tomtom rider 550 past tracks toch aan
tomtom rider 550 past tracks toch aan
wat gaat er mis?
als ik een route maakt in tomtom mydrive en deze route in mijn navigatie opent dan is deze route toch anders dan als ik hem in mydrive ziet. zelf als ik er een track van gemaakt heb.
wat doe ik fout.
als ik een route maakt in tomtom mydrive en deze route in mijn navigatie opent dan is deze route toch anders dan als ik hem in mydrive ziet. zelf als ik er een track van gemaakt heb.
wat doe ik fout.
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
Hoe veel anders is de route op het toestel?
De Rider gaat de track altijd bekijken/berekenen over zijn eigen kaart en kan daarin af en toe andere keuzes maken dan MyDrive. In de meeste gevallen is de route voor 95% tot 100% gelijk aan de route in MyDrive, maar er bestaat altijd een kans op kleine afwijkingen. Dit is helaas niet altijd te voorkomen bij TomTom aangezien hij altijd zelf zal gaan rekenen.
De Rider gaat de track altijd bekijken/berekenen over zijn eigen kaart en kan daarin af en toe andere keuzes maken dan MyDrive. In de meeste gevallen is de route voor 95% tot 100% gelijk aan de route in MyDrive, maar er bestaat altijd een kans op kleine afwijkingen. Dit is helaas niet altijd te voorkomen bij TomTom aangezien hij altijd zelf zal gaan rekenen.
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
Hier is recent een gelijkaardig topic gestart. Bleek dat het ging om een weg waar motorrijders verboden zijn. De track op de PC neemt die weg aan, de TomTom niet. En dan krijg je natuurlik afwijkingen.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
Beste Rick,
de track die tomtom herbereken is in de Eifel, je voelt het al. Als je route door het berggebied gaat en tomtom maakt er dan een ander route van kan het weleens een heel andere route wordt. jammer maar nu weet ik dat ik er niets aan kan veranderen.
de track die tomtom herbereken is in de Eifel, je voelt het al. Als je route door het berggebied gaat en tomtom maakt er dan een ander route van kan het weleens een heel andere route wordt. jammer maar nu weet ik dat ik er niets aan kan veranderen.
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
@corrossi
Zou je de route hier kunnen plaatsen? Een linkje naar de route in MyDrive bijvoorbeeld?
Zeker in de eifel valt er weinig te kiezen voor de Rider en dan is de ervaring juist dat de route vrijwel altijd exact gelijk blijft. Het gaat vaker mis bij plekken met meer wegen bij elkaar. Een extra lusje in een woonwijk bijvoorbeeld of dat je ten onrechte een parallelweg wordt opgestuurd.
@FM
Heb je een linkje naar dat andere topic? Die situatie zou namelijk ook niet mogelijk moeten zijn. De Rider volgt namelijk de regels van een automobilist en juist NIET die van een motorrijder. Ik wordt hier in de buurt vaak de luttenbergring opgestuurd als ik de Rider een kronkelroute laat uitrekenen. Die weg is verboden voor motorrijders, maar auto's mogen er wel komen, dus de Rider stuurt me er wel overheen. Wegen waar auto's verboden zijn en motoren dus wel overheen mogen, daar stuurt de Rider je dan weer niet overheen.
Zou je de route hier kunnen plaatsen? Een linkje naar de route in MyDrive bijvoorbeeld?
Zeker in de eifel valt er weinig te kiezen voor de Rider en dan is de ervaring juist dat de route vrijwel altijd exact gelijk blijft. Het gaat vaker mis bij plekken met meer wegen bij elkaar. Een extra lusje in een woonwijk bijvoorbeeld of dat je ten onrechte een parallelweg wordt opgestuurd.
@FM
Heb je een linkje naar dat andere topic? Die situatie zou namelijk ook niet mogelijk moeten zijn. De Rider volgt namelijk de regels van een automobilist en juist NIET die van een motorrijder. Ik wordt hier in de buurt vaak de luttenbergring opgestuurd als ik de Rider een kronkelroute laat uitrekenen. Die weg is verboden voor motorrijders, maar auto's mogen er wel komen, dus de Rider stuurt me er wel overheen. Wegen waar auto's verboden zijn en motoren dus wel overheen mogen, daar stuurt de Rider je dan weer niet overheen.
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
https://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=135&t=49511
Het gaat wel om een TT 440, en het was een weg verboden voor auto's en motoren.
Punt dat ik wilde maken: de TT neemt enkel wegen waar je volgens hem over mag rijden. Loopt een track over een verboden weg, dan zal de TT de route wijzigen.
Het gaat wel om een TT 440, en het was een weg verboden voor auto's en motoren.
Punt dat ik wilde maken: de TT neemt enkel wegen waar je volgens hem over mag rijden. Loopt een track over een verboden weg, dan zal de TT de route wijzigen.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
B.v. Zelfs wegen voorzien van een bord C6 (gesloten voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen) terwijl je daar gewoon met de motor wel mag rijden. Soms leidt dit tot een erg flinke omweg.FM schreef:https://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=135&t=49511
Het gaat wel om een TT 440, en het was een weg verboden voor auto's en motoren.
Punt dat ik wilde maken: de TT neemt enkel wegen waar je volgens hem over mag rijden. Loopt een track over een verboden weg, dan zal de TT de route wijzigen.
Erg vervelend als je met andere motorrijders bent die de route op een Garmin (Zumo) volgen en de route wel over een dergelijke weg volgen.
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
hoi Rick,
hier de link
als je deze route in mydrive laat dan gaat het fout tussen de n 266 en de n 265 ter hoogte van Gemund
https://www.myrouteapp.com/nl/social/ro ... mode=share
groetjes
hier de link
als je deze route in mydrive laat dan gaat het fout tussen de n 266 en de n 265 ter hoogte van Gemund
https://www.myrouteapp.com/nl/social/ro ... mode=share
groetjes
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
sorry Rick
ik bedoel als je de link in je tomtom rider 550 laat en niet in je myrouteapp want daar is hij het zelfde als in mydrive.
ik bedoel als je de link in je tomtom rider 550 laat en niet in je myrouteapp want daar is hij het zelfde als in mydrive.
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
wil ook even meegeven dat je de L128 in het weekend niet mag nemen die is dan afgesloten voor motoren.(rurberg naar steckenborn)
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: tomtom rider 550 past tracks toch aan
Ik heb er even snel naar gekeken, maar die route gaat ook in MyDrive al verkeerd/anders. Op het moment dat je een track upload doet MyDrive namelijk nog niets anders dan het weergeven van exact die originele track. Ook al gaat die midden door een weiland of over zee, dan zie je dat ook op die manier in MyDrive. Je moet dan in MyDrive nog even klikken op bewerk route. Dan pas gaat MyDrive rekenen en zal je zien dat de route in MyDrive ook al anders wordt dan gepland, maar dat komt dan wel weer overeen met wat de Rider er van maakt.
Als je inzoomt zie je ook dat er gewoon een fout in de route danwel de TomTom kaart zit. Vlak voor Mauel gaat de originele track rechtsaf van de 266 af, maar als je die weg een stukje volgt in MyDrive dan zie je dat die weg niet doorloopt. Vandaar dat de Rider en MyDrive een alternatief gaan zoeken. Er loopt namelijk geen weg op de plek van die track. Zo te zien is de route in MyRoute app gemaakt op de Google Maps kaart, daar loopt die weg wel door.
Overigens schreef je in de openingspost "als ik een route maakt in tomtom mydrive".
Dat is dus niet het geval. Je hebt deze route gemaakt in MyRoute app met ander kaartmateriaal dan TomTom. Dan zijn verschillen natuurlijk heel logisch.
Als je inzoomt zie je ook dat er gewoon een fout in de route danwel de TomTom kaart zit. Vlak voor Mauel gaat de originele track rechtsaf van de 266 af, maar als je die weg een stukje volgt in MyDrive dan zie je dat die weg niet doorloopt. Vandaar dat de Rider en MyDrive een alternatief gaan zoeken. Er loopt namelijk geen weg op de plek van die track. Zo te zien is de route in MyRoute app gemaakt op de Google Maps kaart, daar loopt die weg wel door.
Overigens schreef je in de openingspost "als ik een route maakt in tomtom mydrive".
Dat is dus niet het geval. Je hebt deze route gemaakt in MyRoute app met ander kaartmateriaal dan TomTom. Dan zijn verschillen natuurlijk heel logisch.