Route komt niet overeen met bestaande weg na vermijden file
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 62
- Lid geworden op: 6 mar 2006 18:34
Route komt niet overeen met bestaande weg na vermijden file
Mijn Nuvi 350 doet de laatste tijd wel erg avontuurlijk. Na aan te geven dat ik een file wil vermijden gaat ie op zoek naar een alternatieve route en stelt na enig noest rekenwerk een route voor die geheel niet overeenkomt met ons bestaande wegennet. Nu ben ik best in voor een avontuur maar ik betwijfel of de mensen bij wie ik vervolgens de bloembollen uit de tuin rijdt daar ook zo over denken.
Een paar plaatjes om het te illustreren :
1. Route naar Beegden (Limburg) - afslaan na 17 km. maar er is een file geconstateerd :
2. Informatie met betrekking tot de file en de mogelijkheid om de file te vermijden.
3. Route voorgesteld na het vermijden van de file. Let wel : ik stond in de file dus de file was niet echt te vermijden.
en in 2D :
Dit is vrij makkelijk te reproduceren door het vermijden van files wanneer er volgens de Nuvi geen alternatieve route aanwezig is, zelfs wanneer er wel een alternatief is, b.v. file op A12 richting Oost terwijl ik op de parallel baan rijdt. Het alternatief om via de Rondweg Oost (Waterlinieweg) te rijden wordt niet herkend :
Heeft iemand dit probleem eerder gezien ?
Een paar plaatjes om het te illustreren :
1. Route naar Beegden (Limburg) - afslaan na 17 km. maar er is een file geconstateerd :
2. Informatie met betrekking tot de file en de mogelijkheid om de file te vermijden.
3. Route voorgesteld na het vermijden van de file. Let wel : ik stond in de file dus de file was niet echt te vermijden.
en in 2D :
Dit is vrij makkelijk te reproduceren door het vermijden van files wanneer er volgens de Nuvi geen alternatieve route aanwezig is, zelfs wanneer er wel een alternatief is, b.v. file op A12 richting Oost terwijl ik op de parallel baan rijdt. Het alternatief om via de Rondweg Oost (Waterlinieweg) te rijden wordt niet herkend :
Heeft iemand dit probleem eerder gezien ?
Laatst gewijzigd door Erik Janssen op 3 okt 2006 22:34, 4 keer totaal gewijzigd.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Yep: bij de 2720 is er een melding van een soortgelijk probleem. Het lijkt zich vooral voor te doen als je kiest voor de alternatieve route zodrá je in de file staat. Het lijkt een bug in de software; we zullen het signaleren aan Garmin.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- elsinga
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 10102
- Lid geworden op: 8 jun 2004 15:00
- Locatie: N52 55.981 E5 51.058
- Contacteer:
Dit doet me denken aan een soortgelijk probleem met de 2720 en een TMC ontvanger... 2720 met GTM 12: paarse routelijn ligt naast de weg
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 62
- Lid geworden op: 6 mar 2006 18:34
Volgens mij moet het eenvoudig te reproduceren zijn :Hans Vaessen schreef:Yep: bij de 2720 is er een melding van een soortgelijk probleem. Het lijkt zich vooral voor te doen als je kiest voor de alternatieve route zodrá je in de file staat. Het lijkt een bug in de software; we zullen het signaleren aan Garmin.
1. Laat GPS een route berekenen waar een file staat
2. Kies voor het vermijden van de file op het moment dat er geen alternatieve routes meer zijn.
Garmin zal vast wel manieren hebben om fictieve TMC data naar een GPS unit te sturen.
Bedankt voor het doorgeven aan Garmin. Zelf heb ik nog niets van hen vernomen omtrent dit probleem.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 62
- Lid geworden op: 6 mar 2006 18:34
Het probleem lijkt inderdaad hetzelfde.elsinga schreef:Dit doet me denken aan een soortgelijk probleem met de 2720 en een TMC ontvanger... 2720 met GTM 12: paarse routelijn ligt naast de weg
- Kosturnix
- WayPoint relatie
- Berichten: 571
- Lid geworden op: 18 jul 2006 12:59
- Locatie: N52 04.716 E5 08.382
Maar is door mij NIET te reproduceren. Route dwars door een file heen, als er geen uitweg meer is dan herberekenen: tot de eerste afslag wordt netjes de file vervolgd en dan komt er een alternatieve route uit. Zie oook mijn opmerkingen in hetzelfde draadje, 2720 met GTM 12: paarse routelijn ligt naast de wegErik Janssen schreef:Het probleem lijkt inderdaad hetzelfde.elsinga schreef:Dit doet me denken aan een soortgelijk probleem met de 2720 en een TMC ontvanger... 2720 met GTM 12: paarse routelijn ligt naast de weg
Het lijkt er op dat de onzekere uitkomst dus apparaat-gebonden is (en mijn SP2820 zich voor de afwisseling positief weet te onderscheiden)
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 62
- Lid geworden op: 6 mar 2006 18:34
Hallo Hans,Hans Vaessen schreef:Yep: bij de 2720 is er een melding van een soortgelijk probleem. Het lijkt zich vooral voor te doen als je kiest voor de alternatieve route zodrá je in de file staat. Het lijkt een bug in de software; we zullen het signaleren aan Garmin.
Het probleem treedt de laatste tijd wel erg vaak op. Heeft Garmin al een reactie gegeven met betrekking tot dit probleem ?
Bedankt !
Erik Janssen
Welke firmwareversie heb je er op zitten Erik.Erik Janssen schreef:Hallo Hans,Hans Vaessen schreef:Yep: bij de 2720 is er een melding van een soortgelijk probleem. Het lijkt zich vooral voor te doen als je kiest voor de alternatieve route zodrá je in de file staat. Het lijkt een bug in de software; we zullen het signaleren aan Garmin.
Het probleem treedt de laatste tijd wel erg vaak op. Heeft Garmin al een reactie gegeven met betrekking tot dit probleem ?
Bedankt !
Erik Janssen
Groeten Peter.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Hallo Hans,Erik Janssen schreef: ; we zullen het signaleren aan Garmin.
Het probleem treedt de laatste tijd wel erg vaak op. Heeft Garmin al een reactie gegeven met betrekking tot dit probleem ?
Bedankt !
Erik Janssen[/quote]
Nee, nog geen reactie. Weet echter dat het ook wel voorkomt dat problemen die we signaleren 'stilzwijgend' opgelost worden met een firmwareupdate, vaak zelfs zonder dat zo'n bug-fix in de lijst met veranderingen staat.
De fraaiste illustratie daarvan is nog wel het feit dat de uitbreiding van de tracklog van de 2720 (van 2000 naar 10.000 punten) nooit door garmin gemeld werd.
Al met al raad ik aan de firmware-updates in de gaten te houden; goede kans dat het probleem 'ineens' opgelost is.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 62
- Lid geworden op: 6 mar 2006 18:34
Software versie 4.10Welke firmwareversie heb je er op zitten Erik.
Audio versie 2.00
GPS SW versie 2.80
De GTM 10 SW versie kan ik op dit moment niet uitlezen (is noet aangesloten) maar het zou de laatste versie moeten zijn.
Hopelijk wordt het in de volgende software release opgelost zoals Hans al aangaf.