Sinds vandaag laaft ik routes in toestel en geven alleen rechte lijnen. Ik gebruik op computer en toestel dxact dezelfde kaart.
Kan me niet herinneren in de instellingen iets te hebben gewijzigd. Toch iets onbewust gedaan.
Ook bij maken en laden in OSM hetzelfde verhaal. Ik krijg in BC bovenaan een klein bericht dat kaartmateriaal waarin route is gemaakt niet overeenkomt met kaartmateriaal op toestel. Heb de routes herberekend in zelfde kaartmateriaal.
Wie heeft de oplossing?
Rechte routelijnen op toestel
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Rechte routelijnen op toestel
Rechte lijnen klinkt naar
Directe route ipv
Route over de weg
Directe route ipv
Route over de weg
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Rechte routelijnen op toestel
Ik tik in volg wegen......
Bij directe route zou ik ook die melding niet boven in bc krijgen denk ik.
Bij directe route zou ik ook die melding niet boven in bc krijgen denk ik.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Rechte routelijnen op toestel
Heb je de nieuwe Basecamp en de kaart daarmee overgestuurd?
Dan heb je geen goede kaart, lees in Basecamp forumdeel hoe het op te lossen
Dan heb je geen goede kaart, lees in Basecamp forumdeel hoe het op te lossen
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Rechte routelijnen op toestel
Ik heb nog de oude versie van basecamp. Geen update gedaan, gisteren ging het nog goed.....
Ben nu 2018.2 aan het installeren. Misschien helpt dat...
Ik denk dat het te maken heeft met overdrachtinstellingen van bc naar het apparaat. Maar ook daar heb ik niets in gewijzigd.
Ben nu 2018.2 aan het installeren. Misschien helpt dat...
Ik denk dat het te maken heeft met overdrachtinstellingen van bc naar het apparaat. Maar ook daar heb ik niets in gewijzigd.
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Rechte routelijnen op toestel
Ik vermoed toch dat je mogelijk bij SETUP-ROUTING de Activity op Direct Routing hebt staan.
Hoewel je opmerking 'ik tik in volg wegen' daar niet op lijkt.
In dat geval krijg je inderdaad een 'directe route' (rechte lijnen), ook als de ingeladen route wel een 'auto-route' (over de weg) is.
In dat geval geeft het toestel ook niet de melding " importing shaping points'.
Als je 'Activity' op 'Prompted' zet heb je zelf volledige controle.
Een autoroute zal dan niets vragen en direct 'shaping points importeren', een ingeladen directe route of een 'toestel'-route geeft de optie zelf een 'Activity' (routerings-wijze) te kiezen.
Naar mijn ervaring is de 276Cx niet kritisch wat betreft routes gemaakt in andere kaarten dan ingesteld op het toestel. Het slikt vrijwel alles, zij het met af en toe een verkeerde of geen aanwijzing.
Hoewel je opmerking 'ik tik in volg wegen' daar niet op lijkt.
In dat geval krijg je inderdaad een 'directe route' (rechte lijnen), ook als de ingeladen route wel een 'auto-route' (over de weg) is.
In dat geval geeft het toestel ook niet de melding " importing shaping points'.
Als je 'Activity' op 'Prompted' zet heb je zelf volledige controle.
Een autoroute zal dan niets vragen en direct 'shaping points importeren', een ingeladen directe route of een 'toestel'-route geeft de optie zelf een 'Activity' (routerings-wijze) te kiezen.
Naar mijn ervaring is de 276Cx niet kritisch wat betreft routes gemaakt in andere kaarten dan ingesteld op het toestel. Het slikt vrijwel alles, zij het met af en toe een verkeerde of geen aanwijzing.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: Rechte routelijnen op toestel
Ik ken het apparaat GPSmap 276 Cx in het geheel niet, maar ik kan me herinneren dat ik bij een Oregon 600 ook zoiets heb gehad een route met rechte lijnen. Dat had toen te maken met de overschrijding van het aantal toegestane viapunten in één route.
Mogelijk hier ook het geval?
Een "deskundige" zal het kunnen zeggen.
Mogelijk hier ook het geval?
Een "deskundige" zal het kunnen zeggen.
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Rechte routelijnen op toestel
Ik heb dat even geprobeerd door een bestaande route met weinig viapunten om te zetten naar een route met over 300 viapunten.
Als Directe Route in de 276Cx geladen wordt de route bij activeren tot aan 250 viapunten (niet geteld, is specificatie) berekend en getoond, daarna geen route meer op het scherm. Geen waarschuwing zoals 'route onvolledig' o.i.d.
Als Auto Route geladen komt er bij activeren de waarschuwing dat deze niet meer dan 50 viapunten mag bevatten, daarna geen verdere optie's behalve 'Enter' drukken (= Cancel).
De Directe Route navigeren als Auto Route geeft dezelfde waarschuwing.
Als Directe Route in de 276Cx geladen wordt de route bij activeren tot aan 250 viapunten (niet geteld, is specificatie) berekend en getoond, daarna geen route meer op het scherm. Geen waarschuwing zoals 'route onvolledig' o.i.d.
Als Auto Route geladen komt er bij activeren de waarschuwing dat deze niet meer dan 50 viapunten mag bevatten, daarna geen verdere optie's behalve 'Enter' drukken (= Cancel).
De Directe Route navigeren als Auto Route geeft dezelfde waarschuwing.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: Rechte routelijnen op toestel
Ik heb inmiddels 2018.2 geladen op pc en 276cx.
Routes herrekend en het wonder geschiedt. Routes weer goed. Werkelijk geen idee waarom nu oke en daarvoor niet. Hopelijk gebeurt het niet meer. Maar bij Garmin weet je het nooit.
Dank voor de suggesties
Routes herrekend en het wonder geschiedt. Routes weer goed. Werkelijk geen idee waarom nu oke en daarvoor niet. Hopelijk gebeurt het niet meer. Maar bij Garmin weet je het nooit.
Dank voor de suggesties