Hoe bepaal ik zelf op welk punt ik de route start met de 595
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Als je op zicht naar de route gereden bent dien je de route te activeren. Vervolgens dien een punt aan te geven. Standaard staat de keuze op het tweede punt. Als je alleen start en eind hebt is de keuze niet zo moeilijk
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Zoals je misschien intussen gelezen hebt wilde Mercedes juist NIET naar het begin van de route. (Maar op eigen zicht ergens naar de route rijden).Rob@VFR800 schreef:4. Dan krijg je het scherm 'Volgende bestemming selecteren'. Kies nu: 'begin rit xxx';mercedes schreef: ... Ik wil gewoon zelf naar de route rijden,net zoals in de 660 die ik hier voor had
5. Na de 'Ok' gaat ie voor jou de route berekenen vanaf jouw vertrekpunt (bijv. thuis) naar het begin van je gedownloade route.
6. Druk daarna op de groene 'Start' knop.
Hij was daar toch duidelijk genoeg in met zijn vraag.
(Maar als jouw opgesomde procedure helemaal doorlopen moet worden als je juist wel naar het begin van de route wil rijden, dan is het bij een 660 toch een stuk simpeler en handiger)
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Hervelt,
Daar heb je gelijk in. Snap ook niet waarom Garmin iets wat prima werkt onnodig moeilijker maakt.
Verder vind ik het toch wel een fijn toestel met prettige mogelijkheden.
Daar heb je gelijk in. Snap ook niet waarom Garmin iets wat prima werkt onnodig moeilijker maakt.
Verder vind ik het toch wel een fijn toestel met prettige mogelijkheden.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Ik ben er uit Hervelt bracht mij op een idee.
Route in de 595 laden,dan NIET GA, maar KAART dan wat inzomen en dan kun je naar de route rijden net als 660.
Ben vlak voor de route gestopt toen de route geactiveerd toen zo ver mogelijk uit gezoomd zodat ik een pijltje zag welke kant ik op moest klaar
Route in de 595 laden,dan NIET GA, maar KAART dan wat inzomen en dan kun je naar de route rijden net als 660.
Ben vlak voor de route gestopt toen de route geactiveerd toen zo ver mogelijk uit gezoomd zodat ik een pijltje zag welke kant ik op moest klaar
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
En misschien nog eens wat filmpjes van Hans V. bekijken. Het begint toch minder mooi tour-weer te worden.
Hans legt veel van dit soort dingen heel goed uit.
Naar de route toe rijden doet mij denken aan het filmpje over het tanken onderweg (met die mooie Mercedes) ....
Hans legt veel van dit soort dingen heel goed uit.
Naar de route toe rijden doet mij denken aan het filmpje over het tanken onderweg (met die mooie Mercedes) ....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Dat was deze:RonalT schreef: Naar de route toe rijden doet mij denken aan het filmpje over het tanken onderweg (met die mooie Mercedes) ....
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Maar sta me toe te zeggen dat het filmpje toch een beetje gedateerd is.
Er zijn 2 methodes die je iets gemakkelijker toestaan naar de route te rijden:
1. Ook een track van de route zichtbaar maken. Dan kan je eerst visueel naar de track rijden en pas als je daar aangekomen bent de route activeren.
Vermits ts hier echter een route rechtstreeks in het toestel heeft ingeladen, heeft hij geen track, daarom methode 2, die hij zelf ook aangeeft te gaan gebruiken:
2. Bij het selecteren van de route niet klikken op 'ga', maar wel op 'kaart'. Ook op die manier krijg je de route in beeld.
Ten tijde van het filmpje waren deze mogelijkheden nog niet bekend.
Er zijn 2 methodes die je iets gemakkelijker toestaan naar de route te rijden:
1. Ook een track van de route zichtbaar maken. Dan kan je eerst visueel naar de track rijden en pas als je daar aangekomen bent de route activeren.
Vermits ts hier echter een route rechtstreeks in het toestel heeft ingeladen, heeft hij geen track, daarom methode 2, die hij zelf ook aangeeft te gaan gebruiken:
2. Bij het selecteren van de route niet klikken op 'ga', maar wel op 'kaart'. Ook op die manier krijg je de route in beeld.
Ten tijde van het filmpje waren deze mogelijkheden nog niet bekend.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Met gedateerd heeft het niets te maken, veeleer met dat er meerdere werkwijzen zijn. Beide genoemde mogelijkheden bestonden imho ook toen al.FM schreef:Maar sta me toe te zeggen dat het filmpje toch een beetje gedateerd is.
Vanaf 11.15 laat ik een werkwijze zien die lijkt op methode 2, met als verschil dat je dan wel 'een route naar de route' laat berekenen. Vooral als je wat verder van de route bent afgeweken, of bijvoorbeeld midden in een stad bent gaan tanken, is dat wellicht handiger. Maar het komt op hetzelfde neer.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Gedateerd was misschien niet de beste omschrijving. Ik bedoelde dat die 2 methodes niet expliciet zo voorkomen in de video. Ze zijn echter een perfecte aanvulling erop.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Mijn idee was dat iemand die "het verhaal" niet snapt misschien met een video beter geholpen is.
Er zijn vele wegen om een doel te bereiken en niet elke methode is voor iedereen even gemakkelijk. Vandaar dat we met zijn allen iedereen op weg kunnen helpen (hoop ik)
....en anders zijn ze de weg kwijt....
Er zijn vele wegen om een doel te bereiken en niet elke methode is voor iedereen even gemakkelijk. Vandaar dat we met zijn allen iedereen op weg kunnen helpen (hoop ik)
....en anders zijn ze de weg kwijt....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Rob@VFR800 schreef:Ik kom van een 550 af en ik herken wel je 'probleem'. Want eigenlijk is het niet zo complex als je denkt.mercedes schreef:Als ik een route van internet in de 595 zet,MOET ik altijd kiezen waar ik wil beginnen, dat zijn meestal straat namen die zeggen mij niks,want ik weet niet waar die in de route zijn.
Het is een beetje moeilijk uit te leggen.
Maar wat ik eigenlijk wil is als ik een route laad, dat ik niet wil dat de zumo mij dwingt om zijn optie,s te gebruiken.
Ik wil gewoon zelf naar de route rijden,net zoals in de 660 die ik hier voor had[had ik die maar nooit verkocht]
1. Je haalt je betreffende route op uit je 'Reisplanner';
2. Bovenin je scherm zie je de routenaam met daaronder een balk met 'Kaart' en 'Ga!'
3. Druk op de groene 'Ga!' knop. Daaronder staan alle (softe) tussenpunten. Niet verder naar kijken, tenzij je ergens indie rit wil invoegen;
4. Dan krijg je het scherm 'Volgende bestemming selecteren'. Kies nu: 'begin rit xxx';
5. Na de 'Ok' gaat ie voor jou de route berekenen vanaf jouw vertrekpunt (bijv. thuis) naar het begin van je gedownloade route.
6. Druk daarna op de groene 'Start' knop.
7. Motor in de versnelling en gaan...
Tsja, op de andere Zumo's waren het misschien wat minder knopacties. De vele opties van de 595 zijn mij ook soms wat te veel. En soms gewoon wat proberen, want van proberen kun je leren.
Ik heb ook 7jr met de 550 gereden, en heb nu dus ook de 595 op de motor. Punt 1 t/m 7 snap ik en had ik ondertussen al uitgeprobeerd. Nu is mijn vraag, als ik dus van thuis uit vertrek naar het begin van m'n route, die de 595 heeft berekend, begint die dan direct met de route aanwijzingen als ik mijn begin Waypoint ben overschreden ?? Wat met de 550 wel het geval was.
Ik ga het Zondag zowiezo uitproberen.
Maar als iemand al het antwoord heeft, alvast bedankt
mvg Drummer
zumo 550 en Suzuki V strom DL 1000 ( V Strom verkocht )
Honda Crosstourer DCT en Zumo 595
Honda Crosstourer DCT en Zumo 595
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Hij begint meteen vanaf het moment dat je gestart bent met aanwijzigingen. Vervolgens gaat hij gewoon daarmee door als je op het statrpunt van de route bent aangekomen.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Het is dan wel belangrijk om op het startpunt de route even opnieuw te selecteren en GA te activeren.
Het zal niet de eerste keer zijn dat de route al verkloot is en je ergens het bos ingestuurd wordt of binnen een paar kilometer weer thuis staat.
Het zal niet de eerste keer zijn dat de route al verkloot is en je ergens het bos ingestuurd wordt of binnen een paar kilometer weer thuis staat.
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Je had het me donderdag ook gewoon kunnen vragenDrummer schreef:Ik heb ook 7jr met de 550 gereden, en heb nu dus ook de 595 op de motor. Punt 1 t/m 7 snap ik en had ik ondertussen al uitgeprobeerd. Nu is mijn vraag, als ik dus van thuis uit vertrek naar het begin van m'n route, die de 595 heeft berekend, begint die dan direct met de route aanwijzingen als ik mijn begin Waypoint ben overschreden ?? Wat met de 550 wel het geval was.
Ik ga het Zondag zowiezo uitproberen.
Maar als iemand al het antwoord heeft, alvast bedankt
mvg Drummer
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: hoe kan ik voorkomen dat 595 ML naar de route rijdt
Als je herberekenen uit hebt staan is het absoluut niet nodig de route opnieuw te activeren.hka schreef:Het is dan wel belangrijk om op het startpunt de route even opnieuw te selecteren en GA te activeren.
Het zal niet de eerste keer zijn dat de route al verkloot is en je ergens het bos ingestuurd wordt of binnen een paar kilometer weer thuis staat.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.