Routes maak ik in MapSource 6.13.7 en converteer deze naar Direct Routes alvorens ze naar de navigatietoestellen te sturen.
Dit converteren gaat in MS alleen per route apart en daarom gebruik ik vaker Javawa's RTW programma hiervoor die het in 1 handeling doet.
Het valt me daarbij op dat de namen van de Viapunten (in MS ingesteld tot max 5 karakters) vaak vervangen worden door "rpt nnn" (zie onderstaande afbeelding).
Op zich geen groot probleem maar ik vraag me af wanneer / waarom gebeurt dit?
Herbenaming routeviapunten MS > RTW
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Herbenaming routeviapunten MS > RTW
Laatst gewijzigd door tony rave op 14 mei 2019 17:12, 1 keer totaal gewijzigd.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Herbenaming routeviapunten MS > RTW
Dat gebeurt in principe alleen als er een nieuw viapunt wordt aangemaakt, maar dat lijkt hier niet het geval...
Het zou misschien ook kunnen samenhangen met het feit dat er meerdere routes worden geladen uit een gdb-bestand.
Het is al lang geleden dat ik RTWtool geschreven heb, ik weet het ook niet meer precies. Stuur me anders jouw bronbestand, dan zal ik eens kijken.
info apenstaartje javawa punt nl
Het zou misschien ook kunnen samenhangen met het feit dat er meerdere routes worden geladen uit een gdb-bestand.
Het is al lang geleden dat ik RTWtool geschreven heb, ik weet het ook niet meer precies. Stuur me anders jouw bronbestand, dan zal ik eens kijken.
info apenstaartje javawa punt nl
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Herbenaming routeviapunten MS > RTW
Bedankt en het is verzonden.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Herbenaming routeviapunten MS > RTW
Het blijkt een piepklein bugje (één lettertje verkeerd) te zijn die enkel optreedt als je een route omzet naar een directe route met alleen viapunten.
Een route bestaat uit viapunten, richtingpunten en een heleboel vormpunten. De eerste twee hebben in een GDB-bestand een naam (of code), de vormpunten niet. Bij de conversie kijkt de code of een viapunt al een naam heeft, zo niet, dan wordt er een gegenereerd. De code kijkt in deze routine echter niet naar het n-de viapunt (zoals het zou moeten), maar naar het n-de punt. Dat kan dus een via-, richting- of een vormpunt zijn en aangezien ze allemaal door elkaar staan vallen er daardoor (schijnbaar willekeurig) namen weg.
Een route bestaat uit viapunten, richtingpunten en een heleboel vormpunten. De eerste twee hebben in een GDB-bestand een naam (of code), de vormpunten niet. Bij de conversie kijkt de code of een viapunt al een naam heeft, zo niet, dan wordt er een gegenereerd. De code kijkt in deze routine echter niet naar het n-de viapunt (zoals het zou moeten), maar naar het n-de punt. Dat kan dus een via-, richting- of een vormpunt zijn en aangezien ze allemaal door elkaar staan vallen er daardoor (schijnbaar willekeurig) namen weg.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Herbenaming routeviapunten MS > RTW
Bedankt dat je tijd hebt genomen om het te verklaren.
Dan is het raadseltje nu voor mij opgelost, ik probeerde al meermaals e.e.a. te begrijpen maar dat lukte steeds niet, zoals overigens wel vaker voorkomt .
Die bepaalde conversie wordt vermoedelijk maar door weinigen gebruikt en het euveltje bleef wellicht onopgemerkt.
Dan is het raadseltje nu voor mij opgelost, ik probeerde al meermaals e.e.a. te begrijpen maar dat lukte steeds niet, zoals overigens wel vaker voorkomt .
Die bepaalde conversie wordt vermoedelijk maar door weinigen gebruikt en het euveltje bleef wellicht onopgemerkt.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж