Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
- Hallieknar
- WayPoint relatie
- Berichten: 54
- Lid geworden op: 13 nov 2005 16:06
Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
De Zumo 595 geeft in combinatie met de aanbevolen instellingen bij het maken van een route onderstaande foutmelding:
Het berekende routeresultaat, weergegeven in CN Europe NTU 2017.10, is echter zonder tolwegen
Laatst gewijzigd door Hallieknar op 25 apr 2016 22:45, 2 keer totaal gewijzigd.
- Hallieknar
- WayPoint relatie
- Berichten: 54
- Lid geworden op: 13 nov 2005 16:06
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Wanneer ik eigenwijs de instelling op "Vraag altijd zet" luidt de foutmelding:
Ook hier is het berekende resultaat een route zonder tol:
Wie het weet mag het zeggen,.....
Laatst gewijzigd door Hallieknar op 25 apr 2016 22:53, 2 keer totaal gewijzigd.
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Lees eens de info over de motorkaart. Met name, wat betekent 'tolwegen' in die kaart.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
om het zoeken wat makkelijker te maken
http://www.onroute.nl/index.php/onroute ... 5-2016-msd
citaat:
Dat vinkje bij vermijd tolwegen is er juist voor dat de motorkaart de mooie wegen gaat kiezen, het overige (niet mooie) wegennet hebben we tolweg genoemd
Let wel; bij de Zumo 590LM kun je soms de melding krijgen dat het niet mogelijk is om "tol te vermijden op deze route". Zeker als je een adres ingevuld hebt, dan moet het maar net zo zijn dat dit adres aan het motornetwerk ligt. Ligt dat adres niet aan het motornetwerk, dan zal de kaart je er toch naartoe navigeren, maar pakt dan een klein stukje 'gewone weg', en die hadden we tolweg genoemd!
http://www.onroute.nl/index.php/onroute ... 5-2016-msd
citaat:
Dat vinkje bij vermijd tolwegen is er juist voor dat de motorkaart de mooie wegen gaat kiezen, het overige (niet mooie) wegennet hebben we tolweg genoemd
Let wel; bij de Zumo 590LM kun je soms de melding krijgen dat het niet mogelijk is om "tol te vermijden op deze route". Zeker als je een adres ingevuld hebt, dan moet het maar net zo zijn dat dit adres aan het motornetwerk ligt. Ligt dat adres niet aan het motornetwerk, dan zal de kaart je er toch naartoe navigeren, maar pakt dan een klein stukje 'gewone weg', en die hadden we tolweg genoemd!
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Hallieknar
- WayPoint relatie
- Berichten: 54
- Lid geworden op: 13 nov 2005 16:06
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Dankjewel, ik zal de melding negeren
Overigens is goed te zien dat OnRoute het beste resultaat genereerd.
De andere routes die je ziet in de afbeeldingen zijn gemaakt met CN Europe NTU 2017.10.
Was even aan het testen geweest met het motorprofiel en de diverse GPS instellingen.
Hierbij mijn resultaten voor de liefhebbers:
Overigens is goed te zien dat OnRoute het beste resultaat genereerd.
De andere routes die je ziet in de afbeeldingen zijn gemaakt met CN Europe NTU 2017.10.
Was even aan het testen geweest met het motorprofiel en de diverse GPS instellingen.
Hierbij mijn resultaten voor de liefhebbers:
- Rob@VFR800
- WayPoint relatie
- Berichten: 38
- Lid geworden op: 24 sep 2014 16:11
- Locatie: Noord-Scharwoude
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Wel een vreemde manier om iets te noemen wat het eigenlijk niet is Noem het het dan 'niet mooie wegen'.HaWee schreef: .., het overige (niet mooie) wegennet hebben we tolweg genoemd
Bij de volgende update zal het er hopelijk uit zijn.
greetz, Rob
Garmin Zumo XT + Sena 10R (in een BMW systeemhelm 6 EVO) + iPhone XS
Garmin BaseCamp on Macbook Pro
Crosstourer 1200X
Garmin Zumo XT + Sena 10R (in een BMW systeemhelm 6 EVO) + iPhone XS
Garmin BaseCamp on Macbook Pro
Crosstourer 1200X
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
de gps heeft NIET de keuze "vermijd niet mooie wegen" maar WEL de keuze "vermijd tolwegen" . De kaart moet werken in de gps.
Het is heel simpel: garmin maakt de gps en de CN kaart en die zijn op elkaar afgestemd, wil je een kaart maken met heel andere voorkeuren dan moet je trucjes uithalen .
Daarom mag je bv niet kiezen voor vermijd snelwegen omdat de mooie wegen snelweg heten op deze kaart (en daarom kies je voor snelle route dan is de voorkeur snelweg ofwel vertaald mooie motorweg)
als je bv de onroute fietskaart gebruikt mag je ook niet kiezen voor vermijd snelweg omdat dan de mooie fietspaden worden vermeden, de echte autosnelweg is gewoon keihard verboden gebied op de kaart.
Bij alle speciale kaarten moet je dus altijd goed de FAQ etc lezen
Het is heel simpel: garmin maakt de gps en de CN kaart en die zijn op elkaar afgestemd, wil je een kaart maken met heel andere voorkeuren dan moet je trucjes uithalen .
Daarom mag je bv niet kiezen voor vermijd snelwegen omdat de mooie wegen snelweg heten op deze kaart (en daarom kies je voor snelle route dan is de voorkeur snelweg ofwel vertaald mooie motorweg)
als je bv de onroute fietskaart gebruikt mag je ook niet kiezen voor vermijd snelweg omdat dan de mooie fietspaden worden vermeden, de echte autosnelweg is gewoon keihard verboden gebied op de kaart.
Bij alle speciale kaarten moet je dus altijd goed de FAQ etc lezen
"Always Look on the Bright Side of Life"
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Kunnen ze wel 'niet mooie wegen' noemen, maar die categorie kent mijn toestel niet. Dus dat gaat niet werken.
Laat het maar gewoon zoals het nu is. Werkt goed....
Laat het maar gewoon zoals het nu is. Werkt goed....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Cruciaal is dat de kaarten waar we hier over spreken niet door de fabrikant zijn gemaakt c.q. niet met software van de fabrikant. Strikt genomen worden zowel de motorkaart als de OFM door Garmin zelfs als 'illegale kaarten' beschouwd. Dat ze die kaarten tenminste gedogen in imho een verstandige zet van Garmin. Maar levert wel improvisaties als deze.Rob@VFR800 schreef: Wel een vreemde manier om iets te noemen wat het eigenlijk niet is Noem het het dan 'niet mooie wegen'.
Bij de volgende update zal het er hopelijk uit zijn.
Garmin probeert een effect als van de motorkaart wel in te bouwen in toestel en software, maar slaagt daar maar zeer beperkt in. Maar conculega TomTom laat zien dat dat wel degelijk kan:
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Hallieknar
- WayPoint relatie
- Berichten: 54
- Lid geworden op: 13 nov 2005 16:06
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Inderdaad slaagt Garmin daar beperkt in Hans,....
Wie weet dat ze met een update het algoritme nog gaan wijzigen in het avontuurlijke profiel.
Daar ik een klein beetje eigenwijs ben toch nog even mijn testen uitgebreid met Motorkaart en het avontuurlijk profiel. In dit profiel staat het vermijden van snelwegen standaard uit en is dus ook niet selecteerbaar.
Ik moet zeggen dat de gegenereerde resultaten voldoen en kunnen dus prima als alternatieven dienen,...
Voor de liefhebbers hieronder de update van mijn resultaten met de verschillende instellingen op maximaal, halverwege en minimaal ingesteld.
Wie weet dat ze met een update het algoritme nog gaan wijzigen in het avontuurlijke profiel.
Daar ik een klein beetje eigenwijs ben toch nog even mijn testen uitgebreid met Motorkaart en het avontuurlijk profiel. In dit profiel staat het vermijden van snelwegen standaard uit en is dus ook niet selecteerbaar.
Ik moet zeggen dat de gegenereerde resultaten voldoen en kunnen dus prima als alternatieven dienen,...
Voor de liefhebbers hieronder de update van mijn resultaten met de verschillende instellingen op maximaal, halverwege en minimaal ingesteld.
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Ik ben toch ook wel benieuwd naar de meest optimale settings voor het gebruik van de OnRoute kaarten op de Zumo 595.
Allereerst; wat gebeurt er als je alle kaarten (dus ook CN) aan laat staan? Krijgt CN dan voorkeur? Hoe kan ik makkelijk switchen zonder het hele menu door te gaan als dit inderdaad het geval is?
Wat gebeurt er als ik avontuurlijke routes gebruik icm de OnRoute kaarten?
Ik gebruik nu wel snelwegen vermijden en niet tolwegen vermijden.
Wat voor invloed hebben de korte en offroad modi voor de OnRoute kaarten?
Praktijkvoorbeeld, ik wil volgende week vanaf Zoetermeer naar Dinant rijden. Tot aan Antwerpen oid, wil ik best een uurtje snelweg rijden. Maar daarna wil ik de leukere routes gaan opzoeken.
Volgens mij moet ik het dan nu als volgt doen:
- Tot aan Antwerpen op de CN maps de snelste route gebruiken
- Na Antwerpen de OnRoute kaarten selecteren en de settings aanpassen
Gaat dit dan 'optimaal'?
Allereerst; wat gebeurt er als je alle kaarten (dus ook CN) aan laat staan? Krijgt CN dan voorkeur? Hoe kan ik makkelijk switchen zonder het hele menu door te gaan als dit inderdaad het geval is?
Wat gebeurt er als ik avontuurlijke routes gebruik icm de OnRoute kaarten?
Ik gebruik nu wel snelwegen vermijden en niet tolwegen vermijden.
Wat voor invloed hebben de korte en offroad modi voor de OnRoute kaarten?
Praktijkvoorbeeld, ik wil volgende week vanaf Zoetermeer naar Dinant rijden. Tot aan Antwerpen oid, wil ik best een uurtje snelweg rijden. Maar daarna wil ik de leukere routes gaan opzoeken.
Volgens mij moet ik het dan nu als volgt doen:
- Tot aan Antwerpen op de CN maps de snelste route gebruiken
- Na Antwerpen de OnRoute kaarten selecteren en de settings aanpassen
Gaat dit dan 'optimaal'?
- Hallieknar
- WayPoint relatie
- Berichten: 54
- Lid geworden op: 13 nov 2005 16:06
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
MikeyMan schreef:Ik ben toch ook wel benieuwd naar de meest optimale settings voor het gebruik van de OnRoute kaarten op de Zumo 595.
De aanbevolen settings staan op de site van OnRoute gedefinieerd, heb ik van HaWee geleerd
http://www.onroute.nl/index.php/support ... aqnoanchor
Allereerst; wat gebeurt er als je alle kaarten (dus ook CN) aan laat staan? Krijgt CN dan voorkeur? Hoe kan ik makkelijk switchen zonder het hele menu door te gaan als dit inderdaad het geval is?
Dit mag niet, aanbevolen is slechts 1 kaart te selecteren.
Wat gebeurt er als ik avontuurlijke routes gebruik icm de OnRoute kaarten?
Ik gebruik nu wel snelwegen vermijden en niet tolwegen vermijden.
Hier ben ik ook mee aan het experimenteren. Soms genereer ik, op het toestel, met deze methode mooiere routes.
Gewoon proberen,....
Wat voor invloed hebben de korte en offroad modi voor de OnRoute kaarten?
Weet ik niet,.... heb geen banden met noppen
Praktijkvoorbeeld, ik wil volgende week vanaf Zoetermeer naar Dinant rijden. Tot aan Antwerpen oid, wil ik best een uurtje snelweg rijden. Maar daarna wil ik de leukere routes gaan opzoeken.
Volgens mij moet ik het dan nu als volgt doen:
- Tot aan Antwerpen op de CN maps de snelste route gebruiken
- Na Antwerpen de OnRoute kaarten selecteren en de settings aanpassen
Het is een methode die kan werken voor jouw. Vergeet hierbij niet je gps opnieuw op te starten.
Persoonlijk zou ik naar Dinant wat leuks voorbereiden in Basecamp.
Gaat dit dan 'optimaal'?
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Dat zijn juist de verkeerde instellingen! Bij de Onroute kaart zijn de mooie wegen aangeduid als snelweg en met tolwegen vermijden vermijdt je bebouwde kommen.MikeyMan schreef:Ik ben toch ook wel benieuwd naar de meest optimale settings voor het gebruik van de OnRoute kaarten op de Zumo 595. Ik gebruik nu wel snelwegen vermijden en niet tolwegen vermijden.
Je kreeg al de tip te kijken naar de juiste instellingen. Daar staat dit ook bij en ook de reden van deze instellingen.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
Excuus, had de instellingen goed staan, maar verkeerd opgeschreven.
Had het overigens handiger gevonden als ze meer N wegen tot snelweg hadden gebombardeerd, zodat een stuk snelweg ook nog tot de mogelijkheden behoort.
Had het overigens handiger gevonden als ze meer N wegen tot snelweg hadden gebombardeerd, zodat een stuk snelweg ook nog tot de mogelijkheden behoort.
- jan.veerhoek
- Berichten: 203
- Lid geworden op: 18 jul 2012 09:02
- Locatie: Tussen Ooster- en Westerschelde
Re: Zumo 595 en OnRoute 2015/2016
M.b.t. jouw vraag over route naar Dinant deed ik het vaak als volgt:
Maak in Basecamp de gewenste route van Antwerpen naar Dinant met profiel Motorfiets en verzendt deze naar je Zumo.
Selecteer profiel Auto op je Zumo voor vertrek.
Laadt de route Antwerpen - Dinant en laat de Zumo route berekenen naar startpunt bij Antwerpen.
Op deze manier berekent je Zumo over snelweg naar Antwerpen en volgt vanaf daar je route met profiel motorfiets.
Ik had toendertijd nog een 350, op huidige 595 moet ik dit nog testen.
Voor wat betreft verschillende kaarten kan dit nog anders uitpakken natuurlijk
Maak in Basecamp de gewenste route van Antwerpen naar Dinant met profiel Motorfiets en verzendt deze naar je Zumo.
Selecteer profiel Auto op je Zumo voor vertrek.
Laadt de route Antwerpen - Dinant en laat de Zumo route berekenen naar startpunt bij Antwerpen.
Op deze manier berekent je Zumo over snelweg naar Antwerpen en volgt vanaf daar je route met profiel motorfiets.
Ik had toendertijd nog een 350, op huidige 595 moet ik dit nog testen.
Voor wat betreft verschillende kaarten kan dit nog anders uitpakken natuurlijk