Hallo,
Ik heb een Etrex 20X. Ben tevreden over het toestel doch heb een vervelend probleempje. Ik had een route gedownload en eens ter plaatse had de Etrex moeite met het berekenen van de route. Pas na een goede 500m was de route berekend. Een week later doe ik dezelfde route (zodanig mooi dat ik deze weer wou doen) maar nu was de berekening van de route pas voltooid na 2,5 km!! Een geluk dat ik de route nog deels wist zoniet kon ik dus lang wachten. Weet iemand wat het probleem kan zijn en ook de eventuele oplossing. Alvast bedankt voor de reacties.
Lange berekentijd route
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Lange berekentijd route
meer info graag
zaken die er mee te maken kunnen hebben:
heeft de gps goede ontvangst als je de route start?
hoe lang is de route?
op welke kaart is de route gemaakt en rij je op dezelfde kaart?
welke routeringsvoorkeuren gebruik je (vermijden etc)
zaken die er mee te maken kunnen hebben:
heeft de gps goede ontvangst als je de route start?
hoe lang is de route?
op welke kaart is de route gemaakt en rij je op dezelfde kaart?
welke routeringsvoorkeuren gebruik je (vermijden etc)
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Lange berekentijd route
De GPS moest wel even zoeken naar de satelliet maar das wel vreemd want ik stond op open terrein. De wandeltocht was slechts 13km.
Misschien een domme vraag maar wat bedoel je precies met op welke kaart de route gemaakt was.
Route gedownload van www.wandelroutes.org
Misschien een domme vraag maar wat bedoel je precies met op welke kaart de route gemaakt was.
Route gedownload van www.wandelroutes.org
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Lange berekentijd route
je moet altijd beginnen met de gps een goede "fix" te laten vinden, pas dan kun je gaan wandelen of zo.
op de genoemde sites staan geen routes maar tracks (een route is zoiets als bij een auto gps, op een kaart krijg je aanwijzingen, rechtsaf die straat in, na 100 m links die straat in etc, een track is een kruimelspoor wat je zelf moet volgen door op het scherm te kijken en te zorgen dat het symbool wat je positie aangeeft over de stippellijn loopt)
Een route is gemaakt op een kaart en werkt het beste op diezelfde kaart, elke kaart heeft verschillen tov een andere kaart waardoor de route problemen kan geven op een andere kaart
op genoemde site staat ook een verhaal hoe je de track moet omzetten naar een route, in dat geval moet je zorgen om in basecamp en in de gps dezelfde kaart te gebruiken en dezelfde routeringsinstellingen. http://www.wandelroutes.org/pdf/Convert ... ekeerd.pdf
een goede kaart voor je is http://www.openfietsmap.nl/downloads/bnl_full maar lees wel de info over instellen onder Tips and tricks
op de genoemde sites staan geen routes maar tracks (een route is zoiets als bij een auto gps, op een kaart krijg je aanwijzingen, rechtsaf die straat in, na 100 m links die straat in etc, een track is een kruimelspoor wat je zelf moet volgen door op het scherm te kijken en te zorgen dat het symbool wat je positie aangeeft over de stippellijn loopt)
Een route is gemaakt op een kaart en werkt het beste op diezelfde kaart, elke kaart heeft verschillen tov een andere kaart waardoor de route problemen kan geven op een andere kaart
op genoemde site staat ook een verhaal hoe je de track moet omzetten naar een route, in dat geval moet je zorgen om in basecamp en in de gps dezelfde kaart te gebruiken en dezelfde routeringsinstellingen. http://www.wandelroutes.org/pdf/Convert ... ekeerd.pdf
een goede kaart voor je is http://www.openfietsmap.nl/downloads/bnl_full maar lees wel de info over instellen onder Tips and tricks
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Lange berekentijd route
Dank voor uw feedback, ga dit even rustig bekijken.