evert67 schreef:Ik snap het niet echt meer. Ik dacht dat al die kaarten op OSM gebaseerd waren. Voegen de Freizeit mensen daar dan dingen aan toe die niet in OSM staan?
Als het niet in OSM staat, dan kan er niets worden toegevoegd (onmogelijk is het niet, maar ga er maar vanuit)
Als het in OSM staat, wil dat niet zeggen dat ze in elke OSM kaart staan, er word gefilterd tijdens de downloads en de maker van een kaart bepaald welke paden en wegen wel of niet. De fietskaart bevat dus normaliter geen bergklimpaden en kent bv kleuren toe aan een snelweg in het grijs en maakt ze niet routeerbaar.
Elke kaartmaker bepaalt dus niet alleen de inhoud, maar ook de kleuren en wel of niet routeren. Beetje zoals een supermarkt, ze hebben van alles maar je komt maar met een klein gedeelte wat je nodig hebt/vind naar buiten.
Veel van de OSM makers zijn begonnen om alleen de kaarten voor zichzelf te maken, en zijn daarna gaan delen met anderen. De perfecte OSM kaart bestaat namelijk alleen voor de maker
Additioneel vind je natuurlijk heel veel tracks op internet en die projecteert je toestel op de kaart als aanvulling. Dus als een pad er niet op staat, maar je hebt wel een track van het traject, dan is de kaart ondergeschikt en doet de GPS precies waar deze voor is ontworpen.
Nu dien je bij klimpaden nog erg op te passen, want in het verticale vlak is de gps miswijzing meer dan in het horizontale vlak, ik vraag me dan ook af of de gps je op dat moment de juiste weg kan wijzen (als je aan een wand hangt). Meestal gaat het goed zolang het paden zijn die nog enigszins een schuine kant hebben, maar stel dat er een overhangende rots is...