van nederland naar engeland en terug.
van nederland naar engeland en terug.
Afgelopen weekend naar Engeland geweest ( met auto )
en wat me verbaasde is dat mapsource ( streetpilot 2610 ) de eurotunnel wel kan maar niet als de route wordt berekend.
Wat blijkt ik moest van P'end naar Rougham met als overtocht de treintunnel.
Heb meerdere Waypoints aangemaakt in mapsource en die naar men streetpilot geladen.
Dus de dag van vertrek eerst waypoint weert geselcteerd en naar toe gereden, nadat weert was ingestapt moest er bij antwerpen iemand instappen dus afgesproken dat die opgepikt werd bij Q8 pompstation cq restaurant nabij de linkeroever aan de e17, dus hiervoor ook weer een waypoint voor aangemaakt
Vanuit hier in een stuk naar eurotunnel dus een waypoint aangemaakt op het terrein van eurotunnel complex.
En wat schetse toen mijn verbazing, ik werd netjes het terrein opgeloodsd maar toen begon ie opeens mij weer het terrein af te loodsen
Dus na goed op scherm te kijken stuurde hij me naar de ferries in Calais, dit terwijl je over het water het lijntje van de eurotunnel ziet staan.
Op terugweg vanuit rougham naar folkstone ( eurotunnel ) excact hetzelfde verhaal !!
Zijn de kaarten nou niet goed en staat de eurotunnel er nou niet bij of ligt de fout bij het uitstippelen ????
Ben benieuwd of er meer mensen zijn die dit ook hebben gehad en die wel de reden weten waarom de tunnel niet in de berekening wordt opgenomen !!??
mvg,
Ed
en wat me verbaasde is dat mapsource ( streetpilot 2610 ) de eurotunnel wel kan maar niet als de route wordt berekend.
Wat blijkt ik moest van P'end naar Rougham met als overtocht de treintunnel.
Heb meerdere Waypoints aangemaakt in mapsource en die naar men streetpilot geladen.
Dus de dag van vertrek eerst waypoint weert geselcteerd en naar toe gereden, nadat weert was ingestapt moest er bij antwerpen iemand instappen dus afgesproken dat die opgepikt werd bij Q8 pompstation cq restaurant nabij de linkeroever aan de e17, dus hiervoor ook weer een waypoint voor aangemaakt
Vanuit hier in een stuk naar eurotunnel dus een waypoint aangemaakt op het terrein van eurotunnel complex.
En wat schetse toen mijn verbazing, ik werd netjes het terrein opgeloodsd maar toen begon ie opeens mij weer het terrein af te loodsen
Dus na goed op scherm te kijken stuurde hij me naar de ferries in Calais, dit terwijl je over het water het lijntje van de eurotunnel ziet staan.
Op terugweg vanuit rougham naar folkstone ( eurotunnel ) excact hetzelfde verhaal !!
Zijn de kaarten nou niet goed en staat de eurotunnel er nou niet bij of ligt de fout bij het uitstippelen ????
Ben benieuwd of er meer mensen zijn die dit ook hebben gehad en die wel de reden weten waarom de tunnel niet in de berekening wordt opgenomen !!??
mvg,
Ed
Bij mij reageert ie hetzelfde. Stel ik em in op voetganger dan gaat het wel goed.
Het is natuurlijk een treintunnel waar je niet zelf doorheen mag rijden en daarom wordt ie niet meegenomen.
Als je er over nadenkt niet onlogisch.
Groetjes, andere Ed
Het is natuurlijk een treintunnel waar je niet zelf doorheen mag rijden en daarom wordt ie niet meegenomen.
Als je er over nadenkt niet onlogisch.
Groetjes, andere Ed
GPSmap 278, CityNavigator NT2011.1, OnRoute 2010, Dakota 20, Metroguide V9, Topo NL - B - D - F - A - CH - GB
1) Find Purmerend > Make Waypoint.
2) Find Rougham > Make Waypoint
3) New Route > Insert beide Waypoints en de route loopt via Hoek van Holland - Harwich
4) Selection Tool > sleep de route van de veerboot naar de Tunnel
KKDWD! (= Kind Kan De Was Doen)
Waar ligt nou het probleem
Ik heb het niet gecheckt op mijn SPIII, want dan moet ik de kaarten vervangen en daar heb ik niet zo'n zin in. Als juist daar het probleem zit, wil ik het experiment wel afmaken. Ik zie het wel.
2) Find Rougham > Make Waypoint
3) New Route > Insert beide Waypoints en de route loopt via Hoek van Holland - Harwich
4) Selection Tool > sleep de route van de veerboot naar de Tunnel
KKDWD! (= Kind Kan De Was Doen)
Waar ligt nou het probleem
Ik heb het niet gecheckt op mijn SPIII, want dan moet ik de kaarten vervangen en daar heb ik niet zo'n zin in. Als juist daar het probleem zit, wil ik het experiment wel afmaken. Ik zie het wel.
Laatst gewijzigd door Toontje op 19 mei 2004 00:19, 1 keer totaal gewijzigd.
Den groenten . . . Toontje ©¿©
Zumo XT met Schuberth S2 Sport + SRC en Samsung S21 op Triumph Tiger 800 XRT 2019 en Suzuki RF900R 1996.
Zumo XT met Schuberth S2 Sport + SRC en Samsung S21 op Triumph Tiger 800 XRT 2019 en Suzuki RF900R 1996.
- onmogelijkhier
- WayPoint relatie
- Berichten: 252
- Lid geworden op: 15 mar 2004 15:07
- Locatie: Capelle aan den IJssel
- Contacteer:
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Als ik dat doe loopt de route, zowel in MapSource als in de StreetPilot, wel degelijk via de rechtstreekse veerdienst, ten minste als ik de routering op kortere afstand instel. (Bij MapSource gaat dat via Preferences onder Edit.)wil schreef:Als ik een waypoint maak in IJmuiden en Newcastle gaat de route toch via veerboot Hoek van Holland.
De voorkeur voor de lange omweg bij 'kortere tijd' wordt in MapSource nog versterkt door de onrealistisch lage snelheid van de veerboot, 21 km/h. In de StreetPilot wordt uitgegaan van een snelheid van 32 km/h, maar rekening houdend met wachttijden bij aankomst en vertrek is dat weer net iets te snel.
Laatst gewijzigd door ++ Lex ++ op 10 jun 2004 12:52, 1 keer totaal gewijzigd.
zo logisch is dat niet want als je een route van amsterdam naar de noordkaap maakt dat gaat de route wel via de boot ....Ed Kats schreef:Bij mij reageert ie hetzelfde. Stel ik em in op voetganger dan gaat het wel goed.
Het is natuurlijk een treintunnel waar je niet zelf doorheen mag rijden en daarom wordt ie niet meegenomen.
Als je er over nadenkt niet onlogisch.
Groetjes, andere Ed
Groet,
Sander
Sander
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Ehhhh.... Persoonlijk vond ik het al erg knap dat een wegenkaart je zelfs op de veerboot naar Engeland kan zetten, incl. de melding 'ga aan boord veerpont', rij van de pont af en dan einde weg rechts'.
Advies: bepaal hoe je het kanaal over wilt steken en bereken de route daar naar toe. Het programma kent geen wachttijden, prijzen etc. en zal nimmer in staat zijn te bepalen wat voor jou de beste keuze is.
Advies: bepaal hoe je het kanaal over wilt steken en bereken de route daar naar toe. Het programma kent geen wachttijden, prijzen etc. en zal nimmer in staat zijn te bepalen wat voor jou de beste keuze is.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
ik had mijn route naar adres ferry IJmuiden gemaakt en daar een waypoint en een waypoint op de aankomstplek ferry in Newcastle. Toch werd de route berekend van IJmuiden weer naar Hoek van Holland. Instelling kortere tijd of afstand is toch belangrijk of je kan , als je de voorkeursinstelling niet wilt veranderen, ook een waypoint maken op de Noordzee op het lijntje van de ferry die je wilt, dan werkt het ook.
Wil
leuk als je de GPS aan laat op de ferry weet je ook waar je zit op de Noordzee.
Wil
leuk als je de GPS aan laat op de ferry weet je ook waar je zit op de Noordzee.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Jazeker.wil schreef:leuk als je de GPS aan laat op de ferry weet je ook waar je zit op de Noordzee.
Ik heb de oversteek 4x gemaakt. De route loopt normaal recht tussen twee punten even buiten de havens. Maar een van de vier keren stormde het zo hard dat we eerst op een tweede sleepboot moesten wachten. Daarna (zonder sleepboot) staken we tamelijk recht over naar Engeland om dan onder de kust naar Newcastle te varen. Daarbij voeren we tussen het olieveld en de engelse kust door, normaal passeer je het olieveld aan de oostzijde.
- rj.hendriks
- WayPoint relatie
- Berichten: 64
- Lid geworden op: 15 mar 2004 07:07
- Locatie: gouda
ervaring
ik ben toevallig vorige week naar engeland geweest en gouda naar stroud ingevoerd.Het enige wat ik gedaan heb is de route naar de tunnel gesleept.Het liep helemaal vlekkeloos.
Een dag niet gereden is een dag niet .......
- Veerdienst
- WayPoint relatie
- Berichten: 65
- Lid geworden op: 17 sep 2004 23:02
- Locatie: Tielrode.Be
van Nederland naar Engeland en terug
Als je een route naar England via Calais laat berekenen door Mapsource dan brengt ie je daar steevast via de ferry. Maar als je via de Eurotunnel wil gaan zal je die niet vinden. Je moet dan in Frankrijk zoeken onder Tunnel sous la Manche en op de terugweg in England onder Channel tunnel. Het vervelende was wel dat als je niet uitzoomt op de kaart je helemaal niet merkt dat ie je via de ferry leidt, tot je er bent natuurlijk. Een echte instinker!
Het is gratis heen
en weer weer
sp 2610, Nuvi 750T en 765T + Lifetime op beide
en weer weer
sp 2610, Nuvi 750T en 765T + Lifetime op beide
- rj.hendriks
- WayPoint relatie
- Berichten: 64
- Lid geworden op: 15 mar 2004 07:07
- Locatie: gouda
Re: van Nederland naar Engeland en terug
wanneer ik een route maak in versie 7 zie ik echt de verbinding calais/dover de Channel en Dover/boulongne.echt waar en ik kan hem op elke lijn plaatsen.en zo kwam ik ook in engeland.
Een dag niet gereden is een dag niet .......