shaping points, via-punten en Waypoints
-
- Berichten: 36
- Lid geworden op: 8 jul 2018 18:37
shaping points, via-punten en Waypoints
Hallo,
Sorry - maar er zit me nog iets dwars... . Zie de titel.
Ik dacht dat via-punten een vertaling was van Waypoints, maar nu lijkt het me dat dat niet zo is. Daarnaast kom ik ook "shaping points" tegen, m.i. de punten in een route die je aangeklikt hebt. Maar als je in Basecamp gaat kijken zie je daar het woord via-punten voor gebruikt worden. En het rode vlagje heeft als naam Waypoints.
Is er een strikt onderscheid tussen al deze termen? Ik heb de idee dat de inhoud van die begrippen met de tijd veranderd zijn.
Hans
Sorry - maar er zit me nog iets dwars... . Zie de titel.
Ik dacht dat via-punten een vertaling was van Waypoints, maar nu lijkt het me dat dat niet zo is. Daarnaast kom ik ook "shaping points" tegen, m.i. de punten in een route die je aangeklikt hebt. Maar als je in Basecamp gaat kijken zie je daar het woord via-punten voor gebruikt worden. En het rode vlagje heeft als naam Waypoints.
Is er een strikt onderscheid tussen al deze termen? Ik heb de idee dat de inhoud van die begrippen met de tijd veranderd zijn.
Hans
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
Het is gewoon verkeerd vertaald. Met viapunten worden dus gewoon waypoints bedoeld. Zet de taal maar op engels... er is wel een truc. Je kunt het taalbestand bewerken... dacht met kladblok in windows...
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
Inderdaad, gewoon iets kladblok-achtigs. En dan opslaan als plain-text document. Echt alleen tekst, zonder enige opmaak....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
Via-punten zijn shaping points. Dit zijn punten ter vorming van een route. Waypoints zijn zelfstandige punten. Is inderdaad iets anders. Je kunt in BaseCamp wel Waypoints opnemen in routes. Deze punten “moet” je dan aandoen. Via-punten niet.Hans Renette schreef:Hallo,
Sorry - maar er zit me nog iets dwars... . Zie de titel.
Ik dacht dat via-punten een vertaling was van Waypoints, maar nu lijkt het me dat dat niet zo is. Daarnaast kom ik ook "shaping points" tegen, m.i. de punten in een route die je aangeklikt hebt. Maar als je in Basecamp gaat kijken zie je daar het woord via-punten voor gebruikt worden. En het rode vlagje heeft als naam Waypoints.
Is er een strikt onderscheid tussen al deze termen? Ik heb de idee dat de inhoud van die begrippen met de tijd veranderd zijn.
Hans
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
Maak wel eerst een backup van het toestel voordat je gaat rommelen met de originele bestanden. Dat kan met JDM... javawadevicemanager
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
-
- Berichten: 36
- Lid geworden op: 8 jul 2018 18:37
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
dank je wel.
Is er een max. aan Waypoints voor een route? Of een max. aan via-punten?
En ook: kan het zijn dat m'n toestel spreekt over via-puntbeheer en dan eigenlijk Waypoint-beheer bedoelt?
Is er een max. aan Waypoints voor een route? Of een max. aan via-punten?
En ook: kan het zijn dat m'n toestel spreekt over via-puntbeheer en dan eigenlijk Waypoint-beheer bedoelt?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
1: ja, http://www.javawa.nl/limieten.html
2: kan best, ze schijnen telkens een andere vertaler te pakken die niks weet van gps
zo was er een tijd dat je op de snelweg naar de uitgang werd gewezen (afrit dus)
als je iets meer gevoel wilt hebben wat er bedoeld wordt is us engels het beste.
zelfs de vertaling in het toestel en in de gebruiksaanwijzing is soms/vaak niet hetzelfde
2: kan best, ze schijnen telkens een andere vertaler te pakken die niks weet van gps
zo was er een tijd dat je op de snelweg naar de uitgang werd gewezen (afrit dus)
als je iets meer gevoel wilt hebben wat er bedoeld wordt is us engels het beste.
zelfs de vertaling in het toestel en in de gebruiksaanwijzing is soms/vaak niet hetzelfde
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- Berichten: 36
- Lid geworden op: 8 jul 2018 18:37
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
Dank je.
Ivm 1 - "max. 50 punten per route" zegt voetnoot 3. Daar zal, vermoed ik, waypoints mee bedoeld worden, en niet shaping points?
Ivm 1 - "max. 50 punten per route" zegt voetnoot 3. Daar zal, vermoed ik, waypoints mee bedoeld worden, en niet shaping points?
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
Volgens mij slaat dat dus weer op die tussenpunten... en 50 is ook wel heel veel..
Edit.. wanneer je een route maakt in basecamp zet je tussenpunten .. Daar zit dus een limiet aan.Bij een track is dat 10.000. .
Bij een directe route is het aantal punten 250 bij de touch.
Edit..het slaat dus op punten in het algemeen die in een route zijn opgenomen.
Edit.. wanneer je een route maakt in basecamp zet je tussenpunten .. Daar zit dus een limiet aan.Bij een track is dat 10.000. .
Bij een directe route is het aantal punten 250 bij de touch.
Edit..het slaat dus op punten in het algemeen die in een route zijn opgenomen.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
waypoints zijn zaken als koffiestop, uitkijkpunt , bezienswaardigheid
tussenpunten zijn (net als een paar waypoints) bedoeld om de route te "dwingen" via een mooi fietspad te gaan ipv langs het industrieterrein (oftewel, om de route mooier te maken dan er automatisch uit komt als je de bestemming opgeeft en de routevoorkeuren (sneller/korter/vermijden) en de kaart er van maken)
waypoints en tussenpunten geef jij op, dat is die max 50 en dat is echt meer dan genoeg.
Je geeft in Basecamp start en einde en afhankelijk van de lengte van de route nog 5 a 10 punten op waar je langs wilt en de route wordt gemaakt. Daarna verplaats je een paar tussenpunten of zet er een paar bij om de route helemaal mooi te krijgen.
een oud filmpje maar heel leerzaam https://www.youtube.com/watch?v=CDI4bnWS7G4 zo maak je een route
shaping points worden door de gps of basecamp gemaakt en tellen niet mee voor dit aantal .
tussenpunten zijn (net als een paar waypoints) bedoeld om de route te "dwingen" via een mooi fietspad te gaan ipv langs het industrieterrein (oftewel, om de route mooier te maken dan er automatisch uit komt als je de bestemming opgeeft en de routevoorkeuren (sneller/korter/vermijden) en de kaart er van maken)
waypoints en tussenpunten geef jij op, dat is die max 50 en dat is echt meer dan genoeg.
Je geeft in Basecamp start en einde en afhankelijk van de lengte van de route nog 5 a 10 punten op waar je langs wilt en de route wordt gemaakt. Daarna verplaats je een paar tussenpunten of zet er een paar bij om de route helemaal mooi te krijgen.
een oud filmpje maar heel leerzaam https://www.youtube.com/watch?v=CDI4bnWS7G4 zo maak je een route
shaping points worden door de gps of basecamp gemaakt en tellen niet mee voor dit aantal .
"Always Look on the Bright Side of Life"
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
Zoals al opgemerkt gooit Garmin zelf de zaken door elkaar.Hans Renette schreef:Daarnaast kom ik ook "shaping points" tegen, ...
Dus laat je niet in verwarring brengen door het feit dat BaseCamp (engelstalig), onder het menu EDIT-OPTIONS-DEVICE TRANSFER, de optie "Strip shaping points from routes ..." biedt maar daarmee de 'zachte' (niet waarschuwen) viapunten (tussenpunten) bedoelt. Niet de echte shaping points (vormpunten).
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
De naamgeving is (zelfs zonder foute vertalingen) niet eenvoudig te doorgronden...
In het Engels is een "waypoint" gewoon een losstaand punt, niet gekoppeld aan een route. Een route is opgebouwd uit "via points", en als deze punten op "geen waarschuwing" worden gezet worden ze "shaping point" genoemd.
In het Nederlands dus "waypoint", "viapunt" en "vormpunt".
Nu is de term "vormpunt" in het verleden al eens gebruikt om andere types routepunten aan te duiden. Als gebruiker zie je die niet direct, maar als je de bestanden gaat bestuderen kom je nog twee punttypes tegen: richtingpunten en vormpunten. Die namen heeft Garmin echter niet verzonnen; ze zijn eigenlijk nooit door hen benoemd, dat hebben anderen gedaan. Garmin gooit niets door elkaar (behalve dan bij de vertalingen...)
In het Engels is een "waypoint" gewoon een losstaand punt, niet gekoppeld aan een route. Een route is opgebouwd uit "via points", en als deze punten op "geen waarschuwing" worden gezet worden ze "shaping point" genoemd.
In het Nederlands dus "waypoint", "viapunt" en "vormpunt".
Nu is de term "vormpunt" in het verleden al eens gebruikt om andere types routepunten aan te duiden. Als gebruiker zie je die niet direct, maar als je de bestanden gaat bestuderen kom je nog twee punttypes tegen: richtingpunten en vormpunten. Die namen heeft Garmin echter niet verzonnen; ze zijn eigenlijk nooit door hen benoemd, dat hebben anderen gedaan. Garmin gooit niets door elkaar (behalve dan bij de vertalingen...)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
En dan zijn er nog locaties, pois en favorieten
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
In mijn gedachtengang is een shaping-point (vormpunt) geen 'niet waarschuwen' viapunt (zacht vp), maar zijn het de punten die het wegverloop aanduiden. Enigzins vergelijkbaar met trackpunten, lijkt mij.
Deze gedachte heb ik zo gevormd uit hetgeen ik begreep van eerdere artikelen mbt dit onderwerp, b.v. deze:
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=43& ... en#p387975
Op een Garmin/in BaseCamp volgt een route netjes de wegen (of juist niet als je dat wilt), en dat komt omdat er tussen de viapunten een heleboel vormpunten opgenomen zijn.
Maar dat strookt dan weer niet met hetgeen ik nu lees:
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=132&t=50303
Een route is opgebouwd uit "via points", en als deze punten op "geen waarschuwing" worden gezet worden ze "shaping point" genoemd.
of begrijp ik het verkeerd zo laat in de avond?
Deze gedachte heb ik zo gevormd uit hetgeen ik begreep van eerdere artikelen mbt dit onderwerp, b.v. deze:
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=43& ... en#p387975
Op een Garmin/in BaseCamp volgt een route netjes de wegen (of juist niet als je dat wilt), en dat komt omdat er tussen de viapunten een heleboel vormpunten opgenomen zijn.
Maar dat strookt dan weer niet met hetgeen ik nu lees:
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=132&t=50303
Een route is opgebouwd uit "via points", en als deze punten op "geen waarschuwing" worden gezet worden ze "shaping point" genoemd.
of begrijp ik het verkeerd zo laat in de avond?
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: shaping points, via-punten en Waypoints
Nee hoor, ik heb ook meegedaan aan die gedachtevorming... Punt is, Garmin heeft die shaping points in het verleden nooit zo benoemd, dat hebben anderen gedaan. Nu gebruikt Garmin die term voor iets anders in de programma's. We kunnen wel vasthouden aan de oude termen, maar dat zorgt alleen maar voor meer verwarring...tony rave schreef:of begrijp ik het verkeerd zo laat in de avond?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen