Voor alle vragen en tips rond het gebruik van het programma MapSource.
Selecteren van kaarten, maken van routes etc. etc.. Ook problemen met het volgen van routes vinden meestal z'n oorzaak in MapSource, ongeacht welk type toestel je gebruikt.
Jessie schreef:Voor proef een kleine route gemaakt in de buurt. Begin en eindpunt is "THUIS". bij het vertrek zie de gps stem "gearriveerd op bestemming, en ik wilde juist beginnen met de route. Vraag wat zou ik anders hebben moeten doen. Moet je eerst een stukje wegrijden. Herberekenen stond uit.
Hans ik vind dit een goede manier om "laag" beginnende GPS 'ers op weg te helpen, al wordt het door de vragen en opmerkingen al gauw te snel ingewikkeld voor beginners. Een splitsing, waar jij op doelde zou een goed idee kunnen zijn, maar waar liggen de grenzen? moeilijk hoor !!!
Beste Jessie,
Plaats je eindpunt 200 meter van je beginpunt en je hebt geen last meer
met vriendelijke groet,
Tom Boudewijns
Voor meer dan 70 lange weekenden, vakanties, cd-roms en boeken, allemaal met roadbooks en GPS files voor Garmin en TomTom, kijk je natuurlijk op www.tomboudewijns.nl
Hans Vaessen schreef:Omgeluld?? Ik heb je alleen laten zien wat je allemaal miste Terecht, maar toch onverwacht, roept ie ineens; ja, doe mij d'r toch ook maar één... :)
Heel veel plezier ermee, en tot binnenkort (voor die perfect cradle )
die craddle zal wel meevallen, ik denk alleen dat ik een probleem zal krijgen met het bevestigen van de hele ellende op mijn 999, ik heb al wat zitten stoeien, maar ik kom er niet zo 1,2,3 uit. dinsdag rijd ik ook even langs mijn dealer, kijken of hij nog wat weet, anders zie je me deze week verschijnen incl motor
dat klopt wel, maar ik vond die quest teveel beperkingen hebben voor mijn gebruiksdoeleinden. ik heb trouwens al ergens in de cockpit een schroeffie gezien waar het bevestigingspunt aangezet kan worden (hoop ik)
Is altijd lastig 'op afstand' de juiste bevestiging te bepalen. Kom je er niet uit, dan is even langsrijden het beste. Het zal niet de eerste keer zijn dat we met z'n drieën bij een motor staan te brainen en er ineens één 'eureka!' roept. Qua formaat van het toestel moet het zeker wel lukken.
ik zit toch met een "probleempje". ik heb inmiddels een aantal routes gemaakt richting Italië (ik laat jullie over 14 dagen weten of alles gelukt is )
alleen ELKE keer als ik de route wil berekenen dan heeftie het over dat de kaarten niet goed zijn en dattie wil herberekenen. het zijn dus EIGEN routes en in mapsource zijn ze ook al doorgerekend, nagecalculeerd en ook met de hand uitgerekend .... ja?? en nu??
Als het toestel aangeeft dat de 'route niet overeenkomt met beschikbare detailkaarten' dan heeft dat een oorzaak. Vaak gaat het om een van internet gedownloade route, in andere kaartversie gemaakt. Herberekenen is dan de oplossing. In dit geval is dat dus niet aan de orde.
Twee andere mogelijke oorzaken:
- de route bevat routepunten naast de weg (dan wordt een genummerd waypoint aangemaakt)
- de noodzakelijke detailkaarten zijn niet in het toestel aanwezig.
Ik meen dat je met een 2610 met 256Mb werkt, en gok dan ook op het laatste.
Het selecteren van de nodige detailkaarten kan eenvoudig door met de rechtermuisknop op de routenaam te klikken en te kiezen voor 'select maps around route'; vervolgens kun je de geselecteerde kaarten aanvullen tot de capaciteit van de geheugenkaart is bereikt (blijf daar iets onder).
Los van dit probleem de tip: maak routes die je in één dag rijdt.., dat voorkomt dat je tegen andere probleempjes aanloopt. Dus: niet in één route 800 km. over kleine weggetjes.
Hans Vaessen schreef:Twee andere mogelijke oorzaken:
- de route bevat routepunten naast de weg (dan wordt een genummerd waypoint aangemaakt)
- de noodzakelijke detailkaarten zijn niet in het toestel aanwezig.
Evt. aangevuld met een mogelijke, derde, oorzaak (wellicht hier niet van toepassing) namelijk dat een route is aangemaakt in een andere versie van het kaartmateriaal dan datgene wat in het toestel geladen is..
(Zie hiervoor de selectie van het kaartmateriaal in het pull-down menu van MapSource, en laadt evt. opnieuw de kaarten in het toestel)
Hoi, Ik ben vandaag pas begonnen met het gebruik van de 2610. Zelf even een route gemaakt op de zelfde manier als de instructie op deze poll.
Onderweg een paar keer gehad dat het zwarte pijlte (ik zelf) verdween en er een wit aanwijs pijltje op het scherm stond. Inzoemen e.d ging niet meer. Quit ook niet. Van armoe de 2610 uitgezet en opnieuw aan. Toen was alles weer oke.
Ten tweede ben ik een paar keer van de route afgeweken. Bij de herberekening laat hij me eerst 2-3 km doorrijden om me vervolgens met 3 x rechts en 1 x links weer de zelfde weg terug te sturen.
Moet ik er voor zorgen dat er meer waypoints en de route zitten?
Harley-davidson schreef:Hoi, Ik ben vandaag pas begonnen met het gebruik van de 2610. Zelf even een route gemaakt op de zelfde manier als de instructie op deze poll.
Onderweg een paar keer gehad dat het zwarte pijlte (ik zelf) verdween en er een wit aanwijs pijltje op het scherm stond. Inzoemen e.d ging niet meer. Quit ook niet. Van armoe de 2610 uitgezet en opnieuw aan. Toen was alles weer oke.
Harley-davidson schreef:Hoi, Ik ben vandaag pas begonnen met het gebruik van de 2610. Zelf even een route gemaakt op de zelfde manier als de instructie op deze poll.
Onderweg een paar keer gehad dat het zwarte pijlte (ik zelf) verdween en er een wit aanwijs pijltje op het scherm stond. Inzoemen e.d ging niet meer. Quit ook niet. Van armoe de 2610 uitgezet en opnieuw aan. Toen was alles weer oke.