details OSM kaarten
Moderator: GPStracks
details OSM kaarten
Hallo
Wij wandelen graag in Duitsland en Oostenrijk en hebben bij openstreetmaps kaarten gemaakt voor mijn Garmin Montana ik heb de kaarten bekeken maar zie niet erg veel details in basekamp want wat ik mis zijn de kleine bos paadje`s en de routes die vaak op de papieren wandelkaarten staan.
weet iemand hoe dit zit of kan ik er niks van verwachten van de OSM kaarten en weet mischien iemand een betere site om leuke route`s zichtbaar te maken op de GPS aangezien ik nog een beginner ben hoop ik dat iemand me een beetje opweg kan helpen.
Ed
Wij wandelen graag in Duitsland en Oostenrijk en hebben bij openstreetmaps kaarten gemaakt voor mijn Garmin Montana ik heb de kaarten bekeken maar zie niet erg veel details in basekamp want wat ik mis zijn de kleine bos paadje`s en de routes die vaak op de papieren wandelkaarten staan.
weet iemand hoe dit zit of kan ik er niks van verwachten van de OSM kaarten en weet mischien iemand een betere site om leuke route`s zichtbaar te maken op de GPS aangezien ik nog een beginner ben hoop ik dat iemand me een beetje opweg kan helpen.
Ed
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: details OSM kaarten
je moet kijken naar het doel waarvoor de kaarten worden gemaakt en waar jij ze voor wilt gebruiken.
OSM staat voor open Street map , de gebruikers zijn auto/motor etc hier staan dus geen bospaden op net zo min als op de betaalde CityNavigator kaarten.
Er zijn ook andere kaarten zoals open Fiets map, open MTB , open ruiter , etc. hier staan meer kleinere paden op maar ook niet alle.
Een Topo kaart zal meer aan je verwachtingen voldoen maar die kost wel een paar centen.
je kunt zoeken met een tekst als bijv. wanderkarte garmin gps deutschland dan vind je een aantal kaarten die waarschijnlijk beter bruikbaar zijn.
een paar links die ik toevallig nog heb staan http://openmtbmap.org/ http://www.wanderreitkarte.de/
OSM staat voor open Street map , de gebruikers zijn auto/motor etc hier staan dus geen bospaden op net zo min als op de betaalde CityNavigator kaarten.
Er zijn ook andere kaarten zoals open Fiets map, open MTB , open ruiter , etc. hier staan meer kleinere paden op maar ook niet alle.
Een Topo kaart zal meer aan je verwachtingen voldoen maar die kost wel een paar centen.
je kunt zoeken met een tekst als bijv. wanderkarte garmin gps deutschland dan vind je een aantal kaarten die waarschijnlijk beter bruikbaar zijn.
een paar links die ik toevallig nog heb staan http://openmtbmap.org/ http://www.wanderreitkarte.de/
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: details OSM kaarten
Oke bedankt
De Duitse site is wat minder geschikt voormij aangezien mijn duits nog al erg slecht is.
Gr
De Duitse site is wat minder geschikt voormij aangezien mijn duits nog al erg slecht is.
Gr
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: details OSM kaarten
als je graag in Duitsland en Oostenrijk wandelt ...... misschien toch de moeite je wat in de taal te verdiepen
zo moeilijk is dat toch niet, je hoeft de naamvallen tenslotte niet te kennen alleen ongeveer begrijpen wat er staat.
zo moeilijk is dat toch niet, je hoeft de naamvallen tenslotte niet te kennen alleen ongeveer begrijpen wat er staat.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: details OSM kaarten
Verstaan doe ik ze wel en spreken gaat ook redelijk maar lezen is toch weer even anders.
maar we hadden tijdens het wandelen in duitsland iemand ontmoet in deze maand toen ik nog geen gps had,en die zij dat hij gratis kaarten had waar zelfs zoals hij dat noemde de kleinste wandelpaden opstaan. maar tot nu toe heb ik ze nog niet gevonden.ik heb zelfs de topo kaart van duitsland en daar staan zelfs de kleine paden niet op.
Want we krijgen onze dochter 12 bijna niet meer mee omdat we een keer flink verdwaald waren van daar dat we nu ook een gps hebben aangechaft maar ik heb nog een hoop te leren.
Ik heb nu ook het boek GPS besteld bij waypoint
maar we hadden tijdens het wandelen in duitsland iemand ontmoet in deze maand toen ik nog geen gps had,en die zij dat hij gratis kaarten had waar zelfs zoals hij dat noemde de kleinste wandelpaden opstaan. maar tot nu toe heb ik ze nog niet gevonden.ik heb zelfs de topo kaart van duitsland en daar staan zelfs de kleine paden niet op.
Want we krijgen onze dochter 12 bijna niet meer mee omdat we een keer flink verdwaald waren van daar dat we nu ook een gps hebben aangechaft maar ik heb nog een hoop te leren.
