Voorheen had ik problemen met het installeren van de kaarten op de SD kaart kaart voor mijn Nuvi 250.
Zie: http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=122&t=47694.
Dit probleem is opgelost door de kaarten rechtstreeks op de SD kaart op te slaan via de kaartlezer van mijn Mac. Vreemd is nog steeds dat de SD kaart niet zichtbaar is voor MapInstall wanneer deze in de Nuvi zit.
Via http://garmin.openstreetmap.nl heb ik kaarten gedownload als ''osm_generic_macosx.zip Map installer for BaseCamp / Mac OSX platform'' van Nederland, Belgie, Luxemburg, Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk Italië en Frankrijk. Deze via Mapmanager op de mac gezet en vervolgens geopend met JaVaWa. Alleen JaVaWa geeft de volgende foutmelding: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor.
Als ik de kaarten vervolgens met MapInstall op de SD kaart zet, leest de Nuvi ze niet.
Kan iemand mij helpen de kaarten werkend op de Nuvi te krijgen?
Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
als je op de osm site de FAQ had gelezen wist je wat er aan de hand was en wat je moet doen
http://www.javawa.nl/gmtk.html dit is de oplossing
je hebt GMTK al, waarom gebruik je het niet?
klik op de kaart en dan op repareer
http://www.javawa.nl/gmtk.html dit is de oplossing
je hebt GMTK al, waarom gebruik je het niet?
klik op de kaart en dan op repareer
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
Ik begrijp niet wat je bedoelt? Via jouw link is ook te lezen:HaWee schreef:als je op de osm site de FAQ had gelezen wist je wat er aan de hand was en wat je moet doen
http://www.javawa.nl/gmtk.html dit is de oplossing
je hebt GMTK al, waarom gebruik je het niet?
klik op de kaart en dan op repareer
Segmentfout: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
Deze fout kan niet hersteld worden. Dubbele segmentnummers zijn onder Windows niet direct een probleem, maar wel op de Mac. Ook zal het samen op het toestel zetten van de kaarten waar dit zich voordoet, beslist problemen geven.
Klikken op repareren werkt dus niet omdat deze fout niet hersteld kan worden. Als ik op repareren klik krijg ik de melding 'niet alle fouten in de kaart (...) konden hersteld worden, waarom JaVaWa weer dezelfde foutmelding bij alle kaarten aangeeft.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
sorry, te snel geantwoord
controleer eens wat er precies aan de hand is, dus kijk in een kaart welke segmentnr's ook in een andere kaart zitten en kijk dan in de andere kaart bij dat dubbele segmentnr. Als het om hetzelfde segment gaat (dus bv als in kaart 1 een stukje van kaart 2 zit (grensgebied) of groter (bv nl in kaart nl en nl in kaart Benelux) dan is het een kwestie van slimmer downloaden zodat dit niet gebeurd.
het zou ook kunnen zijn dat de kaarten van verschillende datum zijn en dat bv een oude kaart sommige nr's op de nl kaart heeft die een nieuwe kaart in Fr heeft oid dan is het een kwestie van alles nieuw downloaden.
controleer eens wat er precies aan de hand is, dus kijk in een kaart welke segmentnr's ook in een andere kaart zitten en kijk dan in de andere kaart bij dat dubbele segmentnr. Als het om hetzelfde segment gaat (dus bv als in kaart 1 een stukje van kaart 2 zit (grensgebied) of groter (bv nl in kaart nl en nl in kaart Benelux) dan is het een kwestie van slimmer downloaden zodat dit niet gebeurd.
het zou ook kunnen zijn dat de kaarten van verschillende datum zijn en dat bv een oude kaart sommige nr's op de nl kaart heeft die een nieuwe kaart in Fr heeft oid dan is het een kwestie van alles nieuw downloaden.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
In de DEU kaart zit bijvoorbeeld LU-Luxembourg (63242206.img), dit kaartdeel zit ook ook in je LUX-kaart. En zoals Hawee al omschreef zullen er ook wel dit soort dubbelingen zitten tussen NL-DEU, LUX-BE, BE-NLD etc.
Slimmer downloaden via manual tile selection derhalve, al moet je hierbij niet teveel over de 2 GB gaan.
Nu weer voetbal
Slimmer downloaden via manual tile selection derhalve, al moet je hierbij niet teveel over de 2 GB gaan.
Nu weer voetbal
Re: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
Geen probleem. Het opnieuw downloaden heb ik al geprobeerd. Geen succes. Nu maar handmatig heel europa downloaden in 3 delen (in 1x kan OSM niet aan), gedownload. Wat een klus om er handmatig voor te zorgen dat er geen overlap is..! Eenmaal klaar wou ik de kaarten op de SD installeren, zijn de bestanden samen groter dan 4 gb en dat mag niet.......HaWee schreef:
het zou ook kunnen zijn dat de kaarten van verschillende datum zijn en dat bv een oude kaart sommige nr's op de nl kaart heeft die een nieuwe kaart in Fr heeft oid dan is het een kwestie van alles nieuw downloaden.
Ik word langzamerhand gek!!
Re: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
Dan wat selectiever zijn met je landenkeuzes voor op je gps. Of ga je 1 grote tocht maken door al die landen?
Ik zet op mijn outdoortoestel altijd maar kaartdelen erop (wel van verschillende kaarten) van die gebieden waar ik op dat moment naar toe ga ( met wat overlap, je weet maar nooit)
Ik zet op mijn outdoortoestel altijd maar kaartdelen erop (wel van verschillende kaarten) van die gebieden waar ik op dat moment naar toe ga ( met wat overlap, je weet maar nooit)
Re: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
Wat ik nog steeds niet begrijp is dat dus in theorie, OSM niet werkt als je (bepaalde) meerdere landen download omdat er overlap in de kaarten zit. Dit zou niet de bedoeling moeten zijn toch?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Segmentnummers komen ook in andere kaarten voor
De Garmin-kaarten van OSM bestaan uit rechthoekige segmenten, waardoor overlap bij selecties van verschillende, aan elkaar grenzende landen niet te vermijden zijn. Het probleem is echter dat veel toestellen er een probleem mee hebben als een kaartsegment meerdere keren aanwezig is op het toestel.
Om dit probleem op te loseen kun je OSM Combiner gebruiken: http://osm.pleiades.uni-wuppertal.de/op ... esmij.html
Die knoopt de kaarten van de verschillende landen aan elkaar en zorgt ervoor dat er geen dubbele segmenten meer zijn.
Om dit probleem op te loseen kun je OSM Combiner gebruiken: http://osm.pleiades.uni-wuppertal.de/op ... esmij.html
Die knoopt de kaarten van de verschillende landen aan elkaar en zorgt ervoor dat er geen dubbele segmenten meer zijn.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen