OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Een heel vreemd onderwerp Af en toe wordt ik gestoord van die garmin-software, zoals gisteren en vandaag, wellicht kan iemand mij helpen. Wat is het geval. Ik download de kaart van Hongarije van Openstreetmaps (new routable en route de gewone routable), net zoals ik dat met al mijn kaarten doe. In Basecamp staat ie mooi volledig, maar als ik m met mapinstall op de cx laadt en ik verplaats 'm naar de sd card, delete op de cx en als laatste clean-eject, dan .... zie ik slechts een deel van kaart de op de cx. Terug kopiëren helpt niet, opnieuw installeren helpt niet. Wat wel helpt is de kaart verwijderen, opnieuw downloaden en installeren op de CX en niet naar de sd-card kopiëren.
Dat is toch niet te begrijpen ????
Maarten
Dat is toch niet te begrijpen ????
Maarten
Laatst gewijzigd door MartinoH op 25 feb 2018 12:03, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Het enige wat ik bedenken kan (maar ben dan ook zeker geen wizzkid) is dat de sd kaart vol is. Maar ik neem aan dat je dat zelf al wel gecheckt hebt.
Beter één wiel op de grond dan twee in de lucht.
Zumo XT2 op Yamaha FJR1300AS en Triumph Trophy 900 caféracer
Zumo XT2 op Yamaha FJR1300AS en Triumph Trophy 900 caféracer
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Waarom wil je hem op de 276Cx en op de SD, (conflict)? Kun je hem niet gelijk naar de SD kaart kopiëren? Dan leest hij de kaart toch ook....
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Direct naar de sd-card gaat niet. Basecamp tranferred hem eerst naar de Garmin, daarna moet je m handmatig naar de sd-card overzetten en verwijderen van de Garmin. Dan heeft ie nog niet het Garmin geheugen vrijgegeven en moet je met een clean eject het geheugen van de garmin vrijmaken. Heb ik allemaal van dit forum geleerd
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Nog ruimschoots voldoende ruimte (23GB van de 32GB)Noppie schreef:Het enige wat ik bedenken kan (maar ben dan ook zeker geen wizzkid) is dat de sd kaart vol is. Maar ik neem aan dat je dat zelf al wel gecheckt hebt.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Ik begrijp deze werkmethode nietMartinoH schreef:Een heel vreemd onderwerp Af en toe wordt ik gestoord van die garmin-software, zoals gisteren en vandaag, wellicht kan iemand mij helpen. Wat is het geval. Ik download de kaart van Hongarije van Openstreetmaps (new routable en route de gewone routable), net zoals ik dat met al mijn kaarten doe. In Basecamp staat ie mooi volledig, maar als ik m met mapinstall op de cx laadt en ik verplaats 'm naar de sd card, delete op de cx en als laatste clean-eject, dan .... zie ik slechts een deel van kaart de op de cx. Terug kopiëren helpt niet, opnieuw installeren helpt niet. Wat wel helpt is de kaart verwijderen, opnieuw downloaden en installeren op de CX en niet naar de sd-card kopiëren.
Dat is toch niet te begrijpen ????
Maarten
je schrijft: "Ik download de kaart van Hongarije van Openstreetmaps (new routable en route de gewone routable),"
bedoel je dat je twee versies van de kaart download en installeert? Een versie is echt genoeg. Als je ook nog 2 versies naar de gps en/of sd stuurt is dat vragen om problemen.
dan schrijf je: "In Basecamp staat ie mooi volledig, maar als ik m met mapinstall op de cx laadt en ik verplaats 'm naar de sd card, delete op de cx "
het is echt nergens voor nodig om hem eerst naar de cx zelf te sturen , Mapinstall ziet de sd ook (misschien even een extra klikje om de sd kaart te kiezen?? ) .
een mogelijke oorzaak van het probleem :
je sd heeft ruimte genoeg maar door naar de Cx te sturen ben je afhankelijk van die veel kleinere ruimte dus misschien kiest mapinstall een deelkaart vanwege ruimtegebrek in de Cx
Je kunt ook de sd kaart gewoon in een cardreader aan de Mac hangen en dan met Mapinstall de kaart oversturen (dus zonder dat de Cx er aan hangt) dat gaat nog sneller ook.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Staat idd verkeerd, uiteraard maar 1 kaart. Ik gebruik de "new-style". Transfer naar SD-card is beperkt tot 4 GB, althans dat geeft ie aan, dus als ik Duitsland wil overzetten moet ik steeds deelkaarten selecteren. Dat vind ik nogal een gedoe. Maar misschien zie ik iets over het hoofd?
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Misschien is het een optie om een grotere SD kaart te plaatsen? 4GB is wel een kleine en de 276Cx kan een veel grotere hebben.
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
transfer naar zowel de gps als naar de sd is beperkt tot een max bestandsgrootte van 4 GB , dit is doordat Garmin werkt met FAT(32) en anders kan de gps het niet lezen.
Dit geld dus zowel voor de CX als voor de sd kaart.
1 bestand kan max 4 GB zijn, je kunt wel meerdere bestanden versturen van elk 4 GB en die worden dan door de gps als een kaart gezien.
maar je wilt me toch niet wijsmaken dat de osm kaart van Hongarije of Duitsland groter is dan 4 GB ?????
Tot voor een paar jaar was de garmin CN kaart van heel europa kleiner dan 4 GB
Ik verwacht overigens ten sterkste dat als je een kaartverzameling selecteert groter dan 4 GB dat Mapinstall dan zelf meerdere bestanden aan zal maken van elk < 4GB
maar dat kan dus wel een verklaring zijn van je probleem: als je een te groot kaartdeel selecteert en er wordt maar een deel overgestuurd naar je Cx zal het na overzetten naar de sd uiteraard ook maar een deelkaart zijn.
Dit geld dus zowel voor de CX als voor de sd kaart.
1 bestand kan max 4 GB zijn, je kunt wel meerdere bestanden versturen van elk 4 GB en die worden dan door de gps als een kaart gezien.
maar je wilt me toch niet wijsmaken dat de osm kaart van Hongarije of Duitsland groter is dan 4 GB ?????
Tot voor een paar jaar was de garmin CN kaart van heel europa kleiner dan 4 GB
Ik verwacht overigens ten sterkste dat als je een kaartverzameling selecteert groter dan 4 GB dat Mapinstall dan zelf meerdere bestanden aan zal maken van elk < 4GB
maar dat kan dus wel een verklaring zijn van je probleem: als je een te groot kaartdeel selecteert en er wordt maar een deel overgestuurd naar je Cx zal het na overzetten naar de sd uiteraard ook maar een deelkaart zijn.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Even wat anders: waarom dat geklooi met installeren op je pc en dan MapInstall?
Als er een kaart op garmin.openstreetmap.nl klaarstaat om te downloaden kan je zowel een installatie voor de pc als een kant-en-klaar img-bestand voor je gpsr binnenhalen. Een kaart die ik maar tijdelijk gebruik ga ik echt niet op mijn pc installeren. Ik download dan de kant-en-klare img en zet die op mijn gpsr. BaseCamp is prima in staat om een kaart weer te geven die alleen op de gpsr staat (mits die is aangesloten op de pc) en als ik terug ben hoef ik alleen maar de kaart van de gpsr af te halen.
Eventueel kan je ook nog gebruik maken van een virtuele Garmin als je niet steeds je gpsr op je pc aangesloten wilt houden. Hoe je dat doet staat elders op dit forum uitgelegd.
Als er een kaart op garmin.openstreetmap.nl klaarstaat om te downloaden kan je zowel een installatie voor de pc als een kant-en-klaar img-bestand voor je gpsr binnenhalen. Een kaart die ik maar tijdelijk gebruik ga ik echt niet op mijn pc installeren. Ik download dan de kant-en-klare img en zet die op mijn gpsr. BaseCamp is prima in staat om een kaart weer te geven die alleen op de gpsr staat (mits die is aangesloten op de pc) en als ik terug ben hoef ik alleen maar de kaart van de gpsr af te halen.
Eventueel kan je ook nog gebruik maken van een virtuele Garmin als je niet steeds je gpsr op je pc aangesloten wilt houden. Hoe je dat doet staat elders op dit forum uitgelegd.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Het kan ook zijn dat er sprake is van dubbele segmentnummers, daar houdt een toestel niet erg van. Is te controleren met JaVaWa Device Manager.
Overigens is het probleem niet geheel aan Garmin te wijten, de OSM-kaarten zijn immers niet met de software van Garmin gemaakt maar met software gemaakt door handige wizzkids die hun best gedaan hebben om het Garmin-formaat te ontcijferen. Ze hebben heel goede resultaten behaald, maar perfect is het niet...
Eerst maar even controleren met JDM.
Overigens is het probleem niet geheel aan Garmin te wijten, de OSM-kaarten zijn immers niet met de software van Garmin gemaakt maar met software gemaakt door handige wizzkids die hun best gedaan hebben om het Garmin-formaat te ontcijferen. Ze hebben heel goede resultaten behaald, maar perfect is het niet...
Eerst maar even controleren met JDM.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
JaVaWa werkt niet op High Sierra, ik mag van geluk spreken dat clean eject wel werkt. Dat het geheugen na verwijderen van bestanden niet wordt vrijgegeven is overigens wèl een Garmin (Basecamp) probleem! Een die 4GB bestandsgrootte ook, fat32 is echt 90-ties . Het probleem zit 'm niet in de osm.maps maar in het image volgens mij. Het is mij ook niet helemaal duidelijk wat er allemaal geprocessed wordt, theoretisch zou mijn 32GB sd-card allang vol moeten zitten. Maar in de praktijk is er nog 23GB van 32 beschikbaar en daar zit half Europa en heel Zuid Amerika bij!
Dus ik denk echt dat er iets met de transfer software aan de hand is, het lijkt wel of die naar de verkeerde geheugenadressen kijkt.
Die dubbele kaartnummers zou idd wel de oorzaak kunnen zijn van mijn hongarije probleem. Er is nl een overlap met de kaarten van hongarije, kroatie en bosnie herzegowina. Voorlopig heb ik mijn probleem opgelost door Hongarije op de Garmin te laten staan.
Het blijft prutsen met die dingen
Dus ik denk echt dat er iets met de transfer software aan de hand is, het lijkt wel of die naar de verkeerde geheugenadressen kijkt.
Die dubbele kaartnummers zou idd wel de oorzaak kunnen zijn van mijn hongarije probleem. Er is nl een overlap met de kaarten van hongarije, kroatie en bosnie herzegowina. Voorlopig heb ik mijn probleem opgelost door Hongarije op de Garmin te laten staan.
Het blijft prutsen met die dingen
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
Ik zie zojuist dat het probleem met JaVaWa met Sierra niet meer voor High Sierra geldt. Dat is goed nieuws, ga ik nu proberen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
MartinoH schreef:JaVaWa werkt niet op High Sierra,
het is al vaker gezegd maar JaVaWa is de maker van heel veel nuttige/onmisbare tools , die programma's hebben eigen namen zoals in dit geval JDM .MartinoH schreef:Ik zie zojuist dat het probleem met JaVaWa met Sierra niet meer voor High Sierra geldt. Dat is goed nieuws, ga ik nu proberen
Het is dus JDM die wel werkt op High Sierra en niet op Sierra en niet JaVaWa (die werkt wel maar niet bij jouw thuis )
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: OSM kaart van Hongarije laad maar half op de CX
JaVaWa device manager geïnstalleerd en dat werkt! super! Ik kom er achter dat van alle bestanden er dubbele segmenten zijn in ander bestanden. Hoe kan ik erachter komen welke dat zij en hoe kan ik de dubbele verwijderen?