Track-routes in de Quest plaatsen: DE oplossing
- www.gps.nl
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 224
- Lid geworden op: 10 feb 2004 13:48
- Locatie: Notter
- Contacteer:
Track-routes in de Quest plaatsen: DE oplossing
Met dank aan forumlid Jan Kelder (oet 'n Ham ):
<<wederom met dank aan Jan; gewijzigd 8 mrt 2005; eerdere omschrijving niet geheel correct>> :
tracks moeten eerst als GDB opgeslagen worden... onderstaand correcte uitleg
met dank aan Edward inmiddels de verbeterde (en NL-talige) versie geplaatst (dd 29 juli 2006)
Zoals bekend kent de Quest geen track-menu. In die zin is het eigenlijk niet mogelijk om een wandel- of fietsroutes van bijvoorbeeld GPStracks in de Quest te zetten.
Al eerder was er een trucje ontdekt om dit op te lossen door de Quest wijs te maken dat je die route net zelf gelopen hebt en vervolgens voor track-back te kiezen (hernoemen track tot active log).
Inmiddels is er echter een veel makkelijkere methode ontdekt (via dit forum: zie http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=2093 ):
1. download het gratis programma wingdb (te vinden op http://hans.gps.nl/wingdb/WinGDB-nl.exe); op de PC even 'uitpakken'
2. download een trackfile van gpstracks (in de .gpx-versie!)
3. laad of importeer (oudere versies mapsource) de trackfile in mapsource en sla op als .gdb file
4. start wingdb, kies de onderste optie (convert tracks to routes with hidden via-points); kies in de bovenste regel de opgeslagen gdb-file, geef in de onderste de naam aan waar de route-file moeten komen te staan. Klik op 'Convert'
5. laad de routefile vervolgens in mapsource en stuur hem als route (dus niet als track) naar de Quest
6. start in de Quest de route vanuit het routemenu
De Quest zal zich vervolgens exact zo gedragen alsof je een track volgt. Werkt perfect!
Wat gebeurt er in de praktijk? De track wordt vertaald in een route met routepunten die door rechte lijnen (= direct route) met elkaar verbonden worden.
Overigens kan deze truc ook handig zijn voor gebruikers van de GPS60, 76 en etrex color toestellen: je hoeft dan geen doel-punt op de track meer aan te geven.
Groeten uit Notter & Succes!
<<wederom met dank aan Jan; gewijzigd 8 mrt 2005; eerdere omschrijving niet geheel correct>> :
tracks moeten eerst als GDB opgeslagen worden... onderstaand correcte uitleg
met dank aan Edward inmiddels de verbeterde (en NL-talige) versie geplaatst (dd 29 juli 2006)
Zoals bekend kent de Quest geen track-menu. In die zin is het eigenlijk niet mogelijk om een wandel- of fietsroutes van bijvoorbeeld GPStracks in de Quest te zetten.
Al eerder was er een trucje ontdekt om dit op te lossen door de Quest wijs te maken dat je die route net zelf gelopen hebt en vervolgens voor track-back te kiezen (hernoemen track tot active log).
Inmiddels is er echter een veel makkelijkere methode ontdekt (via dit forum: zie http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=2093 ):
1. download het gratis programma wingdb (te vinden op http://hans.gps.nl/wingdb/WinGDB-nl.exe); op de PC even 'uitpakken'
2. download een trackfile van gpstracks (in de .gpx-versie!)
3. laad of importeer (oudere versies mapsource) de trackfile in mapsource en sla op als .gdb file
4. start wingdb, kies de onderste optie (convert tracks to routes with hidden via-points); kies in de bovenste regel de opgeslagen gdb-file, geef in de onderste de naam aan waar de route-file moeten komen te staan. Klik op 'Convert'
5. laad de routefile vervolgens in mapsource en stuur hem als route (dus niet als track) naar de Quest
6. start in de Quest de route vanuit het routemenu
De Quest zal zich vervolgens exact zo gedragen alsof je een track volgt. Werkt perfect!
Wat gebeurt er in de praktijk? De track wordt vertaald in een route met routepunten die door rechte lijnen (= direct route) met elkaar verbonden worden.
Overigens kan deze truc ook handig zijn voor gebruikers van de GPS60, 76 en etrex color toestellen: je hoeft dan geen doel-punt op de track meer aan te geven.
Groeten uit Notter & Succes!
Laatst gewijzigd door www.gps.nl op 29 jul 2006 11:40, 2 keer totaal gewijzigd.
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
De x.trk inputfile moet denk ik eerst omgezet worden naar een x.gdb inputfile (track) met MapSource en dan converteren naar een direct route.slome schreef:Helaas werkt het programma niet bij mij. Zodra ik wil converteren krijg ik een foutmelding.
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
- Zwager
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 1051
- Lid geworden op: 29 apr 2004 19:50
- Locatie: Rotterdam
De link http://hans.gps.nl/wingdb/wingdb11.zip); moet zijn http://hans.gps.nl/wingdb/wingdb11.zip dus zonder een ; aan het eind. ( Kleinigheidje )
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
Kleinigheidje: Zonder ); aan het eind.Zwager schreef:... dus zonder een ; aan het eind. ( Kleinigheidje )
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
- hiker
- WayPoint relatie
- Berichten: 248
- Lid geworden op: 25 sep 2004 21:45
- Locatie: Tilburg
- Contacteer:
met route-tool even snel
Als ik een tracks-route via GPS-tracks download en open in Mapsource heb ik ook vrij snel met de route-tool een route gemaakt van de track, die ik vervolgens naar de Quest kan sturen.
De optie via Wingdb is in mijn ogen omslachtiger kwa (aantal) handelingen, of zie ik het verkeerd?
De optie via Wingdb is in mijn ogen omslachtiger kwa (aantal) handelingen, of zie ik het verkeerd?
- elsinga
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 10102
- Lid geworden op: 8 jun 2004 15:00
- Locatie: N52 55.981 E5 51.058
- Contacteer:
Re: met route-tool even snel
Hij is omslachtiger, maar de route is wel exact gelijk aan de track. Als je WinGDB niet gebruikt, dan moet je zelf aan het overtrekken slaan en ben je het track-karakter van de route kwijt.hiker schreef:Als ik een tracks-route via GPS-tracks download en open in Mapsource heb ik ook vrij snel met de route-tool een route gemaakt van de track, die ik vervolgens naar de Quest kan sturen.
De optie via Wingdb is in mijn ogen omslachtiger kwa (aantal) handelingen, of zie ik het verkeerd?
Het is maar wat je zelf wilt.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
Natuurlijk had ik het al lang getest, alvorens het neer te schrijven.
In mijn ogen is de snelste manier, hoewel ik echt niet 'vies' ben van de route tool:
- Track ( fietsen en wandelen) downloaden in .trk format
- Openen in MapSource 6.5 of importeren in oudere versies
- Na evt. iets aanpassen opslaan als .gdb trackfile in MapSource
- Converteren met WinGDB van track.gdb naar directroute.gdb.
- De directroute.gdb inlezen in MapSource
- Uploaden naar de GPS, in dit geval de Quest
De enige extra handelingen t.o.v. normaal:
- Het converteren met WinGDB (wat echt niks voorstelt)
- Opnieuw inlezen van de directroute.gdb in MapSource (wat ook niks voorstelt )
Gebruik van de route tool is voor tijdsbesteding leuk, maar de kans op insluipen van fouten is groter.
We hebben gewoon pech, dat Ronald niet de Quest gebruikt, anders deed ie die extra handelingen er ook bij en leverde ook aan in directroute.gdb format. Misschien een idee om 'luie' mensen te 'believen'
In mijn ogen is de snelste manier, hoewel ik echt niet 'vies' ben van de route tool:
- Track ( fietsen en wandelen) downloaden in .trk format
- Openen in MapSource 6.5 of importeren in oudere versies
- Na evt. iets aanpassen opslaan als .gdb trackfile in MapSource
- Converteren met WinGDB van track.gdb naar directroute.gdb.
- De directroute.gdb inlezen in MapSource
- Uploaden naar de GPS, in dit geval de Quest
De enige extra handelingen t.o.v. normaal:
- Het converteren met WinGDB (wat echt niks voorstelt)
- Opnieuw inlezen van de directroute.gdb in MapSource (wat ook niks voorstelt )
Gebruik van de route tool is voor tijdsbesteding leuk, maar de kans op insluipen van fouten is groter.
We hebben gewoon pech, dat Ronald niet de Quest gebruikt, anders deed ie die extra handelingen er ook bij en leverde ook aan in directroute.gdb format. Misschien een idee om 'luie' mensen te 'believen'
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
- Oetzi
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 1129
- Lid geworden op: 15 mar 2004 19:42
- Locatie: Doesburg
- Contacteer:
klopt, nu gaat het wel. Maar nu verder, want de 2610 heeft geen trackback functie of ............?Hans Vaessen schreef:Ik denk dat Jan gelijk heeft: eerst de trk inlezen in mapsource; save als gdb en vervolgens converteren. Ik zal het morgen nog eens testen.
the one and only Trans-Alper
veni, vidi, foetsi met m'n GPS
veni, vidi, foetsi met m'n GPS