Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D is nu ongeveer 1 jaar oud. Ben er over het algemeen heel tevreden mee. Onder andere het berekenen van een alternatieve route in geval van files en de rijbaanassistentie zijn handig en werken perfect.
Toen het toestel enkele weken oud was, stuurde het toestel mij op een 10-tal km van huis op een onbegrijpelijke manier verkeerd. Niemand is helemààl perfect, denk je dan, dus ook mijn Garmin niet. Maar de laatste maanden gebeurt dit plots met de regelmaat van een klok! Ofwel stuurt hij mij compleet verkeerd (voor wie de streek van Hasselt kent: tussen Kermt en Lummen stuurt hij mij bijvoorbeeld naar Spalbeek). Ofwel – en dit is een regelmatig terugkerend patroon – doet hij mij zonder reden een tijdje een parallelweg nemen alvorens terug te keren naar de oorspronkelijke hoofdweg! Dat kan gaan om 500 m rechtsaf op een hoofdweg, dan 3 km linksaf en nog eens 500 m linksaf, waarna ik terug op de oorspronkelijke hoofdweg uitkom… Maar het toppunt van ellende overkwam mij tijdens een driedaags verblijf met 8 personen (en twee wagens) in het Pajottenland. Daar stuurde hij mij op twee verschillende plaatsen een parallel lusje in van nog geen 50 m, op plaatsen waar 2 of 3 huizen iets verder van de hoofdweg stonden. Vervelend, ook voor de chauffeur van de wagen achter mij die bij het gezelschap hoorde…
Ik ben twee keer met het toestel naar de dealer geweest (een Garmin superdealer), maar daar staat men ook compleet voor raadsels. Al mijn instellingen staan volgens hen correct (snelste weg bijvoorbeeld). Ik heb ook alle kaartupdates gedaan. Dat betekent: CN Europe NTU 2017.10 Western Europe.
Het probleem is dat je je toestel helemaal niet meer vertrouwt. Geen al te leuk vooruitzicht, 1 week voor ik naar het zuiden van Frankrijk vertrek. Ik hoop dat ik niet in Athene of in Kopenhagen beland…
Heeft iemand dezelfde ervaringen, en, nog beter, een oplossing daarvoor?
Toen het toestel enkele weken oud was, stuurde het toestel mij op een 10-tal km van huis op een onbegrijpelijke manier verkeerd. Niemand is helemààl perfect, denk je dan, dus ook mijn Garmin niet. Maar de laatste maanden gebeurt dit plots met de regelmaat van een klok! Ofwel stuurt hij mij compleet verkeerd (voor wie de streek van Hasselt kent: tussen Kermt en Lummen stuurt hij mij bijvoorbeeld naar Spalbeek). Ofwel – en dit is een regelmatig terugkerend patroon – doet hij mij zonder reden een tijdje een parallelweg nemen alvorens terug te keren naar de oorspronkelijke hoofdweg! Dat kan gaan om 500 m rechtsaf op een hoofdweg, dan 3 km linksaf en nog eens 500 m linksaf, waarna ik terug op de oorspronkelijke hoofdweg uitkom… Maar het toppunt van ellende overkwam mij tijdens een driedaags verblijf met 8 personen (en twee wagens) in het Pajottenland. Daar stuurde hij mij op twee verschillende plaatsen een parallel lusje in van nog geen 50 m, op plaatsen waar 2 of 3 huizen iets verder van de hoofdweg stonden. Vervelend, ook voor de chauffeur van de wagen achter mij die bij het gezelschap hoorde…
Ik ben twee keer met het toestel naar de dealer geweest (een Garmin superdealer), maar daar staat men ook compleet voor raadsels. Al mijn instellingen staan volgens hen correct (snelste weg bijvoorbeeld). Ik heb ook alle kaartupdates gedaan. Dat betekent: CN Europe NTU 2017.10 Western Europe.
Het probleem is dat je je toestel helemaal niet meer vertrouwt. Geen al te leuk vooruitzicht, 1 week voor ik naar het zuiden van Frankrijk vertrek. Ik hoop dat ik niet in Athene of in Kopenhagen beland…
Heeft iemand dezelfde ervaringen, en, nog beter, een oplossing daarvoor?
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Wel ik heb juist hetzelfde voor
We zijn naar Frankrijk gereisd en steeds (ondanks aanpassingen in de instellingen onderweg zuinig rijden, korte weg of snellere tijd) stuurde de gps mij van de hoofdwegen om de kleine wegen te nemen om zo de hoek af te korten of door centra om de ring niet te moeten nemen, inderdaad bij iedere afslag was dit steeds wegwijzers bekijken en de kaart verkleinen om te zien of de gps een eind verder niet terug de hoofdweg zou nemen.
Je moet weten we rijden met een camper en soms was het wat zweten en gelukkig weinig tegenliggers op de kleine verharde boerenwegen.
Wie kan ons helpen om onze GPS tot normale routegedachten te krijgen.
We zijn naar Frankrijk gereisd en steeds (ondanks aanpassingen in de instellingen onderweg zuinig rijden, korte weg of snellere tijd) stuurde de gps mij van de hoofdwegen om de kleine wegen te nemen om zo de hoek af te korten of door centra om de ring niet te moeten nemen, inderdaad bij iedere afslag was dit steeds wegwijzers bekijken en de kaart verkleinen om te zien of de gps een eind verder niet terug de hoofdweg zou nemen.
Je moet weten we rijden met een camper en soms was het wat zweten en gelukkig weinig tegenliggers op de kleine verharde boerenwegen.
Wie kan ons helpen om onze GPS tot normale routegedachten te krijgen.
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Als er iets gewijzigd is aan de keuze van wegen, dan moet de één of andere update de boosdoener zijn. Ofwel een kaartupdate waarbij een aantal wegen verkeerd gecodeerd zijn, ofwel een firmware update van het toestel waarbij de algoritmes niet juist meer werken.
Als het door jullie beiden gesignaleerd wordt bij dit specifiek toestel, dan zou ik gokken op de 2e optie.
Eerste vraag dus: hebben jullie updates gedaan? Ook kaartupdates, want daarmee komen toestelupdates automatisch mee binnen.
Als het door jullie beiden gesignaleerd wordt bij dit specifiek toestel, dan zou ik gokken op de 2e optie.
Eerste vraag dus: hebben jullie updates gedaan? Ook kaartupdates, want daarmee komen toestelupdates automatisch mee binnen.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
ik heb de laatste updates software versie 8,5 vorige week gedaan, maar nog niet gebruikt, morgen ga ik ermee op stap en zal eens uitvlooien wat de resultaten zijn.
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Ook ik heb alle kaartupdates gedaan. Ik zit nu bij CN Europe NTU 2017.10 Western Europe.
Thierry58, heb jij precies hetzelfde toestel?
Thierry58, heb jij precies hetzelfde toestel?
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Dag Hannelore
Waar vind jij deze informatie? Ik heb rondgezocht maar niet gevonden. Je spreekt van een toestel?
Mijn toestel is nog steeds nüvi 2699 LMT D
Waar vind jij deze informatie? Ik heb rondgezocht maar niet gevonden. Je spreekt van een toestel?
Mijn toestel is nog steeds nüvi 2699 LMT D
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Die informatie vind je onder Instellingen - Kaart en voertuig - Mijn kaarten (geïnstalleerde kaarten)
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
ik denk dat ik het gevonden heb, iedermaal als ik favorieten of thuis intik dan maakt de gps ongelofelijke kronkels en verlaat ze de hoofdwegen om zo vlug en kort mogelijk op de bestemming te komen, ik heb gewoon adressen ingetikt ook voor mijn thuisadres en alles bleef normaal, nu moet ik dit nog uittesten voor Frankrijk maar dat zal jammerlijk nog een tijdje duren. Dus voor mij zit er een bug onder de favorieten en thuis die niet luisteren naar je instellingen denk 'k. Meer informatie is nog steeds welkom hoe dit te verhelpen.
Betreffende de geïnstalleerde kaarten inderdaad CN Europe 2017,10 Foursquare maar ook CN Europe NTU 2016,30 Foursquare en ook CN Europe 2017,10 Southern Europee, zit er hieronder de 3 kaarten een conflict misschien??
Betreffende de geïnstalleerde kaarten inderdaad CN Europe 2017,10 Foursquare maar ook CN Europe NTU 2016,30 Foursquare en ook CN Europe 2017,10 Southern Europee, zit er hieronder de 3 kaarten een conflict misschien??
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2533
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Lijkt me wel, je mag niet meer dan één routerende kaart tegelijk actief hebben. Het lijkt erop dat je dubbele kaarten hebt: CN EU 2017.10 én CN EU 2017.10 Southern Europe. Is de eerste de kaart van heel Europa? Dan is de laatste overbodig, lijkt me.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Je zou beide CN EU 2017.10 kaarten wel mogen hebben zolang ze elkaar maar niet overappen, en dat doen ze wel volgens mij.Frank schreef:Lijkt me wel, je mag niet meer dan één routerende kaart tegelijk actief hebben. Het lijkt erop dat je dubbele kaarten hebt: CN EU 2017.10 én CN EU 2017.10 Southern Europe. Is de eerste de kaart van heel Europa? Dan is de laatste overbodig, lijkt me.
Je kunt ze nl niet onafhankelijk van elkaar aktief zetten, dus dat gaat bij navigeren, zeker in een overlappend gebied, geheid fout.
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
hartelijk dank aan allen, goede opmerking, ik vink de 2 laatste kaarten uit en zal terug de baan opgaan en dit uittesten, ik laat jullie dan weten dat dit de oplossing was. Hoe moet ik dan de overbodige kaarten uitvegen op mijn GPS?
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Jouw "Thuis" zou ik voor alle zekerheid toch opnieuw instellen.Thierry58 schreef:ik denk dat ik het gevonden heb, iedermaal als ik favorieten of thuis intik dan maakt de gps ongelofelijke kronkels en verlaat ze de hoofdwegen om zo vlug en kort mogelijk op de bestemming te komen, ik heb gewoon adressen ingetikt ook voor mijn thuisadres en alles bleef normaal, nu moet ik dit nog uittesten voor Frankrijk maar dat zal jammerlijk nog een tijdje duren. Dus voor mij zit er een bug onder de favorieten en thuis die niet luisteren naar je instellingen denk 'k. Meer informatie is nog steeds welkom hoe dit te verhelpen.
Betreffende de geïnstalleerde kaarten inderdaad CN Europe 2017,10 Foursquare maar ook CN Europe NTU 2016,30 Foursquare en ook CN Europe 2017,10 Southern Europee, zit er hieronder de 3 kaarten een conflict misschien??
Zelf had ik ook het probleem dat er na een kaartupdate overbodige kaartdata in het toestel waren achtergebleven. Die heeft de dealer voor mij verwijderd, maar de problemen bleven.
Ik zit nog met deze ene vraag. Naast mijn CN Europe NTU 2017.10 heb ik natuurlijk ook nog de CN Europe NTU 2017.10 FOURSQUARE actief staan. Die kan toch onmogelijk conflicten geven met eerstgenoemde kaart. Of toch?
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
Dit doe je toch op je gps?Thierry58 schreef: ik vink de 2 laatste kaarten uit
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Vreemde kronkels van mijn Garmin GPS nüvi 2699 LMT-D
advies: gebruik hiervoor JDM http://www.javawa.nl/jdm.html en maak vóór je probeert iets te verwijderen met JDM via Extra-Rapportage een online rapport en plak de link hier dan kunnen we je goed adviseren hoe en wat te verwijderen.Thierry58 schreef:. Hoe moet ik dan de overbodige kaarten uitvegen op mijn GPS?
"Always Look on the Bright Side of Life"