Staatsbosbeheer
Moderator: GPStracks
Staatsbosbeheer
Staatsbosbeheer biedt op hun site ook een paar GPS routes aan.
Ik hoopte dat dat tracks waren die ik via de inmiddels bekende truck naar de Quest kon laden, maar het gaat om een ander formaat die (zoals ik het begrepen heb tenminste) met het programma "EasyGPS" rechtstreeks naar je GPS gezet worden, ik denk als waypoints.
Hoe maak ik van zo'n route het eenvoudigste een "directe route" voor de Quest?
Ik hoopte dat dat tracks waren die ik via de inmiddels bekende truck naar de Quest kon laden, maar het gaat om een ander formaat die (zoals ik het begrepen heb tenminste) met het programma "EasyGPS" rechtstreeks naar je GPS gezet worden, ik denk als waypoints.
Hoe maak ik van zo'n route het eenvoudigste een "directe route" voor de Quest?
Groeten,
Joost
Joost
Robert,
Als voorbeeld probeer ik de Staatsbosbeheer wandeling "Dorst" om te zetten (http://www.staatsbosbeheer.nl/doen/dagj ... CT_ID=2514)
- Ik download de file als .loc bestand (EasyGPS).
- Ik open GarTrax
- Ik kies input "EasyGPS"
- Ik kies Output "Mapsource" en dan "Mapsource 6.5"
- Ik klik op "add" en selecteer de .loc file
- Ik kies select datatype "Waypoint" en "route" (1 van beiden selecteren helpt ook niet trouwens)
- Ik kies het bestand
- Dan krijg ik een "error reading route 1" message en verder niets....
Ik doe ongetwijfeld iets niet goed, enig idee wat?
Als voorbeeld probeer ik de Staatsbosbeheer wandeling "Dorst" om te zetten (http://www.staatsbosbeheer.nl/doen/dagj ... CT_ID=2514)
- Ik download de file als .loc bestand (EasyGPS).
- Ik open GarTrax
- Ik kies input "EasyGPS"
- Ik kies Output "Mapsource" en dan "Mapsource 6.5"
- Ik klik op "add" en selecteer de .loc file
- Ik kies select datatype "Waypoint" en "route" (1 van beiden selecteren helpt ook niet trouwens)
- Ik kies het bestand
- Dan krijg ik een "error reading route 1" message en verder niets....
Ik doe ongetwijfeld iets niet goed, enig idee wat?
Groeten,
Joost
Joost
Ah, ok, ik dacht alleen waypoints en ik wilde juist een mooie route ervan maken. Ik ga dit vanavond eerst maar eens proberen!Floyd schreef:Zelf even geprobeerd de Dorst-route naar de Quest te laden. Dat lukt zonder problemen met EasyGps. Het is namelijk geen track, maar een gewone route.
Stel de gps-voorkeur (File-Preferences) in op Garmin XXX (All symbols).
Groeten,
Joost
Joost
Nog even ter aanvulling: je kiest dus onder "File - Preferences - My GPS Receivers - Add Gps" voor de "Garmin XXX (All Symbols)".
Vergeet, als je de laatste hebt geselecteerd, in het zelfde scherm onder "Settings" niet het "Use USB" vinkje aan te zetten.
Vergeet, als je de laatste hebt geselecteerd, in het zelfde scherm onder "Settings" niet het "Use USB" vinkje aan te zetten.
Groet,
Floyd.
Quest I / Map 60Cx / Navigon 4310max
Floyd.
Quest I / Map 60Cx / Navigon 4310max
Ok, dat moet gaan lukken!Floyd schreef:Nog even ter aanvulling: je kiest dus onder "File - Preferences - My GPS Receivers - Add Gps" voor de "Garmin XXX (All Symbols)".
Vergeet, als je de laatste hebt geselecteerd, in het zelfde scherm onder "Settings" niet het "Use USB" vinkje aan te zetten.
Even zodat ik het ga begrijpen...
Deze route is opgebouwd uit waypoints? Deze laadt hij dus ook als waypoints naar de Quest? Zoja, moet ik deze dan handmatig verwijderen na afloop?
Groeten,
Joost
Joost
Nou ik begin het te snappen hoor!
Eerst had ik nog even het idee dat ik enkel en alleen waypoints had, maar uiteindelijk ook de bijbehorende route gevonden
Ga hem zaterdag eens uitproberen.
Volgende instellingen correct?:
- Auto herberekenen: uit
- Navigatie aan
Moet ik ook nog iets instellen voor voetganger of maakt dat niet uit?
Eerst had ik nog even het idee dat ik enkel en alleen waypoints had, maar uiteindelijk ook de bijbehorende route gevonden
Ga hem zaterdag eens uitproberen.
Volgende instellingen correct?:
- Auto herberekenen: uit
- Navigatie aan
Moet ik ook nog iets instellen voor voetganger of maakt dat niet uit?
Groeten,
Joost
Joost