Ik heb nu ook het boek GPS besteld bij waypoint
Re: details OSM kaarten
Als je de Garmin Topo hebt, hoef je volgens mij niet verder te zoeken.
Maar IK vind het een grijs verhaal.
Maar IK vind het een grijs verhaal.
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Re: details OSM kaarten
Er zijn heel veel Garmin kaarten gebaseerd op OSM met ieder (meestal) een specifieke doelgroep.eddijk schreef:Oke bedankt
De Duitse site is wat minder geschikt voormij aangezien mijn duits nog al erg slecht is.
Gr
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_ ... n/Download
Als je perse Nederlandse ondersteuning wilt hebben dan is de OFM Duitsland misschien voldoende voor je doeleinden. Deze is te vinden op http://www.openfietsmap.nl onderaan op de beginpagina.
Om een indruk te krijgen van het (mogelijke) detailniveau van op OSM gebaseerde kaarten kijk dan eens hier of dat voldoende is. http://www.openstreetmap.org
Oregon 400t /600 (Openfietsmap), Acer Liquid E2 Duo (Osmand, OSM tracker) . Verbeter de wereld, word mapper voor Openstreetmap
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: details OSM kaarten
ik denk dat het eerder een sterk verhaal is
het lijkt me bijzonder onwaarschijnlijk dat een open source kaart meer detail heeft dan een officiële Topo
misschien op een plek bij de favoriete wandelplaats van een fanatieke mapper maar anders geloof ik er niet in.
maar ook zonder kaart hoef je niet meer te verdwalen met de gps.
zet een waypoint bij je vertrekpunt waar je terug wilt komen of een andere plek waar je uit wilt komen, zet de tracklog aan en je kunt ofwel op de richtingpijl naar je waypoint ofwel via backtrack je wandeling omkeren.
ander puntje: als je gaat experimenteren met verschillende kaarten let dan op met oversturen naar je Montana.
Je stuurt EEN kaart over en veranderd dan de naam gmapsupp.img in een duidelijke naam, bijv. ruiterduitsl.img , daarna de volgende kaart, weer hernoemen, bijv. mtbduits.img etc.
Niet de standaard methode van alle kaarten tegelijk opsturen, dat gaat fout bij de Montana omdat je ze dan niet apart kunt aan en uitschakelen.
het lijkt me bijzonder onwaarschijnlijk dat een open source kaart meer detail heeft dan een officiële Topo
misschien op een plek bij de favoriete wandelplaats van een fanatieke mapper maar anders geloof ik er niet in.
maar ook zonder kaart hoef je niet meer te verdwalen met de gps.
zet een waypoint bij je vertrekpunt waar je terug wilt komen of een andere plek waar je uit wilt komen, zet de tracklog aan en je kunt ofwel op de richtingpijl naar je waypoint ofwel via backtrack je wandeling omkeren.
ander puntje: als je gaat experimenteren met verschillende kaarten let dan op met oversturen naar je Montana.
Je stuurt EEN kaart over en veranderd dan de naam gmapsupp.img in een duidelijke naam, bijv. ruiterduitsl.img , daarna de volgende kaart, weer hernoemen, bijv. mtbduits.img etc.
Niet de standaard methode van alle kaarten tegelijk opsturen, dat gaat fout bij de Montana omdat je ze dan niet apart kunt aan en uitschakelen.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: details OSM kaarten
Ik moet zeggen dat het detail nivo van deze gratis kaart toch zeer behoorlijk lijkt te zijn: http://www.wanderreitkarte.de/
En ook op de GPS te laden (de kaart). Niet routerend echter (maar ja, wie zou dat nu willen)
En ook op de GPS te laden (de kaart). Niet routerend echter (maar ja, wie zou dat nu willen)
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
- Jacob_Bax
- WayPoint relatie
- Berichten: 6906
- Lid geworden op: 7 mei 2006 15:48
- Locatie: Gorinchem
- Contacteer:
Re: details OSM kaarten
OSM staat niet voor auto/motorkaarten.
OSM staat voor vrije geografisch data voor iedereen beschikbaar.
Dat er leuke Garmin kaarten van gemaakt kunnen worden is een bijkomstigheid...en hou de gemeenschap draaiend, naar mijn idee.
Hier een stukje openfietskaart duitsland, van peewee32, in mapsource.
Is dit gedetailleerd genoeg?
Waarschijnlijk kan het nog gedetailleerder, er loopt een duitser rond die alle bomen tagged.
Maar niet alles komt op de kaart, anders zou het een grote vlek met data worden.
Dit geldt overigens niet voor alle landen, frankrijk bvb is heel wisselend.
OSM staat voor vrije geografisch data voor iedereen beschikbaar.
Dat er leuke Garmin kaarten van gemaakt kunnen worden is een bijkomstigheid...en hou de gemeenschap draaiend, naar mijn idee.
Hier een stukje openfietskaart duitsland, van peewee32, in mapsource.
Is dit gedetailleerd genoeg?
