Ik ben bezig met een wandel route te plannen in de Alpen. Ik gebruik hierbij een Garmin GSPMAP 64st en
de officiële kaart Transalpin V4 Pro. Als waypoint heb ik een berghut Gimpelhaus(1659m).
Deze heeft als coordinaten N47° 29.640' E10° 36.840'.
Ik heb ook een papieren kaart aangeschaft van het gebied ( Kompass kaart 04 Tannheimer Tal )
Als ik daar de coördinaten op zoek op de kaart dan komen er hele andere getallen voor ( zie bijlage).
Ik had verwacht dezelfde getallen te zien. Wat zie ik over het hoofd?
grotjes
Barney
coordinaten Basecamp en kaart komen niet overeen
-
- Berichten: 7
- Lid geworden op: 8 mei 2015 12:38
- Locatie: Zaltbommel
coordinaten Basecamp en kaart komen niet overeen
- Bijlagen
-
- NB.JPG (112.75 KiB) 1964 keer bekeken
-
- OL.JPG (104.94 KiB) 1964 keer bekeken
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: coordinaten Basecamp en kaart komen niet overeen
dat er heel veel verschillende coordinatenstelsels en noteringen zijn
meer info en een niet complete lijst http://www.javawa.nl/coords.html
als het goed is moet er op de kaart staan welke notering ze gebruiken, je gps en Basecamp kennen heel veel coordinatenstelsels, als je de instelling van de papieren kaart gebruikt zou het beter moeten kloppen.
meer info en een niet complete lijst http://www.javawa.nl/coords.html
als het goed is moet er op de kaart staan welke notering ze gebruiken, je gps en Basecamp kennen heel veel coordinatenstelsels, als je de instelling van de papieren kaart gebruikt zou het beter moeten kloppen.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: coordinaten Basecamp en kaart komen niet overeen
De waarden langs de rand van de papieren kaart zijn zo te zien UTM-coördinaten in kilometer.
Als ik N47° 29.640' E10° 36.840' omreken naar UTM krijg ik 32T 621568 5261325
32T is de zone (dat zal ongetwijfeld elders op de papieren kaart staan)
621568 is de oostwaarde in meter, dus tussen 621 en 622 km (klopt)
5261325 is de noordwaarde in meter, dus tussen 5261 en 5262 km (klopt ook)
Als ik N47° 29.640' E10° 36.840' omreken naar UTM krijg ik 32T 621568 5261325
32T is de zone (dat zal ongetwijfeld elders op de papieren kaart staan)
621568 is de oostwaarde in meter, dus tussen 621 en 622 km (klopt)
5261325 is de noordwaarde in meter, dus tussen 5261 en 5262 km (klopt ook)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: coordinaten Basecamp en kaart komen niet overeen
en nog een lekker ouderwets hulpmiddel bij zo'n papieren kaart: een kaarthoekmeter
(voor € 1,95 bij o.a. het knaagdier )
(voor € 1,95 bij o.a. het knaagdier )
-
- Berichten: 7
- Lid geworden op: 8 mei 2015 12:38
- Locatie: Zaltbommel
Re: coordinaten Basecamp en kaart komen niet overeen
Bedankt voor de uitleg! Ik snap nu hoe het zit.
Ik heb mijn even Garmin op UMT gezet en dan zie ik inderdaad dezelfde coordinaten.
Thnx!
groetjes
Barney
Ik heb mijn even Garmin op UMT gezet en dan zie ik inderdaad dezelfde coordinaten.
Thnx!
groetjes
Barney