Adres bestaat niet (of toch wel?)
-
- Berichten: 4
- Lid geworden op: 16 sep 2004 23:49
- Locatie: Hilversum
Adres bestaat niet (of toch wel?)
Ik probeer een bestaand adres te zoeken in Haarlem en zowel mijn SPIII als Mapsource kunnen dit niet vinden. Het gaat om "Grote Markt" in Haarlem. Als ik via Find een zoekopdracht doe kom ik niet verder dan "Grote Marktstraat", vlgs SPIII en Mapsource bestaat het dus niet.
Vreemd echter, als ik op kaartnivo inzoom op het gebied met dit adres staat de juiste naam op de kaart.
Wat doe ik verkeerd?, ben ik echt zo'n hopeloos geval van een blondje?
Ik gebruik:
Garmin Streetpilot III GPS
(Software versie 2.70)
European City Navigator 6
Mapsource 6.2
Groetjes, Arthur.
Vreemd echter, als ik op kaartnivo inzoom op het gebied met dit adres staat de juiste naam op de kaart.
Wat doe ik verkeerd?, ben ik echt zo'n hopeloos geval van een blondje?
Ik gebruik:
Garmin Streetpilot III GPS
(Software versie 2.70)
European City Navigator 6
Mapsource 6.2
Groetjes, Arthur.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 26
- Lid geworden op: 13 mar 2004 23:51
- Locatie: 's-Gravendeel
- Contacteer:
Als je alleen "Grote" ingeeft, krijg je een lijst met alle straatnamen die met "Grote" beginnen. "Grote Markt" staat daar ook bij. Je moet wel even een stukje scrollen. Ik heb inmiddels geleerd dat je van een adres zo min mogelijk moet invoeren, dan vinden Mapsource en de SPIII het adres het snelste. Soms moet je dan even een stukje door een lijstje scrollen.
Ik heb op die manier de Grote Markt in Haarlem binnen binnen een paar tellen gevonden.
Ger
Ik heb op die manier de Grote Markt in Haarlem binnen binnen een paar tellen gevonden.
Ger
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Het blijft toch altijd wat experimenteren.
Zoeken op 'Grote M' levert dus niet Grote Markt, en wel Grote Marktstraat.
Zoeken op 'Grote' levert wel de Grote Markt, maar weer niet de Grote Marktstraat. D.w.z. pas op de 256ste regel, wat niet meer reëel zoeken is, terwijl de Grote Markt op de 16de regel staat.
Eigenlijk begint de strikt alfabetische lijst pas op de 31ste regel met 'Grote Aard'; de eerste 30 regels zijn kennelijk bijzondere gevallen die intern verkort zijn opgeslagen.
Bovenstaande geldt voor MapSource; in de StreetPilot kun je veel handiger zoeken door eerst tot Haarlem te beperken. Bij het zoeken op 'Grote' krijg je dan slechts de Haarlemse mogelijkheden voorgeschoteld, wat natuurlijk een lekker kort lijstje oplevert.
MapSource geeft steeds de straatnamen van heel Europa die aan het zoekcriterium voldoen.
Zoeken op 'Grote M' levert dus niet Grote Markt, en wel Grote Marktstraat.
Zoeken op 'Grote' levert wel de Grote Markt, maar weer niet de Grote Marktstraat. D.w.z. pas op de 256ste regel, wat niet meer reëel zoeken is, terwijl de Grote Markt op de 16de regel staat.
Eigenlijk begint de strikt alfabetische lijst pas op de 31ste regel met 'Grote Aard'; de eerste 30 regels zijn kennelijk bijzondere gevallen die intern verkort zijn opgeslagen.
Bovenstaande geldt voor MapSource; in de StreetPilot kun je veel handiger zoeken door eerst tot Haarlem te beperken. Bij het zoeken op 'Grote' krijg je dan slechts de Haarlemse mogelijkheden voorgeschoteld, wat natuurlijk een lekker kort lijstje oplevert.
MapSource geeft steeds de straatnamen van heel Europa die aan het zoekcriterium voldoen.
-
- Berichten: 4
- Lid geworden op: 16 sep 2004 23:49
- Locatie: Hilversum
Arthur, zie ook de volgende draadjes
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=1392&highlight=
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=159 ... sc&start=0
Tip blijft; probeer altijd met slechts een gedeelte van de naam te zoeken
Dus bij "grote markt" of zoals in een van de draadjes " kleine haven"
"grote" of "markt" ("kleine" of "haven")
Probleem is wat van de naam gebruik je tijdens het op alfabet sorteren.
Iedereen die wel eens een platen of cd bestand heeft gemaakt kent het probleem. Alle bandnamen die met "The" beginnen zet je die onder de "T" of pak je bv de "B" van beatles, "D" van doors of "R" van Rolling Stones (of toch liever de "S" ) etc.
En dan heb ik het nog niet eens over Snoop Doggy Dog and Friends
Verder hou je dan ook nog eens het verschil dat persoon X zijn logica niet gelijk hoeft te zijn aan die van persoon Y inzake dit soort beslissingen
Saf-arie
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=1392&highlight=
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=159 ... sc&start=0
Tip blijft; probeer altijd met slechts een gedeelte van de naam te zoeken
Dus bij "grote markt" of zoals in een van de draadjes " kleine haven"
"grote" of "markt" ("kleine" of "haven")
Probleem is wat van de naam gebruik je tijdens het op alfabet sorteren.
Iedereen die wel eens een platen of cd bestand heeft gemaakt kent het probleem. Alle bandnamen die met "The" beginnen zet je die onder de "T" of pak je bv de "B" van beatles, "D" van doors of "R" van Rolling Stones (of toch liever de "S" ) etc.
En dan heb ik het nog niet eens over Snoop Doggy Dog and Friends
Verder hou je dan ook nog eens het verschil dat persoon X zijn logica niet gelijk hoeft te zijn aan die van persoon Y inzake dit soort beslissingen
Saf-arie
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Het nieuws over de schietpartij in Enschede levert ook weer zo'n probleemgeval: steeds wordt gesproken over de Blijdensteinlaan, en deze is onvindbaar in Enschede.
De SP 2610 laat zien dat er in Enschede wel een 'H B Blijdensteinlaan' is, en inderdaad, die komt ook voor bij MapSource. Ook daar kun je met deze kennis het adres vinden, maar je moet eerst wel op het idee komen.
De SP 2610 laat zien dat er in Enschede wel een 'H B Blijdensteinlaan' is, en inderdaad, die komt ook voor bij MapSource. Ook daar kun je met deze kennis het adres vinden, maar je moet eerst wel op het idee komen.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 60
- Lid geworden op: 22 apr 2004 13:34
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Geweldig die jongens van Garmin; willen voorkomen dat wij ooit in een schietincedent betrokken raken.++ Lex ++ schreef:Blijdensteinlaan, en deze is onvindbaar in Enschede.
De SP 2610 laat zien dat er in Enschede wel een 'H B Blijdensteinlaan' is, en inderdaad, die komt ook voor bij MapSource. Ook daar kun je met deze kennis het adres vinden, maar je moet eerst wel op het idee komen.
This is not a bug; this is future...
jjj