Goedemiddag.
Ik heb pas geleden een Etrex35t gekocht, al spelender wijs, wat hulp van wat youtube filmpjes kan ik er aardig mee uit de voeten.
Echter loop ik tegen iets vreemds aan wat ik niet kan verklaren.
Tijden het navigeren naar bv een waypiont berekend het toestel de route en wordt deze correct door een te volgen magenta lijn weergegeven
Wat er vreemd is dat de geschreven instructies boven in het scherm hier totaal niet mee overeen komen.
Als voorbeeld, de lijn geeft aan dat ik bv bij de rotonde rechtdoor moet, terwijl er boven in het scherm een straatnaam met een pijl naar rechts aangeeft (wat dus niet klopt)
Als onervaren gps gebruiker het ik geen idee wat hier fout gaat. Kan iemand dit verklaren?
Alvast bedankt.
mvg Dick
Navigeren na route berekening, vreemde aanwijzingen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Navigeren na route berekening, vreemde aanwijzingen
-welke kaart(en) staan op je Etrex ?
-Welke kaart(en) heb je aan staan? (er mag maar één routerende kaart aan staan anders werkt routering niet goed)
-Hoe staan de routeringsinstellingen die je gebruikt?
-Kijk eens met JDM http://www.javawa.nl/jdm.html of alles in orde is met de gps, bijvoorbeeld een aantal kaartdelen dubbel in het gebied waar je navigeert geeft ook vreemde fouten en JDM signaleert dit.
-Welke kaart(en) heb je aan staan? (er mag maar één routerende kaart aan staan anders werkt routering niet goed)
-Hoe staan de routeringsinstellingen die je gebruikt?
-Kijk eens met JDM http://www.javawa.nl/jdm.html of alles in orde is met de gps, bijvoorbeeld een aantal kaartdelen dubbel in het gebied waar je navigeert geeft ook vreemde fouten en JDM signaleert dit.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Navigeren na route berekening, vreemde aanwijzingen
De standaard geïnstalleerde Garmin Topo west Europa was actief, deze staat ingesteld voor profiel wandelen. Voor het profiel fietsen heb ik op een sd kaartje open fietsmap staan, deze stond honderd procent uit. (ik weet inmiddels dar twee actieve roterende kaarten voor problemen zorgen)HaWee schreef:-welke kaart(en) staan op je Etrex ?
-Welke kaart(en) heb je aan staan? (er mag maar één routerende kaart aan staan anders werkt routering niet goed)
-Hoe staan de routeringsinstellingen die je gebruikt?
-Kijk eens met JDM http://www.javawa.nl/jdm.html of alles in orde is met de gps, bijvoorbeeld een aantal kaartdelen dubbel in het gebied waar je navigeert geeft ook vreemde fouten en JDM signaleert dit.
Roteringsinstelling staan als volgt: Activiteit, wandelen. Zet vast op weg, nee. Route overgangen automatisch
Gisteren het toestel/sd kaart gescand (javawa device manager) Ik krijg geen enkele foutmelding.
Re: Navigeren na route berekening, vreemde aanwijzingen
Denk dat het heel simpel is. Bij de rotonde is het in eerste instantie een afslag naar rechts. Rotondes horen in osm eigenlijk geen naam te hebben. Kennelijk is dat hier wel het geval. Na de afslag zul je de volgende aanwijzing krijgen. Denk dus dat de aanwijzing logisch is. Wanneer je de aanwijzing selecteert op het scherm krijg je de hele riedel van aanwijzingen die er op volgt. Je zal dan zien dat het gewoon klopt.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Navigeren na route berekening, vreemde aanwijzingen
Bij een rotonde kun je nooit rechtdoor (of linksaf), je rijdt erop en neemt een van de afslagen naar rechts. Als het goed is geeft het toestel wel aan welke afslag je moet nemen (eerste, tweede, derde enz).
Veel rotondes zijn aangebracht om gevaarlijke kruisingen te vervangen, en daar klinkt het wel logisch om het over "rechtdoor" en "linksaf" te spreken. Er zijn echter genoeg rotondes waar dat niet voor de hand ligt: die met 3, 5 of meer aansluitingen. Je toestel zal rotondes altijd op dezelfde manier behandelen zodat er geen verwarring kan ontstaan (behalve dan de eerste keer )
Veel rotondes zijn aangebracht om gevaarlijke kruisingen te vervangen, en daar klinkt het wel logisch om het over "rechtdoor" en "linksaf" te spreken. Er zijn echter genoeg rotondes waar dat niet voor de hand ligt: die met 3, 5 of meer aansluitingen. Je toestel zal rotondes altijd op dezelfde manier behandelen zodat er geen verwarring kan ontstaan (behalve dan de eerste keer )
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Navigeren na route berekening, vreemde aanwijzingen
Volgens Garmin wel, Riders en Go's vertelde je tot enkele jaren geleden "ga op de rotonde rechtdoor".
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Navigeren na route berekening, vreemde aanwijzingen
Dat ging ook regelmatig mis
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen