Uitvallen GPS276C en spontaan herstarten.
- Mar1tin
- WayPoint relatie
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 15 mei 2009 14:10
- Locatie: Weert
- Contacteer:
Uitvallen GPS276C en spontaan herstarten.
Sinds gisteren in het bezit van een (gebruikte) GPS276C die behoorlijk compleet is afgeleverd, helaas met een gescheurde/gelijmde achterplaat. Op die manier niet fatsoenlijk op de brommer te monteren helaas. Vandaag "ff" naar Vessem op en neer gereden, daar een bruikbaar Ram systeempje bij elkaar gezocht wat mooi op m'n balhoofdpen gemonteerd kan worden, mooi in het zicht en geen last van m'n kuipruit.
Na terugkomst wél een probleem gehad met opstarten van de GPS. Ding viel een paar keer na elkaar gewoon uit (na o.a. enteren of route openen), toen aan de lader gehangen en weer geprobeerd, zelfde verschijnsel met dat verschil dat hij nu uit zichzelf weer opstarte. Toen ff met rust gelaten totdat hij voldoende satellieten in beeld had waarna hij (toeval) wel aanbleef en overal normaal op reageerde. Toen maar meteen ff gekeken voor de meest recente software, geen idee meer welke erop stond (4.20??) maar nu is hij weer bij de tijd. Dit heeft het probleem totnogtoe niet verholpen, viel daarna nog 2 keer spontaan uit. Enig idee of dit met het wijzigen van een instelling aan te passen is??
Bovenstaan gebeurde met en zonder geheugenkaartje dus daar zal het niet aan liggen lijkt me. Misschien op te lossen door een reset en hoe?? Van m'n Quest weet ik de knoppenkombinatie wel maar of er zoiets voor de 276 ook is? Heb er iig nog niks over kunnen vinden, mijn specifieke probleem lijkt ook redelijk uniek.
Tips welkom dus, voorlopige "oplossing" is hem aan laten staan aangezien hij morgen meemag op een meerdaagse Eifelrit en die routes zijn geladen en doen het.
Na terugkomst wél een probleem gehad met opstarten van de GPS. Ding viel een paar keer na elkaar gewoon uit (na o.a. enteren of route openen), toen aan de lader gehangen en weer geprobeerd, zelfde verschijnsel met dat verschil dat hij nu uit zichzelf weer opstarte. Toen ff met rust gelaten totdat hij voldoende satellieten in beeld had waarna hij (toeval) wel aanbleef en overal normaal op reageerde. Toen maar meteen ff gekeken voor de meest recente software, geen idee meer welke erop stond (4.20??) maar nu is hij weer bij de tijd. Dit heeft het probleem totnogtoe niet verholpen, viel daarna nog 2 keer spontaan uit. Enig idee of dit met het wijzigen van een instelling aan te passen is??
Bovenstaan gebeurde met en zonder geheugenkaartje dus daar zal het niet aan liggen lijkt me. Misschien op te lossen door een reset en hoe?? Van m'n Quest weet ik de knoppenkombinatie wel maar of er zoiets voor de 276 ook is? Heb er iig nog niks over kunnen vinden, mijn specifieke probleem lijkt ook redelijk uniek.
Tips welkom dus, voorlopige "oplossing" is hem aan laten staan aangezien hij morgen meemag op een meerdaagse Eifelrit en die routes zijn geladen en doen het.
Speel graag met brommers.
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Mar1tin
- WayPoint relatie
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 15 mei 2009 14:10
- Locatie: Weert
- Contacteer:
JaVaWa schreef:Reset: http://forum.gps.nl/viewtopic.php?p=109388#109388
Die is lekker makkelijk te onthouden, meteen maar ff gedaan. Routes zitten er iig sneller op dan op de Kwest.
Speel graag met brommers.
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
- Mar1tin
- WayPoint relatie
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 15 mei 2009 14:10
- Locatie: Weert
- Contacteer:
Reset is vooralsnog een afdoende oplossing geweest, keertje of 30 opnieuw gestart (aan lader) en alles werkt normaal. Hopelijk is dit afdoende geweest, mochten er forumleden zijn die iets vergelijkbaars meegemaakt hebben hoor ik graag hun ervaringen.
Speel graag met brommers.
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
- Mar1tin
- WayPoint relatie
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 15 mei 2009 14:10
- Locatie: Weert
- Contacteer:
Paar dagen rondgestuurd door de Eifel en geen enkel probleem meer gehad, reset heeft dus het probleem opgelost.
Qua gebruik is deze iets minder makkelijk dan de Quest maar de mogelijkheden zijn ook een stuk uitgebreider. Kwestie van veel gebruiken en uitproberen dus.
Qua gebruik is deze iets minder makkelijk dan de Quest maar de mogelijkheden zijn ook een stuk uitgebreider. Kwestie van veel gebruiken en uitproberen dus.
Speel graag met brommers.
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
- Mar1tin
- WayPoint relatie
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 15 mei 2009 14:10
- Locatie: Weert
- Contacteer:
Ed Kats schreef:
vertel ....Mar1tin schreef:Qua gebruik is deze iets minder makkelijk dan de Quest .....
Gr, Ed
Meer mogelijkheden en "dieper" liggende menustructuur. Meer iets voor echt slimme mensen dus.
Quest heeft aparte route en instellingenmenu wat "rechtstreeks" bereikbaar is, vandaar uit vind IK sneller wat ik nodig heb of denk te hebben. Zal vooral een kwestie van wennen en veel doen zijn.
Speel graag met brommers.
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
- Mar1tin
- WayPoint relatie
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 15 mei 2009 14:10
- Locatie: Weert
- Contacteer:
Ed Kats schreef:Weet dat sommige knoppen een dubbele functie hebben ... lang ingedrukt houden ...
idd proberen en veel doen ...
Gr, Ed
Oefening baart kunst idd, handleiding uit je hoofd leren helpt ook deels.
Heb als test de Opkikroutes van dit jaar eens proberen te laden, herberekent en overgezet....., ging/gaat dus fout met dag 4, die doet hij "vereenvoudigen", geen idee wat hij daarmee bedoelt? Ga die route iig nog een keer terugzetten en kijken wat het verschil met het origineel dan is, route lijkt wel compleet iig.
Opsplitsen in 2 delen werkte iig wel.
Speel graag met brommers.
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
Klopt, had ik ook. (er was nog een dag die niet paste)Mar1tin schreef:Heb als test de Opkikroutes van dit jaar eens proberen te laden, herberekent en overgezet....., ging/gaat dus fout met dag 4, die doet hij "vereenvoudigen" .............Opsplitsen in 2 delen werkte iig wel.
En idd de dagroute splitsen is de oplossing.
En met vereenvoudigt wordt eigenlijk bedoelt -> laatste stuk valt er af.
Voor degene die hier meelezen en niet weten waar het over gaat:
Een dagroute van 456km (binnendoor) met 82 viapunten ...... en tja, dat kan zelfs een 276/278 niet aan.
"Normale" dagroutes zijn geen enkel probleem; maar de opkiktour is in die zin ook niet normaal
Groetjes, Ed
GPSmap 278, CityNavigator NT2011.1, OnRoute 2010, Dakota 20, Metroguide V9, Topo NL - B - D - F - A - CH - GB
- Mar1tin
- WayPoint relatie
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 15 mei 2009 14:10
- Locatie: Weert
- Contacteer:
Ed Kats schreef:
"Normale" dagroutes zijn geen enkel probleem; maar de opkiktour is in die zin ook niet normaal
Groetjes, Ed
Opkikken is idd geen "reguliere" toertocht nee.
Ben in de weer geweest met het vergelijken tussen de originele routes en de vereenvoudigde. De laatsten bestaan alleen uit rechte lijnen die welliswaar de viapunten volgen maar niet de wegen. In de praktijk zul je echter wél de bedoelde route grotendeels volgen. Ontvlagde routes ook geprobeerd, worden echter ook vereenvoudigd (dag 4) dus schiet ik ook niks mee op.
Kwestie van de routes opdelen dus. Vreemd is dan wel dat jij meer dan alleen dag 4 hebt moeten aanpassen, was bij mij (met één voor één uploaden!!) de enigste route die niet vlekkeloos overgezet werd. Des te vreemder omdat dag 5 85 waypoints heeft, 1 meer dan dag 4 dus.
Wonderlijk apparaat dus waar nog veel van/over te leren valt.
Laatst gewijzigd door Mar1tin op 28 mei 2009 17:19, 1 keer totaal gewijzigd.
Speel graag met brommers.
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
Quest1 (2X), GPS276C, Nuvi 1490 & 3597, Gpsmap 278
- Erik
- WayPoint relatie
- Berichten: 2593
- Lid geworden op: 2 jun 2006 00:07
- Locatie: waar de tongval Nedersaksisch is
tip voor Mar1tin:Mar1tin schreef:Ed Kats schreef:Mar1tin schreef:
het herhalen van complete teksten draagt niet bij aan de leesbaarheid van een forum en is vrij zinloos
gebruik liever de of de button, of citeer selectief, zoals Ed Kats doet
Groeten
Erik BMW K met StreetPilot IIIdeluxe => SP2610 => SP2720 => SP2820 met CNEur NT LTU, MapSource 6.12.4 (WinXP) en 6.16.3 (W10); eTrex Legend HCx met OpenFietsMap; nüvi 2595LM; Garmin vívofit; Concept 2; SRC op Schuberth C3 PRO
Erik BMW K met StreetPilot IIIdeluxe => SP2610 => SP2720 => SP2820 met CNEur NT LTU, MapSource 6.12.4 (WinXP) en 6.16.3 (W10); eTrex Legend HCx met OpenFietsMap; nüvi 2595LM; Garmin vívofit; Concept 2; SRC op Schuberth C3 PRO