Kaarten versturen naar mSD lukt niet
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Hallo,
Ik zit met een heel raar probleem, wat is er aan de hand.
Ik wil een kaart overzetten van mijn laptop naar een mSD kaartje. Ik kopieer het en dat lijkt gewoon goed te gaan. Als ik nu JDM opstart krijg in de melding dat het format geen IMG is.
Ik heb al heel veel kaarten op deze manier overgezet en dat ging altijd prima. Ik werk sinds kort met W10 en heb geen idee of dit er iets mee te maken heeft. Verschillende kaarten geprobeerd maar krijg het niet goed.
Wat zie ik over het hoofd, of wie weet wat de oplossing hiervoor is???
Alvast bedankt.
Mvgrt, Ruud.
Ik zit met een heel raar probleem, wat is er aan de hand.
Ik wil een kaart overzetten van mijn laptop naar een mSD kaartje. Ik kopieer het en dat lijkt gewoon goed te gaan. Als ik nu JDM opstart krijg in de melding dat het format geen IMG is.
Ik heb al heel veel kaarten op deze manier overgezet en dat ging altijd prima. Ik werk sinds kort met W10 en heb geen idee of dit er iets mee te maken heeft. Verschillende kaarten geprobeerd maar krijg het niet goed.
Wat zie ik over het hoofd, of wie weet wat de oplossing hiervoor is???
Alvast bedankt.
Mvgrt, Ruud.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Update:
Na lang zoeken ben ik begonnen op de kaarten opnieuw te genereren en op de laptop te zetten. Wat blijkt als ik een kaart opnieuw aanmaak en naar de mSD kaart stuur dan gaat het foed en ziet JDM ook alles weer netjes.
Het lijkt er dus op dat het of in W10 zit of dat er een fout is opgetreden bij het overzetten van de kaarten van mijn oude laptop naar de nieuwe.
Ik blijf nog even verder zoeken.
Grt, Ruud.
Na lang zoeken ben ik begonnen op de kaarten opnieuw te genereren en op de laptop te zetten. Wat blijkt als ik een kaart opnieuw aanmaak en naar de mSD kaart stuur dan gaat het foed en ziet JDM ook alles weer netjes.
Het lijkt er dus op dat het of in W10 zit of dat er een fout is opgetreden bij het overzetten van de kaarten van mijn oude laptop naar de nieuwe.
Ik blijf nog even verder zoeken.
Grt, Ruud.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
begrijp ik goed dat je een of meer kaartbestanden voor op gps/sd op je computer hebt staan (dus gegenereerd met Mapsource of Mapsinstall ) en die naar behoeven overzet naar je sd kaartje?
Want als iemand zegt "ik kopieer een kaart van mijn pc naar de sd/gps" dan is mijn eerste reactie dat werkt niet want een kaart voor de pc bestaat uit een hele map vol bestanden en een kaart voor de gps/sd is een bestand.
Aangezien JDM klaagt dat het geen goed .img bestand is verwacht ik dat er inderdaad iets is fout gegaan bij het overzetten naar de windows 10 pc , misschien iets fout gegaan tgv de automatische koppeling tussen bestandstypes en apps in w10 hoewel dat eigenlijk niks zou mogen doen.
Want als iemand zegt "ik kopieer een kaart van mijn pc naar de sd/gps" dan is mijn eerste reactie dat werkt niet want een kaart voor de pc bestaat uit een hele map vol bestanden en een kaart voor de gps/sd is een bestand.
Aangezien JDM klaagt dat het geen goed .img bestand is verwacht ik dat er inderdaad iets is fout gegaan bij het overzetten naar de windows 10 pc , misschien iets fout gegaan tgv de automatische koppeling tussen bestandstypes en apps in w10 hoewel dat eigenlijk niks zou mogen doen.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Vooralsnog lijkt het op een laptop of W10 probleem.
Ik maak gewoom kaarten, gmapsupp, aan OSM OFM, of topos. Heeft altijd goed gewerkt.
Dus blijft het een raadsel(tje).
Ruud.
Ik maak gewoom kaarten, gmapsupp, aan OSM OFM, of topos. Heeft altijd goed gewerkt.
Dus blijft het een raadsel(tje).
Ruud.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
hoe heb je de kaarten overgezet van je vorige pc naar de w10 pc?
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Ik heb een map met alle kaarten op de laptop staan, en deze in totaal overgezet naar de nieuwe laptop.
Dus gewoon een set van gmapsupp kaarten( met de juiste naam) om ze te kunnen herkennen.
Dus gewoon een set van gmapsupp kaarten( met de juiste naam) om ze te kunnen herkennen.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Ik ben er denk ik wel uit. Het probleem zit in de laptop/W10, er is denk ik wat fout gegaan met het kopieeren van de kaarten vanaf mijn oude laptop.
Ik heb even getest met backup kaarten en die naar de laptop gestuurd, en die werken weer prima. Ik heb dus wat werk te doen maar is nu oplosbaar.
Mvgrt, Ruud.
Ik heb even getest met backup kaarten en die naar de laptop gestuurd, en die werken weer prima. Ik heb dus wat werk te doen maar is nu oplosbaar.
Mvgrt, Ruud.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Ik neem aan dat je ook loskoppelen of uitwerpen kiest voor je kaartje voor je het verwijderd uit de lezer/usb kabel naar de GPS lostrekt?
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
jazeker.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Voor het kopiëren van kaarten is het verstandig om de "backup en herstel" mogelijkheden van JaVaWa GMTK te gebruiken.
Dit is speciaal voor dit soort toepassingen gemaakt.
"Backup" naar een USB stick of SD-card en vanaf deze naar de nieuwe computer "herstellen"
Dit is speciaal voor dit soort toepassingen gemaakt.
"Backup" naar een USB stick of SD-card en vanaf deze naar de nieuwe computer "herstellen"
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Maar niet in dit geval:
Hier is GMTK niet voor bedoeld, het zijn immers geen "geïnstalleerde" kaarten maar gewoon losse img-bestanden die Ruud naar behoeven op zijn toestel/SD-kaart kan zetten.Ruud Woudstra schreef:een set van gmapsupp kaarten( met de juiste naam) om ze te kunnen herkennen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Kaarten versturen naar mSD lukt niet
Helemaal correct.
Probleem lijkt opgelost, oorzaak waarschijnlijk het overzetten van een IMG bestanden van W7/8.1 naar W10.
Na het opnieuw aanmaken van de IMG bestanden lukt het allemaal wel weer.
Grt, Ruud.
Probleem lijkt opgelost, oorzaak waarschijnlijk het overzetten van een IMG bestanden van W7/8.1 naar W10.
Na het opnieuw aanmaken van de IMG bestanden lukt het allemaal wel weer.
Grt, Ruud.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....