Rechte lijn, geen routes
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 47
- Lid geworden op: 19 feb 2007 22:07
- Locatie: Amersfoort
Re: Rechte lijn, geen routes
Ik probeer nu een GPX te maken met de route van rechte lijnen. Die wordt te groot om hier op te zetten. Waarom deze veel groter is dan de vorige weet ik niet. Ik exporteer gewoon.
BMW R1200RT met BMW Navigator V en fietst met een Garmin Edge Explore
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 47
- Lid geworden op: 19 feb 2007 22:07
- Locatie: Amersfoort
Re: Rechte lijn, geen routes
De verspringende weg die ik op de ene computer heb bij de Oostenrijks-Italiaanse grens (A13-A22) heb ik op deze computer weer niet. Alleen maakt deze geen normale routes. Ik begin nu echt te twijfelen aan de stabiliteit van de software en kaarten van Garmin. Dit soort verschillen tussen twee computer is toch heel raar. Het resultaat is wel dat je op beide geen routes kan maken
BMW R1200RT met BMW Navigator V en fietst met een Garmin Edge Explore
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Rechte lijn, geen routes
Je exporteert teveel, net als de vorige keer... Selecteer de route en kies voor "Geselecteerde gebruikersgegevens exporteren"michiel-schaap schreef:Ik probeer nu een GPX te maken met de route van rechte lijnen. Die wordt te groot om hier op te zetten. Waarom deze veel groter is dan de vorige weet ik niet. Ik exporteer gewoon.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Rechte lijn, geen routes
Ik kan de rechte lijnen niet reproduceren met het bijgevoegde GPX bestand.
Met "Tolwegen vermijden" uit, een keurige rechtstreekse route, die bij de Brenner even van de snelweg afgaat omdat het viapunt daar staat. Overigens, gaat dan niet door Zwitserland.
Met "Tolwegen vermijden" aan, eveneens een keurige route, maar dan (uiteraard) niet over de tolwegen, volgt de parallelwegen in Oostenrijk en Italië.
Ligt het misschien aan het kaartmateriaal? Op de PC die ik nu gebruik staat nog CN versie 2019.1 (Basecamp versie 4.6.2 - Windows).
Met "Tolwegen vermijden" uit, een keurige rechtstreekse route, die bij de Brenner even van de snelweg afgaat omdat het viapunt daar staat. Overigens, gaat dan niet door Zwitserland.
Met "Tolwegen vermijden" aan, eveneens een keurige route, maar dan (uiteraard) niet over de tolwegen, volgt de parallelwegen in Oostenrijk en Italië.
Ligt het misschien aan het kaartmateriaal? Op de PC die ik nu gebruik staat nog CN versie 2019.1 (Basecamp versie 4.6.2 - Windows).
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Rechte lijn, geen routes
Dit is te vaag, kun je aangeven welke kaart je nu precies gebruikt?michiel-schaap schreef:gebruik de kaart op de Navigator
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Rechte lijn, geen routes
zeer vreemd,
Het stukje van Brenner naar Renon maakt bij jou een gigantische omweg. Als ik een nieuwe route maak op de CN 2019.2 kaart dan gaat die netjes over de grens bij Brenner .
Hier een stukje van jouw route en mijn route in helder rood Als ik dan jouw route laat herberekenen gaat hij wel netjes over de grens en via een redelijk korte route naar Renon
Het stukje van Brenner naar Renon maakt bij jou een gigantische omweg. Als ik een nieuwe route maak op de CN 2019.2 kaart dan gaat die netjes over de grens bij Brenner .
Hier een stukje van jouw route en mijn route in helder rood Als ik dan jouw route laat herberekenen gaat hij wel netjes over de grens en via een redelijk korte route naar Renon
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Rechte lijn, geen routes
Dat "kaart op de Navigator" is waarschijnlijk de oorzaak.
De CN-kaart wordt tegenwoordig in tweeën gesplitst omdat één bestand te groot wordt. Het ene stuk is Noord, het andere Zuid; grote kans dat de scheiding precies tussen Oostenrijk en Italië ligt...
BaseCamp kan maar één kaart tegelijk laden en neemt in jouw de geval de noordelijke helft. Vandaar dat je rechte lijnen krijgt op de zuidelijke helft want daar liggen geen wegen (in BaseCamp)
Waarom gebruik je niet de kaart op je computer?
De CN-kaart wordt tegenwoordig in tweeën gesplitst omdat één bestand te groot wordt. Het ene stuk is Noord, het andere Zuid; grote kans dat de scheiding precies tussen Oostenrijk en Italië ligt...
BaseCamp kan maar één kaart tegelijk laden en neemt in jouw de geval de noordelijke helft. Vandaar dat je rechte lijnen krijgt op de zuidelijke helft want daar liggen geen wegen (in BaseCamp)
Waarom gebruik je niet de kaart op je computer?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Rechte lijn, geen routes
Je route op mijn mac met 2019.30 maar op motorprofiel, bij jou staat het op auto.
Ene beeld is met snelwegen vermijden, andere via snelweg.
Ene beeld is met snelwegen vermijden, andere via snelweg.
- Bijlagen
-
- Schermafbeelding 2019-03-27 om 15.48.00.png (264.91 KiB) 795 keer bekeken
-
- Schermafbeelding 2019-03-27 om 15.45.10.png (242.16 KiB) 795 keer bekeken
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
Re: Rechte lijn, geen routes
En dit is jouw route zonder herberekenen;
- Bijlagen
-
- Schermafbeelding 2019-03-27 om 15.55.33.png (376.56 KiB) 792 keer bekeken
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Rechte lijn, geen routes
Ook ik kan de route gewoon via de Brenner de grens over laten gaan....
De software is niet heel geweldig, er is best wat aan af te dingen.... maar het werkt best redelijk goed.
Als er zo iets gebeurt is het een goede gewoonte om eerst aan jezelf te twijfelen en je af te vragen "doe ik het wel goed".
Ik las ergens dat je de kaart van je navigator gebruikt. Bedoel je daarmee dat er geen kaart op die computer staat waar het niet goed gaat.
Eerst een kaart er op zetten. En dan nog eens testen....
Daar hoef je niet aan te twijfelen. Er zijn hier gebruikers die Basecamp, CityNavigator en hun toestellen al jaren gebruiken. En dan niet voor een of twee routes, maar soms 10-tallen routes per jaar.michiel-schaap schreef:.... Ik begin nu echt te twijfelen aan de stabiliteit van de software en kaarten van Garmin. Dit soort verschillen tussen twee computer is toch heel raar....
De software is niet heel geweldig, er is best wat aan af te dingen.... maar het werkt best redelijk goed.
Als er zo iets gebeurt is het een goede gewoonte om eerst aan jezelf te twijfelen en je af te vragen "doe ik het wel goed".
Ik las ergens dat je de kaart van je navigator gebruikt. Bedoel je daarmee dat er geen kaart op die computer staat waar het niet goed gaat.
Eerst een kaart er op zetten. En dan nog eens testen....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 47
- Lid geworden op: 19 feb 2007 22:07
- Locatie: Amersfoort
Re: Rechte lijn, geen routes
Route naar Trento wordt een rechte lijn. Voeg je Ulm als tussenpunt in dan knikt de lijn daar maar het blijven rechte lijnen.
Ik heb Basecamp verwijderd en weer nieuw geïnstalleerd. Helpt niet. De rare kaartfout op de andere computer is er uit na herinstallatie van de kaarten (weer een uur of wat verder...) Maar op de laptop blijft het fout gaan. Bizarre is dat ik deze zelfde laptop al jaren gebruik voor dit doel. Ik kan er geen chocola van maken maar baal er wel van.
BMW R1200RT met BMW Navigator V en fietst met een Garmin Edge Explore
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 47
- Lid geworden op: 19 feb 2007 22:07
- Locatie: Amersfoort
Re: Rechte lijn, geen routes
En, alle kaarten staan ook op de computers. Allemaal ook inmiddels vernieuwd, geüpdatet enz.
BMW R1200RT met BMW Navigator V en fietst met een Garmin Edge Explore
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 47
- Lid geworden op: 19 feb 2007 22:07
- Locatie: Amersfoort
Re: Rechte lijn, geen routes
Op mijn andere computer gaat het inmiddels goed. Dar stond basecamp wel op maar niet de kaarten. Daarom kon ik daar makkelijk alles nieuw installeren. Op de laptop zaten de kaarten al. Basecamp er af gehaald en opnieuw. De kaarten en andere gegevens blijven echter staan. Ik denk dat alles wat Garmin heet er af moet. Maar hoe doe je dat. Kaarten, app's enz. De routes die ik wil houden heb ik geëxporteerd, kan ik dus ook weer importeren. Ik vrees dat dat het enige is. Wie weet hoe ik mijn laptop weer helemaal schoon krijg voor een nieuwe start?
BMW R1200RT met BMW Navigator V en fietst met een Garmin Edge Explore
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Rechte lijn, geen routes
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 47
- Lid geworden op: 19 feb 2007 22:07
- Locatie: Amersfoort
Re: Rechte lijn, geen routes
Ga ik morgen proberen. Dank iedereen voor de bijdragen alvast!
BMW R1200RT met BMW Navigator V en fietst met een Garmin Edge Explore