BC en Route met tijdelijke afsluiting
BC en Route met tijdelijke afsluiting
Vorige week kwam ik (gelukkig op een vrijdag) in de Eifel langs de Ruhr-Stausee.
Hier stonden borden met verbod voor motoren op zaterdag en zondag.
Bij het maken van de route in Basecamp (V 4.4.7) had ik hier niets van gemerkt.
Dus bij thuiskomst eens opgezocht hoe dat kon gebeuren.
In het activiteiten-profiel heb ik bij routebepaling het vinkje aan en daarna uitgezet bij 'Datum en tijd van afsluitingen' en bij beide geprobeerd om over de L-128 te rijden. Geen enkel probleem.
Daarna heb ik het ook nog eens geprobeerd om in BC routes over Alpenpassen te maken waarvan ik zeker weet dat die in de winter dicht zijn. Welke vink ik ook aan- of uitzet, ik bemerk geen enkele beperking. Zeker in de Alpen, kan dat betekenen dat je soms honderd km of meer zou moeten omrijden.
Wordt dit niet door BC ondersteund? Of zie ik misschien iets over het hoofd?
Hier stonden borden met verbod voor motoren op zaterdag en zondag.
Bij het maken van de route in Basecamp (V 4.4.7) had ik hier niets van gemerkt.
Dus bij thuiskomst eens opgezocht hoe dat kon gebeuren.
In het activiteiten-profiel heb ik bij routebepaling het vinkje aan en daarna uitgezet bij 'Datum en tijd van afsluitingen' en bij beide geprobeerd om over de L-128 te rijden. Geen enkel probleem.
Daarna heb ik het ook nog eens geprobeerd om in BC routes over Alpenpassen te maken waarvan ik zeker weet dat die in de winter dicht zijn. Welke vink ik ook aan- of uitzet, ik bemerk geen enkele beperking. Zeker in de Alpen, kan dat betekenen dat je soms honderd km of meer zou moeten omrijden.
Wordt dit niet door BC ondersteund? Of zie ik misschien iets over het hoofd?
FZ750-20 valve**Zumo350**Oregon650T**
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
is het nu dan winter?
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Je bedoelt dat als ik de route uitzet in december dat ik dan wel wordt omgeleid?
Maar wat kan je dan met vinkje datum en tijd van afsluitingen?
Maar wat kan je dan met vinkje datum en tijd van afsluitingen?
FZ750-20 valve**Zumo350**Oregon650T**
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2534
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Je kunt bij het startpunt aangeven op welke datum (en tijd) je gaat starten, dan zal BC waarschijnlijk wel rekening houden met de tijdelijke afsluitingen (nooit zelf geprobeerd overigens... ).
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Hoe zou jij willen dat Basecamp omgaat met wegen die alleen op 2 dagen in de week , voor één bepaalde categorie voertuigen verboden is ? Elke keer je een route maakt of bewerkt een pop-up laten komen met de vraag wanneer je je route plant te rijden? Ik zou dat programma dadelijk buiten smijten, hoe irritant is dat?
En de cols in het buitenland: heb jij al eens geprobeerd de juiste informatie op het internet te vinden wanneer welke pas open of dicht gaat ? Maar Basecamp zou dat juist moeten interpreteren ?
Gewoon gezond verstand gebruiken helpt beter. Zorg dat je alternatieven hebt, of kijk ter plaatse hoe je het probleem oplost. GPS is geen blindengeleidehond.
En de cols in het buitenland: heb jij al eens geprobeerd de juiste informatie op het internet te vinden wanneer welke pas open of dicht gaat ? Maar Basecamp zou dat juist moeten interpreteren ?
Gewoon gezond verstand gebruiken helpt beter. Zorg dat je alternatieven hebt, of kijk ter plaatse hoe je het probleem oplost. GPS is geen blindengeleidehond.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Allemaal argumenten die ik zelf ook kan bedenken.
Mijn insteek is vooral te gaan weten wat bij het uitzetten van een route verwacht kan worden.
Als dat duidelijk is kan je er al of niet op inspelen!
Mijn insteek is vooral te gaan weten wat bij het uitzetten van een route verwacht kan worden.
Als dat duidelijk is kan je er al of niet op inspelen!
FZ750-20 valve**Zumo350**Oregon650T**
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
ik weet het niet
maar wat ik wel weet is dat Basecamp het niet zelf weet ; het moet in de kaart zitten.
Ik kan me dus voorstellen dat bepaalde passen die altijd in een bepaalde periode zijn gesloten een extra "vinkje" hebben dat ze bv gedurende het winterseizoen zijn gesloten en dat er dan iets gebeurd als je een route in die buurt maakt, bv een omleiding via een pas die wel open is.
Zo zul je misschien ook een omleiding krijgen over een brug een tiental km verderop terwijl er wel een pontje is maar dat vaart alleen gedurende het hoogseizoen oid
Wat ik me dus niet kan voorstellen dat ze het klaarspelen om in de kaart al die info zoals "dit straatje is op za en zo voor motoren gesloten" en "hier is in september kermis, dan is de weg afgesloten" in te bouwen.
(of misschien beter, inbouwen zou nog kunnen, maar vind die info maar eens. Zolang er nog nieuwe wegen niet op staan, nieuwe rotondes nog als gewone kruising staan etc etc denk ik niet dat dat prio krijgt )
maar wat ik wel weet is dat Basecamp het niet zelf weet ; het moet in de kaart zitten.
Ik kan me dus voorstellen dat bepaalde passen die altijd in een bepaalde periode zijn gesloten een extra "vinkje" hebben dat ze bv gedurende het winterseizoen zijn gesloten en dat er dan iets gebeurd als je een route in die buurt maakt, bv een omleiding via een pas die wel open is.
Zo zul je misschien ook een omleiding krijgen over een brug een tiental km verderop terwijl er wel een pontje is maar dat vaart alleen gedurende het hoogseizoen oid
Wat ik me dus niet kan voorstellen dat ze het klaarspelen om in de kaart al die info zoals "dit straatje is op za en zo voor motoren gesloten" en "hier is in september kermis, dan is de weg afgesloten" in te bouwen.
(of misschien beter, inbouwen zou nog kunnen, maar vind die info maar eens. Zolang er nog nieuwe wegen niet op staan, nieuwe rotondes nog als gewone kruising staan etc etc denk ik niet dat dat prio krijgt )
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Conclusie: We zullen met onvolkomenheden moeten leren leven!!!
FZ750-20 valve**Zumo350**Oregon650T**
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Zeker als je toeristische aan het touren bent vind ik het wel leuk, om in die situatie waarin je geconfronteerd wordt met een "wegafsluiting", te moeten gaan improviseren om om te rijden en uiteindelijk weer op je oorspronkelijke route terecht te komen. Kom je nog eens op wegen/weggetjes die soms toch wel eens veel mooier en leuker zijn. Moet natuurlijk niet te dikwijls voorkomen in één route.
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Info over de huidige status van alpenpassen kun je hier vinden
http://www.alpentourer.nl/alpenpassen-info/alpenpassen/
http://www.alpentourer.nl/alpenpassen-info/alpenpassen/
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Heb deze maand nog meegemaakt dat 3 wegen in de Eifel inmiddels al langere tijd verboden zijn voor motorvoertuigen.
Kijk maar eens op gpstracks.nl bij Eifel gevarieerd.
Start in Aken Brand.
De Zumo 590 met laatste kaartmateriaal gaf geen enkele aanwijzing.
Toch knap lastig om 3 keer onderweg te wijzigen.
Er bleef niet veel over van de originele route.
Kijk maar eens op gpstracks.nl bij Eifel gevarieerd.
Start in Aken Brand.
De Zumo 590 met laatste kaartmateriaal gaf geen enkele aanwijzing.
Toch knap lastig om 3 keer onderweg te wijzigen.
Er bleef niet veel over van de originele route.
Garmins wegen zijn ondoorgrondelijk.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
manus schreef:De Zumo 590 met laatste kaartmateriaal gaf geen enkele aanwijzing.
Zoals je ziet heeft FM dit enkele dagen geleden al beantwoord!FM schreef:Hoe zou jij willen dat Basecamp omgaat met wegen die alleen op 2 dagen in de week , voor één bepaalde categorie voertuigen verboden is ? Elke keer je een route maakt of bewerkt een pop-up laten komen met de vraag wanneer je je route plant te rijden? Ik zou dat programma dadelijk buiten smijten, hoe irritant is dat?
De moeilijkheid is dus ook dat ik vandaag een route aan het maken ben die we 5 juli gaan rijden. Dat is zondag, mocht een weg dan afgesloten zijn voor motorrijders.... Tja, mijn route heeft als voertuigkenmerk AUTO omdat de TE VERMIJDEN dan goed ingesteld zijn. Dus als ik de datum al goed zou instellen zou het weer fout gaan omdat ik geen MOTOR hebt ingesteld.
Gewoon rijden en kijken op de borden. Want je hebt natuurlijk niet alleen te maken met za/zo afsluitingen voor motorrijders, maar ook met tijdelijke afsluitingen ivm wegwerkzaamheden, wielerrondes of braderieën.
Gewoon de omleiding volgen en weer naar de route rijden..... zonder herberekenen of iets dergelijks
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Helemaal eens als je het over tijdelijke afsluitingen hebt.
Maar ik heb het hier over permanente afsluitingen.
Maar ik heb het hier over permanente afsluitingen.
Garmins wegen zijn ondoorgrondelijk.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: BC en Route met tijdelijke afsluiting
Jazeker, daar schreef ik ook over als je goed hebt gelezen. De za/zo afsluiting.
Verder mankeert de kaart nog aan wegen die er niet op staan die er wel zijn, eenrichtingswegen die niet vermeld worden, wegen die onverhard blijken te zijn, wegen die niet op elkaar aansluiten enzenz.
Dus je zal het moeten doen met wat je hebt.
Er is nog veel te wensen .... maar ik maak er het beste van. Af en toe een klein stukje omrijden!
Verder mankeert de kaart nog aan wegen die er niet op staan die er wel zijn, eenrichtingswegen die niet vermeld worden, wegen die onverhard blijken te zijn, wegen die niet op elkaar aansluiten enzenz.
Dus je zal het moeten doen met wat je hebt.
Er is nog veel te wensen .... maar ik maak er het beste van. Af en toe een klein stukje omrijden!
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets