Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Het valt me op dat wanneer je een spannende route maakt, het regelmatig voorkomt dat je ineens voor een grindweg of een weg alleen toegankelijk voor fietsers staat. Ondanks dat ik in mijn instellingen onverharde wegen heb uitgesloten. In My Drive lijkt het allemaal over normale wegen te gaan, maar in de praktijk kom je dan toch voor verrassingen te staan. Is dit een herkenbaar probleem en wat kun je hier aan doen?
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Helaas herkenbaar. Met een motormaatje hebben we beiden de Rider 550 gekocht en beide toestellen hebben dit probleem. Ook viel het ons op regelmatig over industrieterreinen gestuurd te worden. Hebben nu de kronkel op medium staan. Daarmee is het iets beter geworden.NielsH schreef:Het valt me op dat wanneer je een spannende route maakt, het regelmatig voorkomt dat je ineens voor een grindweg of een weg alleen toegankelijk voor fietsers staat. Ondanks dat ik in mijn instellingen onverharde wegen heb uitgesloten. In My Drive lijkt het allemaal over normale wegen te gaan, maar in de praktijk kom je dan toch voor verrassingen te staan. Is dit een herkenbaar probleem en wat kun je hier aan doen?
Heb overigens nog niet met de nieuwste kaart gereden. Jij wel?
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Dat is een kaart-dingetje. Kaart-foutje, verkeerde tag aan een weg.
Maar je kiest voor een spannende route en die krijg je. Bovendien je kunt dat weggetje gewoon links laten liggen, de Rider berekent wel een alternatief tijdens het rijden.
Maar je kiest voor een spannende route en die krijg je. Bovendien je kunt dat weggetje gewoon links laten liggen, de Rider berekent wel een alternatief tijdens het rijden.
BMW R60/Steib, xChallenge, xCountry, 1150GS
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Was zeker spannend Met een FJR1300 een mooie straat ingereden, maar voor ik het goed en wel in de gaten had werd de mooie weg een mooi grindpad. Mijn maatje met haar Honda en ondergetekende werden hier niet vrolijk vanMr. M schreef:Dat is een kaart-dingetje. Kaart-foutje, verkeerde tag aan een weg.
Maar je kiest voor een spannende route en die krijg je. Bovendien je kunt dat weggetje gewoon links laten liggen, de Rider berekent wel een alternatief tijdens het rijden.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 527
- Lid geworden op: 29 apr 2004 10:07
- Locatie: Dijk en Waard
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Zo reed ik met een vaartje van 70 plots van een asfalt we een zandpad op met louter los zand....ging maar net goed. Enne, dat herberekenen van Tom is een nachtmerrie. Stuurt je voortdurend terug naar het pad dat je niet berijden wilt. De oorspronkelijke route heb je onvoldoende in beeld om zelf een omweg te vinden. Hopelijk wordt dat probleem snel opgelost
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Dat is een bug die opgelost was, maar later weer terug kwam in de laatste update.
Is gemeld en men neemt het mee ..... Het wanneer is uiteraard de vraag.
Niet om lullig te doen, maar ik heb ben nog nooit van asfalt -> zandpad gegaan zonder dat er een bord stond.
Ik zou graag een streetview plaatje van die overgang zien.
En eh, tja, daar begonnen we mee, 15 jaar geleden: het ding is geen blindegeleide hond.
Is gemeld en men neemt het mee ..... Het wanneer is uiteraard de vraag.
Niet om lullig te doen, maar ik heb ben nog nooit van asfalt -> zandpad gegaan zonder dat er een bord stond.
Ik zou graag een streetview plaatje van die overgang zien.
En eh, tja, daar begonnen we mee, 15 jaar geleden: het ding is geen blindegeleide hond.
BMW R60/Steib, xChallenge, xCountry, 1150GS
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Streetview van Duitsland zou ik ook wel willen zienMr. M schreef:Niet om lullig te doen, maar ik heb ben nog nooit van asfalt -> zandpad gegaan zonder dat er een bord stond.
Ik zou graag een streetview plaatje van die overgang zien.
En eh, tja, daar begonnen we mee, 15 jaar geleden: het ding is geen blindegeleide hond.
Uiteraard is het ding geen blindegeleide hond, maar met mijn Zumo’s heb ik nooit gehad. Mijn ervaring met deze wegen (asfalt - grind) met bord is duidelijk anders. Ik verwachtte dit dan ook niet van de zo geprezen Rider 550.
Overigens kreeg ik ook regelmatig voor auto’s/motoren afgesloten wegen. Uiteraard niet ingereden, doch meteen weer het probleem van het omrijden.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Berlijn ligt in Duitskand...Rush FZ1N schreef:Streetview van Duitsland zou ik ook wel willen zien
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Ik loop blijkbaar achterFM schreef:Berlijn ligt in Duitskand...Rush FZ1N schreef:Streetview van Duitsland zou ik ook wel willen zien
Ik had vorige maand nog doorgekregen dat vanwege privacy regels Duitsland nog steeds niet meewerkte aan streetview.
Sinds wanneer is dat toegestaan?
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Er al langer stukken te zien in Streetview. Vaak kleine beetjes. Regionale toestemming?
En zo onvolprezen is die 550 niet en ja, het heeft niks te maken met het type. All autonav's zal hetzelfde overkomen. T ís een foutfout.
En zo onvolprezen is die 550 niet en ja, het heeft niks te maken met het type. All autonav's zal hetzelfde overkomen. T ís een foutfout.
BMW R60/Steib, xChallenge, xCountry, 1150GS
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Ach, ik heb het ook maar toevallig opgemerkt omdat we volgende maand een weekje naar Berlijn gaan.Rush FZ1N schreef:Ik loop blijkbaar achterFM schreef:Berlijn ligt in Duitskand...Rush FZ1N schreef:Streetview van Duitsland zou ik ook wel willen zien
Ik had vorige maand nog doorgekregen dat vanwege privacy regels Duitsland nog steeds niet meewerkte aan streetview.
Sinds wanneer is dat toegestaan?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Melden kaartfout bij TT: https://www.tomtom.com/mapshare/tools/
BMW R60/Steib, xChallenge, xCountry, 1150GS
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Ik begrijp dat voor het navigeren naar voor motoren gesloten wegen of grindpaden nog geen echte oplossing is. Maar echt lastig is dat de Rider 550 mij lange tijd wilt laten omdraaien om me toch dat grindpad of die gesloten weg op te sturen, als ik de afslag negeer. Hoe kan ik dat voorkomen?
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 527
- Lid geworden op: 29 apr 2004 10:07
- Locatie: Dijk en Waard
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Praat me er niet over! Rampzalig, die terugroepacties! Stuur jouw ervaring met de originele route/spoor op aan mr.GPS. Hij stuurt dan jouw casus door aan Tom&Tom. De mijne hebben ze al. Tom&Tom geven kennelijk prio aan het oplossen van dit probleem.
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Rider maakt routes over niet toegankelijke wegen
Sorry, maar m.b.t. de Zumo.........die is geen haar beter dan de TT. Het is algemeen bekend dat de Zumo in het begin ook een verkeerde `basis`instelling had naar de wegen van de VS. Die is later veranderd door een bugfix dat de Zumo eindelijk de N-wegen en Snelwegen apart zag. En m.b.t. mooie routes maken maakte de Zumo er ook een potje van, vandaar dat de Motorkaart is ontstaan...... Dus ook de Zumo heeft zijn tijd nodig gehad om behoorlijk te functioneren!Rush FZ1N schreef:Uiteraard is het ding geen blindegeleide hond, maar met mijn Zumo’s heb ik nooit gehad. Mijn ervaring met deze wegen (asfalt - grind) met bord is duidelijk anders. Ik verwachtte dit dan ook niet van de zo geprezen Rider 550.
Overigens kreeg ik ook regelmatig voor auto’s/motoren afgesloten wegen. Uiteraard niet ingereden, doch meteen weer het probleem van het omrijden.
Als men de fouten doorgeeft aan TT net zoals dat bij Garmin kan, dan zal dat over een tijd die ook aangepast worden.
Naast alle kritiek vergeten we dat de GPS een hulpmiddel is en rekent met dingen die hij weet!
En als hij vanuit een asfaltweg naar een grindweg - zandpad gaat ben je er zelf bij om te beslissen "ik keer om". Het is niet leuk, maar als je de route aan een apparaat over laat moet je niet klagen. Dan moet je zelf met kaarten aan de slag. En dan nog kan het gebeuren dat je op een grindpad terecht komt........ Het apparaat is niet feilloos, maar de mens ook niet
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200