Touristische route
Touristische route
Hallo lezers,
Sinds heel kort ben ik gebruiker/eigenaar van een SP 2610. Een aantal malen in de auto gebruikt om te "testen" en de "kortste tijd" en "kortste afstand" werken perfect.
Zondagmiddag het spulletje eens op de motor geschroeft en een eindje gaan rijden. Om weer eens te "testen" een bestemming opgegeven en nu "van de snelweg" als route opgegeven. Alles wat ik te horen kreeg was dat ik 18 km NO mocht gaan rijden en op het scherm zag ik een rechte streep van begin- naar einpunt. Helaas, ik heb geen offroad machine!
Wat heb ik verkeerd gedaan of nog niet correct ingesteld?
Groeten,
Ronald
Sinds heel kort ben ik gebruiker/eigenaar van een SP 2610. Een aantal malen in de auto gebruikt om te "testen" en de "kortste tijd" en "kortste afstand" werken perfect.
Zondagmiddag het spulletje eens op de motor geschroeft en een eindje gaan rijden. Om weer eens te "testen" een bestemming opgegeven en nu "van de snelweg" als route opgegeven. Alles wat ik te horen kreeg was dat ik 18 km NO mocht gaan rijden en op het scherm zag ik een rechte streep van begin- naar einpunt. Helaas, ik heb geen offroad machine!
Wat heb ik verkeerd gedaan of nog niet correct ingesteld?
Groeten,
Ronald
- Wallie
- WayPoint relatie
- Berichten: 342
- Lid geworden op: 4 mei 2004 13:18
- Locatie: Capelle a/d IJssel
Hoi,
Ik denk dat er twee opties zijn:
1: Je hebt geen detail kaarten geladen (maar dan zou er via de basemap moeten worden gereden, dus dat zal het wel niet zijn)
2: Je hebt voor een "off road" route gekozen. Kijk even op pagina 30 van je handleiding. Hier worden de verschillende opties van het "Route Preference Window" gegeven.
Succes,
Wallie
Ik denk dat er twee opties zijn:
1: Je hebt geen detail kaarten geladen (maar dan zou er via de basemap moeten worden gereden, dus dat zal het wel niet zijn)
2: Je hebt voor een "off road" route gekozen. Kijk even op pagina 30 van je handleiding. Hier worden de verschillende opties van het "Route Preference Window" gegeven.
Succes,
Wallie
1: Je hebt geen detail kaarten geladen (maar dan zou er via de basemap moeten worden gereden, dus dat zal het wel niet zijn)
2: Je hebt voor een "off road" route gekozen. Kijk even op pagina 30 van je handleiding. Hier worden de verschillende opties van het "Route Preference Window" gegeven.
1. Nee, denk dat dat niet het geval is Wallie. Ik heb kaarten van "5 km" t/m "30 m" dus dat lijkt mij gedetailleerd genoeg.
Bedankt voor de hulp.
2: Je hebt voor een "off road" route gekozen. Kijk even op pagina 30 van je handleiding. Hier worden de verschillende opties van het "Route Preference Window" gegeven.
1. Nee, denk dat dat niet het geval is Wallie. Ik heb kaarten van "5 km" t/m "30 m" dus dat lijkt mij gedetailleerd genoeg.
Bedankt voor de hulp.
Skatehead schreef:Ik weet even niet de nederlandse benaming van de 3e knop, maar in de engelse versie staat er off road.
Wil je touristisch dan zul je in de menu->instellingen->routering vermijd snelwegen moeten aanvinken en dan kortste of snelste route kiezen.
Indien ik "vermijd snelwegen" aanvink, krijg ik de melding dat er een conflict is met de 'ingestelde weg voorkeuren'. Met de auto wil ik meestal de kortse weg in afstand of tijd nemen terwijl ik met de motor leuke "kleine" weggetjes wil rijden. Kan dat niet met een en dezelfde instelling door te kiezen voor één van die opties.
Ik heb dit ding nog maar een week en ben dus nog een absolute "rookie"!!
Bedankt voor de hulp!
Skatehead schreef:Ik weet even niet de nederlandse benaming van de 3e knop, maar in de engelse versie staat er off road.
Wil je touristisch dan zul je in de menu->instellingen->routering vermijd snelwegen moeten aanvinken en dan kortste of snelste route kiezen.
Indien ik "vermijd snelwegen" aanvink, krijg ik de melding dat er een conflict is met de 'ingestelde weg voorkeuren'. Met de auto wil ik meestal de kortse weg in afstand of tijd nemen terwijl ik met de motor leuke "kleine" weggetjes wil rijden. Kan dat niet met een en dezelfde instelling door te kiezen voor één van die opties.
Ik heb dit ding nog maar een week en ben dus nog een absolute "rookie"!!
Bedankt voor de hulp!
- Wallie
- WayPoint relatie
- Berichten: 342
- Lid geworden op: 4 mei 2004 13:18
- Locatie: Capelle a/d IJssel
En wat aangaande het tweede punt? Hoe heb je je route preference ingesteld?RPK schreef:1. Nee, denk dat dat niet het geval is Wallie. Ik heb kaarten van "5 km" t/m "30 m" dus dat lijkt mij gedetailleerd genoeg.Wallie schreef:1: Je hebt geen detail kaarten geladen (maar dan zou er via de basemap moeten worden gereden, dus dat zal het wel niet zijn)
2: Je hebt voor een "off road" route gekozen. Kijk even op pagina 30 van je handleiding. Hier worden de verschillende opties van het "Route Preference Window" gegeven.
Bedankt voor de hulp.
Wallie
Je hebt 2 plaatsen om instellingen te maken.RPK schreef: Indien ik "vermijd snelwegen" aanvink, krijg ik de melding dat er een conflict is met de 'ingestelde weg voorkeuren'.
Het scherm onder systeeminstelling, onder Te vermijden.
En de button rechts daarvan ingest. weg voork.
Daar staat waarschijnlijk dat je de voorkeur aan snelwegen geeft.
Noot deze laatste kun je ook kiezen als je een route maakt, dan is dat de 4e optie
1e is snelste
2e kortste
3e niet via weg
4e ingesteld.
Die 4e kun je goed gebruiken als je touristisch wilt en dan daar snelwegen zo laag mogelijk zetten, dan is vermijd snelwegen vaak niet eens nodig.
NOOT: geloof dat die laatste optie niet in de nederlandse handleiding staat, wel in de engels in ieder geval blz. 51
PerfectPilot blue TheWay2Go
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Bovenstaande lezend heb je een route 'niet via de weg' uitgerekend.
Vergeet de schuifjes even, da's vooral leuk op korte stukjes en als je de logica van het toestel een beetje onder de knie hebt. Het confict bijvoorbeeld heeft ermee te maken dat het snelweg shuifje naar links niet betekent '0% snelwegen' , maar slechts in verhouding minder gebruikt wordt. Terwijl je ergens anders gezegd hebt dat je ze wilt vermijden!! => conflict.
Advies:
kies bij menu- instellingen-routering-te vermijden voor 'vermijd snelwegen' en dan voor 'kortste route'..
Vergeet de schuifjes even, da's vooral leuk op korte stukjes en als je de logica van het toestel een beetje onder de knie hebt. Het confict bijvoorbeeld heeft ermee te maken dat het snelweg shuifje naar links niet betekent '0% snelwegen' , maar slechts in verhouding minder gebruikt wordt. Terwijl je ergens anders gezegd hebt dat je ze wilt vermijden!! => conflict.
Advies:
kies bij menu- instellingen-routering-te vermijden voor 'vermijd snelwegen' en dan voor 'kortste route'..
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp