wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Moderator: GPStracks
-
- Berichten: 17
- Lid geworden op: 14 feb 2012 19:06
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
yep, dat is een bekende (en een goede)
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Lijkt wel de OFM met een andere typ file, hoe is de routering?
Oregon 700, Vivofit 4, Vivoactive.
GPS 100/50/75/45/40/90/38, 12XL, eMap, 20 x eTrex, GPS V, Geko 101/201/301, GPS 60/72H/76CSx, GPSMAP 60/60C/60Cx/60CSx/220/295, Colorado 300, Dakota 10/20, Oregon 400t/450t, Montana 600 enz.
GPS 100/50/75/45/40/90/38, 12XL, eMap, 20 x eTrex, GPS V, Geko 101/201/301, GPS 60/72H/76CSx, GPSMAP 60/60C/60Cx/60CSx/220/295, Colorado 300, Dakota 10/20, Oregon 400t/450t, Montana 600 enz.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
FAQ van de site:
Wo/Wann bekomme ich eine routingfähige Version der Karte?
Ein Routing ist nicht geplant. Alle verfügbare Routingsoftware arbeitet nur in der Ebene und ignoriert Höhenunterschiede völlig. D.h. eine Routing würde Wanderer erbarmungslos über die höchsten Gipfel und durch die tiefsten Täler jagen, wenn das Luftlinie kürzer ist, anstatt sie auf dem wesentlich schnelleren und angenehmeren Weg zu umgehen. Das mag für Autos noch akzeptabel sein, für Radler und Fußgänger ist es sinnfrei. Für ein vernünftiges Routing unter Einbeziehung von Höhenunterschieden und unterschiedlichen Geschwindigkeiten bergauf und bergab gibt es derzeit keine technische Basis.
er staan wel routes op de kaart maar de kaart is niet routeerbaar.
Wo/Wann bekomme ich eine routingfähige Version der Karte?
Ein Routing ist nicht geplant. Alle verfügbare Routingsoftware arbeitet nur in der Ebene und ignoriert Höhenunterschiede völlig. D.h. eine Routing würde Wanderer erbarmungslos über die höchsten Gipfel und durch die tiefsten Täler jagen, wenn das Luftlinie kürzer ist, anstatt sie auf dem wesentlich schnelleren und angenehmeren Weg zu umgehen. Das mag für Autos noch akzeptabel sein, für Radler und Fußgänger ist es sinnfrei. Für ein vernünftiges Routing unter Einbeziehung von Höhenunterschieden und unterschiedlichen Geschwindigkeiten bergauf und bergab gibt es derzeit keine technische Basis.
er staan wel routes op de kaart maar de kaart is niet routeerbaar.
Laatst gewijzigd door HaWee op 29 feb 2012 02:05, 1 keer totaal gewijzigd.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Kort samengevat in het Nederlands: hij is niet routeerbaar.
(met een beetje vergezochte reden, maar goed)
(met een beetje vergezochte reden, maar goed)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Maar als topo kaart op de "ouderwetse" manier met maken direct routes en volgen tracks wel heel erg mooi in een Dakota en Montana. Of alles compleet is weet ik niet, maar is ook voor NL zeer goed bruikbaar (wat ik tot nu toe heb bekeken).
Ik ben er wel achter gekomen dat als je voor een deel download van de kaart kies, JaVaWa GMTK een foutmelding geeft dat er kaartdelen missen. En GMTK heeft gelijk, want de kleine downloads is de grote, maar dan zonder een deel van de tiles. In de TDB staan wel alle tiles nog genoemd. Vooral niet proberen te fixen met GMTK, want dat gaat fout. Gewoon de hele kaart van 3.2 Gb downloaden.
Ik ben er wel achter gekomen dat als je voor een deel download van de kaart kies, JaVaWa GMTK een foutmelding geeft dat er kaartdelen missen. En GMTK heeft gelijk, want de kleine downloads is de grote, maar dan zonder een deel van de tiles. In de TDB staan wel alle tiles nog genoemd. Vooral niet proberen te fixen met GMTK, want dat gaat fout. Gewoon de hele kaart van 3.2 Gb downloaden.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Is dat zo? Dat is niet de bedoeling! Kun je me een mailtje sturen met de details?Scheurneus schreef:want dat gaat fout.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
... en JZIP zegt dat hij de kaart niet kan unzippen ivm het formaat... Met welk unzipprogramma gaat het wel?
Egbert
Egbert
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Mac versie? ik gebruik zipeg of keka (of gewoon OS X Archiver)
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Op PC Winzip of nog beter 7-Zip
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
"Niks te melden" met GMTK gaat het nu gewoon goed.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Blijft een beetje tobben met die kaart. In 2011 hadden we al de discussie dat deze kaart dezelfde MapID (82) gebruikt als de Onroute Motorkaart SP-PT . Nog gemaild met de maker (NOP) maar die wilde niets veranderen. Nou is dat allemaal overkomelijk.
Ik heb de Franken kaart even gedownload en geinstalleerd voor Mapsource en GMTK gedraaid. Krijg dan melding van GMTK dat er een probleem is en deze kaart (samen met Onroute motorkaart) zijn beide rood (nog steeds dezelfde MapID). Kijk ik bij info dat geeft GMTK keurig aan dat er een probleem is met MapID (is al in gebruik, dat klopt) en dat er een probleem is met de kaartdelen/tdb-bestand (klopt ook want de tdb geeft alle kaartdelen aan en niet alleen die van Franken zoals hiervoor al is opgemerkt).
Kies ik voor Repareer, dan zie ik daarna dat ik de kaart kwijt ben maar een ander probleem is geintroduceerd. Een kaart die de naam HKEY_LOCAL_MACHINE heeft gekregen met de volgende info in GMTK :
In het register staat de sleutel : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\HKEY_LOCAL_MACHINE
en ziet er visueel zo uit: Ik concludeer dat GMTK de kaart opnieuw heeft willen wegschrijven in het register met een andere MapID (klopt er is een nieuwe tdb met mapID 2500 volgens TDBinfo 0.1en een oude tdb met extensie .ori) , alleen het hele pad (gehele sleutelnaam) wordt vanaf Families weer toegevoegd.
JaVaWa hoe zit dit ??
(sleutelnaam verwijderd en kaart weer even handmatig geregistreerd)
Gr.
Kees
Ik heb de Franken kaart even gedownload en geinstalleerd voor Mapsource en GMTK gedraaid. Krijg dan melding van GMTK dat er een probleem is en deze kaart (samen met Onroute motorkaart) zijn beide rood (nog steeds dezelfde MapID). Kijk ik bij info dat geeft GMTK keurig aan dat er een probleem is met MapID (is al in gebruik, dat klopt) en dat er een probleem is met de kaartdelen/tdb-bestand (klopt ook want de tdb geeft alle kaartdelen aan en niet alleen die van Franken zoals hiervoor al is opgemerkt).
Kies ik voor Repareer, dan zie ik daarna dat ik de kaart kwijt ben maar een ander probleem is geintroduceerd. Een kaart die de naam HKEY_LOCAL_MACHINE heeft gekregen met de volgende info in GMTK :
Code: Selecteer alles
Naam op computer: HKEY_LOCAL_MACHINE
Naam in toestel:
Product ID: 0
Versie:
Grootte: 0 B
Locatie: \
Registersleutel: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\HKEY_LOCAL_MACHINE
Kaarttype: Registerkaart
Beveiligd: Nee
Bestandsfout: \
Bestandsfout:
Bestandsfout:
Fouten herstelbaar: Misschien
Overige essentiële bestanden/mappen:
en ziet er visueel zo uit: Ik concludeer dat GMTK de kaart opnieuw heeft willen wegschrijven in het register met een andere MapID (klopt er is een nieuwe tdb met mapID 2500 volgens TDBinfo 0.1en een oude tdb met extensie .ori) , alleen het hele pad (gehele sleutelnaam) wordt vanaf Families weer toegevoegd.
JaVaWa hoe zit dit ??
(sleutelnaam verwijderd en kaart weer even handmatig geregistreerd)
Gr.
Kees
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Welke versie van GMTK gebruik je? Scheurneus had hetzelfde probleem met een oudere versie; met 2.0 ging het wel goed...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Bij mij gebeurd het helaas wel bij versie 2.0 (W7 Ultimate, 32-bit)
Gr.
Kees
Gr.
Kees
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: wandel en paardrijd kaard Europa, Oostblok
Ahh, dan is daar het verschil bij me. XP gaat goed en dan zal W7 64bits ook fout gaan.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.