Hallo,
Op mijn etrex 35 is de TopoActive Europe South West en TopoActive Europe North East al geinstalleerd bij aankoop. Ik wil geheugen vrijmaken. Kan ik 1 van de 2 kaarten verwijderen? Verder als nederland/België ga ik toch niet. (ik heb de benelux topo op een sd kaartje)
Gr Mirjam
Kan ik topoactive Europa NE of SW verwijderen?
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 18 jan 2020 19:22
Kan ik topoactive Europa NE of SW verwijderen?
Laatst gewijzigd door flatcoatjrt op 19 jan 2020 11:13, 1 keer totaal gewijzigd.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kan ik toposactive Europa NE of SW verwijderen?
in principe kan dat waarschijnlijk wel maar ik ben niet zeker in welk deel Nederland zit.
Maar ik vraag me af waarom je het zou doen.
advies: installeer JDM https://www.javawa.nl/jdm.html en maak éérst een backup van de gps naar je computer zodat je later evt de kaart weer terug kunt zetten of als er iets anders fout gaat.
Met JDM kun je ook bekijken welke kaarten er in de gps zitten en als je een regio aanklikt klikken op kaartdekking dan zie je in welk deel NL zit.
Met JDM kun je dan desgewenst de andere regio verwijderen.
Maar ik vraag me af waarom je het zou doen.
advies: installeer JDM https://www.javawa.nl/jdm.html en maak éérst een backup van de gps naar je computer zodat je later evt de kaart weer terug kunt zetten of als er iets anders fout gaat.
Met JDM kun je ook bekijken welke kaarten er in de gps zitten en als je een regio aanklikt klikken op kaartdekking dan zie je in welk deel NL zit.
Met JDM kun je dan desgewenst de andere regio verwijderen.
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 18 jan 2020 19:22
Re: Kan ik toposactive Europa NE of SW verwijderen?
Bedankt voor je snelle reactie!HaWee schreef:in principe kan dat waarschijnlijk wel maar ik ben niet zeker in welk deel Nederland zit.
Maar ik vraag me af waarom je het zou doen.
advies: installeer JDM https://www.javawa.nl/jdm.html en maak éérst een backup van de gps naar je computer zodat je later evt de kaart weer terug kunt zetten of als er iets anders fout gaat.
Met JDM kun je ook bekijken welke kaarten er in de gps zitten en als je een regio aanklikt klikken op kaartdekking dan zie je in welk deel NL zit.
Met JDM kun je dan desgewenst de andere regio verwijderen.
De reden waarom is omdat er nog maar 251 mb ruimte is nu. En dat lijkt mij een beetje weinig.
Als daar straks ook nog activiteiten enzo moeten worden opgeslagen geeft dat misschien problemen?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kan ik topoactive Europa NE of SW verwijderen?
geen problemen 250 MB is weinig voor kaarten maar ruim voldoende voor zaken als tracks/routes/activiteiten etc.
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 18 jan 2020 19:22
Re: Kan ik topoactive Europa NE of SW verwijderen?
Oke, dan laat ik het voor nu even zo, dank je wel.HaWee schreef:geen problemen 250 MB is weinig voor kaarten maar ruim voldoende voor zaken als tracks/routes/activiteiten etc.
Re: Kan ik topoactive Europa NE of SW verwijderen?
Nederland/België zitten in de South-West kaart. De andere kan je gewoon verwijderen (heb ik ook gedaan op de 25 touch).
Ik heb ook gemerkt dat ze deels overlappend zijn. Met de tool van Javawa kan je de dekking per kaart trouwens zien.
Voor de zekerheid kan je best eerst de 2 kaarten naar je computer kopieren. Dan kan je ze altijd terug plaatsen indien je ze nodig zou hebben.
Ik heb ook gemerkt dat ze deels overlappend zijn. Met de tool van Javawa kan je de dekking per kaart trouwens zien.
Voor de zekerheid kan je best eerst de 2 kaarten naar je computer kopieren. Dan kan je ze altijd terug plaatsen indien je ze nodig zou hebben.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kan ik topoactive Europa NE of SW verwijderen?
ik verwacht niet dat ze overlappend zijn, net als CN is heel europa te groot geworden voor 1 bestand maar deze kaarten kun je gewoon beide aanzetten zonder probleem.
Als je bv osm NL en osm DE pakt dan is er echt overlap in het grensgebied.
De tools van JaVaWa zijn heel goed maar het plaatje voor dekking geeft het globaal aan niet exact. Als JDM niet zelf meldt dat er dubbels zijn dan is er niks aan de hand.
Als je bv osm NL en osm DE pakt dan is er echt overlap in het grensgebied.
De tools van JaVaWa zijn heel goed maar het plaatje voor dekking geeft het globaal aan niet exact. Als JDM niet zelf meldt dat er dubbels zijn dan is er niks aan de hand.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Kan ik topoactive Europa NE of SW verwijderen?
Je hebt gelijk. Ik heb even een testje gedaan met 'Keulen'. De straten zijn wel zichtbaar met de North East kaart maar niet met de South West kaart. Het leek inderdaad alsof ze overlappend waren met de Javawa tool.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18270
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kan ik topoactive Europa NE of SW verwijderen?
JaVaWa Device Manager zal inderdaad alleen de “bounding box” van het kaartsegment laten zien (het rechthoekje waar het precies in past) en niet de daadwerkelijke contour van het kaartsegment.
Bij die niet door Garmin gemaakte kaarten is dat geen probleem (die kaartsegmenten zijn altijd rechthoekig), maar bij die van Garmin klopt het niet helemaal omdat die dus niet rechthoekig zijn. Je kunt het ook zien omdat de rechthoekjes niet netjes aansluiten, maar elkaar overlappen.
Bij die niet door Garmin gemaakte kaarten is dat geen probleem (die kaartsegmenten zijn altijd rechthoekig), maar bij die van Garmin klopt het niet helemaal omdat die dus niet rechthoekig zijn. Je kunt het ook zien omdat de rechthoekjes niet netjes aansluiten, maar elkaar overlappen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen