mapsource.
Mijn volgende stap is het maken van een route middels 'route' en geen tracks. Met dien verstande dat ik waypoints ga maken om de route te laten lopen zoals ik hoop.
Al met al een heel gezoek en uit geprobeer.
Nu had ik geen problemen met terug sturen over dezelfde route.
Het enige 'nadeel' is dat er geen aanwijzingen worden gegeven (geen pijl bij afslag etc.), maar de route liep precies zoals door mij bedacht via mapsource.
Mijn volgende stap is het maken van een route middels 'route' en geen tracks. Met dien verstande dat ik waypoints ga maken om de route te laten lopen zoals ik hoop.
Al met al een heel gezoek en uit geprobeer.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: GPS volgt niet ingelezen route
beetje lezen in het Helpdesk forum helpt ook.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Dat klopt zeker, en geeft ook oplossingen.HaWee schreef:beetje lezen in het Helpdesk forum helpt ook.
Maar ik heb nog steeds problemen met het maken van een route. Op zich is het maken geen probleem via mapsource. Maar daarna gaat mijn GPS 'zelf' bepalen, hoe de route moet lopen.
Voorbeeld : een zelfde route gemaakt met routeknop als die met tracks.Heb ook ook 'directe routes gebruiken'ingesteld om te voorkomen dat hij zelf gaat bepalen hoe een route tijdens het maken gaat lopen. Ook omdat een gedeelte over een dijk gaat die niet als voetpad in mijn onroute wandelkaart staat. Lukt in mapsource en ik zend deze nu over naar mijn GPS.
Afstand volgens mapsource 1,2 km, echter wanneer ik mijn GPS route planner gebruik en deze route open is hij 3.3 km geworden en is er een wirwar aan lijnen te zien.De route is meer als verdubbeld en hij gaat om hele huizenblokken heen, gaat evenwijdig aan de dijk over een straat.
HIerdoor gaat echt het licht bij mij uit.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: GPS volgt niet ingelezen route
hoe doe je dat dan in MapSource? Als daar geen routeerbare weg/pad loopt, zou MS het normaal gesproken ook niet doen.Ritsi schreef:Ook omdat een gedeelte over een dijk gaat die niet als voetpad in mijn onroute wandelkaart staat. Lukt in mapsource.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Middels bewerken/voorkeuren/routestijl ==> instellen "directe routes gebruken'.
Had ik in deze topic gelezen dat ik kan beslissen hoe te lopen en niet mapsource.
Had ik in deze topic gelezen dat ik kan beslissen hoe te lopen en niet mapsource.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Als je directe routes gebruikt, dan moet je het toestel eerst overeenkomstig instellen, anders wordt de route herberekend.
Wat je ook wel eens ziet dat men stukjes directe route in een berekende route opneemt. In MapSource kan dat, maar in het toestel dus niet. Het is het een of het ander, en de instelling van het toestel moet altijd overeenkomstig het type route ingesteld worden.
Wat je ook wel eens ziet dat men stukjes directe route in een berekende route opneemt. In MapSource kan dat, maar in het toestel dus niet. Het is het een of het ander, en de instelling van het toestel moet altijd overeenkomstig het type route ingesteld worden.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Oke, maar waar vind ik dat op mijn GPS62?JaVaWa schreef:Als je directe routes gebruikt, dan moet je het toestel eerst overeenkomstig instellen, anders wordt de route herberekend.
Wat je ook wel eens ziet dat men stukjes directe route in een berekende route opneemt. In MapSource kan dat, maar in het toestel dus niet. Het is het een of het ander, en de instelling van het toestel moet altijd overeenkomstig het type route ingesteld worden.
Routering, maar daar vind ik niets over directe routes!
Kaart dito.
Gebruiksaanwijzing geeft ook geen uitsluitsel.