Route blijven volgen
Route blijven volgen
Ik heb in google maps een route gemaakt (gewoon omdat ik vind dat dat het makkelijkste gaat) van mijn woonplaats naar Bellinzona in Zwitserland.
Het is een afwijkende route (dus zeker niet de kortste) en Van die route een .gpx gemaakt via de site mapstogpx.com.
Deze .gpx in BaseCamp geimporteerd en daarmee een route gemaakt (route maken van geselecteerd spoor)
Deze route op de mijn Garmin 2579 gezet.
Hoe kan ik er voor zorgen dat ik deze route blijf volgen ook als ik vis een omleiding even anders moet rijden of een via punt mis.
Het is een afwijkende route (dus zeker niet de kortste) en Van die route een .gpx gemaakt via de site mapstogpx.com.
Deze .gpx in BaseCamp geimporteerd en daarmee een route gemaakt (route maken van geselecteerd spoor)
Deze route op de mijn Garmin 2579 gezet.
Hoe kan ik er voor zorgen dat ik deze route blijf volgen ook als ik vis een omleiding even anders moet rijden of een via punt mis.
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Route blijven volgen
BC kan ook kml bestanden importeren dus je hieft deze niet om te zetten naar een gpx.
Ik ken de 2579 niet dus ik weet niet of je herberekenen kan uitzetten? De track zichtbaar kan maken? Via punten in BC op niet afroepen kan zetten, enz...
Maak wel dat je die route opsplitst in eventuele dagroutes of routes van zeg maar 450 km om te vermijden dat de route niet geheel geladen wordt en dit pas later gebeurt.
Ik ken de 2579 niet dus ik weet niet of je herberekenen kan uitzetten? De track zichtbaar kan maken? Via punten in BC op niet afroepen kan zetten, enz...
Maak wel dat je die route opsplitst in eventuele dagroutes of routes van zeg maar 450 km om te vermijden dat de route niet geheel geladen wordt en dit pas later gebeurt.
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Route blijven volgen
Ten eerste gewoon doen wat je toestel zegt en verder gezond verstand gebruiken.
Aan het "punt missen" is al heel veel aandacht besteedt. Even zoeken en je vind er best veel info over.....
Ook heeft Hans (MrGPS) er filmpjes over gemaakt.
onderweg tanken en terug naar de route volgens MrGPS
Aan het "punt missen" is al heel veel aandacht besteedt. Even zoeken en je vind er best veel info over.....
Ook heeft Hans (MrGPS) er filmpjes over gemaakt.
onderweg tanken en terug naar de route volgens MrGPS
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Route blijven volgen
Het gaat hier over een Nüvi, voor zover ik weet kan je bij deze toestellen het automatisch herberekenen niet uitzetten. Als je dus ergens van de route afwijkt, zal het toestel de route gaan aanpassen. Ik weet niet of dat dan voor de hele route gebeurt of alleen tot het eerste viapunt. Wellicht blijven de viapunten wel intact maar de routedelen ertussen niet.
Het is jammer van al je moeite...
Als je een route wil rijden die exact loopt zoals je die bedacht hebt, kan je beter een Zümo kopen....
Het is jammer van al je moeite...
Als je een route wil rijden die exact loopt zoals je die bedacht hebt, kan je beter een Zümo kopen....
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Route blijven volgen
Hmm. Maar ik heb nu eenmaal een Nuvi dus ik zal het daarmee moeten doen.
Raden jullie het af om eerst een route in Google maps te maken (ik vind dat namelijk super gebruiksvriendelijk) of kan je het toch beter gelijk in Basecamp doen. (ik vind die wat omslachtig en minder gebruiksvriendelijk)
Als het voor het eindresultaat niet uitmaakt? Ik heb niet veel ervaring met route maken omdat ik de nuvi altijd puur gebruik om snel van A naar B te gaan.
Maar nu wil ik via een door mij gemaakte route van A naar B (1000km)
Raden jullie het af om eerst een route in Google maps te maken (ik vind dat namelijk super gebruiksvriendelijk) of kan je het toch beter gelijk in Basecamp doen. (ik vind die wat omslachtig en minder gebruiksvriendelijk)
Als het voor het eindresultaat niet uitmaakt? Ik heb niet veel ervaring met route maken omdat ik de nuvi altijd puur gebruik om snel van A naar B te gaan.
Maar nu wil ik via een door mij gemaakte route van A naar B (1000km)
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Route blijven volgen
Daar je het herberekenen niet kan uitzetten raad ik je aan je routes in BC te maken en 2 profielen aan te maken: snelste tijd en kortste afstand. Maak je initiële route in 1 van de 2 profielen. Maak daar een track van en wissel dan van profiel in de route eigenschappen. Je route zal herberekend worden en dien je aan te passen aan de track. Ga je nu van de route af dan wordt je route wel herberekend maar zal maar afwijken tot het eerste via punt.
1000 km is te lang. Opsplitsen in 2 routes zoals ik je al zei (je kan ze wel eerst in zen geheel in BC maken natuurlijk en daarna opsplitsen maar hou er dan rekening mee dat BC mer tijd nodig heeft om te rekenen en al eens in een knoop kan slaan)
1000 km is te lang. Opsplitsen in 2 routes zoals ik je al zei (je kan ze wel eerst in zen geheel in BC maken natuurlijk en daarna opsplitsen maar hou er dan rekening mee dat BC mer tijd nodig heeft om te rekenen en al eens in een knoop kan slaan)
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Route blijven volgen
het kan lijken dat een route maken in maps gemakkelijker is, maar het is gewoon kwestie van wennen. met basecamp gaat het eigenlijk nog eenvoudiger.
het begin punt en het eindpunt wegzetten met de routetool.
daarna met de tool invoegen, potlood met plusje, de route naar de plaatsen slepen waar jij langs wilt rijden.
na wat oefenen gaat dat ook gemakkelijk.
het begin punt en het eindpunt wegzetten met de routetool.
daarna met de tool invoegen, potlood met plusje, de route naar de plaatsen slepen waar jij langs wilt rijden.
na wat oefenen gaat dat ook gemakkelijk.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Route blijven volgen
Bij mij maakt BC dan alleen maar een kaarsrechte lijn van begin naar eindpunt. Heb echt ingesteld dat ik met de auto ga en niet met een vliegtuig vanaf huis.RonalT schreef: het begin punt en het eindpunt wegzetten met de routetool.
daarna met de tool invoegen, potlood met plusje, de route naar de plaatsen slepen waar jij langs wilt rijden.
na wat oefenen gaat dat ook gemakkelijk.
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Route blijven volgen
als je een nieuwe route maakt dan wordt deze berekend met het gekozen profiel in de takenbalk (als je daar het activiteiten profiel niet kan zien even zichtbaar maken). dit staat bij jou dus op 'Direct".
Als je reeds een route gemaakt hebt dan dien je het activietiten profiel in de eigenschappen van die route te wijzigen (dubbelklik op de route om te openen en daar het profiel te wijzigen.
In de BC opties kan je elk profiel wijzigen. Daar "moet" je dus eerst 2 aparte aanmaken (snelste tijd en kortste afstand) wil je de 2 door mekaar kunnen gebruiken zoals ik al aangaf.
Als je reeds een route gemaakt hebt dan dien je het activietiten profiel in de eigenschappen van die route te wijzigen (dubbelklik op de route om te openen en daar het profiel te wijzigen.
In de BC opties kan je elk profiel wijzigen. Daar "moet" je dus eerst 2 aparte aanmaken (snelste tijd en kortste afstand) wil je de 2 door mekaar kunnen gebruiken zoals ik al aangaf.
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
Re: Route blijven volgen
Dat activiteiten profiel staat op rijden het autootje. Dat is toch goed?
Laatst gewijzigd door Frix op 18 jul 2017 12:44, 2 keer totaal gewijzigd.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Route blijven volgen
welke kaart heb je in basecamp actief?
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Route blijven volgen
Zie plaatje vorige post. (net aangepast)HaWee schreef:welke kaart heb je in basecamp actief?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Route blijven volgen
dat dacht ik al, op de wereldkaart kun je geen routes maken. Voor routes heb je de CN kaart nodig, ofwel door de Nuvi aan de pc te hangen ofwel door de kaart te installeren op de pc (via Express) (of via een virtuele gps met JDM)
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Route blijven volgen
Ahhh
Ga ik proberen, Thanks
Ga ik proberen, Thanks