Basecamp problemen
-
- Berichten: 8
- Lid geworden op: 29 jul 2014 00:06
Basecamp problemen
Ik heb BC versie 4.4.8 en het nieuwste kaartmateriaal NTU 2016.10. Bij het maken van een route doet BC wat het zelf wil. Een stukje route rechtdoor maakt BC via een omweg. BC lijkt sommige wegen te zien als eenri. wegen die het niet zijn. Kortom het is een bende.
Wat wil ik voor de belangstellenden: In Echt starten en dan als route: Prins Bernhardstraat - re door Nieuwe Markt - re door Mussenstraat - li af Emmastraat - li af Kerkveldseweg West - re af Pr. Irenestraat - li af Wilhelminalaan - re door Sint Jorisstraat - re door Diepstraat - re af Berkelaarsweg - re door Maasbrachterweg - li af Sint Janskamp - re af Aasterbergerweg
Het maakt niet uit wat voor profiel ik instel met alle vonkjes uit. BC laat me niet rechtdoor van Bernhardstr Nieuwe Markt Mussenstr. Dit zijn geen eenri. wegen. Ook de laatse 4 routestukjes leeft BC zijn eigen leven. Gewoon rechtoor gaat niet. Stukjes terug en dan andere route etc. etc.
Dit is slecht een klein voorbeeldje Bij het maken de verdere route werkt BC alleen maar met hele kleine stukjes. Gewone weg volgen over een paar km. is niet mogelijk.
Herkent iemand deze problemen?? En... wat kan ik eraan doen??
Wat wil ik voor de belangstellenden: In Echt starten en dan als route: Prins Bernhardstraat - re door Nieuwe Markt - re door Mussenstraat - li af Emmastraat - li af Kerkveldseweg West - re af Pr. Irenestraat - li af Wilhelminalaan - re door Sint Jorisstraat - re door Diepstraat - re af Berkelaarsweg - re door Maasbrachterweg - li af Sint Janskamp - re af Aasterbergerweg
Het maakt niet uit wat voor profiel ik instel met alle vonkjes uit. BC laat me niet rechtdoor van Bernhardstr Nieuwe Markt Mussenstr. Dit zijn geen eenri. wegen. Ook de laatse 4 routestukjes leeft BC zijn eigen leven. Gewoon rechtoor gaat niet. Stukjes terug en dan andere route etc. etc.
Dit is slecht een klein voorbeeldje Bij het maken de verdere route werkt BC alleen maar met hele kleine stukjes. Gewone weg volgen over een paar km. is niet mogelijk.
Herkent iemand deze problemen?? En... wat kan ik eraan doen??
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Basecamp problemen
Met het profiel "wandelen" is deze route prima te maken. Ik denk dat de digitale kaart in het centrum een paar straten als eenrichtingsverkeer of verboden voor motorvoertuigen heeft geklasseerd. Als dat onterecht is, dit als kaartfout melden bij Garmin...
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Basecamp problemen
Ik heb deze route ook gemaakt in BaseCamp als fietser ingesteld.
Wanneer je in de Mussenstraat de route begint gaat het goed, op de nieuwe markt gaat hij niet rechtdoor, dus een paar meter verder beginnen.
De rest gaat prima alleen bij de Aasterbergerweg staat links af, dat gaat natuurlijk niet links af is zuiderpoort.
Het vreemde is als ik voetganger wil instellen en activiteitenprofiel steeds weer toerfietsen terug komt ook als ik bv auto of motor instel.
Dus ik kan voetganger niet instellen.
Wanneer je in de Mussenstraat de route begint gaat het goed, op de nieuwe markt gaat hij niet rechtdoor, dus een paar meter verder beginnen.
De rest gaat prima alleen bij de Aasterbergerweg staat links af, dat gaat natuurlijk niet links af is zuiderpoort.
Het vreemde is als ik voetganger wil instellen en activiteitenprofiel steeds weer toerfietsen terug komt ook als ik bv auto of motor instel.
Dus ik kan voetganger niet instellen.
Nüvi 350 Nüvi 2595 Drivesmart 55 Garmin Gpsmap60Csx Gpsmap66s Vivoactive 4s Vivoactive 4
-
- Berichten: 8
- Lid geworden op: 29 jul 2014 00:06
Re: Basecamp problemen
Dank voor de reacties. Probleem is dat ik de route ook schrijf voor anderen en we tijdens een wielerkoers een aantal keer dat rondje door het centrum doen. De passage via de Sint Janskamp is een drama. Daarna rechtsaf ri Aasterbergweg en dan andere zijde kanaal ri Roosteren. Verderop in de route kom ik ook weer vele problemen tegen. Gewoon een stuk rechtdoor via doorgaande weg moet ik in stukjes hakken anders loodst BC me weer via via.
Zou wel eens met iemand die er echt verstand van heeft voor willen gaan zitten.......
Zou wel eens met iemand die er echt verstand van heeft voor willen gaan zitten.......
- pheufk
- WayPoint relatie
- Berichten: 2064
- Lid geworden op: 19 sep 2006 21:07
- Locatie: Nijmegen
- Contacteer:
Re: Basecamp problemen
Maak die route is in mapsource of zet die route als bijlage hier op het forum.
Groetjes Piet,
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Basecamp problemen
als de vraag in het juiste forumdeel staat dan kan hij het niet met Mapsource proberen
Dit is Basecamp voor Mac
Maar de route als bijlage kan wel
Dit is Basecamp voor Mac
Maar de route als bijlage kan wel
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Basecamp problemen
Het probleem is dat o.a. het stukje Nieuwe Markt tussen de Prins Benhardstraat en de Mussenstraat eenrichtingsverkeer is volgens de kaart (in de verkeerde richting bij deze route)
Google Maps is het er niet mee eens. Wie gelijk heeft weet ik niet, dat zou je ter plaatse moeten controleren (helaas zijn daar geen Google StreetView-beelden beschikbaar)
Als het fout is dan moet je dit niet melden bij Garmin, maar bij Here: https://www.here.com/?map=51.10335,5.87282,19,normal
Google Maps is het er niet mee eens. Wie gelijk heeft weet ik niet, dat zou je ter plaatse moeten controleren (helaas zijn daar geen Google StreetView-beelden beschikbaar)
Als het fout is dan moet je dit niet melden bij Garmin, maar bij Here: https://www.here.com/?map=51.10335,5.87282,19,normal
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Basecamp problemen
Probleem is dat ik de route ook schrijf voor anderen en we tijdens een wielerkoers een aantal keer dat rondje door het centrum doen. De passage via de Sint Janskamp is een drama
Weet niet of je het weet maar Sint Janskamp is alleen voor motoren en auto's verboden voor voetgangers en fietsers!
Weet niet of je het weet maar Sint Janskamp is alleen voor motoren en auto's verboden voor voetgangers en fietsers!
Nüvi 350 Nüvi 2595 Drivesmart 55 Garmin Gpsmap60Csx Gpsmap66s Vivoactive 4s Vivoactive 4
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Basecamp problemen
Als het voor een wielerkoers is, die loopt over wegen en straten die normaliter verboden zijn voor fietsers of éénrichtingsverkeer zijn, zal een "normale" routeplanner als Basecamp (maar ook Mapsource) niet ideaal zijn en altijd de problemen geven die de topicstarter heeft.
Enige alternatief is volgens mij om een zgn. "directe" route te maken (of een track), waarbij de tussenliggende stukjes niet berekend worden, maar rechte lijnen zijn. Je moet dan wel op ieder kruising een tussenpunt zetten en bochten met een serie puntjes benaderen.
Enige alternatief is volgens mij om een zgn. "directe" route te maken (of een track), waarbij de tussenliggende stukjes niet berekend worden, maar rechte lijnen zijn. Je moet dan wel op ieder kruising een tussenpunt zetten en bochten met een serie puntjes benaderen.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
-
- Berichten: 8
- Lid geworden op: 29 jul 2014 00:06
Re: Basecamp problemen
Tot zover dank voor het meedenken. Uiteraard heb ik veel gewisseld tussen wandelen, fietsen en motor. BC laat me zelfs bij het rechtdoor rijden over een provinciale weg over 2.7 km omrijden. Kortom veel problemen die ik voorheen bij Map Source nooit had. Woensdagavond ga ik samen met een maatje aan de slag. Hij werkt net als ik met Apple MacBook, BC, BMW Navigator V. Ik laat weer van me horen.....