Wij hebben tijdens onze reizen regelmatig te maken met militair gevoelige gebieden waarin het GPS signaal wordt verstoord cq gemanipuleerd. Tijdens onze laatste reis heb ik de Garmin camper en een Oregon naast elkaar laten draaien aan de Armeens/Iraanse grens bij een gemanipuleerd signaal. De Camper slaat volledig in de stress, de Oregon herrekent onverstoorbaar naar de juiste positie.
Gemanipuleerd GPS signaal
- jervig
- Berichten: 270
- Lid geworden op: 14 dec 2008 19:43
- Locatie: NL Oosterwold en PL Rudzica
- Contacteer:
Gemanipuleerd GPS signaal
- Bijlagen
-
- Manipulated GPS.gdb
- (555 KiB) 31 keer gedownload
Vroeger: Oregon 550 T, 2x 760 camper/ nRoute op Asus (XP SP3) met SSD, VIRB-elite. Nu: Tread overland XL Thuis: Windows 10 prof.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Gemanipuleerd GPS signaal
Als het signaal gemanipuleerd zou worden, dan zou de Oregon daar toch net zo goed last van hebben?
Nee, ik denk dat de 760 last heeft van hetzelfde euvel als de zumo 3x0 en 590, namelijk dat in bergachtig gebied de GPS soms helemaal de weg kwijt is, en soms een offset laat zien. Dit in tegenstelling tot oudere zumo's, en het treedt ook op in niet-militair gevoelige gebieden.
Bij nadere inspectie zit de Oregon er ook weleens naast hoor (met name bij haarspeldbochten "vliegt" hij af en toe de bocht uit)
Nee, ik denk dat de 760 last heeft van hetzelfde euvel als de zumo 3x0 en 590, namelijk dat in bergachtig gebied de GPS soms helemaal de weg kwijt is, en soms een offset laat zien. Dit in tegenstelling tot oudere zumo's, en het treedt ook op in niet-militair gevoelige gebieden.
Bij nadere inspectie zit de Oregon er ook weleens naast hoor (met name bij haarspeldbochten "vliegt" hij af en toe de bocht uit)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
Re: Gemanipuleerd GPS signaal
Het gemanipuleerde signaal herken ik, ikzelf noem het Gps blackholes en heb het op allerlei plekken over de wereld meegemaakt.
Opvallend is dat het altijd wordt afgedaan als een fout van de Gps, in dit geval van 2 units naast elkaar op dezelfde plek waarvan de ene wel goed en de andere niet is wel vreemd, maar mogelijk dat de ontvanger van de ene een betere afscherming heeft (gehad) tegen andere dan gps signalen, om maar eens wat te noemen.
Edit: je weet dat er een paar jaar geleden 2 Amerikanen bij die grens zijn gepakt, omdat zoals ze zeiden hun gps aangaf niet in Iran te zijn.
Opvallend is dat het altijd wordt afgedaan als een fout van de Gps, in dit geval van 2 units naast elkaar op dezelfde plek waarvan de ene wel goed en de andere niet is wel vreemd, maar mogelijk dat de ontvanger van de ene een betere afscherming heeft (gehad) tegen andere dan gps signalen, om maar eens wat te noemen.
Edit: je weet dat er een paar jaar geleden 2 Amerikanen bij die grens zijn gepakt, omdat zoals ze zeiden hun gps aangaf niet in Iran te zijn.
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
- jervig
- Berichten: 270
- Lid geworden op: 14 dec 2008 19:43
- Locatie: NL Oosterwold en PL Rudzica
- Contacteer:
Re: Gemanipuleerd GPS signaal
Wat ik ervaren heb zijn er twee mogelijkheden, verstoord en gemanipuleerd. Bij verstoord houdt het op, ook de Oregon geeft er dan de brui aan. In geval van gemanipuleerd blijft de Oregon met zijn herreken functionaliteit in sommige situaties zoals hier gewoon ok.
In mijn voorbeeld van hierboven:
De weg staat niet echt nauwkeurig op de kaart, zeker de oostelijke kant op door Armenië bezet Azerbeidjaans grondgebied niet.
Fixeren op wegen staat uit.
De track langs de grens is juist niet bergachtig en juist daar precies langs de grens gaat het fout met de Garmin camper. Je ziet de track precies evenwijdig lopen aan die van de Oregon maar zuidelijker en in dit geval dus in Iran terwijl wij toch echt in Armenië waren.
De west en oost kant zijn wel bergachtig, ook te zien aan de haarspeldbochten.
Hoe het ook zij, ik maak dit vaak mee in militair gevoelige gebieden en wil hiermee nog eens laten zien dat en daar niet te veel op een navigatie toestel moet vertrouwen.
De track afkomstig uit de Virb heb ik er ook nog mee vergeleken en die is gelijk aan die van de Garmin Camper 760.
Groetjes,
Jeroen
In mijn voorbeeld van hierboven:
De weg staat niet echt nauwkeurig op de kaart, zeker de oostelijke kant op door Armenië bezet Azerbeidjaans grondgebied niet.
Fixeren op wegen staat uit.
De track langs de grens is juist niet bergachtig en juist daar precies langs de grens gaat het fout met de Garmin camper. Je ziet de track precies evenwijdig lopen aan die van de Oregon maar zuidelijker en in dit geval dus in Iran terwijl wij toch echt in Armenië waren.
De west en oost kant zijn wel bergachtig, ook te zien aan de haarspeldbochten.
Hoe het ook zij, ik maak dit vaak mee in militair gevoelige gebieden en wil hiermee nog eens laten zien dat en daar niet te veel op een navigatie toestel moet vertrouwen.
De track afkomstig uit de Virb heb ik er ook nog mee vergeleken en die is gelijk aan die van de Garmin Camper 760.
Groetjes,
Jeroen
Vroeger: Oregon 550 T, 2x 760 camper/ nRoute op Asus (XP SP3) met SSD, VIRB-elite. Nu: Tread overland XL Thuis: Windows 10 prof.
- FBO
- WayPoint relatie
- Berichten: 510
- Lid geworden op: 17 jun 2007 16:57
- Locatie: Aalsmeer, Netherlands
Re: Gemanipuleerd GPS signaal
Petje af voor zoveel reislust, zeker naar dat soort streken.
MapSource , Basecamp
Zumo 550
Montana 600
Zumo 595 TE
VIRB Elite + VIRB Remote
Zumo 550
Montana 600
Zumo 595 TE
VIRB Elite + VIRB Remote
Re: Gemanipuleerd GPS signaal
Daarvoor hoef je niet zover te rijden ,je mag met je motor/auto over het gevangenisterrein rijden van Veenhuizen, let daar ook maar eens op je gps-toestel .FBO schreef:Petje af voor zoveel reislust, zeker naar dat soort streken.
Op de rechte stukken zijn anderen altijd sneller.
Theorie is ,wanneer men alles weet en niets klopt.
Praktijk is ,wanneer men niets weet ,alles klopt en niemand weet waarom.
Theorie is ,wanneer men alles weet en niets klopt.
Praktijk is ,wanneer men niets weet ,alles klopt en niemand weet waarom.
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Gemanipuleerd GPS signaal
GPS storen vergt veel vermogen, dus veel electa en antennes om dat te veroorzake. En ik schat in dat dit daar niet aanwezig is. Jammers worden meestal niet zo groot
Maar GPS laten miswijzen vergt veel minder vermogen, plaats een d gps zender in de buurt en volgens mij kun je dan een afwijking makkelijk realiseren, express. Er zijn wel onderzoeken gaande om een navigatie toestel daar ongevoelig voor te maken. Vanuit oogpunt van een boef (crimineel of overheid) is het natuurlijk eindeloos om iemand vol automatische een andere route te laten rijden en makkelijker te beroven/op te pakken..
In het kader van 2 gpssen doen het zelfde en 1 iets anders, kan het ook andersom zijn, hebben die 2 gelijk en de Oregon ongelijk? Snap dat je over een weg rijd, maar dat wil niet automatische betekenen dat het klopt wat de Oregon doet.
Andere insteek kan zijn of EGNOS/WAAS aan staat in een device of niet. In een nuvi kun je dit niet uit/aan zetten, staat EGNOS dan automatisch aan of uit?
Maar GPS laten miswijzen vergt veel minder vermogen, plaats een d gps zender in de buurt en volgens mij kun je dan een afwijking makkelijk realiseren, express. Er zijn wel onderzoeken gaande om een navigatie toestel daar ongevoelig voor te maken. Vanuit oogpunt van een boef (crimineel of overheid) is het natuurlijk eindeloos om iemand vol automatische een andere route te laten rijden en makkelijker te beroven/op te pakken..
In het kader van 2 gpssen doen het zelfde en 1 iets anders, kan het ook andersom zijn, hebben die 2 gelijk en de Oregon ongelijk? Snap dat je over een weg rijd, maar dat wil niet automatische betekenen dat het klopt wat de Oregon doet.
Andere insteek kan zijn of EGNOS/WAAS aan staat in een device of niet. In een nuvi kun je dit niet uit/aan zetten, staat EGNOS dan automatisch aan of uit?
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
- jervig
- Berichten: 270
- Lid geworden op: 14 dec 2008 19:43
- Locatie: NL Oosterwold en PL Rudzica
- Contacteer:
Re: Gemanipuleerd GPS signaal
Nee die twee zitten er naast, de Oregon geeft de werkelijkheid weer. Je rijdt er langs een hek, spoorlijn en rivier, ik was echt niet aan de Iraanse kant daarvan.
Groetjes,
Jeroen
Groetjes,
Jeroen
Vroeger: Oregon 550 T, 2x 760 camper/ nRoute op Asus (XP SP3) met SSD, VIRB-elite. Nu: Tread overland XL Thuis: Windows 10 prof.
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Gemanipuleerd GPS signaal
Ook in papieren kaarten kunnen express fouten zitten
Maar wat ik probeer aan te geven is dat het voor de handliggende idee wat er fout gaat ook fout kan zijn.
Maar wat ik probeer aan te geven is dat het voor de handliggende idee wat er fout gaat ook fout kan zijn.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.