aanvullende tips: "route komt niet overeen met beschikb
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
- haaje
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 585
- Lid geworden op: 4 mei 2004 20:49
- Locatie: Wageningen
Die code is specifiek voor jouw GPSr en een bepaald kaartprodukt. Zo heb ik (op een 276C) unlockcodes voor City Select 5 en City Select7 die matchen met de GPSr.
Als de leverancier van de routes deze op een willekeurige versie van City Navigator heeft gemaakt heb ik er zowiezo niets aan, evenmin als dat gebeurd is op City Select 6. Als je toch al hetzelfde kaartmateriaal hebt als de maker van de routes hoef je ook niet te investeren in een nieuwe CF-kaart.
Kijk bijvoorbeeld naar http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=314 ... +code+2610
Daaruit blijkt dat je oplossing mogelijk werkt voor versies 4 en 5 van CS/CN
[edit]enhansvindtdatook[/edit]
haaje
Als de leverancier van de routes deze op een willekeurige versie van City Navigator heeft gemaakt heb ik er zowiezo niets aan, evenmin als dat gebeurd is op City Select 6. Als je toch al hetzelfde kaartmateriaal hebt als de maker van de routes hoef je ook niet te investeren in een nieuwe CF-kaart.
Kijk bijvoorbeeld naar http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=314 ... +code+2610
Daaruit blijkt dat je oplossing mogelijk werkt voor versies 4 en 5 van CS/CN
[edit]enhansvindtdatook[/edit]
haaje
GPSMap 276C (FW3.30)
MapSource 6.8, City Select 7.0
MapSource 6.8, City Select 7.0
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
- haaje
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 585
- Lid geworden op: 4 mei 2004 20:49
- Locatie: Wageningen
Er is wel een manier om zonder allerlei toebehoren de route min of meer (met een nauwkeurigheid van 95%) gelijk in je GPSr te krijgen. Vereist wel wat "creatief met GPS", maar het werkt. Hoe zou ik het scenario van de "vriendelijke hotelier" naspelen - zonder laptop, extra kaartmateriaal of andere trucs?
Simpel: back to basics.
Tot slot: 276C en Quest-bezitters kunnen natuurlijk gebruik maken van het "Follow Roads" feature om een "Direct Route" aan te maken. Het principe blijft hetzelfde.
Succes
haaje
Simpel: back to basics.
- 1. Als de route is gemaakt op ander kaartmateriaal dan op de GPSr aanwezig is gebruik dan de oorspronkelijke route als "sjabloon" voor een nieuwe route gebaseerd op echte waypoints. Daarvoor maak je natuurlijk gebruik van de MapSource van de maker.
De "grijze" routepunten die ontstaan door het gebruik van het "route-elastiek" kunnen niet gebruikt worden.
2. De nieuwe waypoints kunnen het beste op dezelfde plaats als de oorspronkelijke routewaypoints ("gewone" of "grijze") worden gelegd.
3. Geef de waypoints een unieke maar makkelijk herkenbare naam, bijvoorbeeld letter - nummer van de route - nummer van het waypoint in de route ("X01001" kan het startpunt van de eerste route zijn). Dat maakt herkenning op de GPS-ontvanger makkelijker.
4. Vergeet vooral niet begin- en eindpunt van de route als aparte waypoints over te nemen. Houdt je aan de grens van het maximum aantal waypoints per route (50 voor de meeste GPS-ontvangers).
5. Maak op basis van deze waypoints een nieuwe route - nog steeds in MapSource - en controleer het resultaat. Dat zou 1-op-1 overeen moeten komen.
6. Zet de nieuw aangemaakte waypoints over - de oorspronkelijke route en de nieuw aangemaakte route kun je vergeten, die zijn toch nutteloos. Als er echter een track is van de route - zet die vooral ook over, want dat maakt controle van de route op de GPSr mogelijk.
7. Maak nieuwe routes op de GPSr op basis van de overgezette waypoints. Door de naamgeving wijst zich dat vanzelf. Gebruik hiervoor het menu-item "Edit vias" in het routemenu.
8. Activeer de zo aangemaakte route en controleer de route tegen de track van de oorspronkelijke route, of tegen de route in MapSource, door de route van de GPS-ontvanger weer naar MapSource over te zetten (dat is wel de meest betrouwbare methode, maar je krijgt natuurlijk met niet-overeenstemmend kaartmateriaal te maken).
Bij controle van de route middels een track kan de track zichtbaar gemaakt worden middels een optie in de System Setup, mocht dat niet het geval zijn.
9. Zorg bij het herberekenen dat de instellingen op je GPS-ontvanger min of meer overeenkomen met de instellingen in MapSource.
10. Mochten er grote verschillen tussen de routes zijn, dan zul je moeten puzzelen. Vaak zal het verwijderen of aanbrengen van een nieuw viapoint in de route volstaan, maar ik kan me meer ingewikkelde situaties voorstellen (bijvoorbeeld een route in een gebied waarvan het kaartmateriaal tussen de verschillende versies flink is bijgewerkt).
Tot slot: 276C en Quest-bezitters kunnen natuurlijk gebruik maken van het "Follow Roads" feature om een "Direct Route" aan te maken. Het principe blijft hetzelfde.
Succes
haaje
GPSMap 276C (FW3.30)
MapSource 6.8, City Select 7.0
MapSource 6.8, City Select 7.0
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Haaje: mijn dank en erkentelijkheid voor de moeite die je neemt om deze workaround te omschrijven:
Voor de minder ervaren gebruikers: schrik niet: dit is niet een actie die je dagelijks zult moeten doen; integendeel: slechts in zeer specifieke en incindentele gevallen, als het echt niet anders kan (een daarmee situaties die de meesten nooit tegen zullen komen.
In essentie blijft onverlet: gebruik je een route van een ander, zorg dan dat je die even in je eigen kaarteversie herberekent, dan is er niets aan de hand.
Niet om de oplossing te verzwakken, wel om te voorkomen dat men ten onrechte denkt 'help! waar begin ik aan!'....
Voor de minder ervaren gebruikers: schrik niet: dit is niet een actie die je dagelijks zult moeten doen; integendeel: slechts in zeer specifieke en incindentele gevallen, als het echt niet anders kan (een daarmee situaties die de meesten nooit tegen zullen komen.
In essentie blijft onverlet: gebruik je een route van een ander, zorg dan dat je die even in je eigen kaarteversie herberekent, dan is er niets aan de hand.
Niet om de oplossing te verzwakken, wel om te voorkomen dat men ten onrechte denkt 'help! waar begin ik aan!'....
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
herberekenen
Heb de herberekende rit gereden en heb hier en daar stukjes gehad die niet echt vloeiend waren, maar niet in die zin dat het storend was. Meestal was dat zo'n eindje "paars" weg dat je af moest rijden, omkeren en dan terug de route oppikken. Op den duur heb ik dat staartje maar gelaten voor wat het was en de route verder gereden. Maar of dat die 9km extra waren???
Rudi
Rudi
zumo 590 + autocom + FJR1300A: perfect match!
-
- Berichten: 36
- Lid geworden op: 30 mei 2006 22:01
Nog een vraagje over CN-6.
Ik heb pas een Streetpilot III 2ehands gekocht, en ben er nu mee aan het uitvinden hoe alles werkt.
1. Ik heb de software op mijn pc gezet (CN-5), daarna de update naar CN-6 gedaan, ging prima. Heb alle unlock codes erbij.
Daarna heb ik het kaartmateriaal van heel Nederland in CN-6 via de usb programmer op de geheugenkaart gezet.
Ik heb een route van internet gehaald (de friesche 11steden tocht), deze ingeladen in Mapsource, laten herbereken zoals hier omschreven, en overgezet naar de SPIII, nu geeft de SPIII de melding: Route komt niet overeen met beschikbaar kaartmateriaal. Ik vond dit vreemd.
Daarna de route opnieuw laten herberekenen in Mapsource, en met de rechtermuisknop de benodigde kaarten laten selecteren, deze kaarten overgebracht naar de geheugenkaart, route opnieuw in de SPIII, en dan gaat het wel goed.
Wat zou ik fout hebben gedaan de 1e keer ?
Ik wil wel graag het kaartmateriaal van heel nederland in de SPIII laten staan, omdat ik hem ook in de auto gebruik.
gr
Geert
Ik heb pas een Streetpilot III 2ehands gekocht, en ben er nu mee aan het uitvinden hoe alles werkt.
1. Ik heb de software op mijn pc gezet (CN-5), daarna de update naar CN-6 gedaan, ging prima. Heb alle unlock codes erbij.
Daarna heb ik het kaartmateriaal van heel Nederland in CN-6 via de usb programmer op de geheugenkaart gezet.
Ik heb een route van internet gehaald (de friesche 11steden tocht), deze ingeladen in Mapsource, laten herbereken zoals hier omschreven, en overgezet naar de SPIII, nu geeft de SPIII de melding: Route komt niet overeen met beschikbaar kaartmateriaal. Ik vond dit vreemd.
Daarna de route opnieuw laten herberekenen in Mapsource, en met de rechtermuisknop de benodigde kaarten laten selecteren, deze kaarten overgebracht naar de geheugenkaart, route opnieuw in de SPIII, en dan gaat het wel goed.
Wat zou ik fout hebben gedaan de 1e keer ?
Ik wil wel graag het kaartmateriaal van heel nederland in de SPIII laten staan, omdat ik hem ook in de auto gebruik.
gr
Geert
-
- Berichten: 36
- Lid geworden op: 30 mei 2006 22:01
Als ik het goed begrijp kan ik dus versie 5 van mijn pc verwijderen nadat de update van versie 6 gedaan is.
Als ik in mijn SPIII kijk bij mapsource info staat daar ook versie 5 ipv 6.
Of is het mogelijk om de update los te installeren zonder dat versie 5 op de pc staat.
Ik ben nog een beginner op het GPS gebied vandaar mijn vragen over de probleempjes die ik tegenkom.
Groetjes
Geert
Als ik in mijn SPIII kijk bij mapsource info staat daar ook versie 5 ipv 6.
Of is het mogelijk om de update los te installeren zonder dat versie 5 op de pc staat.
Ik ben nog een beginner op het GPS gebied vandaar mijn vragen over de probleempjes die ik tegenkom.
Groetjes
Geert
het lijkt er dus op dat u de route ongewild in v5 hebt aangemaakt.
Probeer het nog eens simpel: copieer de route op uw PC naar v6, dupliceer deze en herbereken één ervan (het duplicaat is uw controle).
Laad hem de route naar uw SP3+ (de oude eerst verwijderen) en probeer hem dan in simulatie uit.
Ik schat in dat u dan geen problemen hebt.
V5 kan u gewoon in uw PC houden, kost enkel wat schijfruimte.
Probeer het nog eens simpel: copieer de route op uw PC naar v6, dupliceer deze en herbereken één ervan (het duplicaat is uw controle).
Laad hem de route naar uw SP3+ (de oude eerst verwijderen) en probeer hem dan in simulatie uit.
Ik schat in dat u dan geen problemen hebt.
V5 kan u gewoon in uw PC houden, kost enkel wat schijfruimte.
groeten, Eelco
BMW K75/2 met Garmin StreetPilot 2820 met LTU
BMW K75/2 met Garmin StreetPilot 2820 met LTU
-
- Berichten: 36
- Lid geworden op: 30 mei 2006 22:01
Eelco,
Bedankt voor de tip.
Ik denk dat ik gewoon te snel wil, even in Mapsource een route uitzetten en dan over naar de SP3, maar ik lees dat je echt wel zorgvuldig een route moet uitzetten.
Als ik een weggetje aanklik dan laat MS de naam zien, dat is toch voldoende om op deze manier een route over diverse wegen uit te zetten??
Of moet je echt heel nauwkeurig de weg aanklikken ??
gr
Geert
Bedankt voor de tip.
Ik denk dat ik gewoon te snel wil, even in Mapsource een route uitzetten en dan over naar de SP3, maar ik lees dat je echt wel zorgvuldig een route moet uitzetten.
Als ik een weggetje aanklik dan laat MS de naam zien, dat is toch voldoende om op deze manier een route over diverse wegen uit te zetten??
Of moet je echt heel nauwkeurig de weg aanklikken ??
gr
Geert
Als je de routes maakt via de instructie op dit forum gaat het meestal wel goed.Geert Huizing schreef:Eelco,
Bedankt voor de tip.
Ik denk dat ik gewoon te snel wil, even in Mapsource een route uitzetten en dan over naar de SP3, maar ik lees dat je echt wel zorgvuldig een route moet uitzetten.
Als ik een weggetje aanklik dan laat MS de naam zien, dat is toch voldoende om op deze manier een route over diverse wegen uit te zetten??
Of moet je echt heel nauwkeurig de weg aanklikken ??
gr
Geert
Dus waypoint start en eind en een paar voor de stops bijvoorbeeld.
Als je de route dan met het "elastiekje" trekt waar je wil, worden de punten naar mijn idee direct goed (logisch) gezet.
Voor de zekerheid nog even op de waypoints inzoomen, want als hij op de andere weghelft staat kun je heen en weer geleid worden.
-
- Berichten: 36
- Lid geworden op: 30 mei 2006 22:01