Waarschijnlijk kan het nog gedetailleerder, er loopt een duitser rond die alle bomen tagged.
Maar niet alles komt op de kaart, anders zou het een grote vlek met data worden.
Dit geldt overigens niet voor alle landen, frankrijk bvb is heel wisselend.
Garmin GPS12, GPSmap 60CSx, eMap, GPSmap 78s, 2xStreetpilot III colormap Streetpilot 2610, Virb, Virb Ultra 30,
OSM
Het licht aan het eind van de tunnel kan ook de trein zijn.
OSM
Het licht aan het eind van de tunnel kan ook de trein zijn.
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: details OSM kaarten
Voor een 12 jarige? Nee denk het niet de facebook en twitter cafe's staan er niet opJacob_Bax schreef:Is dit gedetailleerd genoeg?
En anders haar gewoon de GPS in handen duwen en vragen of ze een route van xx km kan uitzetten met in het midden een lunchlocatie.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Re: details OSM kaarten
Ik heb inmiddels de kaart van duitsland binnen gehaald zal in oktober het een en ander uit testen.
Bedankt
Bedankt
Scheurneus schreef:Ik moet zeggen dat het detail nivo van deze gratis kaart toch zeer behoorlijk lijkt te zijn: http://www.wanderreitkarte.de/
En ook op de GPS te laden (de kaart). Niet routerend echter (maar ja, wie zou dat nu willen)
Re: details OSM kaarten
Ik heb zelf geen topo kaarten , behalve Europa maar die is verre van gedetailleerd. Heel veel zinnigs kan ik daar dus niet over melden maar ik vermoed dat er hele regio's zijn waar een op OSM gebaseerde kaart beter is dan topo kaarten. Inderdaad vooral in gebieden waar mappers actief zijn. Ik heb zelf naast vele fietspaden al honderden KM aan wandel/ruiterpaden gemapt bij mij in de buurt waarvan ik me nauwelijks kan voorstellen dat een topo map beter en actueler is. Het mooie van OSM is dat je voordat je een kaart download en installeert al kunt zien hoe het detailniveau is (c.q. kan zijn) door even te kijken op http://www.openstreetmap.org. Als dat voldoende lijkt voor de regio waar je naar toe wilt en voor je doeleinden dan kun je even een kaart er bij zoeken en downloaden (en eventueel doneren aan de kaartenmaker)HaWee schreef:ik denk dat het eerder een sterk verhaal is
het lijkt me bijzonder onwaarschijnlijk dat een open source kaart meer detail heeft dan een officiële Topo
Maar een beejte 12 jarige heeft toch al een android smartphone dus hopla.. Osmand installeren, kaartjes downloaden en wandelen maar. Ook nog even OSMtracker installeren dan kan ze ook meteen alle facebook en twitter cafe's noteren en later in OSM invoeren. Heb ik later ook weer wat aan als ik ooit nog iets ga doen met faceboek en twitter.Scheurneus schreef: Voor een 12 jarige? Nee denk het niet de facebook en twitter cafe's staan er niet op
Oregon 400t /600 (Openfietsmap), Acer Liquid E2 Duo (Osmand, OSM tracker) . Verbeter de wereld, word mapper voor Openstreetmap
- Thingvellir
- WayPoint relatie
- Berichten: 974
- Lid geworden op: 5 jul 2006 14:33
- Locatie: Aarle Rixtel
Re: details OSM kaarten
Je schrijft in je eerste bericht dat je Basecamp gebruikt. Heb je het detailniveau wel hoog genoeg staan? Zorg dat een vinkje staat bij Beeld / Werkbalken / Detailniveau . Je krijgt dan in de taakbalk een drop down menu waar je het detailniveau op hoogste kunt zetten.eddijk schreef:ik heb zelfs de topo kaart van duitsland en daar staan zelfs de kleine paden niet op.
Ik heb zelf ook de Reit und Wanderkarte. Die is echter niet routerend. Dat geldt wel voor de kaarten van http://garmin.openstreetmap.nl/. Voor zover ik kan zien staan op beide kaarten dezelfde wegen en paden.
Succes.
Groet, Thingvellir
SP c510 - Nüvi 2445 LM - GPSmap 76S - GPSmap 60CSx -
CN Europa v9 - CN North America 2008 - CN North America NT 2013.2 - OnRoute wandelkaart - diverse topo's van O.S.M.
Ik vind een onderschrift maar onzin.
SP c510 - Nüvi 2445 LM - GPSmap 76S - GPSmap 60CSx -
CN Europa v9 - CN North America 2008 - CN North America NT 2013.2 - OnRoute wandelkaart - diverse topo's van O.S.M.
Ik vind een onderschrift maar onzin.
Re: details OSM kaarten
Ik heb nog via google gezocht naar andere kaarten toen kwam ik op de site van Kompass terecht,die zien er wel super uit waar ook duidelijk routes opstaan met de bij behorende nummers jammer dat ze er niet zo mooi uit zien voor de GPS.