590 eigenzinnig
590 eigenzinnig
Dacht dat ik de 590 meester was, illusie.
Laad een route in, vooraf alle punten soft gezet uitgezonderd begin & einde + 3 stopplaatsen & herberekend.
Op de E19 moet ik afrit 17 nemen maar.......... ze (madame garmin) doet mij al afslag 14 nemen en rijdt dan direct naar de eerste stop. Herberekenen uiteraard staat af.
Toppunt !! Thuisgekomen laat ik de route gesimuleerd rijden en ze gaat nu wel door tot de voorziene afrit 17! ! !.
Profiel & kaartmateriaal & instellingen staan gelijk in PC en 590.
Hoe , waarom kan dat ??
Laad een route in, vooraf alle punten soft gezet uitgezonderd begin & einde + 3 stopplaatsen & herberekend.
Op de E19 moet ik afrit 17 nemen maar.......... ze (madame garmin) doet mij al afslag 14 nemen en rijdt dan direct naar de eerste stop. Herberekenen uiteraard staat af.
Toppunt !! Thuisgekomen laat ik de route gesimuleerd rijden en ze gaat nu wel door tot de voorziene afrit 17! ! !.
Profiel & kaartmateriaal & instellingen staan gelijk in PC en 590.
Hoe , waarom kan dat ??
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: 590 eigenzinnig
Was het eindpunt misschien dichterbij dan beginpunt bij starten van route?
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Re: 590 eigenzinnig
begin en eindpunt lagen achter.
Stel je rijdt van Brussel (vertrekpunt) naar Breda over Antwerpen en komt terug via Antwerpen naar Brussel.
Boven Antwerpen grote lus.
! ik weet niet hoe die route hier af te beelden )
Stel je rijdt van Brussel (vertrekpunt) naar Breda over Antwerpen en komt terug via Antwerpen naar Brussel.
Boven Antwerpen grote lus.
! ik weet niet hoe die route hier af te beelden )
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: 590 eigenzinnig
Je kunt via "bijlage toevoegen" bij de uitgebreide antwoord pagina, zowel plaatjes als b.v. een gpx file van de route bijvoegen.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: 590 eigenzinnig
hopelijk is bijgaande gpx te lezen. Bewuste route
- tencats
- WayPoint relatie
- Berichten: 1163
- Lid geworden op: 23 mei 2008 14:54
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: 590 eigenzinnig
avdskolon schreef:Dacht dat ik de 590 meester was, illusie.
Laad een route in, vooraf alle punten soft gezet uitgezonderd begin & einde + 3 stopplaatsen & herberekend.
Kun je iets duidelijker zijn met betrekking tot je genomen stappen?
Ik begrijp dat het een in BaseCamp vervaardige route is gebaseerd op een track. Maar waar heb je nu herberekend? Is dat in BaseCamp, in de Z590 of in beide? Ik vraag dit omdat je de instellingen wel gelijk kunt zetten in BaseCamp en Zumo, maar dat wil nog niet zeggen dat BC en Zumo volkomen identiek een route berekenen.
Erik
Onderweg met een BMW R1250R, een Garmin Zumo XT, of een Rider 40 plus de Sena SRL2. Verder nog: nog een XT, 550 & 660, Montana 650, een VIRB Elite en een VIRB X, een eTrex Touch 25 en een Epix.
Onderweg met een BMW R1250R, een Garmin Zumo XT, of een Rider 40 plus de Sena SRL2. Verder nog: nog een XT, 550 & 660, Montana 650, een VIRB Elite en een VIRB X, een eTrex Touch 25 en een Epix.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: 590 eigenzinnig
Ik kan niet zien wat er onderweg precies gebeurde, maar als ik de route bekijk heb ik wel zo'n vermoeden.
Je geeft aan alle punten soft gezet te hebben, muv van enkele bewuste stops; maar dat is niet zo: het gros van de punten is 'hard'.
Kijk maar eens: dit zijn je eerste punten; alleen saint-roch 12 is 'soft', de rest hard:
Ook meteen het tweede punt; kasteel van Boechout. En ls ik naar de route kijk vermoed ik dat dat punt misschien niet eens zo bedoeld is; het lijkt immers logischer daar meteen de snelweg op te gaan; 700 meter na de start van de route:
Betekent dus dat, als je dat punt niet raakt en meteen de snelweg op gaat je toestel gaat herberekenen om toch dat kasteel te bezoeken. Dat zal dus ook veroorzaken dat je eerder van de weg gehaald wordt - om terug te keren naar dat punt immers.
Rijd je gesimuleerd dan zul je dat effect niet zien; er wordt dan exact volgens de route gereden; het kasteel wordt niet gemist.
Verderop in de route zit nog zo'n punt dat vermoedelijk niet zo bedoeld is, maar gegarandeerd voor een probleem zorgt:
Tenzij ik je bericht verkeerd lees/begrijp: oorzaak lijkt onzorgvuldigheid bij het maken van de route.
Je geeft aan alle punten soft gezet te hebben, muv van enkele bewuste stops; maar dat is niet zo: het gros van de punten is 'hard'.
Kijk maar eens: dit zijn je eerste punten; alleen saint-roch 12 is 'soft', de rest hard:
Ook meteen het tweede punt; kasteel van Boechout. En ls ik naar de route kijk vermoed ik dat dat punt misschien niet eens zo bedoeld is; het lijkt immers logischer daar meteen de snelweg op te gaan; 700 meter na de start van de route:
Betekent dus dat, als je dat punt niet raakt en meteen de snelweg op gaat je toestel gaat herberekenen om toch dat kasteel te bezoeken. Dat zal dus ook veroorzaken dat je eerder van de weg gehaald wordt - om terug te keren naar dat punt immers.
Rijd je gesimuleerd dan zul je dat effect niet zien; er wordt dan exact volgens de route gereden; het kasteel wordt niet gemist.
Verderop in de route zit nog zo'n punt dat vermoedelijk niet zo bedoeld is, maar gegarandeerd voor een probleem zorgt:
Tenzij ik je bericht verkeerd lees/begrijp: oorzaak lijkt onzorgvuldigheid bij het maken van de route.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: 590 eigenzinnig
Ik heb een beetje lopen stoeien met de route (vond het wel een leuke uitdaging), zie bijlage voor een aangepaste route.
Misschien wel een beetje veel tussenpunten moeten gebruiken om de route te "dwingen" om het origineel te volgen. Dat komt omdat mijn motorprofiel het vermijden van wegen in woonwijken aan heeft staan en de route gaat nogal eens door de dorpjes... Dus ik denk dat er nog wel een tiental (of meer) tussenpunten uit te halen is. Verder een tweetal "harde" viapunten in gezet, waar ik vermoed dat een tussenstop gepland is. Verder alles "zacht".
Als je deze route in de Zümo laadt (of nog beter: er een track van maakt en die door de Zümo in een route laat omzetten), zou het toch goed moeten gaan
Misschien wel een beetje veel tussenpunten moeten gebruiken om de route te "dwingen" om het origineel te volgen. Dat komt omdat mijn motorprofiel het vermijden van wegen in woonwijken aan heeft staan en de route gaat nogal eens door de dorpjes... Dus ik denk dat er nog wel een tiental (of meer) tussenpunten uit te halen is. Verder een tweetal "harde" viapunten in gezet, waar ik vermoed dat een tussenstop gepland is. Verder alles "zacht".
Als je deze route in de Zümo laadt (of nog beter: er een track van maakt en die door de Zümo in een route laat omzetten), zou het toch goed moeten gaan
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: 590 eigenzinnig
"Onzorgvuldig gemaakt" lap mijn ego weer flinke deuk gekregen.
Toch iedereen begaan hiermee mijn beste dank.
Hans 1ste fout was echt fout Bij het 2de ( voor de stopplaats) was het zo dat de weg daar plotseling ophoudt maar we toch een 10tal meters onverhard doorreden.
Waarom ze de E19 te vroeg verlaten heeft blijft dus nog wel een raadsel.
Donderdag rijd ik die route opnieuw met de 590 onveranderd sinds zondag.
Ik ga wel de aangepaste route van "Frank" meenemen en testen.
gr............
Toch iedereen begaan hiermee mijn beste dank.
Hans 1ste fout was echt fout Bij het 2de ( voor de stopplaats) was het zo dat de weg daar plotseling ophoudt maar we toch een 10tal meters onverhard doorreden.
Waarom ze de E19 te vroeg verlaten heeft blijft dus nog wel een raadsel.
Donderdag rijd ik die route opnieuw met de 590 onveranderd sinds zondag.
Ik ga wel de aangepaste route van "Frank" meenemen en testen.
gr............
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: 590 eigenzinnig
Mee eens; ziet er keurig uit!Frank schreef:zou het toch goed moeten gaan
Overigens kun je allicht dat vermijden van de bebouwde kom ook uitschakelen in het motorprofiel..
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: 590 eigenzinnig
Yep, al gebeurd!Hans Vaessen schreef:Overigens kun je allicht dat vermijden van de bebouwde kom ook uitschakelen in het motorprofiel..
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: 590 eigenzinnig
a) Frank uw aangepaste route gereden: GEEN probleem
b) mijn oude route, na verbeteren van die Bug, ook gereden. TERUG oude probleem.
Ik ben dan wel gestopt even voorbij ik te vroeg van de autobaan moest. Alles afgezet , terug herstart
en................ GEEN probleem meer.
't zal dus wel een eigenaardigheid zijn en blijven van Garmin!!
Nog een fijne zondag ( al dan niet met regen).
b) mijn oude route, na verbeteren van die Bug, ook gereden. TERUG oude probleem.
Ik ben dan wel gestopt even voorbij ik te vroeg van de autobaan moest. Alles afgezet , terug herstart
en................ GEEN probleem meer.
't zal dus wel een eigenaardigheid zijn en blijven van Garmin!!
Nog een fijne zondag ( al dan niet met regen).