ANWB knooppunten
Moderator: GPStracks
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
Bij het vervallen gedeelte gaat om de volgende in geel aangegeven tracks, allemaal keurig nette fietspaden, die voor een groot gedeelte ook met 'Streetview' in Google Earth zijn te bekijken:
Dit alles goed voor 26.7 km fietsplezier in enkele richting.
Jammer, dat er geen formule/regel gevonden is om de netwerkfietsers tegen een gereduceerde prijs het park 'de Hoge veluwe' te laten passeren en het park toch blijvend deel te laten uitmaken van het fietsroutenetwerk.
Bij de huidige prijs zal dat idd op veel bezwaren stuiten, vandaar, om van het 'gezeur' af te zijn, het besluit het netwerk in het park te laten vervallen.
T.z.t zal ik een kleurtje aan de betreffende tracks geven, zodat er met GPS nog wel (tegen betaling) via het 'oude' netwerk kan worden gefietst.
Ben je trouwens geboren in het jaar 1935, dan kun je voor dit jaar een gratis beschermerkaart met gratis toegang tot het park aanvragen om samen met 'de Hoge Veluwe' de 75 ste verjaardag te vieren.
Dit alles goed voor 26.7 km fietsplezier in enkele richting.
Jammer, dat er geen formule/regel gevonden is om de netwerkfietsers tegen een gereduceerde prijs het park 'de Hoge veluwe' te laten passeren en het park toch blijvend deel te laten uitmaken van het fietsroutenetwerk.
Bij de huidige prijs zal dat idd op veel bezwaren stuiten, vandaar, om van het 'gezeur' af te zijn, het besluit het netwerk in het park te laten vervallen.
T.z.t zal ik een kleurtje aan de betreffende tracks geven, zodat er met GPS nog wel (tegen betaling) via het 'oude' netwerk kan worden gefietst.
Ben je trouwens geboren in het jaar 1935, dan kun je voor dit jaar een gratis beschermerkaart met gratis toegang tot het park aanvragen om samen met 'de Hoge Veluwe' de 75 ste verjaardag te vieren.
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
Het laatste regiofietsroutenetwerk Voorne-Putten-Rozenburg van de provincie Zuid-Holland is bijna voltooid.
De bewegwijzering met routebordjes is nog net voor de winter geplaatst en er is ook een gratis kaartje in zakformaat te verkrijgen bij de plaatselijke VVV's.
Alleen moeten na de winter nog de informatieborden op de knooppunten worden geplaatst.
Ondergetekende heeft e.e.a. al toegevoegd aan het GPS bestand van de provincie Zuid-Holland, zodat het voor GPS-ers heel gemakkelijk is in deze regio een fietsroute via het netwerk te plannen en uit te voeren.
Als je bij Moordrecht, een naam hier op dit forum algemeen bekend, het pontje naar Gouderak neemt, kom je in de Krimpenerwaard.
Ook in de Krimpenerwaard is nog geen fietsroutenetwerk. Maar de zes reeds langer bestaande gekleurde themaroutes met namen uit die streek vormen in overlay toch een prima netwerk. Die routes komen soms samen of verdelen zich en je kunt van de ene kleur naar de andere kleur fietsroute overstappen op de zgn. overstappunten, maar in een fietsroutenetwerk zijn het knooppunten.
Deze overstappunten hebben echter geen eigen codering meegekregen, zoals dat wel het geval is bij de wandelnetwerken van Twente en het (Overijsselse) Vechtdal.
De routebordjes hebben bij beide uitvoeringen de kleur van de betreffende themaroute en verwijzen dus niet naar knooppuntnummers.
Toch heeft o.g. het 'netwerk' van de Krimpenerwaard in GPS formaat toegevoegd aan het bestand van de provincie Zuid-Holland en daarbij een fictieve en zelfbedachte nummering toegevoegd van de overstappunten/knooppunten om het handzaam te maken, gebruik makend van de knooppuntnummers KW51 t/m KW93.
Misschien gebruiken ze deze nummering wel bij evt. overschakeling naar een 'echt' netwerk.
Sinds vandaag staat de uitbreiding en voltooing van het GPS Fietsroutenetwerk Zuid Holland op de site van GPStracks.nl en is daar te vinden onder: http://www.gpstracks.nl/knooppunten-zholland.php
Nu ontbreken in het GPS Fietsroutenetwerk van geheel Nederland alleen nog de polders van het IJsselmeer, de eilanden in het Waddengebied en de provincie Groningen. Deze provincie hoopt aan het eind van dit jaar het reeds aanbestede fietsroutenetwerk gereed te hebben.
Het geheel bijgewerkte fietsroutenetwerk van geheel Nederland is voor eigen gebruik hier te bekijken en te downloaden, waarbij vooral de .kmz file in het pakket een goed overzicht vanuit de lucht geeft van wat er allemaal al is gerealiseerd.
De bewegwijzering met routebordjes is nog net voor de winter geplaatst en er is ook een gratis kaartje in zakformaat te verkrijgen bij de plaatselijke VVV's.
Alleen moeten na de winter nog de informatieborden op de knooppunten worden geplaatst.
Ondergetekende heeft e.e.a. al toegevoegd aan het GPS bestand van de provincie Zuid-Holland, zodat het voor GPS-ers heel gemakkelijk is in deze regio een fietsroute via het netwerk te plannen en uit te voeren.
Als je bij Moordrecht, een naam hier op dit forum algemeen bekend, het pontje naar Gouderak neemt, kom je in de Krimpenerwaard.
Ook in de Krimpenerwaard is nog geen fietsroutenetwerk. Maar de zes reeds langer bestaande gekleurde themaroutes met namen uit die streek vormen in overlay toch een prima netwerk. Die routes komen soms samen of verdelen zich en je kunt van de ene kleur naar de andere kleur fietsroute overstappen op de zgn. overstappunten, maar in een fietsroutenetwerk zijn het knooppunten.
Deze overstappunten hebben echter geen eigen codering meegekregen, zoals dat wel het geval is bij de wandelnetwerken van Twente en het (Overijsselse) Vechtdal.
De routebordjes hebben bij beide uitvoeringen de kleur van de betreffende themaroute en verwijzen dus niet naar knooppuntnummers.
Toch heeft o.g. het 'netwerk' van de Krimpenerwaard in GPS formaat toegevoegd aan het bestand van de provincie Zuid-Holland en daarbij een fictieve en zelfbedachte nummering toegevoegd van de overstappunten/knooppunten om het handzaam te maken, gebruik makend van de knooppuntnummers KW51 t/m KW93.
Misschien gebruiken ze deze nummering wel bij evt. overschakeling naar een 'echt' netwerk.
Sinds vandaag staat de uitbreiding en voltooing van het GPS Fietsroutenetwerk Zuid Holland op de site van GPStracks.nl en is daar te vinden onder: http://www.gpstracks.nl/knooppunten-zholland.php
Nu ontbreken in het GPS Fietsroutenetwerk van geheel Nederland alleen nog de polders van het IJsselmeer, de eilanden in het Waddengebied en de provincie Groningen. Deze provincie hoopt aan het eind van dit jaar het reeds aanbestede fietsroutenetwerk gereed te hebben.
Het geheel bijgewerkte fietsroutenetwerk van geheel Nederland is voor eigen gebruik hier te bekijken en te downloaden, waarbij vooral de .kmz file in het pakket een goed overzicht vanuit de lucht geeft van wat er allemaal al is gerealiseerd.
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
-
- Berichten: 1
- Lid geworden op: 27 feb 2011 21:05
- Contacteer:
info over fietsknooppunten
Beste mensen,
Als u meer informatie over fietsknooppunten en de populaire fietsgebieden wilt, kijk even op www.fietsknooppunten.eu. Er staan ook legio gratis te downloaden fietsroutes op de site.
Met vriendelijke groet,
RM
www.fietsknooppunten.eu
Als u meer informatie over fietsknooppunten en de populaire fietsgebieden wilt, kijk even op www.fietsknooppunten.eu. Er staan ook legio gratis te downloaden fietsroutes op de site.
Met vriendelijke groet,
RM
www.fietsknooppunten.eu
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Het riekt er niet alleen naar, het is gewoon ordinaire spam.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
De komende maanden wordt op initiatief van ondernemers uit het bedrijfsleven en een fietsgroep uit de Noordoostpolder een fietsroutenetwerk in de Noordoostpolder aangelegd.
De afgelopen week heb ik dit netwerk in kaart gebracht.
De regio Almere in Flevoland was al een hele tijd beschikbaar op GPStracks.nl en nu komt daar dus ook de Noordoostpolder bij.
Daarom heb ik het netwerk Noordoostpolder bij dat van van Almere gezet onder de noemer Fietsroutenetwerk Flevoland.
Een indruk van het fietsroutenetwerk in de Noordoostpolder kun je krijgen in onderstaand screenshot:
Het bestand met downloadpakket van dit netwerk is te downloaden vanaf de site GPStracks.nl van Ronald Merema via de volgende link:
http://www.gpstracks.nl/knooppunten-flevoland.php
Degenen, die geinteresseerd zijn in het bijgewerkte bestand van geheel Nederland, kunnen voor eigen gebruik hier terecht.
De afgelopen week heb ik dit netwerk in kaart gebracht.
De regio Almere in Flevoland was al een hele tijd beschikbaar op GPStracks.nl en nu komt daar dus ook de Noordoostpolder bij.
Daarom heb ik het netwerk Noordoostpolder bij dat van van Almere gezet onder de noemer Fietsroutenetwerk Flevoland.
Een indruk van het fietsroutenetwerk in de Noordoostpolder kun je krijgen in onderstaand screenshot:
Het bestand met downloadpakket van dit netwerk is te downloaden vanaf de site GPStracks.nl van Ronald Merema via de volgende link:
http://www.gpstracks.nl/knooppunten-flevoland.php
Degenen, die geinteresseerd zijn in het bijgewerkte bestand van geheel Nederland, kunnen voor eigen gebruik hier terecht.
