Kaart(en) op 276Cx
Re: Kaart(en) op 276Cx
Tja, we zijn niet allemaal it specialist.
Ik heb nu een kaart binnen die ik zelf heb samengesteld. Gedownload naar pc. Staat onder c/garmin/ osmgeneric routable.
Dubbelklik erop en er gebeurt niets. Zie alleen een lange lijst bestanden.
Wat doe ik fout of is er wellicht een cursus osm of zoiets?
Ik heb nu een kaart binnen die ik zelf heb samengesteld. Gedownload naar pc. Staat onder c/garmin/ osmgeneric routable.
Dubbelklik erop en er gebeurt niets. Zie alleen een lange lijst bestanden.
Wat doe ik fout of is er wellicht een cursus osm of zoiets?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaart(en) op 276Cx
De "cursus" staat op de osm site onder Manual of FAQ etc.
welk bestand heb je gedownload?
osm_generic windows.exe is om de kaart te installeren voor gebruik in Basecamp.
osm_generic gmapsupp.zip moet je hebben voor de gps. na download er op rechtsklikken en kiezen voor "alles uitpakken" (oftewel: unzippen) dan krijg je waarschijnlijk een nieuw mapje met bestanden en een van die bestanden heeft een naam die eindigt op gmapsupp(.img) verander die naam in een begrijpelijke naam bv osmbnlxde(.img) of iets dergelijks en plaats het bestand in de map \Garmin op de sd met verkenner.
welk bestand heb je gedownload?
osm_generic windows.exe is om de kaart te installeren voor gebruik in Basecamp.
osm_generic gmapsupp.zip moet je hebben voor de gps. na download er op rechtsklikken en kiezen voor "alles uitpakken" (oftewel: unzippen) dan krijg je waarschijnlijk een nieuw mapje met bestanden en een van die bestanden heeft een naam die eindigt op gmapsupp(.img) verander die naam in een begrijpelijke naam bv osmbnlxde(.img) of iets dergelijks en plaats het bestand in de map \Garmin op de sd met verkenner.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Kaart(en) op 276Cx
Ik heb osm generic windows.exe gedownload. Als ik klik op een bestandje opent die in nero!!??.
Geen idee waarom het fout gaat.
Geen idee waarom het fout gaat.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaart(en) op 276Cx
nogmaals: de windows.exe is om de kaart te installeren voor Basecamp. Je hoeft dus niet te kijken naar de bestandjes die hij maakt (dat Nero opent is omdat windows denkt dat img een diskimage bestand is) dat zijn allemaal losse kaartdeeltjes van de ene kaart die Basecamp nu kan zien. Dus niet om op te klikken.
voor je gps moet je de gmapsupp.zip downloaden en dan uitpakken/unzippen en dan op je sd zetten in de map \Garmin.
voor je gps moet je de gmapsupp.zip downloaden en dan uitpakken/unzippen en dan op je sd zetten in de map \Garmin.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Kaart(en) op 276Cx
Duidelijk. Maar kun je ook de kaart op de nav/sd zetten met mapinstall? Nus niet met de gezipte file?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaart(en) op 276Cx
jawel, alleen niet met de laatste mapinstall omdat die een bug heeft. wel met de vorige mapinstall
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
In principe wel, maar op de vorige pagina las ik dat (de juiste) MapInstall niet werkt op jouw computer...Hzee schreef:Duidelijk. Maar kun je ook de kaart op de nav/sd zetten met mapinstall? Nus niet met de gezipte file?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaart(en) op 276Cx
als ik zijn verhaal goed heb gelezen werkte het eerst niet (met de foute mapinstall) , daarna met de oude Basecamp kreeg hij toch weer de verkeerde mapinstall maar daarna via de truc zoals gps-expert heeft beschreven was het hem gelukt om de juiste mapinstall in de juiste basecamp te krijgen.
Maar daarna lees ik niet meer dat hij probeert om de kaart over te sturen naar de sd.
Dus ik verwacht eigenlijk dat het nu wel zou moeten lukken.
Maar daarna lees ik niet meer dat hij probeert om de kaart over te sturen naar de sd.
Dus ik verwacht eigenlijk dat het nu wel zou moeten lukken.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Kaart(en) op 276Cx
Inderdaad het is gelukt, dank voor alle hulp.
Nu kijken of ik de routeaanwijzingen wel krijg op de 276cx. Dat was de aanleiding van mijn verhaal....
Nu kijken of ik de routeaanwijzingen wel krijg op de 276cx. Dat was de aanleiding van mijn verhaal....
Re: Kaart(en) op 276Cx
het lijkt erop dat het goed gaat. In principe als je een route maakt in BC in OSM moet je op de 276cx ook die kaart gebruiken.
Indien je in BC een route maakt in CN en deze op de 276cx laadt in OSM kan het wel eens niet werken.
Indien je in BC een route maakt in CN en deze op de 276cx laadt in OSM kan het wel eens niet werken.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaart(en) op 276Cx
altijd:
route rijden in exact dezelfde kaart als waarin hij gemaakt is.
(dus niet alleen CN > CN maar CN2018.2 > CN2018.2 en osm08072018 > osm08072018 )
route rijden in exact dezelfde kaart als waarin hij gemaakt is.
(dus niet alleen CN > CN maar CN2018.2 > CN2018.2 en osm08072018 > osm08072018 )
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Kaart(en) op 276Cx
Daar ben ik inmiddels ook achter.......
We komen er wel.
Thanks voor alle hulp
We komen er wel.
Thanks voor alle hulp
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
Track gebruiken, zoeken op internet naar de MrGPS methode.HaWee schreef:altijd:
route rijden in exact dezelfde kaart als waarin hij gemaakt is.
(dus niet alleen CN > CN maar CN2018.2 > CN2018.2 en osm08072018 > osm08072018 )
Ben je niet afhankelijk van kaarten oid.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
Dat werkt niet op de 276Cx, althans, niet zoals jij verwacht.
De 276Cx kan op zich wel tracks gebruiken voor het navigeren, maar je krijgt dan geen instructies!
Zumo's zullen een track converteren naar een route, dat kan de 276Cx niet.
De 276Cx kan op zich wel tracks gebruiken voor het navigeren, maar je krijgt dan geen instructies!
Zumo's zullen een track converteren naar een route, dat kan de 276Cx niet.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Kaart(en) op 276Cx
Ik ben nu bujna tevreden. Nog slechts 1 vraag.
Ik heb twee kaarten gedownload van Osm en 1 een andere naam gegeven. Ze staan onder c/users/garmin/maps.
Nu had ik verwacht dat beide nu zichtbaar zouden zijn in BC. Ik zie er slechts 1: OSM generic routable. Deze laatste is te gebruiken en ook op device gezet. Wat die ik fout en hoe dit te corrigeren. Als ik nl meerdere landenkaarten op apparaat wil zetten moet ik ze wel herkennen.
Ik heb twee kaarten gedownload van Osm en 1 een andere naam gegeven. Ze staan onder c/users/garmin/maps.
Nu had ik verwacht dat beide nu zichtbaar zouden zijn in BC. Ik zie er slechts 1: OSM generic routable. Deze laatste is te gebruiken en ook op device gezet. Wat die ik fout en hoe dit te corrigeren. Als ik nl meerdere landenkaarten op apparaat wil zetten moet ik ze wel herkennen.