Ik heb op mijn Quest met mapsource een aantal kaarten van OpenFietsMap geintalleerd.
Bij het uitrekenen van route (ook een korte) krijg ik de melding dat er te weinig geheugen is. De route is dan een rechte lijn van A naar B.
Weet iemand hier iets op?
Erwin
OpenFietsmap op Quest geheugenprobleem
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 4
- Lid geworden op: 7 mar 2008 20:00
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: OpenFietsmap op Quest geheugenprobleem
Je routes zullen te lang of te ingewikkeld zijn doordat er te veel vermijdingen aan staan.
Probeer het eerst eens met een route van enkele kilometers en geen vermijdingen aangevinkt.
Probeer het eerst eens met een route van enkele kilometers en geen vermijdingen aangevinkt.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- Edward
- WayPoint relatie
- Berichten: 1006
- Lid geworden op: 21 sep 2004 20:22
- Locatie: Geen vaste woon- of verblijfplaats
- Contacteer:
Re: OpenFietsmap op Quest geheugenprobleem
Routes op OpenStreetMaps zijn moeilijker te berekenen dan van City Navigator. Een korte OpenStreetMaps route (wat is kort) kan al snel ingewikkeld zijn, zeker voor een oudere GPS als de Quest.
De enige oplossing is meer viapunten te maken, dan hoeft de GPS alleen maar kortere stukjes te berekenen. Routeberekening gaat van viapunt naar viapunt.
Daarvoor heb ik in WinGDB3 op verzoek van openmtbmap.org een speciale functie gemaakt (optie 15), maar dan moet je wel eerst de route met MapSource maken. Optie 15 maakt automatisch viapunten aan.
Zie ook de website openmtbmap.org
De enige oplossing is meer viapunten te maken, dan hoeft de GPS alleen maar kortere stukjes te berekenen. Routeberekening gaat van viapunt naar viapunt.
Daarvoor heb ik in WinGDB3 op verzoek van openmtbmap.org een speciale functie gemaakt (optie 15), maar dan moet je wel eerst de route met MapSource maken. Optie 15 maakt automatisch viapunten aan.
Zie ook de website openmtbmap.org
Edward
Maker van WinGDB3
Maker van WinGDB3
Re: OpenFietsmap op Quest geheugenprobleem
1) je mag maar 1 kaart actief hebben
2) hoeveel MB kaarten heb je op de Quest, ga niet voor de volle 243mb maar stop bij 220mb.
Ik spreek uit ervaring, heb het ook gehad.
2) hoeveel MB kaarten heb je op de Quest, ga niet voor de volle 243mb maar stop bij 220mb.
Ik spreek uit ervaring, heb het ook gehad.
gr. Wim.
Garmin Quest -> Zumo 350 -> Zumo 590-595 -> Zumo XT + Scala Rider Q1
Garmin Quest -> Zumo 350 -> Zumo 590-595 -> Zumo XT + Scala Rider Q1
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 4
- Lid geworden op: 7 mar 2008 20:00
Re: OpenFietsmap op Quest geheugenprobleem
Lex, Edward, wpee,
dank voor de reacties.
Een heel korte route lukt inderdaad wel
Bij een langere route (25 km) lijkt het erop alsof ongevraagd via-punten worden gemaakt: de route maakt nogal een omweg.
De zelfde opdracht in Mapsource op de computer gaat goed. De fout zit dus niet in de kaart.
Ik heb ook nog even een paar City Navigator kaarten erop gezet: de route wordt vlot gemaakt.
Nu staat alleen Zuid Holland van OpenFietsMap erop : de berekening loopt nu vlot en correct.
Ik zal de tip van Edward (WinGDB3) uitproberen voor wanneer ik een langere route wil rijden.
De Quest hoef ik dankzij jullie tips niet weg te doen. Ik vind het nog steeds een leuk apparaat.
Erwin
dank voor de reacties.
Een heel korte route lukt inderdaad wel
Bij een langere route (25 km) lijkt het erop alsof ongevraagd via-punten worden gemaakt: de route maakt nogal een omweg.
De zelfde opdracht in Mapsource op de computer gaat goed. De fout zit dus niet in de kaart.
Ik heb ook nog even een paar City Navigator kaarten erop gezet: de route wordt vlot gemaakt.
Nu staat alleen Zuid Holland van OpenFietsMap erop : de berekening loopt nu vlot en correct.
Ik zal de tip van Edward (WinGDB3) uitproberen voor wanneer ik een langere route wil rijden.
De Quest hoef ik dankzij jullie tips niet weg te doen. Ik vind het nog steeds een leuk apparaat.
Erwin
- Edward
- WayPoint relatie
- Berichten: 1006
- Lid geworden op: 21 sep 2004 20:22
- Locatie: Geen vaste woon- of verblijfplaats
- Contacteer:
Re: OpenFietsmap op Quest geheugenprobleem
Nog even een kleine aanvulling:
Hier zie je het verhaal over Openmtbmap en WinGDB(3): http://openmtbmap.org/about-2/plan-routes/
Hopelijk is Engels geen probleem.
Het is al wat ouder, maar dat is je GPS uiteindelijk ook
Ik gebruik zelf de Quest ook nog steeds op de fiets.
Hier zie je het verhaal over Openmtbmap en WinGDB(3): http://openmtbmap.org/about-2/plan-routes/
Hopelijk is Engels geen probleem.
Het is al wat ouder, maar dat is je GPS uiteindelijk ook
Ik gebruik zelf de Quest ook nog steeds op de fiets.
Edward
Maker van WinGDB3
Maker van WinGDB3
Re: OpenFietsmap op Quest geheugenprobleem
Kan het zijn dat op de GPS de optie "vermijd tolwegen" aan staat. In dat geval zal er geprobeerd worden via (knooppunt) routes te navigeren. Dat zijn uiteraard vaak omwegen.Erwin Ruitenberg schreef: Bij een langere route (25 km) lijkt het erop alsof ongevraagd via-punten worden gemaakt: de route maakt nogal een omweg.
De zelfde opdracht in Mapsource op de computer gaat goed.
Oregon 400t /600 (Openfietsmap), Acer Liquid E2 Duo (Osmand, OSM tracker) . Verbeter de wereld, word mapper voor Openstreetmap