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
Met ‘JaVaWa’s tool IMGfromGPX is mogelijk van .gpx bestanden een kaart te maken voor PC en GPS.
Omdat het fietsroutenetwerk van geheel Nederland hier uitermate geschikt voor is, heb ik dit bestand met deze tool omgezet naar een transparante vectorkaart.
Deze kaart wordt geinstalleerd in MapSource op de PC en vandaar is de kaart met de maptool van MapSource naar elke GPS te verzenden.
Deze niet routeerbare transparante kaart van het fietsroutenetwerk kan samen met een andere willekeurige kaart op het scherm van de GPS worden getoond.
Hieronder een aantal screenshots om te laten zien, hoe de kaart er op het scherm van de GPS (Edge 800) uitziet, in dit geval samen met Topo NL.
De trajecten met een veer-/fietspont zijn in een blauwe kleur aangegeven.
Ook is te zien, dat de provincie Groningen nog ontbreekt.
Een installatiepakket van dit geheel bijgewerkte fietsroutenetwerk Nederland is voor eigen gebruik hier te downloaden.
Het ingepakte bestand moet worden uitgepakt in een directory naar eigen keuze, bv. C:\Garmin\Fietsroutenetwerk Nederland, en vanuit die directory moet vervolgens de ‘Install’ file worden uitgevoerd (dubbel aanklikken) voor opname in het register.
De kaart is dan in MapSource te selecteren. Met de Maptool kan de kaart naar de GPS worden verzonden.
Omdat het fietsroutenetwerk van geheel Nederland hier uitermate geschikt voor is, heb ik dit bestand met deze tool omgezet naar een transparante vectorkaart.
Deze kaart wordt geinstalleerd in MapSource op de PC en vandaar is de kaart met de maptool van MapSource naar elke GPS te verzenden.
Deze niet routeerbare transparante kaart van het fietsroutenetwerk kan samen met een andere willekeurige kaart op het scherm van de GPS worden getoond.
Hieronder een aantal screenshots om te laten zien, hoe de kaart er op het scherm van de GPS (Edge 800) uitziet, in dit geval samen met Topo NL.
De trajecten met een veer-/fietspont zijn in een blauwe kleur aangegeven.
Ook is te zien, dat de provincie Groningen nog ontbreekt.
Een installatiepakket van dit geheel bijgewerkte fietsroutenetwerk Nederland is voor eigen gebruik hier te downloaden.
Het ingepakte bestand moet worden uitgepakt in een directory naar eigen keuze, bv. C:\Garmin\Fietsroutenetwerk Nederland, en vanuit die directory moet vervolgens de ‘Install’ file worden uitgevoerd (dubbel aanklikken) voor opname in het register.
De kaart is dan in MapSource te selecteren. Met de Maptool kan de kaart naar de GPS worden verzonden.
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
- LaRoseNoir
- WayPoint relatie
- Berichten: 1869
- Lid geworden op: 10 okt 2010 23:00
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
De groene lijnen van het fietsroutenetwerk Nederland, die ook mooi zijn, want ze zijn verwerkt in de Onroute fietskaart , komen iets duidelijker over op het scherm, omdat ze zijn omlijnd met een zwarte lijn.
Bovendien is de kleur groen net iets helderder.
Zowel op de Edge 800 en de Oregon is het verschil toch duidelijk te zien.
Maar je kunt ook een andere kaart kiezen om samen met het fietsroutenetwerk te tonen.
En ook de Krimpenerwaard staat er op!
Bovendien is de kleur groen net iets helderder.
Zowel op de Edge 800 en de Oregon is het verschil toch duidelijk te zien.
Maar je kunt ook een andere kaart kiezen om samen met het fietsroutenetwerk te tonen.
En ook de Krimpenerwaard staat er op!
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Je kunt ook het bij de kaart geleverde TYP-bestand aanpassen via deze site als je liever een ander kleurtje hebt...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
De kaart voor MapSource/BaseCamp en GPS (transparant) is ondertussen uitgebreid met het fietsroutenetwerk van het eiland Texel, behorend bij de provincie Noord-Holland.
Dat netwerk wordt 31 maart a.s. geopend.
Dat netwerk wordt 31 maart a.s. geopend.
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Waarom doen jullie dit in het oude kaart formaat met de register ellende erbij en niet in het nieuwe kaart formaat wat ook gelijk voor Apple gebruikers is te gebruiken?
(ff extra door Garmin MapConvertor halen en je bent er klaar voor owh, wel nog even de registernaam veranderen, nu is het iets van familie 3.... en das niet handig )
Wel een mooi kaartje zo. Is de naamgeving van de knooppunten gestandaardiseerd?
Upload je dit ook in OSM?
(ff extra door Garmin MapConvertor halen en je bent er klaar voor owh, wel nog even de registernaam veranderen, nu is het iets van familie 3.... en das niet handig )
Wel een mooi kaartje zo. Is de naamgeving van de knooppunten gestandaardiseerd?
Upload je dit ook in OSM?
Laatst gewijzigd door Scheurneus op 23 mar 2011 15:14, 1 keer totaal gewijzigd.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.