Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Bij het splitsen ging het toch niet helemaal goed, met als gevolg rechte lijnen tussen tracks. In 0.4 is dit verholpen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
-
- Berichten: 7
- Lid geworden op: 25 jan 2011 17:08
Zo alweer bij versie 0.4
Het werkt nu goed.
Ik zal het nu met een bestand van 20360 tracks testen.
Ik heb het gedaan na 30 seconden springt de bovenste regel (programma naam) op "IMGfromGPX (reageert niet)" W7
Het werkt nu goed.
Ik zal het nu met een bestand van 20360 tracks testen.
Ik heb het gedaan na 30 seconden springt de bovenste regel (programma naam) op "IMGfromGPX (reageert niet)" W7
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Ja, dat van de "reageert niet" is een bekend probleem als je met hele grote bestanden gaat werken. Het programma heeft ook helemaal geen tijd om te reageren, hij is veel te druk bezig...
Het fietsroutenetwerk van jkelder met half zoveel tracks doet er 3,5 minuut over, en die tracks zijn allemaal vrij kort. Even geduld uitoefenen dus. Als het programma het niet aankan, geeft hij wel een foutmelding.
Het fietsroutenetwerk van jkelder met half zoveel tracks doet er 3,5 minuut over, en die tracks zijn allemaal vrij kort. Even geduld uitoefenen dus. Als het programma het niet aankan, geeft hij wel een foutmelding.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Jaa, alweer een nieuwe versie (0.5).
Nu met de optie om van je tracks transparante, gekleurde vlakken te maken, en een batchfile om de kaart op een andere computer te installeren.
Nu met de optie om van je tracks transparante, gekleurde vlakken te maken, en een batchfile om de kaart op een andere computer te installeren.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
-
- Berichten: 7
- Lid geworden op: 25 jan 2011 17:08
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3861
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Een update schijnt een complete kaart te zijn, dus je kan gewoon updates overslaan als je dat wil.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
@RonalT: volgens mij ben je in de war met CN kaarten, maar daar gaat het hier niet over...
@AllroadsNL: je kunt de update over de oude installeren. De kaart is een eindproduct, die is na het maken niet afhankelijk van mijn programma.
Er worden geen instellingen bewaard, je moet elke keer dat je een kaart maakt alle parameters instellen (gelukkig ziijn het er niet zoveel). Misschien dat ik er later nog iets mee doe, maar dat heeft geen prioriteit.
@AllroadsNL: je kunt de update over de oude installeren. De kaart is een eindproduct, die is na het maken niet afhankelijk van mijn programma.
Er worden geen instellingen bewaard, je moet elke keer dat je een kaart maakt alle parameters instellen (gelukkig ziijn het er niet zoveel). Misschien dat ik er later nog iets mee doe, maar dat heeft geen prioriteit.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Er is een nieuwe versie van IMGfromGPX (1.4); deze kan nu ook GDB-bestanden inlezen.
http://www.javawa.nl/imgfromgpx.html
http://www.javawa.nl/imgfromgpx.html
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Mooi, ik ga er eens mee spelen om een aantal tracks in m'n Nuvi te krijgen.
In het kader van 'domme vragen bestaan niet': Is er een truc te bedenken om toch op een een of ander manier routeer-instructies te krijgen bij zo'n track-map? Bijvoorbeeld waarschuwingen bij richting(=weg)veranderingen.
Eventueel door toevoegen van POI, doodlopende zijwegen of zo?
In het kader van 'domme vragen bestaan niet': Is er een truc te bedenken om toch op een een of ander manier routeer-instructies te krijgen bij zo'n track-map? Bijvoorbeeld waarschuwingen bij richting(=weg)veranderingen.
Eventueel door toevoegen van POI, doodlopende zijwegen of zo?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Afslagwaarschuwingen zijn alleen mogelijk als er sprake is van afslagen... Als je een enkele track laadt, krijg je één lange, zij het kronkelige weg, zonder afslagen. Je zou dan inderdaad (doodlopende) zijweggetjes moeten maken.
Nu is IMGfromGPX niet ingericht op zoiets, de kaart wordt niet-routeerbaar gemaakt. Wat IMGfromGPX doet is het genereren van een OSM-bestand en een bestand met parameters voor mkgmap, een java-applicatie die het eigenlijke werk doet. Als je na het klikken op 'Maak kaart' het dialoogvenster dat de kaart klaar is nog niet wegklikt, zul je alle tijdelijke bestanden nog terugvinden op de plaats waar je de kaart wilde opslaan. Door nu de parameters voor mkgmap aan te passen, zou je een routeerbare kaart kunnen fabriceren.
Nu heb ik me niet echt verdiept in het maken van routeerbare kaarten; ik gebruik alleen de basic functionaliteit van mkgmap, en kan je niet echt verder op weg helpen. Je zult je zelf in de materie moeten bekwamen: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin en evt. vragen stellen op http://forum.openstreetmap.org
Nu is IMGfromGPX niet ingericht op zoiets, de kaart wordt niet-routeerbaar gemaakt. Wat IMGfromGPX doet is het genereren van een OSM-bestand en een bestand met parameters voor mkgmap, een java-applicatie die het eigenlijke werk doet. Als je na het klikken op 'Maak kaart' het dialoogvenster dat de kaart klaar is nog niet wegklikt, zul je alle tijdelijke bestanden nog terugvinden op de plaats waar je de kaart wilde opslaan. Door nu de parameters voor mkgmap aan te passen, zou je een routeerbare kaart kunnen fabriceren.
Nu heb ik me niet echt verdiept in het maken van routeerbare kaarten; ik gebruik alleen de basic functionaliteit van mkgmap, en kan je niet echt verder op weg helpen. Je zult je zelf in de materie moeten bekwamen: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin en evt. vragen stellen op http://forum.openstreetmap.org
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Dit programma is precies waarnaar ik op zoek was om al mijn gedownloade wandelingen op mijn Dakota zichtbaar te maken. Maar ik heb een vraag: Als ik alleen de basemap op mijn Dakota selecteer, dan zie ik de tracks die ik met IMGfromGPX heb gemaakt. Maar als ik ook mijn GB Discoverer rasterkaart selecteer, dan verdwijnen de tracks. Volgens mij liggen ze dan onder de kaart. Weet iemand hoe ik ze er boven op krijg?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Niet...
De GB Discoverer is een speciale kaart in de zin dat hij bestaat uit een vectorkaart (gebaseerd op de City Navigator, bevat routeerbare wegen maar geen paden) en een bitmapkaart (een gedigitaliseerde versie van de Ordnance Surveykaarten). Deze bitmapkaart wordt bovenop alle vectorkaarten getoond, dus ook boven de kaart die je met IMGfromGPX gemaakt hebt. Ik zou niet weten hoe je dat moet aanpassen; volgens mij kan het gewoon niet.
De GB Discoverer is een speciale kaart in de zin dat hij bestaat uit een vectorkaart (gebaseerd op de City Navigator, bevat routeerbare wegen maar geen paden) en een bitmapkaart (een gedigitaliseerde versie van de Ordnance Surveykaarten). Deze bitmapkaart wordt bovenop alle vectorkaarten getoond, dus ook boven de kaart die je met IMGfromGPX gemaakt hebt. Ik zou niet weten hoe je dat moet aanpassen; volgens mij kan het gewoon niet.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Dat is jammer, maar bedankt voor het antwoord. Ik zal de Freizeitkarte eens installeren, dan zou het wel moeten lukken. Ik heb nog een andere vraag: het lukt me niet goed om verschillende lijnstijlen te kiezen. Eerst kreeg ik steeds een lijn met zwarte rand, welke lijnstijl ik ook selecteerde. Gisteren probeerde ik het opnieuw, en nu krijg ik een gestreepte lijn (zonder rand) en kan geen andere stijl meer selecteren. Nu wil ik toch een gestreepte lijn, dus het is niet zo’n probleem, maar ik vroeg me af waar dat aan ligt.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Da's vreemd. Controleer eens de map waar IMGfromGPX staat, en kijk of in de submap resources\nl tien TYP-bestanden staan.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen