Mike Schenk schreef:Outdoor winkels zoek in de category Shopping en dan Sport.
Vervolgens even je gezond verstand gebruiken bij de namen die je dan ziet.
Was het maar zo simpel: ik zie geen (sub)categorie "Sport".
Als ik me beperk tot OSM gebaseerde kaarten, dan geldt dat de relatie tussen iets dat in werkelijkheid een outdoor-shop is en dat wat als POI op de kaart verschijnt en in de index wordt gecategoriseerd behoorlijk vaag is.
Alleen al voor "shop=outdoor" komen er 65 verschillende tag-values voor.
Bijvoorbeeld: "shop;outdoors", "sports;outdoor", "outdoor;sport". Maar ook: "outdoor;_farm_supplies" en "bicycle;outdoor;sports" en .... en ...
In welke categorie je deze POI (met een specifieke tag) kunt vinden wordt door de kaartenmaker bepaald.
Resultaat is dat de twee "Karwei" winkels in Nieuwegein in twee verschillende categorieën staan: "Home Furnishings" (meest gebruikelijk) óf in "General Merchandise".
Dus je vindt pas alles als je in twee categorieën zoekt óf als je zoekt op "All POI's".
Vervolgens beperkt Garmin de categorieën waaruit je kunt kiezen. Garmin ondersteunt geen POI-categorie voor fietsers en fietsersdingen.
Autoparkeerplaatsen vind je op OFM in de categorie "Auto Services", "Wrecker Service".
Fietsparking staat in "Auto Services", "Parking".
Fietsenmakers vind je in "Auto Services", "Auto Repair".
Op General OSM wordt [shop=outdoor] niet als zelfstandige categorie gerenderd.
Een supermarkt, slager, bakker, kapper, outdoor-shop, allen worden als "winkelwagentje" getoond.
Binnen welke categorie je hier moeten zoeken? Toch weer "Specialty Retail"!
Dus ik heb het weer niet goed begrepen, tenzij BaseCamp voor General OSM (óók) de index op een andere kaart gebruikt.
Zoeken (filter) op categorie is prima als je daarmee een outdoor-shop vindt. Ik vond niets. En dan is de conclusie dat die shop er óf niet is, of dat ik verkeerd zoek. In de verkeerde categorie? Wat is dan de goede categorie? En dus doorzoek ik alle categorieën. Want om nu die ene outdoor-shop in deze stad niet te vinden omdat deze onjuist op de kaart staat lost mijn probleem ook niet op.
Of ik zoek op de verkeerde locatie en vind maximaal 50 punten die ik niet zoek.
Vanmorgen even naar de bekende weg gevraagd: Zwerfkei in Woerden? Op een paar steenworpen afstand. Categorie: "Department".
Maar nadat ik, zie boven in reactie op Tony, méér kaarten naar de GPS had gestuurd vond ik de "Zwerfkei" zowel in "Department" als in "Specialty Retail".
Dus voor de volgende keer onthoud ik nu: outdoor zit in "Specialty Retail" (vind ik meest logisch). Maar... daar ga ik de Zwerfkei volgende keer niet vinden, want dan staat OFM niet meer op mijn GPS. Tot vandaag had ik me niet gerealiseerd dat het weglaten van een kaart óók consequenties heeft, zelfs als je deze kaart niet gebruikt.
Op naam zoeken?
De naam bevat lang niet altijd een aanwijzing dat dit een Outdoor shop is.
"Beren" is een restaurant.
"Bever" is een outdoor-shop.
Gezond verstand helpt dus niet altijd. Zeker niet in een onbekende omgeving.
En – nogmaals – op OSM mag een kenmerk van een POI niet aan de naam worden toegevoegd als dat kenmerk niet in de naam staat. Wat is de "meest juiste" naam: "Zwerfkei" of "Zwerfkei Outdoor & Travel Centre"?
Maar zoeken op naam met een Garmin GPS duurt onwaaaarschijnlijk laaaang.
Iets minder Off Topic:
Voor de 276Cx met een groot scherm en een superieure processor had ik gehoopt dat het zoeken iets meer zou lijken op OmsAnd op smartphone:
- Daar duurt het maximaal drie seconden voordat alle (!) restaurants én cafe's als POI op het zichtbare gedeelte van de kaart getoond worden.
- Of maximaal drie seconden voordat een lijst met alle "zwerf" – dingen in een straal van 155 km zijn gevonden.
Waarna het nog maximaal twee seconden duurt om deze lijst óók op de kaart te tonen.
Als ik op de GPSMAP 64st zoek naar "zwerf" dan vind hij direct de "Zwerfkei". Maar hij gaat nog laaaang door met zoeken naar alle andere "zwerf"-punten. Ook nadat ik de Zwerfkei al op de kaart heb getoond ("Go"). Als ik weer terug ga is de GPS nog steeds aan het zoeken. Wie betaalt die batterij-rekening? Hij is nu al minutenlang bezig. Heeft er inmiddels 4 gevonden. De grootste afstand is 42.43km.
Inmiddels, na 10 minuten, heeft de GPSMAP 64st er 14 gevonden. Grootste afstand is 155km. En nog steeds zoekende...
Hé, de GPSMAP 64st heeft de zoek actie afgerond! Ik schat méér dan 10 minuten.
En weer zou de vraag kunnen zijn: doet de 276Cx dat beter?
Niet meer actief op dit forum...